Főmenü megnyitása

Női 4 × 100 méteres vegyes váltó a 2009-es úszó-világbajnokságon

2009-es úszó-világbajnokság
Róma, Olaszország
Műugrás
Egyéni
1 m férfi női
3 m férfi női
10 m férfi női
Szinkronugrás
3 m férfi női
10 m férfi női
Hosszútávúszás
5 km férfi női
10 km férfi női
25 km férfi női
Úszás
Gyorsúszás
50 m férfi női
100 m férfi női
200 m férfi női
400 m férfi női
800 m férfi női
1500 m férfi női
Hátúszás
50 m férfi női
100 m férfi női
200 m férfi női
Mellúszás
50 m férfi női
100 m férfi női
200 m férfi női
Pillangó
50 m férfi női
100 m férfi női
200 m férfi női
Vegyesúszás
200 m férfi női
400 m férfi női
Gyorsváltó
4 × 100 m férfi női
4 × 200 m férfi női
Vegyes váltó
4 × 100 m férfi női
Szinkronúszás
Egyéni r. prog. sz. prog.
Páros r. prog. sz. prog.
Csapat r. prog. sz. prog.
kombinációs kűr
Vízilabda
férfi    •   női

A női 4 × 100 méteres vegyes váltó versenyt a 2009-es úszó-világbajnokságon augusztus 1-jén rendezték meg. Egy napon volt a selejtező és a döntő.

ÉrmesekSzerkesztés

RekordokSzerkesztés

Név Nemzetiség Idő Helyszín Dátum
Világcsúcs Emily Seebohm (59.33)
Leisel Jones (1:04.58)
Jessicah Schipper (56.25)
Lisbeth Trickett (52.53)
  Ausztrália 3:52.69 Peking 2008. augusztus 17.
Világbajnoki csúcs Emily Seebohm (1:00.79)
Leisel Jones (1:04.94)
Jessicah Schipper (57.18)
Lisbeth Lenton (52.83)
  Ausztrália 3:55.74 Melbourne 2007. március 31.

EredményekSzerkesztés

SelejtezőSzerkesztés

Helyezés Selejtező Pálya Nemzetiség Úszók Idő Megj.
1 2 4   CHN Zhao Jing (1:00,24)
Chen Huijia (1:05,04)
Jiao Liuyang (56,92)
Li Zhesi (53,94)
3:56,14
2 2 5   JPN Shiho Sakai (59,47)
Nanaka Tamura (1:06,55)
Yuka Kato (57,45)
Haruka Ueda (53,97)
3:57,44 NR
3 2 3   GER Daniela Samulski (1:00,16)
Sarah Poewe (1:06,74)
Annika Mehlhorn (57,36)
Daniela Schreiber (53,49)
3:57,75 NR
4 2 6   NED Femke Heemskerk (1:01,28) NR
Lia Dekker (1:07,41)
Inge Dekker (56,95)
Ranomi Kromowidjojo (52,41)
3:58,05 NR
5 4 5   GBR Gemma Spofforth (59,58)
Lowri Tynan (1:07,51)
Ellen Gandy (57,80)
Francesca Halsall (53,29)
3:58,18
6 4 3   CAN Julia Wilkinson (1:00,69)
Annamay Pierse (1:06,10)
Audrey Lacroix (57,70)
Geneviève Saumur (53,74)
3:58,23 NR
7 4 4   AUS Emily Seebohm (59,65)
Sally Foster (1:07,32)
Stephanie Rice (57,29)
Shayne Reese (54,10)
3:58,36
8 4 6   BRA Fabíola Molina (1:00,08) SA
Carolina Mussi (1:08,31)
Gabriella Silva (56,25)
Tatiana Lemos (53,85)
3:58,49 SA
9 3 2   DEN Pernille Jessing Larsen (1:01,63)
Rikke Moller-Pedersen (1:06,59)
Micha Kathrine Østergaard Jensen (57,82)
Jeanette Ottesen (52,89)
3:58,93 NR
10 3 4   USA Elizabeth Pelton (1:00,78)
Kasey Carlson (1:06,79)
Christine Magnuson (57,29)
Julia Smit (54,15)
3:59,01
11 3 3   SWE Sarah Sjöström (1:00,74) NR
Joline Höstman (1:08,27)
Gabriella Fagundez (58,44)
Josefin Lillhage (53,59)
4:01,04 NR
12 3 6   FRA Esther Baron (1:01,53)
Fanny Babou (1:08,44)
Aurore Mongel (57,69)
Malia Metella (53,39)
4:01,05 NR
13 3 5   RUS Marija Gromova (1:00,33)
Valentyina Artyemjeva (1:08,30)
Irina Beszpalova (57,64)
Olga Kljucsnyikova (54,82)
4:01,09
14 4 7   HUN Dara Eszter (1:01,07)
Pecz Réka (1:09,53)
Hosszú Katinka (59,34)
Verrasztó Evelyn (53,69)
4:03,63 NR
15 1 4   CZE Simona Baumrtova (1:01,56)
Petra Chocova (1:08,30)
Lenka Jarosova (1:01,42)
Petra Klosova (55,15)
4:06,43 NR
16 1 7   UKR Darina Zevina (1:02,34)
Hanna Hlisztunova (1:10,35)
Katerina Zubkova (59,70)
Darina Sztepanyuk (54,98)
4:07,37
17 2 2   POL Alicja Tchorz (1:01,53)
Ewa Scieszko (1:09,67)
Mirela Olczak (1:01,17)
Katarzyna Wilk (55,44)
4:07,81
18 1 2   NOR Katharina Stiberg (1:04,37)
Sara Nordenstam (1:10,54)
Ingvild Snildal (57,02)
Henriette Brekke (56,31)
4:08,24 NR
19 2 9   BEL Elodie Vanhamme (1:03,90)
Elise Matthysen (1:09,14)
Kimberly Buys (59,85)
Jolien Sysmans (56,29)
4:09,18 NR
20 2 1   ISR Anna Volchkov (1:02,75)
Yuliya Banach (1:09,72)
Amit Ivry (58,33)
Kristina Tchernychev (58,69)
4:09,49 NR
21 4 1   BLR Alekszandra Kovaleva (1:03,47)
Ina Kapisina (1:08,11)
Irina Njafedava (1:01,51)
Julija Hitraja (56,63)
4:09,72
22 4 8   LTU Rugile Mileisyte (1:02,72) NR
Raminta Dvariskyte (1:09,97)
Aiste Dobrovolskaite (1:02,05)
Grite Apanaviciute (57,56)
4:12,30 NR
23 3 7   SIN Lim Shana Jia Yi (1:03,25)
Ho Ru'En Roanne (1:11,90)
Lim Shu En Lynette (1:01,97)
Quah Ting Wen (55,23)
4:12,35 NR
24 3 1   IRL Aisling Cooney (1:03,18)
Fiona Doyle (1:10,53)
Gráinne Murphy (1:02,41)
Clare Dawson (56,55)
4:12,67 NR
25 2 8   BAH Alana Dillette (1:03,40)
Alicia Lightbourne (1:12,28)
Arianna Vanderpool-Wallace (1:00,45)
Teisha Lightbourne (59,46)
4:15,59 NR
26 3 8   TPE Chen Ting (1:04,63)
Chen I-Chuan (1:14,08)
Ting Sheng-Yo (1:03,59)
Yang Chin-Kuei (56,58)
4:18,88
27 1 1   ZIM Kirsten Lapham (1:07,06)
Maxine Heard (1:13,30)
Moira Fraser (1:06,25)
Nicole Horn (57,74)
4:24,35
28 4 0   MAC Fong Man Wai (1:08,98)
Lei On Kei (1:14,66)
Ma Cheok Mei (1:06,50)
Tan Chi Yan (1:01,53)
4:31,67
29 1 5   KEN Rachita Shah (1:10,24)
Achieng Ajulu-Bushell (1:11,94)
Pina Ercolano (1:10,79)
Sylvia Brunlehner (1:01,69)
4:34,66 NR
30 1 3   MLT Nicol Cremona (1:08,65)
Melinda Sue Micallef (1:19,84)
Davina Mangion (1:06,08)
Talisa Pace (1:00,35)
4:34,92
31 2 0   SEN Khadidiatou Dieng (1:15,57)
Ouleye Diallo (1:23,00)
Binta Zahra Diop (1:02,31)
Mareme Faye (1:05,32)
4:46,20 NR
32 1 6   MOZ Jessika Cossa (1:13,90)
Monica Bernardo (1:19,47)
Gessica Stagno (1:10,83)
Faina Salate (1:04,42)
4:48,62
33 3 0   IND Fariha Zaman (1:11,89)
Murugaperumal Venpa (1:28,78)
Pooja Raghava Alva (1:08,24)
Chittaranjan Shubha (1:04,11)
4:53,02
34 4 9   ALB Reni Jani (1:21,63)
Tea Pikuli (1:27,11)
Sara Abdullahu (1:11,50)
Rovena Marku (1:05,71)
5:05,95
35 3 9   PAK Rida Mitha (1:21,63)
Aqsa Tariq (1:34,54)
Sakina Ghulam (1:23,81)
Mahnoor Maqsood (1:13,05)
5:33,03
2 7   VEN DNS
4 2   ITA Elena Gemo (1:01,00)
Chiara Boggiatto (1:07,08)
Ilaria Bianchi (58,77)
Laura Letrari
DSQ

DöntőSzerkesztés

Helyezés Pálya Nemzetiség Úszók Idő Megj.
1  Aranyérem 4   CHN Zhao Jing (58,98) AS
Chen Huijia (1:04,12)
Jiao Liuyang (56,28)
Li Zhesi (52,81)
3:52,19 WR
2  Ezüstérem 1   AUS Emily Seebohm (59,40)
Sarah Katsoulis (1:04,65)
Jessicah Schipper (56,19)
Lisbeth Trickett (52,34)
3:52,58 OC
3  Bronzérem 3   GER Daniela Samulski (59,85)
Sarah Poewe (1:06,81)
Annika Mehlhorn (57,14)
Britta Steffen (51,99)
3:55,79 ER
4 2   GBR Gemma Spofforth (58,96)
Lowri Tynan (1:07,80)
Ellen Gandy (57,39)
Fran Halsall (52,88)
3:57,03 NR
5 6   NED Femke Heemskerk (1:01,28) =NR
Lia Dekker (1:06,51)
Inge Dekker (56,82)
Ranomi Kromowidjojo (52,70)
3:57,31 NR
6 7   CAN Julia Wilkinson (1:00,37) NR
Annamay Pierse (1:06,48)
Audrey Lacroix(57,51)
Victoria Poon (53,51)
3:57,87 NR
7 5   JPN Shiho Sakai (59,30)
Nanaka Tamura (1:07,24)
Yuka Kato (57,32)
Haruka Ueda (54,07)
3:57,93
8 8   BRA Fabíola Molina (1:00,07) SA
Carolina Mussi (1:08,22)
Gabriella Silva (56,65)
Tatiana Lemos (53,89)
3:58,83

ForrásokSzerkesztés