Főmenü megnyitása

Az 1964. évi nyári olimpia magyarországi résztvevőinek listája

Az 1964. évi nyári olimpiai játékokon a magyar csapat tagjaként 182 sportoló vett részt, közülük 150 férfi és 32 nő. Az olimpia hivatalos műsorán szereplő tizenkilenc sportág közül tizenhétben indult magyarországi versenyző. A magyarországi résztvevők sportágankénti megoszlása a következő volt:

A következő táblázat ABC-rendben sorolja fel azokat a magyarországi sportolókat, akik az olimpián részt vettek.

A, Á B C Cs D Dz Dzs E, É F G Gy H I, Í J K L Ly M N Ny O, Ó Ö, Ő P Q R S Sz T Ty U, Ú Ü, Ű V W X Y Z Zs

Tartalomjegyzék

Eredményesség sportágankéntSzerkesztés

Sportág, szakág Helyezések száma Olimpiai
pont
Indulók száma
1. 2. 3. 4. 5. 6. Férfi Össz.
atlétika 0 3 1 2 3 1 32 20 11 31
birkózás 2 0 0 1 3 0 23 10 0 10
kajak-kenu 0 1 0 3 1 0 16 8 2 10
kerékpározás 0 0 0 0 1 0 2 7 0 7
kosárlabda 0 0 0 0 0 0 0 12 0 12
labdarúgás 1 0 0 0 0 0 7 14 0 14
ökölvívás 0 0 0 0 1 0 2 5 0 5
öttusa 1 0 1 0 0 0 11 3 0 3
röplabda 0 0 0 0 0 1 2 11 0 11
sportlövészet 1 0 1 0 1 0 13 8 0 8
súlyemelés 0 2 1 0 1 2 18 7 0 7
torna 0 1 1 0 1 0 11 6 6 12
úszás 0 0 0 1 0 2 5 12 8 20
vitorlázás 0 0 0 0 0 0 0 1 0 1
vívás 4 0 0 0 3 0 34 15 5 20
vízilabda 1 0 0 0 0 0 7 12 0 12
Összesen 10 7 5 7 15 6 182 150 32 182
  • Bodnár András úszásban és vízilabdában is indult.

ASzerkesztés

Ali Csaba úszás 4x200 m gyorsúszás-váltó 1. futamban kiesett
400 m vegyesúszás 1. futamban kiesett
Alker Imre birkózás kötött fogás-lepkesúly helyezetlen
Ambrus Miklós vízilabda férfi-csapat 1  Arany
Antal Márta atlétika gerelyhajítás 2  Ezüst
Aranyos István torna összetett-egyéni 28.
összetett-csapat 9.
talajtorna 41-
lólengés 30-
nyújtó 52-
korlát 21-
gyűrű 49-
lóugrás 28-

ÁSzerkesztés

Ágoston Judit vívás női tőrvívás-csapat 1  Arany

BSzerkesztés

Bajkó Károly birkózás szabad fogás-váltósúly helyezetlen
Bakonyi Péter vívás férfi kardvívás-csapat 5.
kardvívás-egyéni 9-
Balla Gábor sportlövészet gyorstüzelő pisztoly-25 m 23.
Balla Mária úszás 100 m mellúszás 1. futamban kiesett
4x100 m vegyesúszás-váltó 2. futamban kiesett
Bárány Árpád vívás férfi párbajtőrvívás-csapat 1  Arany
Bartos Erzsébet atlétika 100 m síkfutás 1. fordulóban kiesett
200 m síkfutás 1. fordulóban kiesett
4x100 m síkfutás-váltó 7.
Bencze János kosárlabda férfi-csapat 13.
Bene Ferenc labdarúgás férfi-csapat 1  Arany
Benkő Katalin kajak-kenu kajak kettes-500 m 7.
Bicskey Richárd kerékpározás kétüléses verseny 5.
sprintverseny 2. futamban kiesett
Bodnár András vízilabda férfi-csapat 1  Arany
úszás 400 m gyorsúszás 1. futamban kiesett
Bodó Gábor röplabda férfi-csapat 6.
Bognár Judit atlétika súlylökés 11.
Boháty Miklós kosárlabda férfi-csapat 13.
Boros Ottó vízilabda férfi-csapat 1  Arany

CSzerkesztés

Czafik Béla röplabda férfi-csapat 6.

CsSzerkesztés

Csányi Rajmund torna összetett-egyéni 17.
összetett-csapat 9.
talajtorna 41-
lólengés 19-
nyújtó 18-
korlát 7-
gyűrű 28-
lóugrás 28-
Cser Győző torna összetett-egyéni 74.
összetett-csapat 9.
talajtorna 80-
lólengés 105.
nyújtó 75-
korlát 40-
gyűrű 54-
lóugrás 87-
Csernai Tibor labdarúgás férfi-csapat 1  Arany
Csikány József úszás 4x100 m vegyesúszás-váltó 6.
200 m mellúszás 1. fordulóban kiersett
Csutorás Csaba atlétika 100 m síkfutás 1. futamban kiesett
200 m síkfutás 2. futamban kiesett
4x100 m váltófutás 2. futamban kiesett

DSzerkesztés

Dobay Gyula úszás 4x100 m vegyesúszás-váltó 6.
100 m gyorsúszás 7.
4x100 m gyorsúszás-váltó 1. futamban kiesett
4x200 m gyorsúszás-váltó 1.futamban kiesett
Dóra József műugrás műugrás 21.
Dömölky Lídia vívás női tőrvívás-csapat 1  Arany
tőrvívás-egyéni 9-
Dömötör Zoltán vízilabda férfi-csapat 1  Arany
Ducza Anikó torna összetett-egyéni 16-
torna összetett-csapat 5.
talajtorna 3  Bronz
lóugrás 30-
felemás korlát 29-
gerenda 11-

ESzerkesztés

Eckschmiedt Sándor atlétika kalapácsvetés 11.
Ecser Károly súlyemelés nehézsúly 5.
Egerváry Márta úszás 100 m pillangó úszás 2. futamban kiesett
4x100 m vegyesúszás-váltó 2. futamban kiesett
400 m vegyesúszás 8.
Erdélyi Éva úszás 4x100 m gyorsúszás-váltó 4.

FSzerkesztés

Farkas János labdarúgás férfi-csapat 1  Arany
Felkai László vízilabda férfi-csapat 1  Arany
Fináczy György vitorlázás finn dingi 13.
Flórián Tibor röplabda férfi-csapat 6.
Földi Imre súlyemelés harmatsúly 2  Ezüst
Frank Mária úszás 4x100 m gyorsúszás-váltó 1. futamban kiesett

GSzerkesztés

Gabányi László kosárlabda férfi-csapat 13.
Gábor Tamás vívás férfi párbajtőrvívás-csapat 1  Arany
Gálos László röplabda férfi-csapat 6.
Gelei József labdarúgás férfi-csapat 1  Arany
Glatz Árpád kosárlabda férfi-csapat 13.
Gönczi Ferenc sportlövészet pisztoly-50 m 20.
Göri István atlétika 20 km gyaloglás 15.
Greminger János kosárlabda férfi-csapat 13.
Gulyás Ákos úszás 4x100 m gyorsúszás-váltó 1. futamban kiesett
200 m hátúszás 1. futamban kiesett
Gulrich József úszás 4x100 m vegyesúszás-váltó 6.
100 m gyorsúszás 1. futamban kiesett

GYSzerkesztés

Gyarmati Béla vívás férfi tőrvívás-csapat 7-
Gyarmati Dezső vízilabda férfi-csapat 1  Arany
Gyulai István atlétika 400 m síkfutás 1. futamban kiesett
Gyuricza József vívás férfi tőrvívás-egyéni 2. fordulóban kiesett
férfi tőrvívás-csapat 7-

HSzerkesztés

Haán András kosárlabda férfi-csapat 13.
Habony Ferenc kerékpározás kétüléses verseny 5.
sprintverseny 2. futamban kiesett
1000 m időfutam 18.
Hajba Antal kajak-kenu kenu kettes-1000 m 4.
Hammerl László sportlövészet kisöbű puska-fekvő 1  Arany
kisöbű puska-összetett 3  Bronz
Havasi István atlétika 50 km gyaloglás 19.
Hesz Mihály kajak-kenu kajak egyes-1000 m 2  Ezüst
Hollósi Géza birkózás kötött fogás-középsúly 4.
szabad fogás-középsúly 5.
Horváth Zoltán vívás férfi kardvívás-csapat 5.
Huszka Mihály súlyemelés váltósúly 6.

ISzerkesztés

Ihász Kálmán labdarúgás férfi-csapat 1  Arany
Ivancsó Vilmos röplabda férfi-csapat 6.

JSzerkesztés

Jakosits Tibor sportlövészet kisöbű puska-összetett 12.
kisöbű puska-fekvő 50 m 9.
Jánosi Ferenc röplabda férfi-csapat 6.
Juhász Katalin vívás női tőrvívás-csapat 1  Arany
tőrvívás-egyéni 5.
Juszkó János kerékpározás országúti egyéni 24.
100 km csapatverseny 12.

KSzerkesztés

Kajdi János ökölvívás könnyűsúly 5.
Kalocsai Henrik atlétika távolugrás 28.
hármasugrás 19.
Kamuti Jenő vívás tőrvívás-egyéni 5.
tőrvívás-csapat 7-
Kamuti László vívás tőrvívás-csapat 7-
Kangyal Tibor kosárlabda férfi-csapat 13.
Kangyerka Antal röplabda férfi-csapat 6.
Kanizsa Tivadar vízilabda férfi-csapat 1  Arany
Kárpáti György vízilabda férfi-csapat 1  Arany
Katona József úszás 400 m gyorsúszás 1. futamban kiesett
1500 m gyorsúszás 8.
4x200 m gyorsúszás-váltó 1. futamban kiesett
Katona Sándor labdarúgás férfi-csapat 1  Arany
Kausz István vívás férfi párbajtőrvívás-csapat 1  Arany
párbajtőrvívás-egyéni 2. fordulóban kiesett
Kazi Olga atlétika 400 m síkfutás 1. futamban kiesett
800 m síkfutás 2. futanban kiesett
Kelemen Lajos sportlövészet pisztoly-50 m 13.
Kemecsey Imre kajak-kenu kajak négyes-1000 m 4.
Kispál Etelka atlétika távolugrás 23.
Kiss Antal atlétika 20 km gyaloglás 21.
Kiss Ferenc birkózás kötött fogás-félnehézsúly 5.
Koczka Pál kosárlabda férfi-csapat 13.
Komora Imre labdarúgás férfi-csapat 1  Arany
Konrád János vízilabda férfi-csapat 1  Arany
Kontsek Jolán atlétika diszkoszvetés 6.
súlylökés 13.
Kosztolánczy György úszás 400 m vegyesúszás 7.
4x200 m gyorsúszás-váltó 1. gutamban kiesett
Kovács Attila vívás kardvívás-csapat 5.
kardvívás-egyéni 9-
Kovács Zsuzsa úszás 200 m mellúszás 1. futamban kiesett
4x100 m vegyesúszás-váltó 2. futamban kiesett
Kozma István birkózás kötött fogás-nehézsúly 1  Arany
Kulcsár Gergely atlétika gerelyhajítás 2  Ezüst
Kulcsár Győző vívás férfi párbajtőrvívás-csapat 1  Arany
párbajtőrvívás-egyéni 9.
Kun Szilárd sportlövészet önműködő gyors pisztoly 5.

LSzerkesztés

Lantos Csaba röplabda férfi-csapat 6.
Lelkes András torna összetett-egyéni 71.
összetett-csapat 9.
talajtorna 78-
lólengés 36-
nyújtó 55-
korlát 75-
gyűrű 78.
lóugrás 78-
Lenvay Ödön kosárlabda férfi-csapat 13.
Lenkei Ferenc úszás 4x100 m vegyesúszás-váltó 6.
200 m mellúszás 2. futamban kiesett

MSzerkesztés

Mácsár József atlétika 3000 m akadályfutás 1. futamban kiesett
Madarász Csilla úszás 100 m gyorsúszás 6.
4x100 m gyorsúszás-váltó 4.
4x100 m vegyesúszás-váltó 2. futamban kiesett
Mahó László kerékpározás országúti-egyéni 83.
100 km országúti-csapat 12.
Mák Gyöngyi torna összetett-egyéni 25-
összetett-csapat 5.
talajtorna 25-
lóugrás 35-
felemás korlát 21-
gerenda 22-
Makray Katalin torna összetett-egyéni 18.
összetett-csapat 5.
talajtorna 10-
lóugrás 51-
felemás korlát 2  Ezüst
gerenda 16-
Markó Margit atlétika 100 m síkfutás 3. futamban kiesett
4x100 m váltófutás 7.
Marosi Paula vívás női tőrvívás-csapat 1  Arany
Mayer Mihály vízilabda férfi-csapat 1  Arany
Mecser Lajos atlétika 5000 m futás 1. futamban kiesett
Megyerdi Antal kerékpározás országúti-egyéni 47.
Mészáros András kerékpározás országúti-egyéni 35.
100 km országúti-csapat 12.
Mészáros György kajak-kenu kajak kettes-1000 m 5.
kajak négyes-1000 m 4.
Meszéna Miklós vívás kardvívás-csapat 5.
Mihályfi László atlétika 100 m síkfutás 1. futamban kiesett
4x100 m váltófutás 2. futamban kiesett
Molnár István röplabda férfi-csapat 6.
Munkácsi Antónia atlétika 400 m síkfutás 4.
4x100 m váltófutás 7.
Müller Katalin torna összetett-egyéni 27.
összetett-csapat 5.
talajtorna 35-
lóugrás 46.
felemás korlát 26.
gerenda 10.

NSzerkesztés

Nagy Imre öttusa férfi-csapat 3  Bronz
öttusa-egyéni 7.
Nagy Róbert súlyemelés harmatsúly 9.
Nagy Zsigmond atlétika súlylökés 5.
Nagy Zsuzsa atlétika 800 m síkfutás 4.
Nemere Zoltán vívás párbajtőrvívás-csapat 1  Arany
párbajtőrvívás-egyéni 9-
Nemessányi Árpád súlyemelés félnehézsúly 6.
Nógrádi Ferenc labdarúgás férfi-csapat 1  Arany
Novák Dezső labdarúgás férfi-csapat 1  Arany

OSzerkesztés

Orbán Árpád labdarúgás férfi-csapat 1  Arany

PSzerkesztés

Palotai Károly labdarúgás férfi-csapat 1  Arany
Papp Tibor ökölvívás légsúly 9-
Pézsa Tibor vívás kardvívás-egyéni 1  Arany
kardvívás-csapat 5.
Pintér János atlétika 5000 m futás 1. futamban kiesett
10 000 m futás feladta
maraton futás 37.
Pócsik Dénes vízilabda férfi-csapat 1  Arany
Pólik György kosárlabda férfi-csapat 13.
Polyák Imre birkózás kötött fogás-pehelysúly 1  Arany
Prieszol József kosárlabda férfi-csapat 13.
Prouza Ottó röplabda férfi-csapat 6.

RSzerkesztés

Rábai Gyula atlétika 4x100 m váltófutás 2. futamban kiesett
Rácz János kosárlabda férfi-csapat 13.
Rejtő Ildikó vívás tőrvívás-egyéni 1  Arany
tőrvívás-csapat 1  Arany
Reznák János birkózás nehézsúly helyezetlen
Rizmayer Antal birkózás kötött fogás-váltósúly 5.
Róka Mária kajak-kenu kajak-egyes-500 m 8.
kajak kettes-500 m 7.
Rozsnyai Huba atlétika 100 m síkfutás 1. futamban kiesett
4x100 m váltófutás 2. futamban kiesett
Rusorán Péter vízilabda férfi-csapat 1  Arany

SSzerkesztés

Sándor Zoltán sportlövészet sportpuska összetett-300 m 16.
Sebők László ökölvívás nagyváltósúly 17-
Simkó Imre sportlövészet sportpuska összetett-300 m 19.
Simon Attila atlétika 1500 m futás 1. futamban kiesett
3000 m akadályfutás 1. futamban kiesett
Soltész Árpád kajak-kenu kenu kettes-1000 m 4.
Sós Péter torna összetett-egyéni 78.
összetett-csapat 9.
talajtorna 74-
lólengés 30-
nyújtó 60-
korlát 75-
gyűrű 49-
lóugrás 96-
Stámusz Ferenc kerékpározás 100 km országúti-csapat 12.
Stugner Judit atlétika diszkoszvetés 10.
Such Ida atlétika 4x100 m váltófutás 7.
Sütő József atlétika maraton futás 5.
10 000 m futás 16.

SzSzerkesztés

Szabó Sándor vívás tőrvívás-egyéni 7.
tőrvívás-csapat 7.
Szabó Zsuzsa atlétika 800 m síkfutás 4.
Száll Antal úszás 100 m gyorsúszás 1. futamban kiesett
4x100 m gyorsúszás-váltó 1. futamban kiesett
Szécsényi József atlétika diszkoszvetés 5.
Szente András kajak-kenu kajak négyes-1000 m 4.
Szentmihályi Antal labdarúgás férfi-csapat 1  Arany
Szepesi Gusztáv labdarúgás férfi-csapat 1  Arany
Szlamka László úszás 400 m gyorsúszás 1. futamban kiesett
4x100 m gyorsúszás-váltó 1. futamban kiesett
Szöllősi Imre kajak-kenu kajak négyes-1000 m 4.
kajak kettes-1000 m 5.

TSzerkesztés

Takács Katalin úszás 4x100 m gyorsúszás-váltó 4.
100 m gyorsúszás 2. futamban kiesett
Tatár Mihály röplabda férfi-csapat 6.
Tolnai Márta torna összetett-egyéni 32.
összetett-csapat 5.
talajtorna 40-
lóugrás 21-
felemás korlát 36.
gerenda 34.
Tóth Géza súlyemelés kózépsúly 2  Ezüst
Tóth István ökölvívás kisváltósúly 9.
Törő András kajak-kenu kenu egyes-1000 m 4.
Török Ferenc öttusa öttusa-egyéni 1  Arany
öttusa-csapat 3  Bronz
Török Gyula ökölvívás harmatsúly 17-
Török Ottó öttusa öttusa-csapat 3  Bronz
öttusa-egyéni 26.
Tressel Mária torna összetett-egyéni 21.
összetett-csapat 5.
talajtorna 15.
lóugrás 55.
felemás korlát 8-
gerenda 17-
Turóczy Judit úszás 4x100 m gyorsúszás-váltó 4.
100 m gyorsúszás 2. futamban kiesett
Tüske Ferenc röplabda férfi-csapat 6.

VSzerkesztés

Varga János birkózás kötött fogás-légsúly helyezetlen
szabad fogás-légsúly helyezetlen
Varga Lajos torna összetett-egyéni 35-
összetett-csapat 9.
talajtorna 38-
lólengés 100-
nyújtó 45-
korlát 14-
gyűrű 46-
lóugrás 60-
Varga Zoltán labdarúgás férfi-csapat 1  Arany
Varjú Vilmos atlétika súlylökés 3  Bronz
Veres Győző súlyemelés középsúly 3  Bronz
Vigh Imre birkózás szabad fogás-félnehézsúly helyezetlen

ZsSzerkesztés

Zsivótzky Gyula atlétika kalapácsvetés 2  Ezüst

ForrásokSzerkesztés

Kapcsolódó szócikkekSzerkesztés