Férfi nehézsúlyú cselgáncs a 2012. évi nyári olimpiai játékokon

sportág a XXX. nyári olimpiai játékokon

A 2012. évi nyári olimpiai játékokon a cselgáncs férfi nehézsúlyú versenyszámát augusztus 3-án rendezték Londonban, az ExCel Exhibition Centre-ben. Az aranyérmet a francia Teddy Riner nyerte meg. A Magyarországot képviselő Bor Barna a 7. helyen végzett.

Férfi nehézsúlyú cselgáncs
a XXX. nyári olimpián
Adatok
HelyszínExCel Exhibition Centre, London
Dátumaugusztus 3.
Versenyzők32 résztvevő
32 nemzetből
Érmesek
Aranyérem  Franciaország Franciaország
Ezüstérem  Oroszország Oroszország
Bronzérem  Németország Németország
Bronzérem  Brazília Brazília

 ← 20082016 → 

Mérkőzések

szerkesztés
Elődöntő Döntő
      
1   Teddy Riner (FRA) 010(0)
4   Kim Sung-Min (KOR) 000(3)
  Teddy Riner (FRA) 010(1)
  Alekszandr Mihajlin (RUS) 000(3)
3   Andreas Tölzer (GER) 000(2)
2   Alekszandr Mihajlin (RUS) 001(1)
Vigaszág Bronzmérkőzés
  Óscar Brayson (CUB) 000(0)
  Ihar Makarav (BLR) 100(1)   Ihar Makarav (BLR) 000(1)
  Andreas Tölzer (GER) 100(0)
Vigaszág Bronzmérkőzés
  Bor Barna (HUN) 000(1)
  Rafael Silva (BRA) 000(1) (bírói)   Rafael Silva (BRA) 001(1)
  Kim Sung-Min (KOR) 000(2)
Selejtezők Nyolcaddöntők Negyeddöntők
  Teddy Riner (FRA) 010(0)
  Janusz Wojnarowicz (POL) 000(3)   Teddy Riner (FRA) 101(0)
  Faicel Jaballah (TUN) 001(0)   Faicel Jaballah (TUN) 000(2)
  Yerzhan Shynkeyev (KAZ) 000(1)   Teddy Riner (FRA) 100(0)
  Óscar Brayson (CUB) 100(0)   Óscar Brayson (CUB) 000(1)
  Martin Padar (EST) 000(1)   Óscar Brayson (CUB) 100(0)
  Ricardo Blas, Jr. (GUM) 101(0)   Ricardo Blas, Jr. (GUM) 000(1)
  Facinet Keita (GUI) 000(2)
Selejtezők Nyolcaddöntők Negyeddöntők
  Islam El Shehaby (EGY) 000(2)
  Ihar Makarav (BLR) 002(1)   Ihar Makarav (BLR) 001(1)
  Kamikava Daiki (JPN) 100(0)   Kamikava Daiki (JPN) 000(1)
  Darrel Castillo (GUA) 000(0)   Ihar Makarav (BLR) 000(2)
  Kim Sung-Min (KOR) 100(0)   Kim Sung-Min (KOR) 001(1)
  Tomohiko Hoshina (PHI) 000(0)   Kim Sung-Min (KOR) 002(0)
  Matjaž Ceraj (SLO) 002(1)   Matjaž Ceraj (SLO) 000(1)
  Stanislav Bondarenko (UKR) 000(2)
Selejtezők Nyolcaddöntők Negyeddöntők
  Andreas Tölzer (GER) 020(1)
  Adam Okruashvili (GEO) 000(3)   Andreas Tölzer (GER) 010(0)
  Vlăduț Simionescu (ROU) 100(1)   Vlăduț Simionescu (ROU) 000(4)
  Iurii Krakovetskii (KGZ) 000(1)   Andreas Tölzer (GER) 001(1)
  Bor Barna (HUN) 001(0)   Bor Barna (HUN) 000(2)
  Luuk Verbij (NED) 000(2)   Bor Barna (HUN) 100(0)
  Mohammad Reza Roudaki (IRI) 000(0)   El Mehdi Malki (MAR) 000(0)
  El Mehdi Malki (MAR) 100(0)
Selejtezők Nyolcaddöntők Negyeddöntők
  Rafael Silva (BRA) 100(0)
  Thormodur Jonsson (ISL) 000(0)   Rafael Silva (BRA) 100(1)
  Nazario Fiakaifonu (VAN) 000(0)   Marius Paškevičius (LTU) 000(1)
  Marius Paškevičius (LTU) 100(0)   Rafael Silva (BRA) 000(1)
  Alekszandr Mihajlin (RUS) 101(0)   Alekszandr Mihajlin (RUS) 000(1) (bírói)
  Cédric Mandembo (COD) 000(0)   Alekszandr Mihajlin (RUS) 001(1)
  Christopher Sherrington (GBR) 100(0)   Christopher Sherrington (GBR) 000(1)
  Jake Andrewartha (AUS) 000(0)

Végeredmény

szerkesztés
Helyezés Név Nemzet
1  Arany Teddy Riner   Franciaország (FRA)
2  Ezüst Alekszandr Mihajlin   Oroszország (RUS)
3  Bronz Andreas Tölzer   Németország (GER)
3  Bronz Rafael Silva   Brazília (BRA)
5. Ihar Makarav   Fehéroroszország (BLR)
5. Kim Sung-Min   Dél-Korea (KOR)
7. Óscar Brayson   Kuba (CUB)
7. Bor Barna   Magyarország (HUN)
9. Faicel Jaballah   Tunézia (TUN)
9. Ricardo Blas, Jr.   Guam (GUM)
9. Kamikava Daiki   Japán (JPN)
9. Matjaž Ceraj   Szlovénia (SLO)
9. Vlăduț Simionescu   Románia (ROU)
9. El Mehdi Malki   Marokkó (MAR)
9. Marius Paškevičius   Litvánia (LTU)
9. Christopher Sherrington   Nagy-Britannia (GBR)
17. Janusz Wojnarowicz   Lengyelország (POL)
17. Yerzhan Shynkeyev   Kazahsztán (KAZ)
17. Martin Padar   Észtország (EST)
17. Facinet Keita   Guinea (GUI)
17. Islam El Shehaby   Egyiptom (EGY)
17. Darrel Castillo   Guatemala (GUA)
17. Tomohiko Hoshina   Fülöp-szigetek (PHI)
17. Stanislav Bondarenko   Ukrajna (UKR)
17. Adam Okruashvili   Grúzia (GEO)
17. Iurii Krakovetskii   Kirgizisztán (KGZ)
17. Luuk Verbij   Hollandia (NED)
17. Mohammad Reza Roudaki   Irán (IRI)
17. Thormodur Jonsson   Izland (ISL)
17. Nazario Fiakaifonu   Vanuatu (VAN)
17. Cédric Mandembo   Kongói Demokratikus Köztársaság (COD)
17. Jake Andrewartha   Ausztrália (AUS)