7-es busz (Nyíregyháza)
A nyíregyházi 7-es jelzésű autóbusz Vasútállomás és Jósaváros végállomások között közlekedik.
7-es jelzésű autóbuszvonal | |||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||
Történeti adatok | |||||||||||||||||||||||||
Státusz: | aktív | ||||||||||||||||||||||||
Üzemi adatok | |||||||||||||||||||||||||
Település: | Nyíregyháza | ||||||||||||||||||||||||
Üzemeltető: | Volánbusz Zrt. | ||||||||||||||||||||||||
Végállomások | |||||||||||||||||||||||||
Induló állomás: | Vasútállomás | ||||||||||||||||||||||||
Érkező állomás: | Jósaváros | ||||||||||||||||||||||||
Útvonaladatok | |||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||
Járatadatok | |||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||
Kapcsolódó vonalak | |||||||||||||||||||||||||
Vonalcsalád: | 18, 18A | ||||||||||||||||||||||||
Hálózat: | Nyíregyháza tömegközlekedése |
Hasonló nevű viszonylatok | ||
7-es busz | ||
A 7-es autóbuszvonal szerkesztés
Hasonló útvonalon jár a 18-as jelzésű busz is. Korábban a 18-as busz csak a TESCO áruházig közlekedett, de ezt később meghosszabbították az Örökösföldig, majd ezzel egy időben létrejött a 18A jelzésű busz, amely a korábbi 18-ashoz hasonló módon jár (csak a TESCO áruházig). Az alapjárat csak szombati napokon jár, más napokon csak a 18A busszal lehet utazni.
Közlekedés szerkesztés
A vonalon Credo EN 9,5, Ikarus 260, Ikarus 263, Ikarus 280, Ikarus C80, Ikarus 412, Ikarus 415, Solaris Urbino 12 és Solaris Urbino 15 típusú járművek közlekednek.
Az autóbusz munkanapokon a csúcsforgalmi időszakokban 15, egyébként 60 percenként, szombaton pedig 40 percenként közlekedik.
Útvonala szerkesztés
Jósaváros felé |
---|
Vasútállomás vá. – Állomás tér – Petőfi utca – Széchenyi utca – Országzászló tér – Zrínyi Ilona utca – Luther utca – Kossuth tér – Bocskai utca – Hunyadi utca – Vay Ádám körút – Dózsa György utca – Pazonyi tér – Korányi Frigyes utca – Jósaváros vá. |
Vasútállomás felé |
---|
Jósaváros vá. – Korányi Frigyes utca – Pazonyi tér – Dózsa György utca – Vay Ádám körút – Hunyadi utca – Bocskai utca – Kossuth tér – Luther utca – Zrínyi Ilona utca – Országzászló tér – Széchenyi utca – Petőfi utca – Állomás tér – Vasútállomás vá. |
Megállóhelyei szerkesztés
7 (Vasútállomás – Országzászló tér – Vay Ádám körút – Dózsa György utca – Jósaváros) | ||||
Perc | Megálló neve | Perc | Átszállási lehetőségek | |
---|---|---|---|---|
1, 1A, 6, 8, 8A, 10, 12, 14, 14F, 16, 18, 18A, H31X, H31Y | ||||
8, 8A, 10, 18, 18A, 40, H33, H40 | ||||
3, 8, 8A, 10, 18, 18A, 24, 40, H31, H33, H40 | ||||
3, 18, 18A, 24, H40 | ||||
13, 15, 18, 18A | ||||
18, 18A | ||||
2, 2Y, 4, 4Y, 5, 5A, 11, 13, 15, 18, 18A, 23, 23G, H32 | ||||
2, 2Y, 4, 4Y, 5, 5A, 11, 13, 15, 17, 17T, 18, 18A, 23, 23G, H32 | ||||
5, 5A, 14, 14F, 15, 18, 18A, H33 | ||||
5, 5A, 14, 14F, 15, 18, 18A, H33 | ||||
5, 5A, 12, 14, 14F, 15, 18, 18A, H33 | ||||
5, 5A, 12, 14, 14F, 15, 18, 18A, H33 | ||||
5, 5A, 12, 14, 14F, 15, 18, 18A, H33 | ||||
5, 5A, 12, 14, 14F, 15 |