Főmenü megnyitása

1999-es amatőr ökölvívó-világbajnokság

A 10. amatőr ökölvívó-világbajnokságot 1999. augusztus 15-től augusztus 29-ig tartották Houstonban, az Amerikai Egyesült Államokban. A rendezvényt egy évvel a 2000-es sydney-i olimpiát megelőzően szervezte a Nemzetközi Amatőr Ökölvívó Szövetség (AIBA). 12 versenyszámban avattak világbajnokot, a küzdelmek egyenes kieséses szakaszban zajlottak, az elődöntők vesztesei bronzérmet vehettek át.

Amatőr ökölvívó-világbajnokság
(1999)
Adatok
Ország Egyesült Államok
Rendező városHouston
Dátum május 1529.
Versenyszámok 12

 ← 19972001 → 

A súlycsoportok kiemelési rangsorát az AIBA 1998-as világranglistája alapján állították össze.

ÉrmesekSzerkesztés

1999. évi amatőr ökölvívó-világbajnokság érmesei
Versenyszám   Arany   Ezüst   Bronz
Szupernehézsúly Sinan Samil Sam
  (Törökország)
Muhtarhan Dildabekov
  (Kazahsztán)
Felix Djacsuk
  (Oroszország)

Paolo Vidoz
  (Olaszország)

Nehézsúly Michael Bennett
  (Egyesült államok)
Félix Savón
  (Kuba)
Kevin Evans
  (Wales)

Steffen Kretschmann
  Németország

Félnehézsúly Michael Simms
  (Egyesült Államok)
John Dovi
  (Franciaország)
Alekszej Trofimov
  (Ukrajna)

Ali Ismailov
  (Azerbajdzsán)

Középsúly Utkirbek Hajdarov
  (Üzbegisztán)
Adrian Diaconu
  (Románia)
Jevgenyij Kaszancev
  (Oroszország)

Akin Kuloglu
  (Törökország)

Nagyváltósúly Marian Simion
  (Románia)
Jorge Gutiérrez
  (Kuba)
Frédéric Esther
  (Franciaország)

Jermahan Ibraimov
  (Kazahsztán)

Váltósúly Juan Hernández Sierra
  (Kuba)
Timur Gajdalov
  (Oroszország)
Leonard Bundu
  (Olaszország)

Lucian Bute
  (Románia)

Kisváltósúly Mahamadkodir Abdullajev
  (Üzbegisztán)
Willy Blain
  (Franciaország)
Ali Ahraoui
  (Németország)

Lukáš Konečný
  (Csehország)

Könnyűsúly Mario Kindelán
  (Kuba)
Alekszej Sztyeponov
  (Oroszország)
Gheorghe Lungu
  (Románia)

Dimitar Siljanov
  (Bulgária)

Pehelysúly Rocky Juarez
  (Egyesült Államok)
Tulkunbaj Turgunov
  (Üzbegisztán)
Ramaz Paliani
  (Törökország)

Ovidiu Bobirnat
  (Románia)

Harmatsúly Raicu Crinu-Olteanu
  (Románia)
Kamil Djamaloudinov
  (Oroszország)
Benoît Gaudet
  (Kanada)

Szacsisz Mecsijev
  (Fehéroroszország)

Légsúly Bolat Zsumadilov
  (Kazahsztán)
Omar Andrés Narváez
  (Argentína)
Waldemar Cuceranu
  (Románia)

Andrzej Rzany
  (Lengyelország)

Papírsúly Brian Viloria
  (Egyesült Államok)
Maikro Romero
  (Kuba)
Alekszander Nabandian
  (Oroszország)

Suban Punnon
  (Thaiföld)

További információkSzerkesztés