Főmenü megnyitása

A 2015-ös úszó-világbajnokságot („úszó, szinkronúszó, műugró és hosszútávúszó-világbajnokság”) július 24. és augusztus 9. között rendezték Kazánban, Oroszországban. Ugyanitt, és ugyanekkor rendezték a férfi- és női vízilabda-világbajnokságot is.

Úszó-világbajnokság
(2015)
Adatok
Ország Oroszország
Rendező városKazán
Dátum július 24.augusztus 9.
Fő helyszín Kazan Arena
Nemzetek 190[1]
Sportolók 2651[1]
Versenyszámok 75
Honlap http://kazan2015.com

 ← 20132017 → 
A Wikimédia Commons tartalmaz 2015-ös úszó-világbajnokság témájú médiaállományokat.
2015-ös úszó-világbajnokság
Kazán, Oroszország
Műugrás
Egyéni
1 m férfi női
3 m férfi női
10 m férfi női
Szinkronugrás
3 m férfi női
10 m férfi női
Vegyes 3 m 10 m
csapat
Szupertoronyugrás
Hosszútávúszás
5 km férfi női
10 km férfi női
25 km férfi női
Csapat csapat
Úszás
Gyorsúszás
50 m férfi női
100 m férfi női
200 m férfi női
400 m férfi női
800 m férfi női
1500 m férfi női
Hátúszás
50 m férfi női
100 m férfi női
200 m férfi női
Mellúszás
50 m férfi női
100 m férfi női
200 m férfi női
Pillangó
50 m férfi női
100 m férfi női
200 m férfi női
Vegyesúszás
200 m férfi női
400 m férfi női
Gyorsváltó
4 × 100 m férfi női
4 × 200 m férfi női
Vegyes váltó
4 × 100 m férfi női
Vegyes
4 × 100 m gyors vegyes
Szinkronúszás
Egyéni r. prog. sz. prog.
Páros r. prog. sz. prog.
Csapat r. prog. sz. prog.
kombinációs kűr
Vegyes r. prog. sz. prog.
Vízilabda
férfi    •   női

Összesen 75 versenyszámban avattak világbajnokot. Úszásban 20 férfi, 20 női, 2 vegyes versenyszám volt. Hosszútávúszásban 3–3, valamint egy csapatversenyt rendeztek. Műugrásban 5 férfi, 5 női és 3 vegyes versenyszám volt és 1–1 férfi és női szupertoronyugrás szerepelt a programban. Szinkronúszásban 9 versenyszámban hirdettek győztest. Vízilabdában a férfiaknál és a nőknél is 16–16 csapat mérkőzött a világbajnoki címért.

A rendezőSzerkesztés

EseménynaptárSzerkesztés

Magyar versenyzők eredményeiSzerkesztés

Az ország a világbajnokságon 52 sportolóval képviseltette magát, akik összesen 3 arany-, 3 ezüst- és 4 bronzérmet szereztek.

ÉrmesekSzerkesztés

Érem Versenyző Versenyszám Dátum
1  Aranyérem Hosszú Katinka úszás 200 m vegyes augusztus 3.
1  Aranyérem Cseh László úszás 200 m pillangó augusztus 5.
1  Aranyérem Hosszú Katinka úszás 400 m vegyes augusztus 9.
2  Ezüstérem Olasz Anna nyílt vízi úszás 25 kilométer augusztus 1.
2  Ezüstérem Cseh László úszás 100 m pillangó augusztus 8.
2  Ezüstérem Verrasztó Dávid úszás 400 m vegyes augusztus 9.
3  Bronzérem Cseh László úszás 50 m pillangó augusztus 3.
3  Bronzérem Kapás Boglárka úszás 1500 m gyors augusztus 4.
3  Bronzérem Gyurta Dániel úszás 200 m mell augusztus 7.
3  Bronzérem Hosszú Katinka úszás 200 m hát augusztus 8.


ÉremtáblázatSzerkesztés

Jelmagyarázat:

  Oroszország (rendező ország)   Magyarország
Helyezés Ország Arany Ezüst Bronz Összesen
1.   Kína 15 10 10 35
2.   Egyesült Államok 13 14 6 33
3.   Oroszország 9 4 4 17
4.   Ausztrália 7 3 8 18
5.   Nagy-Britannia 7 1 6 14
6.   Franciaország 5 1 1 7
7.   Olaszország 3 3 8 14
8.   Magyarország 3 3 4 10
9.   Svédország 3 2 1 6
10.   Japán 3 1 4 8
11.   Dél-afrikai Köztársaság 2 3 0 5
12.   Németország 2 1 4 7
13.   Brazília 1 4 2 7
14.   Észak-Korea 1 0 1 2
15.   Szerbia 1 0 0 1
16.   Hollandia 0 8 0 8
17.   Kanada 0 4 4 8
18.   Dánia 0 2 2 4
19.   Ukrajna 0 2 1 3
20.   Mexikó 0 2 0 2
  Új-Zéland 0 2 0 2
22.   Görögország 0 1 2 3
  Lengyelország 0 1 2 3
  Spanyolország 0 1 2 3
25.   Jamaica 0 1 1 2
26.   Horvátország 0 1 0 1
  Litvánia 0 1 0 1
28.   Argentína 0 0 1 1
  Fehéroroszország 0 0 1 1
  Malajzia 0 0 1 1
  Szingapúr 0 0 1 1
Összesen 75 76 77 228

EredményekSzerkesztés

ÚszásSzerkesztés

  • WR – világrekord
  • CR – világbajnoki rekord
  • WJ – ifjúsági világrekord
  • AF – Afrika-rekord
  • AM – Amerika-rekord
  • AS – Ázsia-rekord
  • ER – Európa-rekord
  • OC – Óceánia-rekord
  • NR – országos rekord

FérfiakSzerkesztés

Versenyszám 01  Arany 02  Ezüst 03  Bronz
50 m gyorsúszás Florent Manaudou
  Franciaország
21,19 Nathan Adrian
  Egyesült Államok
21,52 Bruno Fratus
  Brazília
21,55
100 m gyorsúszás Ning Cö-tao
  Kína
47,84 Cameron McEvoy
  Ausztrália
47,95 Federico Grabich
  Argentína
48,12
200 m gyorsúszás James Guy
  Nagy-Britannia
1:45,14 Szun Jang
  Kína
1:45,20 Paul Biedermann
  Németország
1:45,38
400 m gyorsúszás Szun Jang
  Kína
3:42,58 James Guy
  Nagy-Britannia
3:43,75 Ryan Cochrane
  Kanada
3:44,59
800 m gyorsúszás Szun Jang
  Kína
7:39,96 Gregorio Paltrinieri
  Olaszország
7:40,81 ER Mack Horton
  Ausztrália
7:44,02
1500 m gyorsúszás Gregorio Paltrinieri
  Olaszország
14:39,67 ER Connor Jaeger
  Egyesült Államok
14:41,20 Ryan Cochrane
  Kanada
14:51,08
50 m hátúszás Camille Lacourt
  Franciaország
24,23 Matt Grevers
  Egyesült Államok
24,61 Ben Treffers
  Ausztrália
24,69
100 m hátúszás Mitchell Larkin
  Ausztrália
52,40 Camille Lacourt
  Franciaország
52,48 Matt Grevers
  Egyesült Államok
52,66
200 m hátúszás Mitchell Larkin
  Ausztrália
1:53,58 OC Radoslaw Kawecki
  Lengyelország
1:54,55 Jevgenyij Rilov
  Oroszország
1:54,60
50 m mellúszás Adam Peaty
  Nagy-Britannia
26,51 Cameron van der Burgh
  Dél-afrikai Köztársaság
26,66 Kevin Cordes
  Egyesült Államok
26,86
100 m mellúszás Adam Peaty
  Nagy-Britannia
58,52 Cameron van der Burgh
  Dél-afrikai Köztársaság
58,59 Ross Murdoch
  Nagy-Britannia
59,09
200 m mellúszás Marco Koch
  Németország
2:07,76 Kevin Cordes
  Egyesült Államok
2:08,05 Gyurta Dániel
  Magyarország
2:08,10
50 m pillangóúszás Florent Manaudou
  Franciaország
22,97 Nicholas Santos
  Brazília
23,09 Cseh László
  Magyarország
23,15
Kornad Czerniak
  Lengyelország
100 m pillangóúszás Chad le Clos
  Dél-afrikai Köztársaság
50,56 AF Cseh László
  Magyarország
50,87 Joseph Isaac Schooling
  Szingapúr
50,96 AS
200 m pillangóúszás Cseh László
  Magyarország
1:53,48 Chad le Clos
  Dél-afrikai Köztársaság
1:53,68 Jan Switkowski
  Lengyelország
1:54,10
200 m vegyesúszás Ryan Lochte
  Egyesült Államok
1:55,81 Thiago Pereira
  Brazília
1:56,65 Vang Sun
  Kína
1:56,81
400 m vegyesúszás Daiya Seto
  Japán
4:08,50 Verrasztó Dávid
  Magyarország
4:09,90 Chase Kalisz
  Egyesült Államok
4:10,05
4 × 100 m gyorsváltó   Franciaország
Mehdy Metella
Florent Manaudou
Fabien Gilot
Jeremy Stravius
3:10,74   Oroszország
Andrej Grecsin
Nyikita Lobincev
Vlagyimir Morozov
Alekszandr Szuhorukov
3:11,19   Olaszország
Luca Dotto
Marco Orsi
Michele Santucci
Filippo Magnini
3:12,53
4 × 200 m gyorsváltó   Egyesült Királyság
Daniel John Wallace
Robert Peter Renwick
Calum George Jarvis
James Guy
7:04,33   Egyesült Államok
Ryan Lochte
Conor Dwyer
Reed Malone
Michael Weiss
7:04,75   Ausztrália
Cameron McEvoy
David McKeon
Daniel Smith
Thomas Fraser-Holmes
7:05,34
4 × 100 m vegyes váltó   Egyesült Államok
Ryan Murphy
Kevin Cordes
Tom Shields
Nathan Adrian
3:29,93   Ausztrália
Mitchell Larkin
Jake Packard
Jayden Robert Hadler
Cameron McEvoy
3:30,08   Franciaország
Camille Lacourt
Giacomo Perez-Dortona
Mehdy Metella
Fabien Gilot
3:30,50

NőkSzerkesztés

Versenyszám 01  Arany 02  Ezüst 03  Bronz
50 m gyorsúszás Bronte Campbell
  Ausztrália
24,12 Ranomi Kromowidjojo
  Hollandia
24,22 Sarah Sjöström
  Svédország
24,31
100 m gyorsúszás Bronte Campbell
  Ausztrália
52,52 Sarah Sjöström
  Svédország
52,70 Cate Campbell
  Ausztrália
52,82
200 m gyorsúszás Katie Ledecky
  Egyesült Államok
1:55,16 Federica Pellegrini
  Olaszország
1:55,32 Missy Franklin
  Egyesült Államok
1:55,49
400 m gyorsúszás Katie Ledecky
  Egyesült Államok
3:59,13 CR Sharon van Rouwendaal
  Hollandia
4:03,02 Jessica Ashwood
  Ausztrália
4:03,34
800 m gyorsúszás Katie Ledecky
  Egyesült Államok
8:07,39 WR Lauren Boyle
  Új-Zéland
8:17,65 OC Jaz Carlin
  Nagy-Britannia
8:18,15
1500 m gyorsúszás Katie Ledecky
  Egyesült Államok
15:25,48 WR Lauren Boyle
  Új-Zéland
15:40,14 OC Kapás Boglárka
  Magyarország
15:47,09
50 m hátúszás Fu Jüan-huj
  Kína
27,11 Etiene Medeiros
  Brazília
27,26 AM Liu Hsziang
  Kína
27,58
100 m hátúszás Emily Seebohm
  Ausztrália
58,26 Madison Wilson
  Ausztrália
58,75 Mie Oe Nielsen
  Dánia
58,86
200 m hátúszás Emily Seebohm
  Ausztrália
2:05,81 OC Missy Franklin
  Egyesült Államok
2:06,34 Hosszú Katinka
  Magyarország
2:06,84
50 m mellúszás Jennie Johansson
  Svédország
30,05 Alia Atkinson
  Jamaica
30,11 Julija Jefimova
  Oroszország
30,13
100 m mellúszás Julija Jefimova
  Oroszország
1:05,66 Ruta Meilutyte
  Litvánia
1:06,36 Alia Atkinson
  Jamaica
1:06,42
200 m mellúszás Kanako Watanabe
  Japán
2:21,15 Micah Lawrence
  Egyesült Államok
2:22,44 Jessica Vall
  Spanyolország
2:22,76
Rikke Møller Pedersen
  Dánia
Si Csing-lin
  Kína
50 m pillangóúszás Sarah Sjöström
  Svédország
24,96 CR Jeanette Ottesen
  Dánia
25,34 Lu Jing
  Kína
25,37 AS
100 m pillangóúszás Sarah Sjöström
  Svédország
55,64 WR Jeanette Ottesen
  Dánia
57,05 Lu Jing
  Kína
57,48
200 m pillangóúszás Natsumi Hoshi
  Japán
2:05,56 Camille Adams
  Egyesült Államok
2:06,40 Csang Jü-fej
  Kína
2:06,51 WJ
200 m vegyesúszás Hosszú Katinka
  Magyarország
2:06,12 WR Kanako Watanabi
  Japán
2:08,45 Siobhan Marie O’Connor
  Nagy-Britannia
2:08,77
400 m vegyesúszás Hosszú Katinka
  Magyarország
4:30,39 Maya DiRado
  Egyesült Államok
4:31,71 Emily Overholt
  Kanada
4:32,52
4 × 100 m gyorsváltó   Ausztrália
Emily Seebohm
Emma McKeon
Bronte Campbell
Cate Campbell
3:31,48 CR   Hollandia
Ranomi Kromowidjojo
Maud van der Meer
Marrit Steenbergen
Femke Heemskerk
3:33,67   Amerikai Egyesült Államok
Missy Franklin
Margo Geer
Lia Neal
Simone Manuel
3:34,61
4 × 200 m gyorsváltó   Egyesült Államok
Missy Franklin
Leah Smith
Katie McLaughlin
Katie Ledecky
7:45,37   Olaszország
Alice Mizzau
Erica Musso
Chiara Masini Luccetti
Federica Pellegrini
7:48,41   Kína
Csiu Jü-han
Kuo Csün-csün
Csang Jü-fej
Sen To
7:49,10
4 × 100 m vegyes váltó   Kína
Fu Yuanhui
Shi Jinglin
Lu Ying
Shen Duo
3:54,41   Svédország
Michelle Coleman
Jennie Johansson
Sarah Sjöström
Louise Hansson
3:55,24 ER   Ausztrália
Emily Seebohm
Taylor McKeown
Emma McKeon
Bronte Campbell
3:55,56

VegyesSzerkesztés

Versenyszám 01  Arany 02  Ezüst 03  Bronz
4 × 100 m gyorsváltó   Egyesült Államok
Ryan Lochte
Nathan Adrian
Simone Manuel
Missy Franklin
3:23,05 WR   Hollandia
Sebastiaan Verschuren
Joost Reijns
Ranomi Kromowidjojo
Femke Heemskerk
3:23,10   Kanada
Santo Condorelli
Yuri Kisil
Chantal van Landeghem
Sandrine Mainville
3:23,59
4 × 100 m vegyes váltó   Egyesült Királyság
Chris Walker-Hebborn,
Adam Peaty,
Siobhan Marie O'Connor,
Francesca Halsall
3:41,71 WR   Egyesült Államok
Ryan Murphy,
Kevin Cordes,
Katie McLaughlin,
Margo Geer
3:43,27   Németország
Jan-Philip Glania,
Hendrik Feldwehr,
Alexandra Nathalie Wenk,
Annika Bruhn
3:44,13

MűugrásSzerkesztés

FérfiakSzerkesztés

Versenyszám 01  Arany 02  Ezüst 03  Bronz
1 m műugrás Hszie Sze-ji
  Kína
485,50 pont Illja Kvasa
  Ukrajna
449,05 pont Michael Hixon
  Egyesült Államok
428,30 pont
3 m műugrás Ho Csao
  Kína
555,05 pont Ilja Zaharov
  Oroszország
547,60 pont Jack Laugher
  Nagy-Britannia
528,90 pont
10 m toronyugrás Csiu Po
  Kína
587,00 pont David Boudia
  Egyesült Államok
560,20 pont Thomas Daley
  Nagy-Britannia
537,95 pont
3 m szinkronugrás Cao Jüan,
Csin Kaj
  Kína
471,45 pont Jevgenyij Kuznyecov,
Ilja Zaharov
  Oroszország
459,18 pont Jack Laugher,
Chris Mears
  Nagy-Britannia
445,29 pont
10 m szinkronugrás Csen Aj-szen,
Lin Jüe
  Kína
495,72 pont Iván García,
Germán Sanchez
  Mexikó
448,89 pont Roman Izmajlov,
Viktor Minyibajev
  Oroszország
441,33 pont

NőkSzerkesztés

Versenyszám 01  Arany 02  Ezüst 03  Bronz
1 m műugrás Tania Cagnotto
  Olaszország
310,85 pont Si Ting-mao
  Kína
309,20 pont Ho Ce
  Kína
300,30 pont
3 m műugrás Si Ting-mao
  Kína
383,55 pont Ho Ce
  Kína
377,45 pont Tania Cagnotto
  Olaszország
356,15 pont
10 m toronyugrás Kim Kuk-hyang
  Észak-Korea
397,05 pont Zsen Csien
  Kína
388,00 pont Pandelela Rinong
  Malajzia
385,05 pont
3 m szinkronugrás Si Ting-mao,
Vu Min-hszia
  Kína
351,30 pont Jennifer Abel,
Pamela Ware
  Kanada
319,47 pont Samantha Mills,
Esther Qin
  Ausztrália
304,20 pont
10 m szinkronugrás Csen Zso-lin,
Liu Huj-hszia
  Kína
359,52 pont Meaghan Benfeito,
Roseline Filion
  Kanada
339,99 pont Kim Un-hyang,
Song Nam-hyang
  Észak-Korea
325,26 pont

VegyesSzerkesztés

Versenyszám 01  Arany 02  Ezüst 03  Bronz
3 m szinkronugrás Vang Han,
Jang Hao
  Kína
339,90 pont Jennifer Abel,
François Imbeau-Dulac
  Kanada
317,01 pont Tania Cagnotto,
Maicol Verzotto
  Olaszország
315,30 pont
10 m szinkronugrás Sze Ja-csie,
Taj Hsziao-hu
  Kína
350,88 pont Meaghan Benfeito,
Vincent Riendeau
  Kanada
309,66 pont Domonic Bedggood,
Melissa Wu
  Ausztrália
308,22 pont
Csapatverseny Thomas Daley,
Rebecca Gallantree
  Nagy-Britannia
434,65 pont Olekszandr Horskovozov,
Julija Prokopcsuk
  Ukrajna
426,45 pont Csen Zso-lin,
Hszie Sze-ji
  Kína
425,40 pont

SzupertoronyugrásSzerkesztés

Versenyszám 01  Arany 02  Ezüst 03  Bronz
Férfi Gary Hunt
  Nagy-Britannia
629,30 pont Jonathan Paredes Bernal
  Mexikó
596,45 pont Artyom Szilcsenko
  Oroszország
593,95 pont
Női Rachelle Simpson
  Egyesült Államok
258,70 pont Casilie Carlton
  Egyesült Államok
237,35 pont Jana Nyesztyerova
  Fehéroroszország
233,10 pont

SzinkronúszásSzerkesztés

Versenyszám 01  Arany 02  Ezüst 03  Bronz
egyéni rövid program Szvetlana Romasina
  Oroszország
95,2680 pont Ona Carbonell
  Spanyolország
93,1284 pont Sun Wenyan
  Kína
91,5479 pont
páros rövid program Natalja Iscsenko,
Szvetlana Romasina
  Oroszország
95,4672 pont Huang Hszüe-csen,
Sun Wenyan
  Kína
93,3279 pont Inui Jukiko,
Micui Riszako
  Japán
92,0079 pont
csapat rövid program   Oroszország
Vlada Csigirova
Mihajela Kalancsa
Szvetlana Kolesznyicsenko
Lilija Nizamova
Alekszandra Packevics
Jelena Prokofjeva
Alla Siskina
Marija Surocskina
Anzselika Tyimanyina
Gelena Topilina
95,7457 pont   Kína
Gu Xiao
Guo Li
Huang Hszüe-csen
Li Xiaolu
Liang Xinping
Sun Wenyan
Tang Mengni
Xiao Yanning
Yin Chengxin
Zeng Zhen
94,4605 pont   Japán
Hakojama Aika
Aiko Hayashi
Inui Jukiko
Kei Marumo
Micui Riszako
Kanami Nakamaki
Nakamura Mai
Kano Omata
Asuka Tasaki
Josida Kurumi
92,4133 pont
egyéni szabad program Natalja Iscsenko
  Oroszország
97,2333 pont Huang Hszüe-csen
  Kína
95,7000 pont Ona Carbonell
  Spanyolország
94,9000 pont
páros szabad program Natalja Iscsenko,
Szvetlana Romasina
  Oroszország
98,2000 pont Huang Hszüe-csen,
Sun Wenyan
  Kína
95,9000 pont Lolita Ananaszova,
Anna Volosina
  Ukrajna
93,6000 pont
csapat szabad program   Oroszország
Vlada Csigirova
Szvetlana Kolesznyicsenko
Alekszandra Packevics
Jelena Prokofjeva
Alla Siskina
Marija Surocskina
Anzselika Tyimanyina
Gelena Topilina
98,4667 pont   Kína
Gu Xiao
Guo Li
Huang Hszüe-csen
Li Xiaolu
Liang Xinping
Sun Wenyan
Tang Mengni
Xiao Yanning
Yin Chengxin
Zeng Zhen
96,1333 pont   Japán
Hakojama Aika
Aiko Hayashi
Inui Jukiko
Kei Marumo
Micui Riszako
Kanami Nakamaki
Nakamura Mai
Kano Omata
Asuka Tasaki
Josida Kurumi
93,9000 pont
kombinációs kűr   Oroszország
Vlada Csigirova
Mihajela Kalancsa
Szvetlana Kolesznyicsenko
Lilija Nizamova
Alekszandra Packevics
Jelena Prokofjeva
Szvetlana Romasina
Alla Siskina
Marija Surocskina
Anzselika Tyimanyina
Gelena Topilina
Darina Valitova
98,3000 pont   Kína
Gu Xiao
Guo Li
Huang Hszüe-csen
Li Mo
Li Xiaolu
Liang Xinping
Sun Wenyan
Sun Yijing
Tang Mengni
Xiao Yanning
Yin Chengxin
Zeng Zhen
96,2000 pont   Japán
Hakojama Aika
Aiko Hayashi
Inui Jukiko
Kei Marumo
Micui Riszako
Kanami Nakamaki
Nakamura Mai
Kano Omata
Asuka Tasaki
Josida Kurumi
93,8000 pont
Vegyes rövid program Christina Jones,
Bill May
  Egyesült Államok
88,5108 pont Alekszandr Malcev,
Darina Valitova
  Oroszország
88,2986 pont Manila Flamini,
Giorgio Minisini
  Olaszország
86,3640 pont
Vegyes szabad program Alekszandr Malcev,
Darina Valitova
  Oroszország
91,7333 pont Kristina Lum,
Bill May
  Egyesült Államok
91,4667 pont Giorgio Minisini,
Mariangela Perrupato
  Olaszország
89,3333 pont

HosszútávúszásSzerkesztés

FérfiakSzerkesztés

Versenyszám 01  Arany 02  Ezüst 03  Bronz
5 km Chad Ho
  Dél-afrikai Köztársaság
55,17,6 Rob Muffels
  Németország
55:17,6 Matteo Furlan
  Olaszország
55:20,0
10 km Jordan Wilimovsky
  Egyesült Államok
1:49:48,2 Ferry Weertman
  Hollandia
1:50,00,3 Szpirídon Janiótisz
  Görögország
1:50,00,7
25 km Simone Ruffini
  Olaszország
4:53:10,7 Alex Meyer
  Egyesült Államok
4:53:15,1 Matteo Furlan
  Olaszország
4:54:38,0

NőkSzerkesztés

Versenyszám 01  Arany 02  Ezüst 03  Bronz
5 km Haley Anderson
  Egyesült Államok
58:48,4 Kalliopi Araouzou
  Görögország
58:49,8 Finnua Wunram
  Németország
58,51,0
10 km Aurélie Muller
  Franciaország
1:58,04,3 Sharon van Rouwendaal
  Hollandia
1:58,06,7 Ana Marcela Cunha
  Brazília
1:58,26,5
25 km Ana Marcela Cunha
  Brazília
5:13:47,3 Olasz Anna
  Magyarország
5:14:13,4 Angela Maurer
  Németország
5:15:07,6

CsapatSzerkesztés

Versenyszám 01  Arany 02  Ezüst 03  Bronz
Csapat, 5 km   Németország
Rob Muffels,
Christian Reichert,
Isabelle Härle
55:14,4   Brazília
Allan do Carmo,
Diogo Villarinho,
Ana Marcela Cunha
55:31,2 Nem osztottak
  Hollandia
Marcel Schouten,
Ferry Weertman,
Sharon van Rouwendaal

VízilabdaSzerkesztés

Versenyszám 01  Arany 02  Ezüst 03  Bronz
Férfi   Szerbia   Horvátország   Görögország
Női   Egyesült Államok   Hollandia   Olaszország

JegyzetekSzerkesztés

  1. a b Vizes vb: részvételi rekord; Gyárfás sportdiplomáciai sikere”, nemzetisport.hu, 2015. július 21. (Hozzáférés ideje: 2015. július 21.) 

ForrásokSzerkesztés

További információkSzerkesztés