Főmenü megnyitása

2005-ös rövid pályás úszó-Európa-bajnokság

A 2005-ös rövid pályás úszó-Európa-bajnokságot december 8. és december 11. között rendezték Triesztben, Olaszországban. Az Eb-n 38 versenyszámot rendeztek.

2005-ös rövid pályás úszó-Európa-bajnokság
Adatok
Ország  Olaszország
Rendező városTrieszt
Dátum december 811.
Versenyszámok 38

 ← 20042006 → 

Tartalomjegyzék

ÉremtáblázatSzerkesztés

(A táblázatban Magyarország és a rendező nemzet eltérő háttérszínnel kiemelve.)

Helyezés Nemzet Arany Ezüst Bronz Összesen
1.   Németország 5 4 7 13
2.   Lengyelország 5 4 2 11
3.   Hollandia 5 1 2 8
4.   Magyarország 4 0 1 5
5.   Olaszország 3 4 6 13
6.   Franciaország 3 3 2 8
7.   Svédország 3 2 3 8
8.   Ukrajna 3 2 1 6
9.   Oroszország 2 8 4 14
10.   Nagy-Britannia 1 3 4 8
11.   Dánia 1 3 0 4
12.   Finnország 1 1 1 3
13.   Szlovénia 1 0 2 3
14.   Ausztria 1 0 1 2
15.   Szlovákia 1 0 0 1
16.   Litvánia 0 1 1 2
17.   Görögország 0 1 0 1
18.   Horvátország 0 0 1 1
18.   Svájc 0 0 1 1
18.   Fehéroroszország 0 0 1 1
Összesen 39 37 40 116

ÉrmesekSzerkesztés

  • WR – világrekord (World Record)
  • ER – Európa-rekord (európai versenyző által elért eddigi legjobb eredmény) (European Record)

FérfiSzerkesztés

Versenyszám 01  Arany 02  Ezüst 03  Bronz
50 m-es gyorsúszás Mark Foster
  Nagy-Britannia
21,27 Frédérick Bousquet
  Franciaország
21,47 Johan Kenkhuis
  Hollandia
21,51
100 m-es gyorsúszás Filippo Magnini
  Olaszország
46,52
ER
Steffen Deibler
  Németország
47,43 Jevgenyij Lagunov
  Oroszország
47,55
200 m-es gyorsúszás Filippo Magnini
  Olaszország
1:42,89 Massimiliano Rosolino
  Olaszország
1:43,32 Ross Davenport
  Nagy-Britannia
1:43,93
400 m-es gyorsúszás Yuri Prilukov
  Oroszország
3:37,81
ER
Paweł Korzeniowski
  Lengyelország
3:38,20 Paul Biedermann
  Németország
3:39,88
1500 m-es gyorsúszás Yuri Prilukov
  Oroszország
14:27,12
ER
David Davies
  Nagy-Britannia
14:35,94 Mateusz Sawrymowicz
  Lengyelország
14:38,86
50 m-es hátúszás Thomas Rupprath
  Németország
23,57 Arkady Vyatchanin
  Oroszország
23,95 Liam Tancock
  Nagy-Britannia
24,06
100 m-es hátúszás Cseh László
  Magyarország
51,29 Arkady Vyatchanin
  Oroszország
51,47 Thomas Rupprath
  Németország
51,50
200 m-es hátúszás Markus Rogan
  Ausztria
1:50,43
WR
Arkady Vyatchanin
  Oroszország
1:50,77 Gordan Kožulj
  Horvátország
1:53,01
50 m-es mellúszás Oleg Lisogor
  Ukrajna
26,67 Alessandro Terrin
  Olaszország
26,79 Matiaz Markič
  Szlovénia
27,08
100 m-es mellúszás Oleg Lisogor
  Ukrajna
58,07 Romanos Alyfantis
  Görögország
58,08 Valeriy Dymo
  Ukrajna
58,60
200 m-es mellúszás Sławomir Kuczko
  Lengyelország
2:07,01 Grigorij Falko
  Oroszország
2:07,04 Paolo Bossini
  Olaszország
2:07,70
50 m-es pillangóúszás Lars Frölander
  Svédország
23,08 Mark Foster
  Nagy-Britannia
23,12 Matti Rajakylä
  Finnország
23,17
100 m-es pillangóúszás Thomas Rupprath
  Németország
50,55 Yevgeni Korotyshkin
  Oroszország
51,32 Peter Mankoč
  Szlovénia
51,47
200 m-es pillangóúszás Paweł Korzeniowski
  Lengyelország
1:50,89 Helge Meeuw
  Németország
1:52,49 Nikolay Skvortsov
  Oroszország
1:53,58
100 m-es vegyes úszás Peter Mankoč
  Szlovénia
52,65 Oleg Lisogor
  Ukrajna
53,38 Vytautas Janušaitis
  Litvánia
54,16
200 m-es vegyes úszás Cseh László
  Magyarország
1:53,46
WR
Vytautas Janušaitis
  Litvánia
1:55,52 Alessio Boggiatto
  Olaszország
1:56,11
400 m-es vegyes úszás Cseh László
  Magyarország
4:00,37
WR
Luca Marin
  Olaszország
4:02,88 Alessio Boggiatto
  Olaszország
4:06,38
4 × 50 m-es gyorsváltó   Hollandia
Mark Veens
Mitja Zastrow
Gijs Damen
Johan Kenkhuis
1:25,03
WR
  Franciaország
Julien Sicot
David Maitre
Alain Bernard
Frédérick Bousquet
1:25,40   Nagy-Britannia
Mark Foster
Liam Tancock
Chris Cozens
Anthony Howard
1:25,85
4 × 50 m-es vegyes váltó   Németország
Thomas Rupprath
Mark Warnecke
Johannes Dietrich
Steffen Deibler
1:34,83   Ukrajna
Andriy Oleynyk
Oleg Lisogor
Sergiy Breus
Vyacheslav Shyrshov
1:34,91   Nagy-Britannia
Liam Tancock
Chris Cook
Matthew Clay
Mark Foster
1:35,22

NőiSzerkesztés

Versenyszám 01  Arany 02  Ezüst 03  Bronz
50 m-es gyorsúszás Marleen Veldhuis
  Hollandia
24,32 Cristina Chiuso
  Olaszország
24,37 Anna-Karin Kammerling
  Svédország
24,52
100 m-es gyorsúszás Marleen Veldhuis
  Hollandia
52,84 Hanna-Maria Seppälä
  Finnország
53,36 Petra Dallmann
  Németország
Alena Popchanka
  Franciaország
53,56
200 m-es gyorsúszás Josefin Lillhage
  Svédország
1:55,54 Federica Pellegrini
  Olaszország
1:55,54 Paulina Barzycka
  Lengyelország
1:55,97
400 m-es gyorsúszás Laure Manaudou
  Franciaország
3:56,79
WR
Joanne Jackson
  Nagy-Britannia
4:01,12 Federica Pellegrini
  Olaszország
4:02,81
800 m-es gyorsúszás Laure Manaudou
  Franciaország
8:11,25
WR
Anasztaszija Ivanyenko
  Oroszország
8:14,51 Flavia Rigamonti
  Svájc
8:20,32
50 m-es hátúszás Louise Ørnstedt
  Dánia
27,26 Janine Pietsch
  Németország
27,47 Aleksandra Gerasimenya
  Fehéroroszország
27,59
100 m-es hátúszás Laure Manaudou
  Franciaország
58,12 Louise Ørnstedt
  Dánia
58,63 Janine Pietsch
  Németország
58,65
200 m-es hátúszás Irina Amshennikova
  Ukrajna
2:05,12 Louise Ørnstedt
  Dánia
2:06,44 Annika Liebs
  Németország
2:06,73
50 m-es mellúszás Janne Schaefer
  Németország
30,62 Beata Kaminska
  Lengyelország
30,71 Elena Bogomazova
  Oroszország
30,88
100 m-es mellúszás Beata Kaminska
  Lengyelország
1:06,51 Elena Bogomazova
  Oroszország
1:06,89 Simone Weiler
  Németország
Chiara Boggiatto
  Olaszország
1:06,98
200 m-es mellúszás Anne Poleska
  Németország
2:23,06 Katarzyna Dulian
  Lengyelország
2:23,24 Chiara Boggiatto
  Olaszország
2:23,40
50 m-es pillangóúszás Anna-Karin Kammerling
  Svédország
26,05 Inge Dekker
  Hollandia
26,20 Fabienne Nadarajah
  Ausztria
26,32
100 m-es pillangóúszás Martina Moravcová
  Szlovákia
58,19 Alena Popchanka
  Franciaország
58,27 Johanna Sjöberg
  Svédország
58,39
200 m-es pillangóúszás Boulsevicz Beatrix
  Magyarország
2:06,62 Mette Jacobsen
  Dánia
2:07,12 Aurore Mongel
  Franciaország
2:07,52
100 m-es vegyes úszás Hanna-Maria Seppälä
  Finnország
1:00,71 Hanna Eriksson
  Svédország
1:01,18 Hinkelien Schreuder
  Hollandia
1:01,21
200 m-es vegyes úszás Katarzyna Baranowska
  Lengyelország
2:10,25 Aleksandra Urbanczyk
  Lengyelország
2:11,11 Daria Belyakina
  Oroszország
2:11,62
400 m-es vegyes úszás Katarzyna Baranowska
  Lengyelország
4:33,70 Anasztaszija Ivanyenko
  Oroszország
4:35,27 Jakabos Zsuzsanna
  Magyarország
4:35,68
4 × 50 m-es gyorsváltó   Hollandia
Hinkelien Schreuder
Inge Dekker
Chantal Groot
Marleen Veldhuis
1:36,27
WR
  Svédország
Johanna Sjöberg
Anna-Karin Kammerling
Josefin Lillhage
Therese Alshammar
1:36,75   Németország
Dorothea Brandt
Daniela Samulski
Petra Dallmann
Daniela Götz
1:38,90
4 × 50 m-es vegyes váltó   Hollandia
Hinkelien Schreuder
Moniek Nijhuis
Inge Dekker
Marleen Veldhuis
1:47,44
WR
  Németország
Janine Pietsch
Janne Schaefer
Daniela Samulski
Dorothea Brandt
1:47,68   Svédország
Therese Alshammar
Rebecca Ejdervik
Anna-Karin Kammerling
Josefin Lillhage
1:49,07

ForrásokSzerkesztés