Főmenü megnyitása

A 2008-as magyar úszóbajnokságot – amely a 110. magyar bajnokság volt – júliusban rendezték meg Budapesten.

magyar úszóbajnokság
(2008)
(CX Országos Bajnokság)
Adatok
Ország Magyarország
Rendező városBudapest
Dátum július 8.12.
Versenyszámok 38

 ← 20072009 → 

Tartalomjegyzék

EredményekSzerkesztés

FérfiakSzerkesztés

Versenyszám 01  Arany 02  Ezüst 03  Bronz
50 m gyorsúszás Takács Krisztián
Dunaferr DVSI
21,97 Sincki Ádám
Dunaferr-DVSI
23,24 Kozma Dominik
Kőbánya SC
23,30
100 m gyorsúszás Makány Balázs
Kőbánya SC
50,00 Takács Krisztián
Dunaferr DVSI
50,71 Kis Gergő
Rája '94
51,62
200 m gyorsúszás Cseh László
Kőbánya SC
1:48,02 Kovács Norbert
Kőbánya SC
1:50,06 Kozma Dominik
Kőbánya SC
1:51,21
400 m gyorsúszás Kis Gergő
Rája '94
3:49,59 Gercsák Balázs
A Jövő SC
2:59,42 Rákos Patrik
Balaton UK Veszprém
4:01,93
1500 m gyorsúszás Kis Gergő
Rája '94
15:36,31 Gercsák Csaba
A Jövő SC
15:44,56 Gercsák Balázs
A Jövő SC
15:48,85
50 m hátúszás Cseh László
Kőbánya SC
25,39 Balog Gábor
Bácsvíz-KVSC
26,57 Rudolf Roland
Kőbánya SC
26,64
100 m hátúszás Balog Gábor
Bácsvíz-KVSC
56,71 Rudolf Roland
Kőbánya SC
57,55 Nagy Péter
A Jövő SC
57,64
200 m hátúszás Balog Gábor
Bácsvíz-KVSC
1:59,39 Bernek Péter
Kőbánya SC
2:01,36 Rudolf Roland
Kőbánya SC
2:01,80
50 m mellúszás Bodor Richárd
Pécsi VSE
28,61 Gyurta Dániel
A Jövő SC
28,97 Financsek Gábor
Pécsi VSE
29,06
100 m mellúszás Gyurta Dániel
A Jövő SC
1:01,32 Bodor Richárd
Pécsi VSE
1:02,19 Financsek Gábor
Pécsi VSE
1:03,24
200 m mellúszás Gyurta Dániel
A Jövő SC
2:11,15 Cseh László
Kőbánya SC
2:14,13 Molnár Ákos
A Jövő SC
2:15,39
50 m pillangóúszás Takács Krisztián
Dunaferr-DVSI
24,05 Cseh László
Kőbánya SC
24,11 Kovács Norbert
Kőbánya SC
24,83
100 m pillangóúszás Cseh László
Kőbánya SC
52,62 Kovács Norbert
Kőbánya SC
54,31 Madarassy Ádám
FTC
54,78
200 m pillangóúszás Cseh László
Kőbánya SC
1:56,56 Kovács Norbert
Kőbánya SC
1:59,31 Gercsák Balázs
A Jövő SC
2:00,68
200 m vegyes úszás Kis Gergő
Rája '94
2:03,18 Verrasztó Dávid
A Jövő SC
2:04,35 Bordás Péter
FTC
2:06,67
400 m vegyes úszás Kis Gergő
Rája '94
4:19,84 Verrasztó Dávid
A Jövő SC
4:20,97 Pék Csaba
A Jövő SC
4:33,36
4 × 100 m gyorsváltó Kőbánya SC
Kovács Norbert
Bernek Péter
Kiss Gábor
Kozma Dominik
3:21,77 Dunaferr-DVSI
Takács Krisztián
Sincki Ádám
Szabó Attila
Füzesy Dávid
3:30,70 FTC
Szele Dávid
Király Attila
Várdai Attila
Bordás Péter
3:32,64
4 × 200 m gyorsváltó Kőbánya SC
Bernek Péter
Kozma Dominik
Kovács Norbert
Cseh László
7:26,42 A Jövő SC
Zámbó Balázs
Verrasztó Dávid
Nagy Péter
Gercsák Balázs
7:42,07 BVSC
Lakatos Roland
Dajka Ádám
Csütörtöki Marcell
Bagaméri Bence
8:03,60
4 × 100 m vegyes váltó Kőbánya SC
Cseh László
Kozma Dominik
Kovács Norbert
Makány Balázs
3:42,49 A Jövő SC
Nagy Péter
Gyurta Dániel
Zubcsek Dénes
Csáki János
3:46,38 FTC
Király Attila
Szele Dávid
Madarassy Ádám
Bordás Péter
3:53,43

NőkSzerkesztés

Versenyszám 01  Arany 02  Ezüst 03  Bronz
50 m gyorsúszás Verrasztó Evelyn
A Jövő SC
25,91 Dara Eszter
Kőbánya SC
26,01 Dobár Éva
A Jövő SC
26,26
100 m gyorsúszás Verrasztó Evelyn
A Jövő SC
55,67 Mutina Ágnes
A Jövő SC
56,36 Dobár Éva
A Jövő SC
57,19
200 m gyorsúszás Mutina Ágnes
A Jövő SC
1:58,67 Hosszú Katinka
Bajai Spartacus
2:02,04 Jakabos Zsuzsanna
ANK Úsóklub Pécs
2:02,36
400 m gyorsúszás Mutina Ágnes
A Jövő SC
4:12,47 Hosszú Katinka
Bajai Spartacus
4:15,39 Nagy Réka
4:19,60
800 m gyorsúszás Verrasztó Evelyn
A Jövő SC
8:45,59 Mutina Ágnes
A Jövő SC
8:48,12 Hajnal Erika
8:52,50
50 m hátúszás Szepesi Nikolett
Kőbánya SC
29,16 Dobár Éva
A Jövő SC
29,78 Verrasztó Evelyn
A Jövő SC
30,01
100 m hátúszás Szepesi Nikolett
Kőbánya SC
1:02,01 Verrasztó Evelyn
A Jövő SC
1:03,03 Hosszú Katinka
Bajai Spartacus
1:04,26
200 m hátúszás Szepesi Nikolett
Kőbánya SC
2:13,08 Petrovai Panna
Egri Városi UK
2:23,41 Molnár Anita
A Jövő SC
2:23,55
50 m mellúszás Verrasztó Evelyn
A Jövő SC
33,09 Pecz Réka
A Jövő SC
33,14 Bor Katalin
A Jövő SC
33,82
100 m mellúszás Pecz Réka
A Jövő SC
1:11,53 Bor Katalin
A Jövő SC
1:12,61 Jakabos Zsuzsanna
ANK Úsóklub Pécs
1:14,62
200 m mellúszás Kovács Emese
A Jövő SC
2:33,46 Bor Katalin
A Jövő SC
2:36,25 Kovács Réka
Kőbánya SC
2:37,35
50 m pillangóúszás Dara Eszter
Kőbánya SC
26,90 Bordás Beatrix
Dunaferr-DVSI
26,92 Kovács Emese
A Jövő SC
28,02
100 m pillangóúszás Dara Eszter
Kőbánya SC
58,53 Boulsevicz Bea
A Jövő SC
1:00,17 Verrasztó Evelyn
A Jövő SC
1:00,73
200 m pillangóúszás Boulsevicz Bea
A Jövő SC
2:10,44 Dara Eszter
Kőbánya SC
2:10,60 Mutina Ágnes
A Jövő SC
2:11,37
200 m vegyes úszás Verrasztó Evelyn
A Jövő SC
2:14,13 Nagy Réka
A Jövő SC
2:19,19 Kovács Emese
A Jövő SC
2:20,45
400 m vegyes úszás Jakabos Zsuzsanna
ANK Úsóklub Pécs
4:45,02 Kovács Emese
A Jövő SC
4:53,81 Felföldi Viktória
Veszprémi Egyetem UK
5:01,10
4 × 100 m gyorsváltó A Jövő SC
Dobár Éva
Kovács Emese
Verrasztó Evelyn
Mutina Ágnes
3:48,35 Kőbánya SC
Dara Eszter
Kádas Vivien
Pacsay Klaudia
Szepesi Nikolett
3:59,09 BVSC
Kovács Anett
Földházi Zsófia
Sánta Klementina
Kapás Boglárka
4:04,53
4 × 200 m gyorsváltó A Jövő SC
Tompa Orsolya
Nagy Réka
Mutina Ágnes
Verrasztó Evelyn
8:15,37 Kőbánya SC
Dara Eszter
Szepesi Nikolett
Kádas Vivien
Pacsay Klaudia
8:28,86 BVSC
Kovács Anett
Földházi Zsófia
Hernold Eszter
Kapás Boglárka
8:41,83
4 × 100 m vegyes váltó A Jövő SC
Verrasztó Evelyn
Pecz Réka
Boulsevicz Bea
Mutina Ágnes
4:10,97 Kőbánya SC
Szepesi Nikolett
Kovács Réka
Galamb Szimonetta
Dara Eszter
4:18,30 BVSC
Kapás Boglárka
Böszörményi Borbála
Földházi Zsófia
Kovács Anett
4:32,57

ForrásokSzerkesztés