2012–2013-as EHF-bajnokok ligája

(2012-2013-as EHF-bajnokok ligája szócikkből átirányítva)

A 2012–2013-as EHF-bajnokok ligája a legrangosabb európai férfi kézilabda kupa, mely jelenlegi nevén 20., jogelődjeivel együttvéve 53. alkalommal került kiírásra. A címvédő a német THW Kiel csapata. Magyarországot az MKB Veszprém KC valamint a Pick Szeged képviseli. Mindkettő selejtező nélkül, egyből a csoportkörben kezdhette meg a szereplést.

EHF-bajnokok ligája
(2012–13)
Adatok
Dátum2012. szeptember 26.2013. június 2.
Csapatok24
(selejtezőben indult: 18)
Honlapehfcl.com

CímvédőNémetország THW Kiel
GyőztesNémetország HSV Hamburg
Statisztika

Gólkirály Dánia Hans Lindberg
(101 gólos)

 ← 2011–122013–14 → 

CsapatokSzerkesztés

A 2012–2013-as EHF-bajnokok ligájában az alábbi 37 csapat vesz részt. A táblázatban az adott szakaszban csatlakozó csapatok nevei találhatóak.

Csoportkör
  THW Kiel CV   FC Barcelona   Chekhovskiye Medvedi   RK Zagreb
  SG Flensburg-Handewitt   Chambéry Savoie Handball   St. Petersburg HC   KS Vive Targi Kielce
  Füchse Berlin Reinickendorf   Montpellier A. H.   RK Celje Pivovarna Laško   Kadetten Schaffhausen
  BM Atlético Madrid   Pick Szeged   RK Gorenje Velenje   IK Sävehof
  CB Ademar León   MKB Veszprém KC   Bjerringbro-Silkeborg 1
Selejtezőkör
Szabadkártyás csapatok
  Alpla HC Hard   RK Lovcen Cetinje   HT Tatran Prešov   HSV Hamburg
  RK Sloga Doboj   Haslum HK   RK Partizan   Saint-Raphaël Var Handball
  HC Dinamo-Minsk   SSV Bozen Loacker   Beşiktaş J.K.   Wisła Płock
  Maccabi Rishon LeZion   FC Porto Vitalis   HC Dinamo-Poltava   RK Koper 1
  HC Metalurg Skopje   HCM Constanţa

CV A címvédő automatikusan az első, a legjobb csapatokat felvonultató kalapba került.

1 Mivel a sorozat megkezdése előtt, a dán bajnok, az AG København csődöt jelentett, a szabadkártyás, dán bajnoki második, Bjerringbro-Silkeborg került automatikusan a koppenhágai csapat helyére a főtáblára. Viszont a Bjerringbro-Silkeborg helyére, a szlovén RK Koper meghívást kapott a selejtezőre.

Fordulók és időpontokSzerkesztés

Valamennyi sorsolás helyszíne Bécs.

Szakasz Forduló Sorsolás dátuma 1. mérkőzés 2. mérkőzés
Selejtezők Selejtezők 2012. július 3. 2012. szeptember 8–9.
Szabadkártyás selejtezők
Csoportkör 1. mérkőzésnap 2012. július 6. 2012. szeptember 26–30.
2. mérkőzésnap 2012. október 3–7.
3. mérkőzésnap 2012. október 10–14.
4. mérkőzésnap 2012. október 17–21.
5. mérkőzésnap 2012. november 14–18.
6. mérkőzésnap 2012. november 21–25.
7. mérkőzésnap 2012. november 28-december 2.
8. mérkőzésnap 2013. február 6–10.
9. mérkőzésnap 2013. február 13–17.
10. mérkőzésnap 2013. február 20–24.
Egyenes kiesés Nyolcaddöntők 2013. február 26. 2013. március 13-17. 2013. március 20–24.
Negyeddöntők 2013. március 26. 2013. április 17-21. 2013. április 24–28.
Négyesdöntő 2013. június 1-2.

SelejtezőkSzerkesztés

A 2012–2013-as EHF-bajnokok ligája selejtezőjén 14 csapat vett részt. 2012. július 3.-án Ausztriában, Bécsben tartott sorsoláson az együtteseket három négy fős valamint egy két csapatos csoportba osztották. Az elődöntők és a döntők lejátszása után a győztesek feljutottak a bajnokok-ligája főtáblájára, a vesztesek a 2012–2013-as EHF-kupában küzdhettek tovább. A mérkőzéseket 2012. szeptember 8.-án és 9.-én játszották.

1. kalap 2. kalap 3. kalap 4. kalap
  HCM Constanţa   HT Tatran Prešov   HC Dinamo-Poltava   Alpla HC Hard
  RK Sloga Doboj   Haslum HK   FC Porto Vitalis   Beşiktaş J.K.
  HC Metalurg Skopje   RK Partizan   Maccabi Rishon LeZion   RK Lovcen Cetinje
  HC Dinamo-Minsk   SSV Bozen Loacker

Ezen felül az EHF további egy selejtezőcsoportot (W csoport) alakított ki négy szabadkártyás csapatból, melyeket az EHF jelölt ki.

Szabadkártyás csapatok
  HSV Hamburg
  Bjerringbro-Silkeborg 1
  Saint-Raphaël Var Handball
  Wisła Płock

1 Mivel a sorozat megkezdése előtt, a dán bajnok, az AG København csődöt jelentett, a szabadkártyás, dán bajnoki második, Bjerringbro-Silkeborg került automatikusa a koppenhágai csapat helyére a főtáblára. Viszont a Bjerringbro-Silkeborg helyére, a szlovén RK Koper meghívást kapott a selejtezőre.

1. csoportSzerkesztés

A csoport valamennyi mérkőzését Szerbiában, Belgrádban rendezték.

Elődöntők Döntő
2012. szeptember 8.
  RK Sloga Doboj 25  
  RK Lovcen Cetinje 23
 
2012. szeptember 9.
    RK Sloga Doboj 16
  RK Partizan 31
Bronzmérkőzés
2012. szeptember 8. 2012. szeptember 9.
  RK Partizan 27   RK Lovcen Cetinje 25
  FC Porto Vitalis 25     FC Porto Vitalis 31

2. csoportSzerkesztés

A csoport valamennyi mérkőzését Norvégiában, Rykkinnben rendezték.

Elődöntők Döntő
2012. szeptember 8.
  HC Metalurg Skopje 25  
  Alpla HC Hard 19
 
2012. szeptember 9.
    HC Metalurg Skopje 30
  Haslum HK 20
Bronzmérkőzés
2012. szeptember 8. 2012. szeptember 9.
  Haslum HK 29   Alpla HC Hard 29
  HC Dinamo-Poltava 28     HC Dinamo-Poltava 23

3. csoportSzerkesztés

A csoport valamennyi mérkőzését Romániában, Constanţán rendezték.

Elődöntők Döntő
2012. szeptember 8.
  HCM Constanţa 33  
  SSV Bozen Loacker 22
 
2012. szeptember 9.
    HCM Constanţa 26
  HT Tatran Prešov 21
Bronzmérkőzés
2012. szeptember 8. 2012. szeptember 9.
  HT Tatran Prešov 36   SSV Bozen Loacker 30
  Maccabi Rishon LeZion 20     Maccabi Rishon LeZion 33

4. csoportSzerkesztés

A csoport valamennyi mérkőzését Fehéroroszországban, Minszkben rendezték.

  Beşiktaş J.K. 46
  HC Dinamo-Minsk 61

W. csoportSzerkesztés

A csoport valamennyi mérkőzését Franciaországban, Saint-Raphaëlben rendezték.

Elődöntők Döntő
2012. szeptember 8.
  HSV Hamburg 28  
  Wisła Płock 26
 
2012. szeptember 9.
    HSV Hamburg 32
  Saint-Raphaël Var Handball 31
Bronzmérkőzés
2012. szeptember 8. 2012. szeptember 9.
  Saint-Raphaël Var Handball 28   Wisła Płock 27
  RK Koper 23     RK Koper 22

CsoportkörSzerkesztés

A 2012–2013-as EHF-bajnokok ligája csoportkörében 24 csapat szerepelt, négy hatos csoportba sorsolva. Egy csoporton belül valamennyi csapat játszott a többivel hazai és idegenbeli pályán is. A csoportok első négy helyezettje jutott az egyenes kieséses szakaszba.

A csoportok beosztását a bécsi Gartenhotel Altmannsdorf-ban sorsolták ki, 2012. július 6.-án, 11:00 órakor. Az EHF koefficiens alapján a 24 csapatot négyesével hat kalapba sorolták. Egyazon kalapból vagy ugyanabból az országból egy csoportba nem kerülhettek csapatok, ezen kritériumok alól kivételt képez a szabadkártyás selejtezőcsoport győztese.

1. kalap 2. kalap 3. kalap 4. kalap 5. kalap 6. kalap
  THW Kiel CV   RK Zagreb   BM Atlético Madrid   CB Ademar León   Pick Szeged   RK Partizan S
  AG København 1   MKB Veszprém KC   SG Flensburg-Handewitt   Chambéry Savoie Handball   St. Petersburg HC   RK Metalurg Skopje S
  FC Barcelona   Chekhovskiye Medvedi   KS Vive Targi Kielce   Füchse Berlin Reinickendorf   RK Celje Pivovarna Laško   HCM Constanţa S
  Montpellier A. H.   RK Gorenje Velenje   Kadetten Schaffhausen   IK Sävehof   HC Dinamo-Minsk   HSV Hamburg Szk

CV A címvédő automatikusan az első, a legjobb csapatokat felvonultató kalapba került.

S A három selejtezőcsoport győztesei.

Szk A szabadkártyások selejtezőcsoportjának a győztese.

1 A dán bajnok, az AG København 2012. július 31.-én csődöt jelentett, emiatt visszalépett a sorozatból. Helyét a bajnokság második helyezettje, a Bjerringbro-Silkeborg vette át.

A. csoportSzerkesztés

# Csapat J Gy D V RG KG GK P
1.   HSV Hamburg 10 7 2 1 313 272 +41 16
2.   Flensburg-Handewitt 10 6 3 1 310 279 +31 15
3.   Chekhovskie Medvedi 10 5 4 1 310 282 +28 14
4.   CB Ademar León 10 3 1 6 265 292 -27 7
5.   Montpellier HB 10 2 2 6 301 311 -10 6
6.   RK Partizan 10 1 0 9 268 331 -63 2
  CHE FLE HAM LEO MON PAR
Chekhovskiye Medvedi 29-29 29-29 36-22 35–29 38–31
SG Flensburg-Handewitt 36-26 29-26 27-22 37–37 31-23
HSV Hamburg 27-27 31–28 32–26 35-33 30-24
CB Ademar León 22–29 29-29 26-28 30-28 28-23
Montpellier A. H. 30-30 25–27 29-33 27-29 31–26
RK Partizan 27–31 31-37 21-42 33-31 29–32

B. csoportSzerkesztés

# Csapat J Gy D V RG KG GK P
1.   MKB Veszprém KC 10 9 0 1 295 242 +53 18
2.   THW Kiel 10 8 0 2 329 265 +64 16
3.   BM Atlético Madrid 10 5 0 5 268 269 -1 10
4.   RK Celje Pivovarna Laško 10 4 0 6 245 258 -13 8
5.   HCM Constanţa 10 2 0 8 234 283 -49 4
6.   IK Sävehof 10 2 0 8 276 330 -54 4
  CEL CON KIE ATL SAV VES
RK Celje Pivovarna Laško 24-19 31-28 22-28 31–25 19–24
HCM Constanţa 22-17 25-28 23-28 28–23 27-37
THW Kiel 30-26 35–14 31–27 43-34 32-21
BM Atlético Madrid 26-24 25-24 27-32 32-25 26-27
IK Sävehof 24-29 35–31 29-40 35-30 22–32
MKB Veszprém KC 32–22 31-21 31-30 26-19 34–24

C. csoportSzerkesztés

# Csapat J Gy D V RG KG GK P
1.   KS Vive Targi Kielce 10 10 0 0 305 249 +56 20
2.   RK Metalurg Skopje 10 7 0 3 271 215 +56 14
3.   RK Gorenje Velenje 10 6 0 4 281 250 +31 12
4.   Bjerringbro-Silkeborg 10 4 0 6 259 281 -22 8
5.   Chambéry Savoie Handball 10 2 0 8 266 294 -28 4
6.   St. Petersburg HC 10 1 0 9 225 318 -93 2
  CHA GOR KIE MET SIL STP
Chambéry Savoie Handball 20-31 26-36 30-33 29-26 33-19
RK Gorenje Velenje 31-25 25-29 23-19 31–23 35-22
KS Vive Targi Kielce 36-32 30–24 21–20 35-26 30-29
RK Metalurg Skopje 26–21 30-23 21-23 32-18 32-19
Bjerringbro-Silkeborg 25-23 27-26 25-34 23-26 31–22
St. Petersburg HC 31–27 25-32 21-31 14-32 23–35

D. csoportSzerkesztés

# Csapat J Gy D V RG KG GK P
1.   FC Barcelona 10 9 0 1 321 252 +69 18
2.   Füchse Berlin Reinickendorf 10 8 0 2 290 279 +11 16
3.   HC Dinamo-Minsk 10 5 1 4 276 259 +17 11
4.   Pick Szeged 10 3 0 7 260 293 -33 6
5.   RK Zagreb 10 2 1 7 266 284 -18 5
6.   Kadetten Schaffhausen 10 2 0 8 284 330 -46 4
  BAR BER MIN SCH SZE ZAG
FC Barcelona 34-23 25-24 36-25 33-24 35-25
Füchse Berlin R. 31-30 29-25 31-27 29-24 29-27
HC Dinamo-Minsk 28-30 31–24 33–23 29-24 27-27
Kadetten Schaffhausen 23–33 35-40 28-33 36-29 28-27
Pick Szeged 28-33 22-29 26-21 30-29 26–24
RK Zagreb 21–32 24-25 23-25 38-30 30–27

Egyenes kieséses szakaszSzerkesztés

Csoport Csoportelső Csoportmásodik Csoportharmadik Csoportnegyedik
A csoport   HSV Hamburg   SG Flensburg   Chekhovskie Medvedi   Reale Ademar León
B csoport   MKB Veszprém KC   THW Kiel   BM Atlético Madrid   RK Celje
C csoport   KS Vive Targi Kielce   HC Metalurg Szkopje   Gorenje Velenje   Bjerringbro-Silkeborg
D csoport   FC Barcelona Intersport   Füchse Berlin   Dinamo Minszk   Pick Szeged

NyolcaddöntőkSzerkesztés

A nyolcaddöntők mérkőzéseit 2013. március 14. és március 24. között rendezték meg.

1. csapat   Össz.   2. csapat   1. mérk.     2. mérk.  
Bjerringbro-Silkeborg   50-58   FC Barcelona Intersport 26-32 24–26
Reale Ademar León   45–56   MKB Veszprém KC 20-23 25–33
Pick Szeged   53–57   Kielce 26-25 27–32
RK Celje   60–66   HSV Hamburg 29-38 31–28
Chekhovskie Medvedi   63–65   THW Kiel 37–35 26–30
Dinamo Minszk   45–50   Metalurg Szkopje 23–26 22–24
BM Atlético Madrid   56–55   Füchse Berlin 29-29 27–26
Gorenje Velenje   50–55   SG Flensburg-Handewitt 25-28 25–27

NegyeddöntőkSzerkesztés

A negyeddöntők mérkőzéseit április 17. és 28. között rendezik meg.

1. csapat   Össz.   2. csapat   1. mérk.     2. mérk.  
BM Atlético Madrid   49-52   FC Barcelona Intersport 25-20 24-32
Metalurg Szkopje   40-53   Kielce 25-27 15-26
THW Kiel   61-59   MKB Veszprém KC 32-31 29-28
SG Flensburg-Handewitt   51-55   HSV Hamburg 26-32 25-23

Velux EHF Final4Szerkesztés

A Final Fourt Kölnben rendezik, 2013. június 1. és 2. között.

ElődöntőkSzerkesztés

Csapat Eredmény Csapat
Kielce 23-28 FC Barcelona
THW Kiel 33-39 HSV Hamburg

BronzmérkőzésSzerkesztés

Csapat Eredmény Csapat
Kielce 31-30 THW Kiel

DöntőSzerkesztés

Csapat Eredmény Csapat
FC Barcelona 29-30 HSV Hamburg

GóllövőlistaSzerkesztés

Az alábbi lista tartalmazza a legtöbb gólt szerző játékosokat.

Hely Név Csapat Gólok
1   Hans Lindberg   Hamburg 101
2   Siarhei Rutenka   Barcelona 95
3   Anders Eggert   Flensburg 79
4   Michał Jurecki   Vive Targi Kielce 77
  Nagy László   Veszprém
  Naumče Mojsovski   Metalurg Szkopje
7   Marko Vujin   THW Kiel 76
8   Domagoj Duvnjak   Hamburg 73
  Holger Glandorf   Flensburg
10   Gašper Marguč   Celje 72

ForrásokSzerkesztés