Női műlesiklás az 1948. évi téli olimpiai játékokon

 

Női műlesiklás
az V. téli olimpián
Alpine skiing pictogram.svg
Adatok
HelyszínSuvretta, St. Moritz
Dátumfebruár 5.
Versenyzők28 résztvevő
10 nemzetből
Érmesek
Aranyérem  Egyesült Államok Egyesült Államok
Ezüstérem  Svájc Svájc
Bronzérem  Ausztria Ausztria

1952 → 

Az 1948. évi téli olimpiai játékokon az alpesisí női műlesiklás versenyszámát február 5-én rendezték Suvrettán. Az aranyérmet az amerikai Gretchen Fraser nyerte meg. A Magyarországot képviselő Iglóiné Eleőd Anikó a 22. helyen végzett.

EredményekSzerkesztés

A versenyzők két futamot teljesítettek, a két futam időeredményeinek összege határozta meg a végső sorrendet. Az időeredmények másodpercben értendők.

1. futamSzerkesztés

Helyezés Versenyző Nemzet Időeredmény
1. Gretchen Fraser   Egyesült Államok (USA) 59,7
2. Erika Mahringer   Ausztria (AUT) 59,8
3. Lucienne Schmidt-Couttet   Franciaország (FRA) 1:00,1
4. Antoinette Meyer   Svájc (SUI) 1:00,7
5. Georgette Miller-Thiollière   Franciaország (FRA) 1:00,8
6. Suzanne Thiollière   Franciaország (FRA) 1:01,1
7. Alexandra Nekvapilová   Csehszlovákia (TCH) 1:03,2
8. Renée Clerc   Svájc (SUI) 1:03,8
9. Resi Hammerer   Ausztria (AUT) 1:04,4
10. Françoise Gignoux   Franciaország (FRA) 1:05,0
11. Andrea Mead-Lawrence   Egyesült Államok (USA) 1:05,1
12. Brynhild Grasmoen   Egyesült Államok (USA) 1:05,6
13. Rosmarie Bleuer   Svájc (SUI) 1:06,2
14. Laila Schou Nilsen   Norvégia (NOR) 1:06,8
15. Anneliese Schuh-Proxauf   Ausztria (AUT) 1:06,9
16. Paula Kann   Egyesült Államok (USA) 1:07,8
17. Renata Carraretto   Olaszország (ITA) 1:09,2
18. Sheena Mackintosh   Nagy-Britannia (GBR) 1:10,5
19. May Nilsson   Svédország (SWE) 1:12,2
20. Božena Moserová   Csehszlovákia (TCH) 1:12,5
21. Celina Seghi   Olaszország (ITA) 1:13,2
22. Olivia Ausoni   Svájc (SUI) 1:18,7
23. Isobel Roe   Nagy-Britannia (GBR) 1:24,5
24. Iglóiné Eleőd Anikó   Magyarország (HUN) 1:30,2
25. Bridget Duke-Woolley   Nagy-Britannia (GBR) 1:34,7
Barbara Greenland   Nagy-Britannia (GBR) nem ért célba
Borghild Niskin   Norvégia (NOR) kizárták
Annelore Zückert   Ausztria (AUT) kizárták

2. futamSzerkesztés

Helyezés Versenyző Nemzet Időeredmény
1. Antoinette Meyer   Svájc (SUI) 57,0
2. Gretchen Fraser   Egyesült Államok (USA) 57,5
3. May Nilsson   Svédország (SWE) 57,5
4. Georgette Miller-Thiollière   Franciaország (FRA) 58,0
5. Erika Mahringer   Ausztria (AUT) 58,2
6. Celina Seghi   Olaszország (ITA) 58,3
7. Anneliese Schuh-Proxauf   Ausztria (AUT) 59,8
8. Olivia Ausoni   Svájc (SUI) 59,9
9. Paula Kann   Egyesült Államok (USA) 1:02,0
9. Renée Clerc   Svájc (SUI) 1:02,0
11. Andrea Mead-Lawrence   Egyesült Államok (USA) 1:03,7
12. Brynhild Grasmoen   Egyesült Államok (USA) 1:04,0
13. Resi Hammerer   Ausztria (AUT) 1:04,2
14. Rosmarie Bleuer   Svájc (SUI) 1:04,4
15. Laila Schou Nilsen   Norvégia (NOR) 1:04,7
16. Françoise Gignoux   Franciaország (FRA) 1:05,3
17. Božena Moserová   Csehszlovákia (TCH) 1:07,6
18. Alexandra Nekvapilová   Csehszlovákia (TCH) 1:08,8
19. Renata Carraretto   Olaszország (ITA) 1:10,7
20. Iglóiné Eleőd Anikó   Magyarország (HUN) 1:18,7
21. Bridget Duke-Woolley   Nagy-Britannia (GBR) 1:19,0
22. Sheena Mackintosh   Nagy-Britannia (GBR) 1:20,4
23. Lucienne Schmidt-Couttet   Franciaország (FRA) 1:20,5
24. Isobel Roe   Nagy-Britannia (GBR) 1:25,1
Suzanne Thiollière   Franciaország (FRA) nem ért célba


ÖsszesítésSzerkesztés

Helyezés Versenyző Nemzet 1. futam 2. futam Összesítés
1  Arany Gretchen Fraser   Egyesült Államok (USA) 59,7 57,5 1:57,2
2  Ezüst Antoinette Meyer   Svájc (SUI) 1:00,7 57,0 1:57,7
3  Bronz Erika Mahringer   Ausztria (AUT) 59,8 58,2 1:58,0
4. Georgette Miller-Thiollière   Franciaország (FRA) 1:00,8 58,0 1:58,8
5. Renée Clerc   Svájc (SUI) 1:03,8 1:02,0 2:05,8
6. Anneliese Schuh-Proxauf   Ausztria (AUT) 1:06,9 59,8 2:06,7
7. Resi Hammerer   Ausztria (AUT) 1:04,4 1:04,2 2:08,6
8. Andrea Mead-Lawrence   Egyesült Államok (USA) 1:05,1 1:03,7 2:08,8
9. Brynhild Grasmoen   Egyesült Államok (USA) 1:05,6 1:04,0 2:09,6
10. May Nilsson   Svédország (SWE) 1:12,2 57,5 2:09,7
11. Paula Kann   Egyesült Államok (USA) 1:07,8 1:02,0 2:09,8
12. Françoise Gignoux   Franciaország (FRA) 1:05,0 1:05,3 2:10,3
13. Rosmarie Bleuer   Svájc (SUI) 1:06,2 1:04,4 2:10,6
14. Laila Schou Nilsen   Norvégia (NOR) 1:06,8 1:04,7 2:11,5
14. Celina Seghi   Olaszország (ITA) 1:13,2 58,3 2:11,5
16. Alexandra Nekvapilová   Csehszlovákia (TCH) 1:03,2 1:08,8 2:12,0
17. Olivia Ausoni   Svájc (SUI) 1:18,7 59,9 2:18,6
18. Renata Carraretto   Olaszország (ITA) 1:09,2 1:10,7 2:19,9
19. Božena Moserová   Csehszlovákia (TCH) 1:12,5 1:07,6 2:20,1
20. Lucienne Schmidt-Couttet   Franciaország (FRA) 1:00,1 1:20,5 2:20,6
21. Sheena Mackintosh   Nagy-Britannia (GBR) 1:10,5 1:20,4 2:30,9
22. Iglóiné Eleőd Anikó   Magyarország (HUN) 1:30,2 1:18,7 2:48,9
23. Isobel Roe   Nagy-Britannia (GBR) 1:24,5 1:25,1 2:49,6
24. Bridget Duke-Woolley   Nagy-Britannia (GBR) 1:34,7 1:19,0 2:53,7
Suzanne Thiollière   Franciaország (FRA) 1:01,1 nem ért célba
Barbara Greenland   Nagy-Britannia (GBR) nem ért célba
Borghild Niskin   Norvégia (NOR) kizárták
Annelore Zückert   Ausztria (AUT) kizárták

ForrásokSzerkesztés