Főmenü megnyitása

Női egyéni sprint sífutás a 2002. évi téli olimpiai játékokon

A 2002. évi téli olimpiai játékokon a sífutás női egyéni sprint versenyszámát február 19-én rendezték a Soldier Hollow síközpontban. Az aranyérmet az orosz Julija Csepalova nyerte. A Magyarországot képviselő Gottschall Zsófia az 54. helyen végzett.

Női egyéni sprint sífutás
a XIX. téli olimpián
Cross country skiing pictogram.svg
Adatok
HelyszínSoldier Hollow síközpont
Dátumfebruár 19.
Versenyzők58 résztvevő
24 nemzetből
Érmesek
Aranyérem  Oroszország Oroszország
Ezüstérem  Németország Németország
Bronzérem  Norvégia Norvégia

2006 → 

Ez a versenyszám először szerepelt a téli olimpia programjában.

Tartalomjegyzék

EredményekSzerkesztés

A futamok egy 1480 méteres pályán zajlottak, amelyen egyetlen kört kellett teljesíteni, klasszikus stílusban.

A selejtezőből az első 16 helyen célba érkező versenyző jutott tovább. A negyeddöntő futamaiban a versenyzőket a selejtezőben elért időeredményeik szerint osztották be. A négy futam mindegyikéből az első két versenyző jutott az elődöntőbe. Az elődöntő futamaiból az első két versenyző jutott a döntőbe.

A rövidítések jelentése a következő:

  • Q: továbbjutás helyezés alapján
  • QA: az A-döntőbe jutott
  • QB: a B-döntőbe jutott

SelejtezőSzerkesztés

Helyezés Versenyző Nemzet Idő Mj
1. Kateřina Neumannová   Csehország (CZE) 3:12,76 Q
2. Julija Csepalova   Oroszország (RUS) 3:13,03 Q
3. Evi Sachenbacher-Stehle   Németország (GER) 3:13,81 Q
4. Anita Moen-Guidon   Norvégia (NOR) 3:14,13 Q
5. Beckie Scott   Kanada (CAN) 3:14,62 Q
6. Elina Pienimäki-Hietamäki   Finnország (FIN) 3:14,79 Q
7. Andreja Mali   Szlovénia (SLO) 3:15,75 Q
8. Gabriella Paruzzi   Olaszország (ITA) 3:16,11 Q
9. Claudia Künzel-Nystad   Németország (GER) 3:16,41 Q
10. Manuela Henkel   Németország (GER) 3:16,89 Q
11. Maj Helen Sorkmo   Norvégia (NOR) 3:17,10 Q
12. Jelena Buruhina   Oroszország (RUS) 3:17,26 Q
13. Anke Reschwamm-Schulze   Németország (GER) 3:17,45 Q
14. Sara Renner   Kanada (CAN) 3:18,07 Q
15. Ljubov Jegorova   Oroszország (RUS) 3:18,46 Q
16. Nacumi Madoka   Japán (JPN) 3:18,78 Q
17. Sabina Valbusa   Olaszország (ITA) 3:19,22
18. Kati Sundqvist-Venäläinen   Finnország (FIN) 3:19,23
19. Hilde Gjermundshaug Pedersen   Norvégia (NOR) 3:19,79
20. Nyina Gavriljuk   Oroszország (RUS) 3:20,02
21. Vibeke Skofterud   Norvégia (NOR) 3:20,21
22. Magda Genuin   Olaszország (ITA) 3:20,28
23. Kaisa Varis   Finnország (FIN) 3:20,52
24. Viktorija Lopatina   Fehéroroszország (BLR) 3:20,59
25. Kristina Šmigun-Vähi   Észtország (EST) 3:20,94
26. Karin Moroder   Olaszország (ITA) 3:21,92
27. Andrea Huber   Svájc (SUI) 3:22,18
28. Lina Andersson   Svédország (SWE) 3:22,65
29. Irina Taranenko-Terelja   Ukrajna (UKR) 3:23,47
30. Jaime Fortier   Kanada (CAN) 3:23,98
31. Milaine Thériault   Kanada (CAN) 3:24,41
32. Nataša Lačen   Szlovénia (SLO) 3:24,90
33. Anna Dahlberg-Olsson   Svédország (SWE) 3:25,32
34. Teja Gregorin   Szlovénia (SLO) 3:25,64
35. Elin Ek   Svédország (SWE) 3:25,93
36. Riitta-Liisa Lassila-Roponen   Finnország (FIN) 3:27,16
37. Anna-Carin Olofsson-Zidek   Svédország (SWE) 3:28,07
38. Tessa Benoit   Egyesült Államok (USA) 3:28,35
39. Fukuda Nobuko   Japán (JPN) 3:28,38
40. Hou Yuxia   Kína (CHN) 3:28,71
41. Viktorija Jakimcsuk   Ukrajna (UKR) 3:28,94
42. Helena Balatková-Erbenová   Csehország (CZE) 3:29,23
43. Ilona Bublová   Csehország (CZE) 3:29,35
44. Kikkan Randall   Egyesült Államok (USA) 3:30,27
45. Natallja Kalinovszkaja   Fehéroroszország (BLR) 3:31,83
46. Aelin Peterson   Egyesült Államok (USA) 3:34,05
47. Otaka Tomomi   Japán (JPN) 3:34,14
48. Kristina Joder   Egyesült Államok (USA) 3:34,18
48. Irina Terentjeva   Litvánia (LTU) 3:34,18
50. Luan Zhengrong   Kína (CHN) 3:35,21
51. Natalja Iszacsenko   Kazahsztán (KAZ) 3:39,09
52. Lee Chae-Won   Dél-Korea (KOR) 3:41,06
53. Darja Sztarosztyina   Kazahsztán (KAZ) 3:41,69
54. Gottschall Zsófia   Magyarország (HUN) 3:42,98
55. Elena Gorohova   Moldova (MDA) 3:43,82
56. Kelime Aydın Çetinkaya   Törökország (TUR) 4:00,50
57. Katerína Balkambá   Görögország (GRE) 4:06,99
58. Margarita Nikoljan   Örményország (ARM) 4:13,55

NegyeddöntőkSzerkesztés

Helyezés K Versenyző Nemzet Idő Mj
1. futam
1. 9 Claudia Künzel-Nystad   Németország (GER) 3:15,1 Q
2. 8 Gabriella Paruzzi   Olaszország (ITA) 3:16,2 Q
3. 16 Nacumi Madoka   Japán (JPN) 3:17,5
4. 1 Kateřina Neumannová   Csehország (CZE) 3:18,9
2. futam
1. 5 Beckie Scott   Kanada (CAN) 3:15,8 Q
2. 4 Anita Moen-Guidon   Norvégia (NOR) 3:15,9 Q
3. 13 Anke Reschwamm-Schulze   Németország (GER) 3:15,9
4. 12 Jelena Buruhina   Oroszország (RUS) 3:19,3
3. futam
1. 7 Andreja Mali   Szlovénia (SLO) 3:14,8 Q
2. 2 Julija Csepalova   Oroszország (RUS) 3:14,9 Q
3. 15 Ljubov Jegorova   Oroszország (RUS) 3:16,0
4. 10 Manuela Henkel   Németország (GER) 3:16,3
4. futam
1. 3 Evi Sachenbacher-Stehle   Németország (GER) 3:40,2 Q
2. 11 Sara Renner   Kanada (CAN) 3:42,4 Q
3. 14 Maj Helen Sorkmo   Norvégia (NOR) 3:44,2 ADV
4. 6 Elina Pienimäki-Hietamäki   Finnország (FIN) 4:01,5

ElődöntőkSzerkesztés

Helyezés K Versenyző Nemzet Idő Mj
1. futam
1. 4 Anita Moen-Guidon   Norvégia (NOR) 3:23,8 QA
2. 9 Claudia Künzel-Nystad   Németország (GER) 3:24,5 QA
3. 8 Gabriella Paruzzi   Olaszország (ITA) 3:25,3 QB
4. 5 Beckie Scott   Kanada (CAN) 3:25,4 QB
2. futam
1. 2 Julija Csepalova   Oroszország (RUS) 3:18,2 QA
2. 3 Evi Sachenbacher-Stehle   Németország (GER) 3:18,5 QA
3. 11 Maj Helen Sorkmo   Norvégia (NOR) 3:19,4 QB
4. 7 Andreja Mali   Szlovénia (SLO) 3:19,8 QB
5. 14 Sara Renner   Kanada (CAN) 3:20,0

DöntőkSzerkesztés

B-döntő
Helyezés K Versenyző Nemzet Idő
1. 5 Beckie Scott   Kanada (CAN) 3:24,9
2. 11 Maj Helen Sorkmo   Norvégia (NOR) 3:25,5
3. 7 Andreja Mali   Szlovénia (SLO) 3:25,9
4. 8 Gabriella Paruzzi   Olaszország (ITA) 3:26,1
A-döntő
Helyezés K Versenyző Nemzet Idő
1  Arany 2 Julija Csepalova   Oroszország (RUS) 3:10,6
2  Ezüst 3 Evi Sachenbacher-Stehle   Németország (GER) 3:12,2
3  Bronz 4 Anita Moen-Guidon   Norvégia (NOR) 3:12,7
4. 9 Claudia Künzel-Nystad   Németország (GER) 3:13,3

ForrásokSzerkesztés