Főmenü megnyitása

1999-es rövid pályás úszó-Európa-bajnokság

Az 1999-es rövid pályás úszó-Európa-bajnokságot december 9. és december 12. között rendezték Lisszabonban, Portugáliában. Az Eb-n 38 versenyszámot rendeztek.

Rövid pályás úszó-Európa-bajnokság
(1999)
Adatok
Ország  Portugália
Rendező városLisszabon
Dátum december 912.

 ← 19982000 → 

Tartalomjegyzék

ÉremtáblázatSzerkesztés

(A táblázatban Magyarország és a rendező nemzet eltérő háttérszínnel kiemelve.)

Helyezés Nemzet Arany Ezüst Bronz Összesen
1.   Svédország 9 7 1 17
2.   Németország 6 12 8 26
3.   Ukrajna 5 1 3 9
4.   Nagy-Britannia 3 3 9 15
5.   Hollandia 3 1 2 6
6.   Spanyolország 2 2 1 5
7.   Horvátország 2 1 0 3
7.   Szlovákia 2 1 0 3
9.   Izland 2 0 0 2
10.   Dánia 1 1 2 4
10.   Olaszország 1 1 2 4
12.   Belgium 1 0 1 2
12.   Oroszország 1 0 1 2
14.   Franciaország 1 0 0 1
15.   Magyarország 0 3 0 3
16.   Fehéroroszország 0 1 1 2
16.   Portugália 0 1 1 2
16.   Szlovénia 0 1 1 2
16.   Svájc 0 1 1 2
20.   Törökország 0 1 0 1
21.   Csehország 0 0 1 1
21.   Finnország 0 0 1 1
21.   Izrael 0 0 1 1
Összesen 39 38 37 114

ÉrmesekSzerkesztés

  • WR – világrekord (World Record)
  • ER – Európa-rekord (európai versenyző által elért eddigi legjobb eredmény) (European Record)

FérfiSzerkesztés

Versenyszám 01  Arany 02  Ezüst 03  Bronz
50 m-es gyorsúszás Mark Foster
  Nagy-Britannia
21,71 Pieter van den Hoogenband
  Hollandia
21,79 Lorenzo Vismara
  Olaszország
21,83
100 m-es gyorsúszás Pieter van den Hoogenband
  Hollandia
47,20 Lars Frölander
  Svédország
47,86 Karel Novy
  Svájc
48,44
200 m-es gyorsúszás Pieter van den Hoogenband
  Hollandia
1:44,34 Massimiliano Rosolino
  Olaszország
1:45,22 Stefan Herbst
  Németország
1:46,09
400 m-es gyorsúszás Massimiliano Rosolino
  Olaszország
3:42,00 Jörg Hoffmann
  Németország
3:42,88 James Salter
  Nagy-Britannia
3:43,48
1500 m-es gyorsúszás Igor Chervynskyi
  Ukrajna
14:42,05 Jörg Hoffmann
  Németország
14:45,71 Teo Edo
  Spanyolország
14:59,43
50 m-es hátúszás Miro Žeravica
  Horvátország
24,70 Tomislav Karlo
  Horvátország
24,72 Sebastian Halgasch
  Németország
24,79
100 m-es hátúszás Örn Arnarson
  Izland
53,13 Derya Büyükunçu
  Törökország
53,17 Volodymyr Nikolaychuk
  Ukrajna
53,27
200 m-es hátúszás Örn Arnarson
  Izland
1:54,23 Jirka Letzin
  Németország
1:55,19 Adam Ruckwood
  Nagy-Britannia
1:55,25
50 m-es mellúszás Mark Warnecke
  Németország
27,10 Oleg Lisogor
  Ukrajna
27,37 Roman Sloudnov
  Oroszország
27,38
100 m-es mellúszás Roman Sloudnov
  Oroszország
58,85 Patrik Isaksson
  Svédország
59,32 José Couto
  Portugália
59,70
200 m-es mellúszás Stéphan Perrot
  Franciaország
2:07,82 José Couto
  Portugália
2:09,98 Adam Whitehead
  Nagy-Britannia
2:10,98
50 m-es pillangóúszás Miloš Milošević
  Horvátország
Lars Frölander
  Svédország
23,35 nem adták ki Jere Hård
  Finnország
23,81
100 m-es pillangóúszás Lars Frölander
  Svédország
51,19 James Hickman
  Nagy-Britannia
51,43 Denys Sylantyev
  Ukrajna
52,01
200 m-es pillangóúszás James Hickman
  Nagy-Britannia
1:53,52 Thomas Rupprath
  Németország
1:54,43 Denys Sylantyev
  Ukrajna
1:54,86
100 m-es vegyes úszás Jens Kruppa
  Németország
53,93 Peter Mankoč
  Szlovénia
54,27 Marcel Wouda
  Hollandia
54,38
200 m-es vegyes úszás Marcel Wouda
  Hollandia
1:56,46 Jirka Letzin
  Németország
1:58,23 Massimiliano Rosolino
  Olaszország
1:58,57
400 m-es vegyes úszás Frederik Hviid
  Spanyolország
4:08,85 Jirka Letzin
  Németország
4:09,85 Michael Halika
  Izrael
4:12,25
4 × 50 m-es gyorsváltó   Svédország
Claes Andersson
Lars Frölander
Stefan Nystrand
Daniel Carlsson
1:27,12   Németország
Mitja Zastrow
Alexander Lüderitz
Stephan Kunzelmann
Kai Hanschmann
1:27,76   Hollandia
Dennis Rijnbeek
Stefan Aartsen
Marcel Wouda
Pieter van den Hoogenband
1:27,95
4 × 50 m-es vegyes váltó   Svédország
Daniel Carlsson
Patrik Isaksson
Lars Frölander
Stefan Nystrand
1:36,00   Németország
Sebastian Halgasch
Mark Warnecke
Thomas Rupprath
Alexander Lüderitz
1:36,56   Nagy-Britannia
Neil Willey
Darren Mew
James Hickman
Mark Foster
1:36,78

NőiSzerkesztés

Versenyszám 01  Arany 02  Ezüst 03  Bronz
50 m-es gyorsúszás Therese Alshammar
  Svédország
24,09
WR
Anna-Karin Kammerling
  Svédország
Sue Rolph
  Nagy-Britannia
24,90 nem adták ki
100 m-es gyorsúszás Therese Alshammar
  Svédország
52,80
WR
Sue Rolph
  Nagy-Britannia
53,26 Sandra Völker
  Németország
53,34
200 m-es gyorsúszás Martina Moravcová
  Szlovákia
1:56,28 Josefin Lillhage
  Svédország
1:57,15 Natalya Baranovskaya
  Fehéroroszország
1:57,33
400 m-es gyorsúszás Jana Klocskova
  Ukrajna
4:05,12 Natalya Baranovskaya
  Fehéroroszország
4:06,13 Silvia Szalai
  Németország
4:06,48
800 m-es gyorsúszás Jana Klocskova
  Ukrajna
8:22,37 Flavia Rigamonti
  Svájc
8:25,82 Jana Henke
  Németország
8:28,89
50 m-es hátúszás Sandra Völker
  Németország
27,31 Nina Zhivanevskaya
  Spanyolország
28,24 Antje Buschschulte
  Németország
28,35
100 m-es hátúszás Nina Zhivanevskaya
  Spanyolország
59,87 Antje Buschschulte
  Németország
1:00,08 Sarah Price
  Nagy-Britannia
1:00,88
200 m-es hátúszás Antje Buschschulte
  Németország
2,08,11 Nina Zhivanevskaya
  Spanyolország
2,09,47 Nicole Hetzer
  Németország
2,09,62
50 m-es mellúszás Zoë Baker
  Nagy-Britannia
31,40 Kovács Ágnes
  Magyarország
31,49 Janne Schäfer
  Németország
31,95
100 m-es mellúszás Brigitte Becue
  Belgium
1:08,15 Kovács Ágnes
  Magyarország
1:08,30 Emma Igelström
  Svédország
1:08,74
200 m-es mellúszás Anne Poleska
  Németország
2:24,78 Kovács Ágnes
  Magyarország
2:25,41 Brigitte Becue
  Belgium
2:26,82
50 m-es pillangóúszás Anna-Karin Kammerling
  Svédország
25,64
WR
Johanna Sjöberg
  Svédország
26,42 Nicola Jackson
  Nagy-Britannia
27,17
100 m-es pillangóúszás Johanna Sjöberg
  Svédország
57,73 Mette Jacobsen
  Dánia
59,11 Sophia Skou
  Dánia
59,80
200 m-es pillangóúszás Mette Jacobsen
  Dánia
2:06,87 Johanna Sjöberg
  Svédország
2:08,62 Sophia Skou
  Dánia
2:09,33
100 m-es vegyes úszás Martina Moravcová
  Szlovákia
1:00,78 Annika Mehlhorn
  Németország
1:01,82 Nataša Kejžar
  Szlovénia
1:02,16
200 m-es vegyes úszás Jana Klocskova
  Ukrajna
2:09,08
ER
Martina Moravcová
  Szlovákia
2:09,25 Sue Rolph
  Nagy-Britannia
2:11,29
400 m-es vegyes úszás Jana Klocskova
  Ukrajna
4:34,07 Nicole Hetzer
  Németország
4:37,47 Hana Černá
  Csehország
4:37,74
4 × 50 m-es gyorsváltó   Svédország
Johanna Sjöberg
Therese Alshammar
Anna-Karin Kammerling
Malin Svahnström
1:38,45   Németország
Katrin Meißner
Simone Osygus
Sandra Völker
Britta Steffen
1:39,21   Nagy-Britannia
Alison Sheppard
Nicola Jackson
Karen Pickering
Sue Rolph
1:39,93
4 × 50 m-es vegyes váltó   Svédország
Therese Alshammar
Emma Igelström
Johanna Sjöberg
Anna-Karin Kammerling
1:49,47   Németország
Sandra Völker
Janne Schäfer
Marietta Uhle
Katrin Meißner
1:49,87   Nagy-Britannia
Katy Sexton
Zoë Baker
Nicola Jackson
Sue Rolph
1:51,64

ForrásokSzerkesztés