Az Amerikai Egyesült Államok a 2020. évi nyári olimpiai játékokon

Az Amerikai Egyesült Államok a japán Tokióban megrendezett 2020. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 35 sportágban 626 sportoló képviselte, akik összesen 113 érmet szereztek.

Az Amerikai Egyesült Államok az olimpiai játékokon
Az Amerikai Egyesült Államok zászlaja
Az Amerikai Egyesült Államok zászlaja
NOB-országkód: USA
OOB Az Amerikai Egyesült Államok Olimpiai Bizottsága
Honlap Hivatalos honlap
2020. évi nyári olimpiai játékok
Tokió
Versenyzők626 fő 35 sportágban
Zászlóvivő
NyitóünnepségEddy Alvarez és
Sue Bird
Érmek
1. helyezés
Arany
39
Ezüst
41
Bronz
33
Össz.
113

Nyári olimpiai játékok:
Téli olimpiai játékok:
Nem hivatalos olimpiai játékok:

ÉrmesekSzerkesztés

Table tennis pictogram.svg AsztaliteniszSzerkesztés

Athletics pictogram.svg AtlétikaSzerkesztés

Baseball pictogram.svg BaseballSzerkesztés

Wrestling pictogram.svg BirkózásSzerkesztés

Férfi
Kötöttfogású
Szabadfogású
Női
Szabadfogású

Judo pictogram.svg CselgáncsSzerkesztés

Férfi
Versenyző Versenyszám Selejtező 32-es főtábla Nyolcaddöntő Negyeddöntő Elődöntő Vigaszág
elődöntő
Bronz-
mérkőzés
Döntő Helyezés
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Colton Brown Középsúly erőnyerő   Raphael Schwendinger (LIE)
11(1)–00(0)
  Mihael Žgank (TUR)
00(2)–01(2)
kiesett 9.
Női
Versenyző Versenyszám 32-es főtábla Nyolcaddöntő Negyeddöntő Elődöntő Vigaszág
elődöntő
Bronz-
mérkőzés
Döntő Helyezés
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Angelica Delgado Harmatsúly   Joana Ramos (POR)
10(2)–00(1)
  Pupp Réka (HUN)
00(0)–10(0)
kiesett 9.
Nefeli Papadakis Félnehézsúly   Yoon Hyun-ji (KOR)
00(0)–10(0)
kiesett 17.
Nina Cutro-Kelly Nehézsúly   Anamari Velenšek (SLO)
01(0)–10(0)
kiesett 17.

Rowing pictogram.svg EvezésSzerkesztés

Golf pictogram.svg GolfSzerkesztés

Skateboarding pictogram.svg GördeszkaSzerkesztés

Surfing pictogram.svg HullámlovaglásSzerkesztés

Archery pictogram.svg ÍjászatSzerkesztés

Kajak-kenuSzerkesztés

  GyorsaságiSzerkesztés

  SzlalomSzerkesztés

Karate pictogram.svg KarateSzerkesztés

KerékpározásSzerkesztés

  BMXSzerkesztés

  Hegyi-kerékpározásSzerkesztés

  Országúti kerékpározásSzerkesztés

  Pálya-kerékpározásSzerkesztés

Basketball pictogram.svg KosárlabdaSzerkesztés

FérfiSzerkesztés

NőiSzerkesztés

Női 3x3Szerkesztés

Football pictogram.svg LabdarúgásSzerkesztés

NőiSzerkesztés

Equestrian Vaulting pictogram.svg LovaglásSzerkesztés

Díjlovaglás
Díjugratás
Lovastusa

Diving pictogram.svg MűugrásSzerkesztés

Boxing pictogram.svg ÖkölvívásSzerkesztés

Férfi
Versenyző Versenyszám Selejtező Nyolcaddöntő Negyeddöntő Elődöntő Döntő Helyezés
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Duke Ragan Pehelysúly   Samuel Kistohurry (FRA)
3–2
  Serik Temirzhanov (KAZ)
5–0
  Kurt Walker (IRL)
3–2
  Samuel Takyi (GHA)
4–1
  Albert Batirgazijev (ROC)
2–3
 
Keyshawn Davis Könnyűsúly   Enrico Lacruz (NED)
5–0
  Sofiane Oumiha (FRA)
RSC
  Gabil Mamedov (ROC)
4–1
  Hovhannes Bachkov (ARM)
5–0
  Andy Cruz (CUB)
1–4
 
Delante Johnson Váltósúly   Brian Arregui (ARG)
3–2
  Ablaikhan Zhussupov (KAZ)
4–1
  Roniel Iglesias (CUB)
0–5
kiesett 5.
Troy Isley Középsúly   Vitali Bandarenka (BLR)
5–0
  Gleb Baksi (ROC)
2–3
kiesett 9.
Richard Torrez Szupernehézsúly erőnyerő   Chouaib Bouloudinats (ALG)
5–0
  Dainier Peró (CUB)
4–1
  Kamshybek Kunkabayev (KAZ)
RSC
  Bakhodir Jalolov (UZB)
0–5
 
Női
Versenyző Versenyszám Selejtező Nyolcaddöntő Negyeddöntő Elődöntő Döntő Helyezés
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Virginia Fuchs Légsúly   Szvetlana Szolujanova (ROC)
3–2
  Sztojka Kraszteva (BUL)
0–5
kiesett 9.
Yarisel Ramirez Pehelysúly   Nikolina Ćaćić (CRO)
0–5
kiesett 17.
Rashida Ellis Könnyűsúly erőnyerő   Caroline Dubois (GBR)
0–3
kiesett 9.
Oshae Jones Váltósúly erőnyerő   Brianda Cruz (MEX)
3–2
  María Moronta (DOM)
4–0
  Ku Hung (CHN)
1–4
kiesett  
Naomi Graham Középsúly   Zenfira Magomedalijeva (ROC)
1–4
kiesett 9.

Modern pentathlon pictogram.svg ÖttusaSzerkesztés

Rugby union pictogram.svg RögbiSzerkesztés

FérfiSzerkesztés

NőiSzerkesztés

Volleyball pictogram.svg RöplabdaSzerkesztés

FérfiSzerkesztés

NőiSzerkesztés

  StrandröplabdaSzerkesztés

FérfiSzerkesztés

NőiSzerkesztés

Softball pictogram.svg SoftballSzerkesztés

Shooting pictogram.svg SportlövészetSzerkesztés

Sport climbing pictogram.svg SportmászásSzerkesztés

Weightlifting pictogram.svg SúlyemelésSzerkesztés

Synchronized swimming pictogram.svg SzinkronúszásSzerkesztés

Taekwondo pictogram.svg TaekwondoSzerkesztés

Tennis pictogram.svg TeniszSzerkesztés

Férfi
Versenyző Versenyszám 64-es főtábla 32-es főtábla Nyolcaddöntő Negyeddöntő Elődöntő Bronz-
mérkőzés
Döntő Helyezés
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Marcos Giron Egyes   Norbert Gombos (SVK)
7-6(7–4), 3-6, 6-2
  Nisikori Kei (JPN)
6-7(5–7), 6-3, 1-6
kiesett 17.
Tommy Paul   Aszlan Karacev (ROC)
3-6, 2-6
kiesett 33.
Tennys Sandgren   Pablo Carreño Busta (ESP)
5-7, 2-6
kiesett 33.
Frances Tiafoe   Kvon Szonu (KOR)
6-3, 6-2
  Sztéfanosz Cicipász (GRE)
3-6, 4-6
kiesett 17.
Austin Krajicek
Tennys Sandgren
Páros   Ausztrália (AUS)
John Peers
Max Purcell
3-6, 7-6(7–5), [10]–[5]
  Szlovákia (SVK)
Lukáš Klein
Filip Polášek
6-7(2–7), 6-2, [10]–[5]
  Németország (GER)
Jan-Lennard Struff
Alexander Zverev
6-3, 7-6(7–4)
  Horvátország (CRO)
Nikola Mektić
Mate Pavić
4-6, 4-6
  Új-Zéland (NZL)
Marcus Daniell
Michael Venus
6-7(3–7), 2-6
4.
Rajeev Ram
Frances Tiafoe
  Orosz Olimpiai Bizottság (ROC)
Karen Hacsanov
Andrej Rubljov
6-7(3–7), 7-6(7–5), [12]–[10]
  Horvátország (CRO)
Marin Čilić
Ivan Dodig
3-6, 5-7
kiesett 9.
Női
Versenyző Versenyszám 64-es főtábla 32-es főtábla Nyolcaddöntő Negyeddöntő Elődöntő Bronz-
mérkőzés
Döntő Helyezés
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Jennifer Brady Egyes   Camila Giorgi (ITA)
3-6, 2-6
kiesett 33.
Jessica Pegula   Belinda Bencic (SUI)
3-6, 3-6
kiesett 33.
Alison Riske   Mihaela Buzărnescu (ROU)
7-6(7–0), 5-7, 4-6
kiesett 33.
Bethanie Mattek-Sands
Jessica Pegula
Páros   Lengyelország (POL)
Magda Linette
Alicja Rosolska
6-1, 6-3
  Franciaország (FRA)
Alizé Cornet
Fiona Ferro
6-1, 6-4
  Brazília (BRA)
Laura Pigossi
Luisa Stefani
6-1, 3-6, [6]–[10]
kiesett 5.
Nicole Melichar
Alison Riske
  Olaszország (ITA)
Sara Errani
Jasmine Paolini
3-6, 7-5, [2]–[10]
kiesett 17.
Vegyes
Versenyző Versenyszám Nyolcaddöntő Negyeddöntő Elődöntő Bronz-
mérkőzés
Döntő Helyezés
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Bethanie Mattek-Sands
Rajeev Ram
Páros   Németország (GER)
Laura Siegemund
Kevin Krawietz
4-6, 7-5, [8]–[10]
kiesett 9.

Badminton pictogram.svg TollaslabdaSzerkesztés

Gymnastics (artistic) pictogram.svg TornaSzerkesztés

  Ritmikus gimnasztikaSzerkesztés

  TrambulinSzerkesztés

Triathlon pictogram.svg TriatlonSzerkesztés

Swimming pictogram.svg ÚszásSzerkesztés

Férfi
Versenyző Versenyszám Előfutam Elődöntő Döntő
Idő Hely. Össz. Idő Hely. Össz. Idő Helyezés
Caeleb Dressel 50 m gyors 21,32 1. 1. 21,42 1. 1. 21,07  
100 m pillangó 50,39 1. 1. 49,71 1. 1. 49,45  
100 m gyors 47,73 2. 2. 47,23 1. 2. 47,02  
Zach Apple 48,16 3. 11. 48,04 6. 11. kiesett
Michael Andrew 50 m gyors 21,89 5. 11. 21,67 3.* 5.* 21,60 4.
200 m vegyes 1:56,40 1. 1. 1:57,08 2. 4. 1:57,31 5.
100 m mell 58,62 1. 3. 58,99 3. 5. 58,84 4.
Andrew Wilson 59,03 2. 7. 59,18 5. 8. 58,99 6.*
200 m mell 2:09,97 6. 17. kiesett
Nicolas Fink 2:08,48 1. 4. 2:08,00 2. 4. 2:07,93 5.
Townley Haas 200 m gyors 1:45,86 4. 10. 1:46,07 5. 12. kiesett
Kieran Smith 1:46,20 4. 13. 1:45,07 2. 2. 1:45,12 6.
400 m gyors 3:45,25 3. 6. 3:43,94  
Jake Mitchell 3:45,38 4. 7. 3:45,39 8.
Michael Brinegar 800 m gyors 7:53,00 7. 17. kiesett
1500 m gyors 15:04,67 5. 17. kiesett
Robert Finke 14:47,20 2. 2. 14:39,65  
800 m gyors 7:42,72 3. 3. 7:41,87  
Hunter Armstrong 100 m hát 53,77 5. 15.* 53,21 5.* 9.* kiesett
Ryan Murphy 53,22 2.* 7.* 53,24 1. 1. 52,19  
200 m hát 1:56,92 1. 7. 1:55,38 2. 3. 1:54,15  
Bryce Mefford 1:56,37 2. 3. 1:56,37 4. 6. 1:55,49 4.
Tom Shields 100 m pillangó 51,57 4. 12.* 51,99 8. 15. kiesett
Gunnar Bentz 200 m pillangó 1:55,46 4. 11. 1:55,28 4. 6. 1:55,46 7.
Zach Harting 1:54,92 2. 4. 1:55,35 4. 9. kiesett
Chase Kalisz 200 m vegyes 1:57,38 1. 4. 1:58,03 6. 12. kiesett
400 m vegyes 4:09,65 2. 3. 4:09,42  
Jay Litherland 4:09,91 2.* 5.* 4:10,28  
Caeleb Dressel
Blake Pieroni
Bowe Becker
Zach Apple
Brooks Curry
4 × 100 m gyors 3:11,33 1. 2. 3:08,97  
Kieran Smith
Drew Kibler
Zach Apple
Townley Haas
Andrew Seliskar
Patrick Callan
Blake Pieroni
4 × 200 m gyors 7:05,62 3. 5. 7:02,43 4.
Ryan Murphy
Michael Andrew
Caeleb Dressel
Zach Apple
Hunter Armstrong
Andrew Wilson
Tom Shields
Blake Pieroni
4 × 100 m vegyes 3:32,29 4. 7. 3:26,78  
Jordan Wilimovsky 10 km nyíltvízi 1:51:40,2 10.
Női
Versenyző Versenyszám Előfutam Elődöntő Döntő
Idő Hely. Össz. Idő Hely. Össz. Idő Helyezés
Simone Manuel 50 m gyors 24,65 2. 11.* 24,63 6.* 11.* kiesett
Abbey Weitzeil 24,37 3. 7. 24,19 2. 4. 24,41 8.
100 m gyors 53,21 4. 11. 52,99 3. 7. 53,23 8.
Erika Brown 53,87 6. 18.* 53,58 7. 13. kiesett
Allison Schmitt 200 m gyors 1:57,10 4. 12. 1:56,87 5. 10. kiesett
Katie Ledecky 1:55,28 1. 1. 1:55,34 1. 3. 1:55,21 5.
400 m gyors 4:00,45 1. 1. 3:57,36  
800 m gyors 8:15,67 1. 1. 8:12,57  
1500 m gyors 15:35,35 1. 1. 15:37,34  
Erica Sullivan 15:46,67 1. 3. 15:41,41  
Paige Madden 400 m gyors 4:03,98 3. 7. 4:06,81 7.
Katie Grimes 800 m gyors 8:17,05 2. 2. 8:19,38 4.
Regan Smith 200 m pillangó 2:08,46 2. 4. 2:06,64 2. 4. 2:05,30  
100 m hát 57,96 1. 2. 57,86 1. 1. 58,05  
Rhyan White 59,02 2. 6. 58,46 2. 4. 58,43 4.
200 m hát 2:08,23 1. 2.* 2:07,28 3. 3. 2:06,39 4.
Phoebe Bacon 2:08,30 2. 4. 2:07,10 2. 2. 2:06,40 5.
Lydia Jacoby 100 m mell 1:05,52 2. 2. 1:05,72 1. 3. 1:04,95  
Lilly King 1:05,55 1. 3. 1:05,40 2. 2. 1:05,54  
200 m mell 2:22,10 1. 2. 2:22,27 2. 5. 2:19,92  
Annie Lazor 2:22,76 2. 5. 2:21,94 3. 3. 2:20,84  
Claire Curzan 100 m pillangó 57,49 3. 10. 57,42 5. 10. kiesett
Torri Huske 56,29 2. 4. 56,51 3. 5. 55,73 4.
Hali Flickinger 200 m pillangó 2:08,31 1. 2. 2:06,23 1. 2. 2:05,65  
400 m vegyes 4:35,98 2. 5. 4:34,90  
Emma Weyant 4:33,55 1. 1. 4:32,76  
Kate Douglass 200 m vegyes 2:09,16 1. 1. 2:09,21 1. 1. 2:09,04  
Alex Walsh 2:09,94 2. 3.* 2:09,57 1. 3. 2:08,65  
Erika Brown
Abbey Weitzeil
Natalie Hinds
Simone Manuel
Olivia Smoliga
Catie DeLoof
Allison Schmitt
4 × 100 m gyors 3:34,80 2. 5. 3:32,81  
Allison Schmitt
Paige Madden
Katie McLaughlin
Katie Ledecky
Bella Sims
Brooke Forde
4 × 200 m gyors 7:47,57 1. 2. 7:40,73  
Regan Smith
Lydia Jacoby
Torri Huske
Abbey Weitzeil
Rhyan White
Lilly King
Claire Curzan
Erika Brown
4 × 100 m vegyes 3:55,18 2. 2. 3:51,73  
Haley Anderson 10 km nyíltvízi 1:59:36,9 6.
Ashley Twichell 1:59:37,9 7.
Versenyző Versenyszám Szétúszás az elődöntőért
Idő Helyezés
Erika Brown 100 m gyors 53,51 1.
Vegyes
Versenyző Versenyszám Előfutam Döntő
Idő Hely. Össz. Idő Helyezés
Ryan Murphy
Lydia Jacoby
Torri Huske
Caeleb Dressel
Regan Smith
Andrew Wilson
Tom Shields
Abbey Weitzeil
4 × 100 m vegyes 3:41,02 2. 2. 3:40,58 5.

* - egy másik versenyzővel azonos időt ért el

Sailing pictogram.svg VitorlázásSzerkesztés

Fencing pictogram.svg VívásSzerkesztés

Water polo pictogram.svg VízilabdaSzerkesztés

FérfiSzerkesztés

NőiSzerkesztés

ForrásokSzerkesztés