Főmenü megnyitása

Románia az 1984. évi nyári olimpiai játékokon

Románia az egyesült államokbeli Los Angelesben megrendezett 1984. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 13 sportágban 124 sportoló képviselte, akik összesen 53 érmet szereztek. Ez volt Románia történetének eddigi legsikeresebb szereplése az olimpiai játékokon.

Románia az olimpiai játékokon
Románia zászlaja
Románia zászlaja
NOB-országkód: ROM
OOB Román Olimpiai és Sportbizottság
Honlap Hivatalos honlap
1984. évi nyári olimpiai játékok
Los Angeles
Versenyzők124 fő 13 sportágban
Zászlóvivő
NyitóünnepségCorneliu Ion
Érmek
2. helyezés
Arany
20
Ezüst
16
Bronz
17
Össz.
53

Nyári olimpiai játékok:
Téli olimpiai játékok:

ÉrmesekSzerkesztés

Érem Versenyző Sportág Versenyszám
1  Arany Beşliu-Melinte, DoinaDoina Beşliu-Melinte Atlétika Női 800 m
1  Arany Puică, MaricicaMaricica Puică Atlétika 3000 m
1  Arany Stanciu-Cuşmir, AnişoaraAnişoara Stanciu-Cuşmir Atlétika Női távolugrás
1  Arany Draica, IonIon Draica Birkózás Kötöttfogás, 82 kg
1  Arany Andrei, VasileVasile Andrei Birkózás Kötöttfogás, 100 kg
1  Arany Iosub, PetruPetru Iosub
Valer Toma
Evezés Férfi kormányos nélküli kettes
1  Arany Roşca-Răcilă, ValeriaValeria Roşca-Răcilă Evezés Női egypárevezős
1  Arany Popescu-Ciobanu, MarioaraMarioara Popescu-Ciobanu
Elisabeta Oleniuc-Lipă
Evezés Női kétpárevezős
1  Arany Arba-Puşcatu, RodicaRodica Arba-Puşcatu
Horváth Ilona
Evezés Női kormányos nélküli kettes
1  Arany Lavric, FloricaFlorica Lavric
Maria Tănasă-Fricioiu
Chira Apostol
Olga Homeghi-Bularda
Józsa Ibolya
Evezés Női kormányos négyes
1  Arany Țăran, MariciaMaricia Țăran
Anișoara Sorohan
Ioana Badea
Sofia Corban-Banovici
Ecaterina Oancia
Evezés Női kormányos négypárevezős
1  Arany Patzaichin, IvanIvan Patzaichin
Toma Simionov
Kajak-kenu Férfi kenu kettes 1000 m
1  Arany Orlov-Buhaev-Constantin, AgafiaAgafia Orlov-Buhaev-Constantin
Nastasia Nichitov-Ionescu
Tecla Marinescu-Borcănea
Maria Ştefan-Mihoreanu
Kajak-kenu Női kajak négyes 500 m
1  Arany Becheru, PetrePetre Becheru Súlyemelés 82,5 kg
1  Arany Vlad, NicuNicu Vlad Súlyemelés 90 kg
1  Arany Szabó Katalin
Laura Cutina
Simona Păucă
Cristina Grigoraș
Mihaela Stănuleț
Lavinia Agache
Torna Női csapat összetett
1  Arany Szabó Katalin Torna Női talaj
1  Arany Szabó Katalin Torna Női ugrás
1  Arany Păucă, SimonaSimona Păucă Torna Női gerenda
1  Arany Szabó Katalin Torna Női gerenda
2  Ezüst Beşliu-Melinte, DoinaDoina Beşliu-Melinte Atlétika Női 1500 m
2  Ezüst Ionescu, ValyValy Ionescu Atlétika Női távolugrás
2  Ezüst Loghin, MihaelaMihaela Loghin Atlétika Női súlylökés
2  Ezüst Matei, IlieIlie Matei Birkózás Kötöttfogás, 90 kg
2  Ezüst Popescu, DimitrieDimitrie Popescu
Vasile Tomoiagă
Dumitru Răducanu
Evezés Férfi kormányos kettes
2  Ezüst Șnep-Bălan, DoinaDoina Șnep-Bălan
Mărioara Trașcă
Aurora Pleșca
Aneta Mihaly
Adriana Chelariu-Bazon
Mihaela Armășescu
Camelia Diaconescu
Lucia Sauca
Józsa Ibolya
Evezés Női nyolcas
2  Ezüst Patzaichin, IvanIvan Patzaichin
Toma Simionov
Kajak-kenu Férfi kenu kettes 500 m
2  Ezüst Ion, CorneliuCorneliu Ion Sportlövészet Férfi gyorstüzelő pisztoly
2  Ezüst Radu, GeluGelu Radu Súlyemelés 60 kg
2  Ezüst Socaci, AndreiAndrei Socaci Súlyemelés 67,5 kg
2  Ezüst Dumitru, PetrePetre Dumitru Súlyemelés 90 kg
2  Ezüst Groapă, VasileVasile Groapă Súlyemelés 100 kg
2  Ezüst Taşnadi, ŞtefanŞtefan Taşnadi Súlyemelés 110 kg
2  Ezüst Stăiculescu, DoinaDoina Stăiculescu Torna Egyéni ritmikus gimnasztika
2  Ezüst Szabó Katalin Torna Női egyéni összetett
2  Ezüst Dan, AuroraAurora Dan
Monika Weber-Koszto
Rozalia Oros
Marcela Moldovan-Zsak
Elisabeta Guzganu-Tufan
Vívás Női tőr, csapat
3  Bronz Lovin, FiţaFiţa Lovin Atlétika Női 800 m
3  Bronz Puică, MaricicaMaricica Puică Atlétika Női 1500 m
3  Bronz Cojocaru, ChristeanaChristeana Cojocaru Atlétika Női 400 m gát
3  Bronz Ţacu-Crăciunescu, FlorenţaFlorenţa Ţacu-Crăciunescu Atlétika Női diszkoszvetés
3  Bronz Rusu, ŞtefanŞtefan Rusu Birkózás Kötöttfogás, 74 kg
3  Bronz Dolipschi, VictorVictor Dolipschi Birkózás Kötöttfogás, +100 kg
3  Bronz Puşcaşu, VasileVasile Puşcaşu Birkózás Szabadfogás, 100 kg
3  Bronz Frăţică, MirceaMircea Frăţică Cselgáncs Férfi váltósúly
3  Bronz Cioc, MihaiMihai Cioc Cselgáncs Férfi nyílt
3  Bronz Olaru, CosticăCostică Olaru Kajak-kenu Férfi kenu egyes 500 m
3  Bronz Nemzeti válogatott
Nicolae Munteanu
Marian Dumitru
Boros József
Maricel Voinea
Vasile Stîngă
George Dogărescu
Gheorghe Covaciu
Cornel Durău
Alexandru Fölker
Dumitru Berbece
Neculai Vasilca
Alexandru Buligan
Vasile Oprea
Mircea Bedivan
Adrian Simion
Kézilabda Férfi
3  Bronz Fulger, MirceaMircea Fulger Ökölvívás Kisváltósúly
3  Bronz Cioroslan, DragomirDragomir Cioroslan Súlyemelés 75 kg
3  Bronz Păucă, SimonaSimona Păucă Torna Női egyéni összetett
3  Bronz Agache, LaviniaLavinia Agache Torna Női ugrás
3  Bronz Pătrăşcoiu, AnetaAneta Pătrăşcoiu Úszás Női 200 m hát
3  Bronz Mustaţă, MarinMarin Mustaţă
Ioan Pop
Alexandru Chiculiţă
Cornel Marin
Vilmoş Szabo
Vívás Férfi kard, csapat

Athletics pictogram.svg AtlétikaSzerkesztés

Női
Versenyző Versenyszám Előfutam Elődöntő Döntő
Idő Hely. Össz. Idő Hely. Össz. Idő Helyezés
Fiţa Lovin 1500 m 4:10,58 3. 9. 4:09,11 9.
800 m 2:01,51 1. 3. 1:59,29 1. 1. 1:58,83  
Doina Beşliu-Melinte 2:02,77 1. 7. 2:01,42 2. 7. 1:57,60  
1500 m 4:10,48 1.* 7.* 4:03,76  
Maricica Puică 4:05,30 2. 2. 4:04,15  
3000 m 8:43,32 1. 1. 8:35,96  
Christeana Cojocaru 400 m gát 56,94 2. 7. 55,24 2. 2. 55,41  
Versenyző Versenyszám Selejtező Döntő
Eredmény Helyezés Eredmény Helyezés
Niculina Vasile Magasugrás 190 cm 13. 185 cm 11.
Anişoara Stanciu-Cuşmir Távolugrás 669 cm 2. 696 cm  
Valy Ionescu 660 cm 5. 681 cm  
Mihaela Loghin Súlylökés 20,47 m  
Florenţa Ţacu-Crăciunescu 17,23 (17,10) m 8.
Diszkoszvetés 57,84 m 2. 63,64 m  

* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el

Wrestling pictogram.svg BirkózásSzerkesztés

Kötöttfogású
Versenyző Versenyszám Vigaszágas kiesés 5. helyért Bronz-
mérkőzés
Döntő Helyezés
Ellenfél
Eredmény
Hely. Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Mihai Cişmaş 52 kg A csoport

  Mijahara Acudzsi (JPN)
passzivitás
  Jon Ronningen (NOR)
5–3
  Pang Dedu (KOR)
12–15

4. kiesett 8.
Niculae Zamfir 57 kg B csoport

  Patrice Mourier (FRA)
8–2
  Mehmet Serhat Karadag (TUR)
0–1
  Pak Bjongho (KOR)
8–5
  Frank Famiano (USA)
passzivitás
Döntő
  Pasquale Pasarelli (FRG)
passzivitás
  Frank Famiano (USA)
passzivitás

2.   Babis Kholidis (GRE)
1–2
4.
Constantin Uţă 62 kg A csoport

  Csang Tö-csün (CHN)
15–2
  Bernd Gabriel (FRG)
7–8
  Doug Yeats (CAN)
3–4

6. kiesett helyezetlen
Ştefan Negrişan 68 kg A csoport

  Said Souaken (MAR)
7–3
  I Jonik (KOR)
5–0
a 3. fordulóban erőnyerő
Döntő
  Vlado Lisjak (YUG)
0–0 (bírói)
  Dietmar Streitler (AUT)
passzivitás

2.   Jim Martinez (USA)
kétvállas
4.
Ştefan Rusu 74 kg B csoport

  Jouko Salomäki (FIN)
0–0 (bírói)
  Mohamed Hamad (EGY)
14–0
  Karlo Kasap (YUG)
4–2
Döntő
  Karlo Kasap (YUG)
4–2
  Jouko Salomäki (FIN)
0–0 (bírói)

2.   Kim Jongnam (KOR)
6–1
 
Ion Draica 82 kg A csoport

  Klaus Mysen (NOR)
4–4
  Dan Chandler (USA)
passzivitás
a 3. fordulóban erőnyerő
  Mohamed El-Ashram (EGY)
3–1
Döntő
  Sören Claeson (SWE)
10–0

1.   Dimitrios Thanopoulos (GRE)
4–3
 
Ilie Matei 90 kg B csoport

  Hasze Hirosi (JPN)
13–0
  Kamal Ibrahim (EGY)
13–0
Döntő
  Jean-François Court (FRA)
passzivitás
  Uwe Sachs (FRG)
passzivitás

1.   Steve Fraser (USA)
1–1
 
Vasile Andrei 100 kg A csoport

  Karl-Johan Gustavsson (SWE)
13–0
  Franz Pitschmann (AUT)
15–2
Döntő
  Georgios Poikilidis (GRE)
passzivitás

1.   Greg Gibson (USA)
12–0
 
Victor Dolipschi +100 kg B csoport

  Tomas Johansson (SWE)
mindkét versenyzőt kizárták passzivitás miatt
  Antonio La Penna (ITA)
kétvállas
Döntő
  Hassan El-Haddad (EGY)
passzivitás
  Tomas Johansson (SWE)
mindkét versenyzőt kizárták passzivitás miatt

2.   Refik Memišević (YUG)
passzivitás
 
Szabadfogású
Versenyző Versenyszám Vigaszágas kiesés 5. helyért Bronz-
mérkőzés
Döntő Helyezés
Ellenfél
Eredmény
Hely. Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ilie Matei 90 kg A csoport

  Abdul Majeed (PAK)
0–12
a 2. fordulóban nem indult

8. kiesett helyezetlen
Vasile Puşcaşu 100 kg A csoport

  Joseph Atiyeh (SYR)
kétvállas
a 2. fordulóban erőnyerő
  Kartar Dhillon Singh (IND)
6–5
Döntő
  Georgios Poikilidis (GRE)
feladta (sérülés)
  Joseph Atiyeh (SYR)
kétvállas

2.   Hayri Sezgin (TUR)
4–3
 
Vasile Andrei +100 kg A csoport

  Bruce Baumgartner (USA)
kétvállas
Döntő
  Bruce Baumgartner (USA)
kétvállas
  Ayhan Taşkın (TUR)
kétvállas

3.   Mamadou Sakho (SEN)
feladta (sérülés)
6.

Judo pictogram.svg CselgáncsSzerkesztés

Versenyző Versenyszám Csoport Selejtező 32-es főtábla Nyolcaddöntő Negyeddöntő Elődöntő Vigaszág
nyolcaddöntő
Vigaszág
negyeddöntő
Vigaszág
elődöntő
Bronz-
mérkőzés
Döntő Helyezés
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Constantin Niculae Harmatsúly A erőnyerő   Gerardo Padilla (MEX)
GY
  Bienvenu Mbida (CGO)
V
  Stephen Gawthorpe (GBR)
GY
kiesett 7.
Mircea Frăţică Váltósúly B   Li Chung Tai (HKG)
GY
  Paul Diop (MLI)
GY
  Per Kjellin (SWE)
GY
  Jorge Bonnet (PUR)
GY
  Frank Wieneke (FRG)
V
  Takano Hiromicu (JPN)
GY
 
Mihai Cioc Nyílt A   Juha Salonen (FIN)
GY
  Mohamed Ali Rashwan (EGY)
V
  Bechir Kiiari (TUN)
GY
  Hszü Kuo-csing (CHN)
GY
 

Rowing pictogram.svg EvezésSzerkesztés

Férfi
Versenyző Versenyszám Előfutam Vigaszág Elődöntő Döntő Helyezés
Idő Hely. Idő Hely. Idő Hely. Típus Idő Hely.
Petru Iosub
Valer Toma
Kormányos nélküli kettes 6:56,60 2. erőnyerő 6:53,23 1. A 6:45,39 1.  
Dimitrie Popescu
Vasile Tomoiagă
Dumitru Răducanu
Kormányos kettes 7:12,18 1. erőnyerő A 7:11,21 2.  
Női
Versenyző Versenyszám Előfutam Vigaszág Elődöntő Döntő Helyezés
Idő Hely. Idő Hely. Idő Hely. Típus Idő Hely.
Valeria Roşca-Răcilă Egypárevezős 3:44,22 1. erőnyerő 3:54,55 1. A 3:40,68 1.  
Marioara Popescu-Ciobanu
Elisabeta Oleniuc-Lipă
Kétpárevezős 3:24,28 1. erőnyerő A 3:26,75 1.  
Rodica Arba-Puşcatu
Horváth Ilona
Kormányos nélküli kettes A 3:32,60 1.  
Florica Lavric
Maria Tănasă-Fricioiu
Chira Apostol
Olga Homeghi-Bularda
Józsa Ibolya
Kormányos négyes 3:21,61 1. erőnyerő A 3:19,30 1.  
Maricia Ţăran
Anişoara Sorohan-Minea
Ioana Badea
Sofia Corban-Banovici
Ecaterina Oancia
Kormányos négypárevezős 3:15,34 1. erőnyerő A 3:14,11 1.  
Doina Liliana Snep-Bălan
Mărioara Trașcă
Aurora Pleșca
Aneta Mihaly
Adriana Chelariu-Bazon
Mihaela Armășescu
Camelia Diaconescu
Lucia Sauca
Józsa Ibolya
Nyolcas A 3:00,87 2.  

Canoeing (flatwater) pictogram.svg Kajak-kenuSzerkesztés

Férfi
Versenyző Versenyszám Előfutam Vigaszág Elődöntő Döntő
Idő Hely. Össz. Idő Hely. Össz. Idő Hely. Össz. Idő Helyezés
Vasile Dîba Kajak egyes 500 m 1:48,38 1. 1. erőnyerő 1:49,45 1. 7. 1:48,77 4.
Kajak egyes 1000 m 3:57,95 3. 8. erőnyerő 3:59,40 3. 9. 3:51,61 7.
Nicolae Fedosei
Angelin Velea
Kajak kettes 500 m 1:37,94 3. 6. erőnyerő 1:36,60 2. 4. 1:35,60 5.
Alexandru Dulău
Ion Geantă
Kajak kettes 1000 m 3:35,25 5. 11. 3:41,03 2. 2. 3:29,99 4. 6. kiesett
Ionel Constantin
Nicolae Fedosei
Ionel Leţcaie
Angelin Velea
Kajak négyes 1000 m 3:06,97 2. 3. erőnyerő 3:08,44 1. 6. 3:04,39 4.
Costică Olaru Kenu egyes 500 m 2:03,49 1. 1. erőnyerő 2:02,62 1. 4. 1:59,86  
Kenu egyes 1000 m 4:15,36 2. 3. erőnyerő 4:16,39 5.
Ivan Patzaichin
Toma Simionov
Kenu kettes 500 m 1:47,18 1. 1. erőnyerő 1:45,68  
Ivan Patzaichin
Toma Simionov
Kenu kettes 1000 m 3:47,60 1. 1. erőnyerő 3:40,60  
Női
Versenyző Versenyszám Előfutam Vigaszág Döntő
Idő Hely. Össz. Idő Hely. Össz. Idő Helyezés
Tecla Marinescu-Borcănea Kajak egyes 500 m 2:05,72 3. 6. erőnyerő 2:00,12 4.
Agafia Orlov-Buhaev-Constantin
Nastasia Nichitov-Ionescu
Kajak kettes 500 m 1:49,85 2. 2. erőnyerő 1:47,56 4.
Agafia Orlov-Buhaev-Constantin
Nastasia Nichitov-Ionescu
Tecla Marinescu-Borcănea
Maria Ştefan-Mihoreanu
Kajak négyes 500 m 1:38,34  

Handball pictogram.svg KézilabdaSzerkesztés

FérfiSzerkesztés

Román férfi kézilabdacsapat-játékoskeret

EredményekSzerkesztés

Bejutott a döntőbe
Helyosztó a bronzéremért
További helyosztók
Csoportkör
A csoport
Csapat
M Gy D V G+ G– Gk P
  Jugoszlávia (YUG) 5 4 1 0 123 76 +47 9
  Románia (ROM) 5 4 0 1 120 91 +29 8
  Izland (ISL) 5 3 1 1 102 96 +6 7
  Svájc (SUI) 5 2 0 3 83 102 –19 4
  Japán (JPN) 5 1 0 4 84 117 –33 2
  Algéria (ALG) 5 0 0 5 75 105 –30 0
1984. július 31.
20:00
Románia (ROM)   25–16   Algéria (ALG)
(11–7)

1984. augusztus 2.
20:00
Románia (ROM)   26–17   Izland (ISL)
(16–11)

1984. augusztus 4.
20:00
Románia (ROM)   23–17   Svájc (SUI)
(13–9)

1984. augusztus 6.
18:30
Románia (ROM)   28–22   Japán (JPN)
(12–11)

1984. augusztus 8.
12:30
Jugoszlávia (YUG)   19–18   Románia (ROM)
(8–10)
Bronzmérkőzés
1984. augusztus 11.
14:00
Románia (ROM)   23–19   Dánia (DEN)
(15–10)
Csapat Helyezés
  Románia (ROM)  

Boxing pictogram.svg ÖkölvívásSzerkesztés

Versenyző Versenyszám Selejtező 32-es főtábla Nyolcaddöntő Negyeddöntő Elődöntő Döntő Helyezés
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Nicolae Talpoş Pehelysúly erőnyerő   Meldrick Taylor (USA)
0:5
kiesett 17.
Viorel Ioana Könnyűsúly   Renato Cornett (AUS)
1:4
kiesett 33.
Mircea Fulger Kisváltósúly erőnyerő   Jean Duarte (FRA)
RSC
  Stefan Sjöstrand (SWE)
5:0
  Lotfi Belkhir (TUN)
5:0
  Dhawee Umponmaha (THA)
0:5
kiesett  
Rudel Obreja Váltósúly   Antoine Longoudé (CAF)
KO
  Mickey Hughes (GBR)
5:0
  Mark Breland (USA)
5:0
kiesett 9.
Gheorghe Simion Nagyváltósúly   An Dalho (KOR)
0:5
kiesett 33.
Georgică Donici Félnehézsúly erőnyerő   Fine Sani Vea (TGA)
5:0
  Ante Josipović (YUG)
0:5
kiesett 5.

RSC – a mérkőzésvezető megállította a mérkőzést

Shooting pictogram.svg SportlövészetSzerkesztés

Férfi
Versenyző Versenyszám Pont Helyezés
Corneliu Ion Gyorstüzelő pisztoly 593  
Marin Stan 588 13.
Sorin Babii Szabadpisztoly 555 11.
Constantin Stan Légpuska 577 20.
Sportpuska, fekvő 591 17.
Sportpuska, összetett 1140 20.
Női
Versenyző Versenyszám Pont Helyezés
Maria Macovei Sportpisztoly 577 8.
Elena Macovei 572 15.

Weightlifting pictogram.svg SúlyemelésSzerkesztés

Versenyző Versenyszám Szakítás Lökés Összesen Helyezés
Eredmény Helyezés Eredmény Helyezés
Gheorghe Maftei 56 kg 110,0 5. érvényes kísérlet nélkül kiesett
Gelu Radu 60 kg 125,0 1. 155,0 2. 280,0  
Mircea Tuli 115,0 8. 150,0 5. 265,0 9.
Andrei Socaci 67,5 kg 142,5 1. 170,0 4. 312,5  
Dragomir Cioroslan 75 kg 147,5 2. 185,0 3. 332,5  
Petre Becheru 82,5 kg 155,0 1. 200,0 1. 355,0  
Nicu Vlad 90 kg 172,5 1. 220,0 1. 392,5  
Petre Dumitru 165,0 2. 195,0 3. 360,0  
Vasile Groapă 100 kg 165,0 3. 217,5 1. 382,5  
Tasnádi István 110 kg 167,5 3. 212,5 2. 380,0  

Gymnastics (artistic) pictogram.svg TornaSzerkesztés

Férfi
Versenyző Versenyszám Selejtező Döntő
Pontszám Helyezés Pontszám Helyezés
Emilian Necula Talaj 19,35 21. kiesett
Ugrás 19,40 47. kiesett
Korlát 19,00 37. kiesett
Nyújtó 19,15 51. kiesett
Gyűrű 19,60 9. 19,500 7.
Lólengés 19,15 24. kiesett
Egyéni összetett 115,65 29. 116,025 14.
Valentin Pîntea Talaj 19,60 9. 19,600 6.
Ugrás 19,65 10. kiesett
Korlát 19,00 37. kiesett
Nyújtó 19,30 41. kiesett
Gyűrű 19,50 15. kiesett
Lólengés 19,05 30. kiesett
Egyéni összetett 116,10 22. 116,000 15.
Női
Versenyző Versenyszám Selejtező Döntő
Pontszám Helyezés Pontszám Helyezés
Szabó Katalin Talaj 19,95 1. 19,975  
Ugrás 19,90 1. 19,875  
Felemás korlát 19,20 13. kiesett
Gerenda 19,70 2. 19,800  *
Egyéni összetett 78,75 2. 79,125  
Simona Păucă Talaj 19,45 10. kiesett
Ugrás 19,45 15. kiesett
Felemás korlát 19,35 11. kiesett
Gerenda 19,80 1. 19,800  *
Egyéni összetett 78,05 7. 78,675  
Laura Cutina Talaj 19,70 4. 19,150 8.
Ugrás 19,60 8. kiesett
Felemás korlát 19,65 4. kiesett
Gerenda 19,45 8. kiesett
Egyéni összetett 78,40 3. 78,300 5.
Cristina Grigoraș Talaj 19,50 7. kiesett
Ugrás 19,60 8. kiesett
Felemás korlát 19,40 8. kiesett
Gerenda 19,40 9. kiesett
Egyéni összetett 77,90 8. kiesett
Mihaela Stănuleț Talaj 19,10 26. kiesett
Ugrás 19,60 8. kiesett
Felemás korlát 19,50 7. 19,650 4.
Gerenda 19,50 6. kiesett
Egyéni összetett 77,70 10. kiesett
Lavinia Agache Talaj 19,15 23. kiesett
Ugrás 19,80 3. 19,750  
Felemás korlát 19,40 8. 19,150 8.
Gerenda 19,25 12. kiesett
Egyéni összetett 77,60 11. kiesett
Szabó Katalin
Laura Cutina
Simona Păucă
Cristina Grigoraș
Mihaela Stănuleț
Lavinia Agache
Csapat összetett 392,20  

* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el

  Ritmikus gimnasztikaSzerkesztés

Versenyző Versenyszám Selejtező Döntő
Pont Hely. Pont Helyezés
Doina Stăiculescu Egyéni 38,50 1. 57,900  
Alina Drăgan 38,05 2. 57,375 4.

Swimming pictogram.svg ÚszásSzerkesztés

Férfi
Versenyző Versenyszám Előfutam Döntő Helyezés
Idő Hely. Össz. Típus Idő Hely.
Carmen Bunaciu 200 m hát 2:16,41 2. 6. A 2:16,15 7. 7.
100 m hát 1:03,79 3. 5. A 1:03,21 4. 4.
Aneta Pătrăşcoiu 1:04,16 1. 7. A 1:03,29 5. 5.
200 m hát 2:16,71 2. 7. A 2:13,29 3.  
400 m vegyes 5:03,97 5. 16. B 5:05,53 8. 16.

Fencing pictogram.svg VívásSzerkesztés

Férfi
Versenyző Versenyszám Selejtező Főtábla Vigaszág Negyeddöntő Elődöntő Döntő Helyezés
1. kör 2. kör 3. kör 1. kör 2. kör 1. kör 2. kör
Ellenfél
Eredmény
Hely. Ellenfél
Eredmény
Hely. Ellenfél
Eredmény
Hely. Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Kuki Péter Tőr, egyéni 9. csoport

  Khaled Al-Awadhi (KUW)
3–5
  Caj Hszing-hsziang (TPE)
5–0
  Ahmed Diab (EGY)
5–0
  Mike McCahey (USA)
5–4
  Peter Joos (BEL)
0–5

2. 5. csoport

  Nick Bell (GBR)
5–3
  Greg Massialas (USA)
5–3
  Abdel Monem El-Husseini (EGY)
1–5
  Matthias Behr (FRG)
3–5

3. 3. csoport

  Abdel Monem El-Husseini (EGY)
4–5
  Stefan Joos (BEL)
5–4
  Joachim Wendt (AUT)
5–3
  Umezava Kenicsi (JPN)
5–2
  Matthias Behr (FRG)
3–5

3.   Matthias Behr (FRG)
9–10
  Robert Blaschka (AUT)
10–4
  Philippe Omnès (FRA)
7–10
kiesett 9.
Marin Mustaţă Kard, egyéni 4. csoport

  Jean-Marie Banos (CAN)
4–5
  José María Casanova (ARG)
5–2
  Antonio García (ESP)
5–1
  Liu Kuo-csen (CHN)
5–2
  Hervé Granger-Veyron (FRA)
5–4

1. 5. csoport

  Pierre Guichot (FRA)
4–5
  Olivier Martini (MON)
5–1
  Mark Slade (GBR)
5–1
  Vang Zsuj-csi (CHN)
5–3

1. 4. csoport

  Hans Brandstätter (AUT)
2–5
  Mark Slade (GBR)
5–3
  Vang Zsuj-csi (CHN)
5–4
  Freddy Scholz (FRG)
5–2
  Steve Mormando (USA)
2–5

3.   Giovanni Scalzo (ITA)
5–10
  Jürgen Nolte (FRG)
10–6
  Gianfranco Dalla Barba (ITA)
11–9
  Hervé Granger-Veyron (FRA)
8–10
kiesett 6.
Ioan Pop 3. csoport

  James Kreglo (ISV)
5–3
  Olivier Martini (MON)
5–1
  Atilio Tass (ARG)
5–3
  Peter Westbrook (USA)
5–4
  Giovanni Scalzo (ITA)
0–5

2. 6. csoport

  Atilio Tass (ARG)
4–5
  Jean-Paul Banos (CAN)
5–3
  Csen Csin-csu (CHN)
5–3
  Hervé Granger-Veyron (FRA)
5–3

2. 1. csoport

  John Zarno (GBR)
5–3
  Richard Cohen (GBR)
5–3
  Peter Westbrook (USA)
3–5
  Hervé Granger-Veyron (FRA)
4–5
  Gianfranco Dalla Barba (ITA)
1–5

4.   Pierre Guichot (FRA)
10–3
  Marco Marin (ITA)
10–11
  Freddy Scholz (FRG)
10–4
  Jean-François Lamour (FRA)
6–10
kiesett 8.
Cornel Marin 1. csoport

  Claude Marcil (CAN)
5–2
  Freddy Scholz (FRG)
5–3
  Hans Brandstätter (AUT)
5–3
  Gianfranco Dalla Barba (ITA)
2–5

2. 3. csoport

  Claude Marcil (CAN)
5–1
  Mike Lofton (USA)
5–4
  Hans Brandstätter (AUT)
3–5
  Marco Marin (ITA)
2–5

3. 2. csoport

  Giovanni Scalzo (ITA)
2–5
  Jörg Stratmann (FRG)
5–1
  Jean-Paul Banos (CAN)
5–3
  Zisis Babanasis (GRE)
5–1
  Jean-François Lamour (FRA)
3–5

2.   Hervé Granger-Veyron (FRA)
4–10
  Freddy Scholz (FRG)
9–10
kiesett 13.
Marin Mustaţă
Ioan Pop
Alexandru Chiculiţă
Cornel Marin
Vilmoş Szabo
Kard, csapat 2. csoport

  Olaszország (ITA)
3–9
  Kína (CHN)
9–4
  Nagy-Britannia (GBR)
9–4

2.   Egyesült Államok (USA)
9–3
  Franciaország (FRA)
4–9
Bronzmérkőzés
  NSZK (FRG)
8–7
 
Női
Versenyző Versenyszám Selejtező Főtábla Vigaszág Negyeddöntő Elődöntő Döntő Helyezés
1. kör 2. kör 3. kör 1. kör 2. kör 1. kör 2. kör
Ellenfél
Eredmény
Hely. Ellenfél
Eredmény
Hely. Ellenfél
Eredmény
Hely. Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Elisabeta Guzganu-Tufan Tőr, egyéni 3. csoport

  Maekava Mijuki (JPN)
5–1
  Vincent Bradford (USA)
5–0
  María Alicia Sinigaglia (ARG)
5–0
  Nili Drori (ISR)
5–3
  Christiane Weber (FRG)
3–5
  Brigitte Latrille-Gaudin (FRA)
4–5

3. 2. csoport

  Lydia Czuckermann-Hatuel (ISR)
5–3
  Csu Csing-jüan (CHN)
5–0
  O Szungszun (KOR)
5–2
  Margherita Zalaffi (ITA)
5–2

2. 2. csoport

  Fiona McIntosh (GBR)
5–4
  Christiane Weber (FRG)
5–2
  Csu Csing-jüan (CHN)
5–3
  Margherita Zalaffi (ITA)
5–2

1.   Linda Ann Martin (GBR)
8–3
  Laurence Modaine-Cessac (FRA)
8–4
  Brigitte Latrille-Gaudin (FRA)
8–3
  Luan Csü-csie (CHN)
0–8
Bronzmérkőzés
  Dorina Vaccaroni (ITA)
5–8
4.
Aurora Dan 2. csoport

  Jana Angelakis (USA)
2–5
  Sandra Giancola (ARG)
5–0
  Andrea Chaplin (AUS)
5–2
  O Szungszun (KOR)
5–2
  Linda Ann Martin (GBR)
5–0
  Luan Csü-csie (CHN)
3–5

2. 3. csoport

  Helen Smith (AUS)
5–1
  Kerstin Palm (SWE)
5–3
  Laurence Modaine-Cessac (FRA)
4–5
  Dorina Vaccaroni (ITA)
4–5

2. 3. csoport

  Nili Drori (ISR)
5–1
  Linda Ann Martin (GBR)
5–3
  Dorina Vaccaroni (ITA)
5–4
  Li Hua-hua (CHN)
5–3

2.   Li Hua-hua (CHN)
8–5
  Dorina Vaccaroni (ITA)
5–8
  Luan Csü-csie (CHN)
7–8
kiesett 9.
Marcela Moldovan-Zsak 4. csoport

  Gina Faustin (HAI)
4–5
  Cshö Bongnan (KOR)
5–1
  Helen Smith (AUS)
5–3
  Csu Csing-jüan (CHN)
5–4
  Jacynthe Poirier (CAN)
5–2
  Cornelia Hanisch (FRG)
4–5

2. 4. csoport

  Jana Angelakis (USA)
5–4
  Carola Cicconetti (ITA)
5–1
  Nili Drori (ISR)
4–5
  Sabine Bischoff (FRG)
4–5

1. 4. csoport

  Kerstin Palm (SWE)
3–5
  Liz Thurley (GBR)
4–5
  Véronique Brouquier (FRA)
2–5
  Cornelia Hanisch (FRG)
3–5

5. kiesett 18.
Aurora Dan
Monika Weber-Koszto
Rozalia Oros
Marcela Moldovan-Zsak
Elisabeta Guzganu-Tufan
Tőr, csapat 2. csoport

  Kína (CHN)
9–6   Kanada (CAN)
9–0

1. erőnyerő   Franciaország (FRA)
8–7
  NSZK (FRG)
5–9
 

ForrásokSzerkesztés