Főmenü megnyitása

Férfi kormányos kettes evezés az 1992. évi nyári olimpiai játékokon

Az 1992. évi nyári olimpiai játékokon a evezés férfi kormányos kettes evezés versenyszámát július 28. és augusztus 2. között rendezték a Lake of Banyoles-tón. A versenyszám utolsó alkalommal szerepelt az olimpiai játékok programján.

Férfi kormányos kettes evezés
a XXV. nyári olimpián
Rowing pictogram.svg
Adatok
HelyszínLake of Banyoles
Dátumjúlius 28augusztus 2.
Versenyzők49 résztvevő
16 nemzetből
Érmesek
Aranyérem 
Ezüstérem 
Bronzérem 

 ← 1988

Tartalomjegyzék

VersenynaptárSzerkesztés

Dátum Forduló
1992. július 28., kedd Előfutam
1992. július 29., szerda Vigaszág
1992. július 31., péntek Elődöntő
1992. augusztus 2., vasárnap Döntő

EredményekSzerkesztés

Az időeredmények másodpercben értendők. A rövidítések jelentése a következő:

  • Q: továbbjutás helyezés alapján
  • QA: az A-döntőbe jutott
  • QB: a B-döntőbe jutott
  • DNS: nem állt rajthoz

ElőfutamSzerkesztés

Az előfutamokból az első helyezettek automatikusan az A/B elődöntőbe jutottak, a többiek a vigaszágra kerültek.

Helyezés Nemzet Idő Mj
1. futam
1.   Lengyelország (POL)
Piotr Basta
Tomasz Mruczkowski
Bartosz Sroga (kormányos)
7:02,12 Q
2.   Franciaország (FRA)
Patrick Berthou
Laurent Lacasa
Emmanuel Bunoz (kormányos)
7:03,77
3.   Spanyolország (ESP)
José Ignacio Bugarín
Ibon Urbieta
Javier Cano (kormányos)
7:04,67
4.   Ausztria (AUT)
Volkmar Kuttelwascher
Dietmar Kuttelwascher
Markus Irle (kormányos)
7:14,29
5.   Csehszlovákia (TCH)
Dušan Macháček
Michal Dalecký
Oldřich Hejdušek (kormányos)
7:16,87
6.   Brazília (BRA)
Cláudio Tavares
Carlos de Almeida
Carlos Sobrinho (kormányos)
7:18,62
2. futam
1.   Nagy-Britannia (GBR)
Jonny Searle
Greg Searle
Garry Herbert (kormányos)
6:54,31 Q
2.   Románia (ROM)
Dimitrie Popescu
Nicolaie Taga
Dumitru Răducanu (kormányos)
6:54,87
3.   Kuba (CUB)
Ismael Carbonell
Arnaldo Rodríguez
Roberto Ojeda (kormányos)
7:04,67
4.   Németország (GER)
Thomas Woddow
Michael Peter
Peter Thiede (kormányos)
7:07,60
5.   Bulgária (BUL)
Ivajlo Bancsev
Jordan Dancsev
Sztefan Sztojkov (kormányos)
8:03,56
3. futam
1.   Olaszország (ITA)
Carmine Abbagnale
Giuseppe Abbagnale
Giuseppe Di Capua (kormányos)
7:00,62 Q
2.   Litvánia (LIT)
Juozas Bagdonas
Einius Petkus
Valdemaras Mačiulskis (kormányos)
7:04,41
3.   Egyesült Államok (USA)
Aaron Pollock
John Moore
Stephen Shellans, Jr. (kormányos)
7:04,78
4.   Egyesített Csapat (EUN)
Valery Belodedov
Dmitry Nos
Anatoly Korbut (kormányos)
7:22,61
5.   Argentína (ARG)
Marcelo Pieretti
Gustavo Pacheco
Andrés Seperizza (kormányos)
7:39,52

VigaszágSzerkesztés

A vigaszág futamából az első három helyezett az A/B elődöntőbe jutott, a többiek a C döntőbe kerültek.

Helyezés Nemzet Idő Mj
1. futam
1.   Kuba (CUB)
Ismael Carbonell
Arnaldo Rodríguez
Roberto Ojeda (kormányos)
7:06,83 A/B
2.   Franciaország (FRA)
Patrick Berthou
Laurent Lacasa
Emmanuel Bunoz (kormányos)
7:08,63 A/B
3.   Egyesített Csapat (EUN)
Valery Belodedov
Dmitry Nos
Anatoly Korbut (kormányos)
7:11,45 A/B
4.   Csehszlovákia (TCH)
Dušan Macháček
Pavel Sokol
Oldřich Hejdušek (kormányos)
7:30,64 C
2. futam
1.   Románia (ROM)
Dimitrie Popescu
Nicolaie Taga
Dumitru Răducanu (kormányos)
7:05,04 A/B
2.   Egyesült Államok (USA)
Aaron Pollock
John Moore
Stephen Shellans, Jr. (kormányos)
7:08,41 A/B
3.   Ausztria (AUT)
Volkmar Kuttelwascher
Dietmar Kuttelwascher
Markus Irle (kormányos)
7:21,06 A/B
4.   Bulgária (BUL)
Ivajlo Bancsev
Jordan Dancsev
Sztefan Sztojkov (kormányos)
7:33,73 C
3. futam
1.   Németország (GER)
Thomas Woddow
Michael Peter
Peter Thiede (kormányos)
7:12,78 A/B
2.   Litvánia (LIT)
Juozas Bagdonas
Einius Petkus
Valdemaras Mačiulskis (kormányos)
7:14,10 A/B
3.   Spanyolország (ESP)
José Ignacio Bugarín
Ibon Urbieta
Javier Cano (kormányos)
7:17,82 A/B
4.   Brazília (BRA)
Cláudio Tavares
Carlos de Almeida
Carlos Sobrinho (kormányos)
7:21,51 C
5.   Argentína (ARG)
Marcelo Pieretti
Gustavo Pacheco
Andrés Seperizza (kormányos)
7:32,70 C

ElődöntőSzerkesztés

Helyezés Nemzet Idő Mj
A/B
1. futam
1.   Nagy-Britannia (GBR)
Jonny Searle
Greg Searle
Garry Herbert (kormányos)
6:52,05 QA
2.   Németország (GER)
Thomas Woddow
Michael Peter
Peter Thiede (kormányos)
6:53,53 QA
3.   Franciaország (FRA)
Patrick Berthou
Laurent Lacasa
Emmanuel Bunoz (kormányos)
6:53,96 QA
4.   Lengyelország (POL)
Piotr Basta
Tomasz Mruczkowski
Bartosz Sroga (kormányos)
6:53,97 QB
5.   Egyesült Államok (USA)
Aaron Pollock
John Moore
Stephen Shellans, Jr. (kormányos)
6:54,78 QB
6.   Spanyolország (ESP)
José Ignacio Bugarín
Ibon Urbieta
Javier Cano (kormányos)
7:03,99 QB
2. futam
1.   Olaszország (ITA)
Carmine Abbagnale
Giuseppe Abbagnale
Giuseppe Di Capua (kormányos)
6:56,29 QA
2.   Románia (ROM)
Dimitrie Popescu
Nicolaie Taga
Dumitru Răducanu (kormányos)
6:56,90 QA
3.   Kuba (CUB)
Ismael Carbonell
Arnaldo Rodríguez
Roberto Ojeda (kormányos)
6:59,11 QA
4.   Litvánia (LIT)
Juozas Bagdonas
Einius Petkus
Valdemaras Mačiulskis (kormányos)
7:03,89 QB
5.   Ausztria (AUT)
Volkmar Kuttelwascher
Dietmar Kuttelwascher
Markus Irle (kormányos)
7:05,89 QB
6.   Egyesített Csapat (EUN)
Valery Belodedov
Dmitry Nos
Anatoly Korbut (kormányos)
7:06,08 QB

DöntőkSzerkesztés

Hely. Össz. Nemzet Idő Mj
C-döntő
1. 13.   Brazília (BRA)
Cláudio Tavares
Carlos de Almeida
Carlos Sobrinho (kormányos)
7:32,49
2. 14.   Argentína (ARG)
Marcelo Pieretti
Gustavo Pacheco
Andrés Seperizza (kormányos)
7:37,76
3. 15.   Bulgária (BUL)
Ivajlo Bancsev
Jordan Dancsev
Sztefan Sztojkov (kormányos)
7:38,25
16.   Csehszlovákia (TCH)
Dušan Macháček
Pavel Sokol
Oldřich Hejdušek (kormányos)
DNS
B-döntő
1. 7.   Lengyelország (POL)
Piotr Basta
Tomasz Mruczkowski
Bartosz Sroga (kormányos)
7:04,37
2. 8.   Egyesült Államok (USA)
Aaron Pollock
John Moore
Stephen Shellans, Jr. (kormányos)
7:04,84
3. 9.   Litvánia (LIT)
Juozas Bagdonas
Einius Petkus
Valdemaras Mačiulskis (kormányos)
7:04,98
4. 10.   Ausztria (AUT)
Volkmar Kuttelwascher
Dietmar Kuttelwascher
Markus Irle (kormányos)
7:12,40
5. 11.   Egyesített Csapat (EUN)
Valery Belodedov
Dmitry Nos
Anatoly Korbut (kormányos)
7:13,10
6. 12.   Spanyolország (ESP)
José Ignacio Bugarín
Ibon Urbieta
Javier Cano (kormányos)
7:15,25
A-döntő
1  Arany   Nagy-Britannia (GBR)
Jonny Searle
Greg Searle
Garry Herbert (kormányos)
6:49,83
2  Ezüst   Olaszország (ITA)
Carmine Abbagnale
Giuseppe Abbagnale
Giuseppe Di Capua (kormányos)
6:50,98
3  Bronz   Románia (ROM)
Dimitrie Popescu
Nicolaie Taga
Dumitru Răducanu (kormányos)
6:51,58
4.   Németország (GER)
Thomas Woddow
Michael Peter
Peter Thiede (kormányos)
6:56,98
5.   Kuba (CUB)
Ismael Carbonell
Arnaldo Rodríguez
Roberto Ojeda (kormányos)
6:58,26
6.   Franciaország (FRA)
Patrick Berthou
Laurent Lacasa
Emmanuel Bunoz (kormányos)
7:03,01

ForrásokSzerkesztés