Főmenü megnyitása

Módosítások

Új oldal, tartalma: „{{Versenyszám infobox |esemény=Férfi kajak kettes 500 méter a 2017. évi nyári európai ifjúsági olimpiai fesztiválon |kép= |képaláírás= |helyszín= Gy…”
{{Versenyszám infobox
|esemény=Férfi kajak kettes 500 méter a 2017. évi nyári európai ifjúsági olimpiai fesztiválon
|kép=
|képaláírás=
|helyszín= [[Győr]], {{Magyarország}}
|dátum= [[július 25.]] - [[július 26.]]
|versenyzők = 50
|nemzetek= 25
|győztes eredmény= 01:36.283
|arany = Nikita Byzov <br> Dmitrii Morgunov
|arany-nemzet = RUS
|ezüst= Moritz Willi Florstedt <br> Elias Miguel Kurth
|ezüst-nemzet= GER
|bronz = Németh Richárd <br> Martin Hvojnik
|bronz-nemzet= SVK
|előző = [[Férfi kajak kettes 500 méter a 2005. évi nyári európai ifjúsági olimpiai fesztiválon|2005]]
|következő =
}}
{{Kajak-kenu a 2017. évi nyári európai ifjúsági olimpiai fesztiválon}}

A [[2017. évi nyári európai ifjúsági olimpiai fesztivál]]on a férfi kajak kettes 500 méteres futamokat [[július 25.]]-én és [[július 26.]]-án rendezték [[Győr]]ben.

== Eredmények ==

=== Kvalifikációs futamok ===

{|
|valign=top|
{|class="wikitable" style="text-align:center"
|-
!colspan=5|1. futam
|-
!{{Eszközleírás|H|Helyezés}}!!{{Eszközleírás|P|Pálya}}!!Nemzet!!Idő!!{{Eszközleírás|Mj|Megjegyzés}}
|-bgcolor=ccffcc
|rowspan="2"|1.||rowspan="2"|1.||align=left|{{Magyarország}}||rowspan="2"| 01:41.100 ||rowspan="2"|Q
|-bgcolor=ccffcc
|align=left|Opavszky Márk <br> Keresztes Kristóf Domonkos
|-bgcolor=ccffcc
|rowspan="2"|2.||rowspan="2"|3.||align=left|{{Nagy-Britannia}}||rowspan="2"| 01:43.861 ||rowspan="2"|Q
|-bgcolor=ccffcc
|align=left|Edward Nightingale <br> Alexander Greaves
|-
|rowspan="2"|3.||rowspan="2"|4.||align=left|{{Görögország}}||rowspan="2"| 01:46.315 ||rowspan="2"|
|-
|align=left|Christos Tsoupakis <br> Vatistas Papadopoulos
|-
|rowspan="2"|4.||rowspan="2"|2.||align=left|{{Ausztria}}||rowspan="2"| 01:52.554 ||rowspan="2"|
|-
|align=left|Ben Novak <br> Matthias Ritschel
|-
!colspan=5|3. futam
|-
!{{Eszközleírás|H|Helyezés}}!!{{Eszközleírás|P|Pálya}}!!Nemzet!!Idő!!{{Eszközleírás|Mj|Megjegyzés}}
|-bgcolor=ccffcc
|rowspan="2"|1.||rowspan="2"|1.||align=left|{{Fehéroroszország}}||rowspan="2"| 01:41.809 ||rowspan="2"|Q
|-bgcolor=ccffcc
|align=left|Maksim Khutski <br> Ilya Kazlouski
|-bgcolor=ccffcc
|rowspan="2"|2.||rowspan="2"|2.||align=left|{{Törökország}}||rowspan="2"| 01:42.817 ||rowspan="2"|Q
|-bgcolor=ccffcc
|align=left|Anıl Şen Abbas <br> Muhammet Emin Keceli
|-bgcolor=ccffcc
|rowspan="2"|3.||rowspan="2"|3.||align=left|{{Franciaország}}||rowspan="2"| 01:42.940 ||rowspan="2"|Q
|-bgcolor=ccffcc
|align=left|Mathis Sauliere <br> Nicolas Pouillaude
|-
|rowspan="2"|4.||rowspan="2"|4.||align=left|{{Finnország}}||rowspan="2"| 01:50.863 ||rowspan="2"|
|-
|align=left|Jaakko Hippelainen <br> Matti Makinen
|-
!colspan=5|5. futam
|-
!{{Eszközleírás|H|Helyezés}}!!{{Eszközleírás|P|Pálya}}!!Nemzet!!Idő!!{{Eszközleírás|Mj|Megjegyzés}}
|-bgcolor=ccffcc
|rowspan="2"|1.||rowspan="2"|4.||align=left|{{Oroszország}}||rowspan="2"| 01:40.443 ||rowspan="2"|Q
|-bgcolor=ccffcc
|align=left|Nikita Byzov <br> Dmitrii Morgunov
|-bgcolor=ccffcc
|rowspan="2"|2.||rowspan="2"|3.||align=left|{{Belgium}}||rowspan="2"| 01:46.274 ||rowspan="2"|Q
|-bgcolor=ccffcc
|align=left|Jules Vangeel <br> Tom Verduyckt
|-
|rowspan="2"|3.||rowspan="2"|2.||align=left|{{Grúzia}}||rowspan="2"| 01:47.420 ||rowspan="2"|
|-
|align=left|Jumber Chkhutiashvili <br> Bachana Gochashvili
|-
!colspan=5|7. futam
|-
!{{Eszközleírás|H|Helyezés}}!!{{Eszközleírás|P|Pálya}}!!Nemzet!!Idő!!{{Eszközleírás|Mj|Megjegyzés}}
|-bgcolor=ccffcc
|rowspan="2"|1.||rowspan="2"|2.||align=left|{{Szerbia}}||rowspan="2"| 01:45.240 ||rowspan="2"|Q
|-bgcolor=ccffcc
|align=left|Dimitrije Novakovic <br> Vojin Rudovic
|-bgcolor=ccffcc
|rowspan="2"|2.||rowspan="2"|4.||align=left|{{Lengyelország}}||rowspan="2"| 01:47.702 ||rowspan="2"|Q
|-bgcolor=ccffcc
|align=left|Bartosz Halas <br> Stanislaw Szafraniec
|-
|rowspan="2"|3.||rowspan="2"|3.||align=left|{{Észtország}}||rowspan="2"| 01:49.225 ||rowspan="2"|
|-
|align=left|Vladislav Mihhailov <br> Aron Faber
|}
|valign=top|
{|class="wikitable" style="text-align:center"
|-
!colspan=5|2. futam
|-
!{{Eszközleírás|H|Helyezés}}!!{{Eszközleírás|P|Pálya}}!!Nemzet!!Idő!!{{Eszközleírás|Mj|Megjegyzés}}
|-bgcolor=ccffcc
|rowspan="2"|1.||rowspan="2"|2.||align=left|{{Dánia}}||rowspan="2"| 01:45.467 ||rowspan="2"|Q
|-bgcolor=ccffcc
|align=left|Jacob Fogh Iversen <br> Frederik Arve Jepsen
|-bgcolor=ccffcc
|rowspan="2"|2.||rowspan="2"|4.||align=left|{{Portugália}}||rowspan="2"| 01:48.183 ||rowspan="2"|Q
|-bgcolor=ccffcc
|align=left|Bebiano Iago Silva <br> Francisco José Lopes Dos Santos
|-
|rowspan="2"|3.||rowspan="2"|3.||align=left|{{Azerbajdzsán}}||rowspan="2"| 01:52.159 ||rowspan="2"|
|-
|align=left|Elmir Guliyev <br> Ulvi Bayramov
|-
|rowspan="2"|4.||rowspan="2"|1.||align=left|{{Svájc}}||rowspan="2"| 01:55.598 ||rowspan="2"|
|-
|align=left|Flurin Pfalzgraf <br> Kilian Mayer
|-
!colspan=5|4. futam
|-
!{{Eszközleírás|H|Helyezés}}!!{{Eszközleírás|P|Pálya}}!!Nemzet!!Idő!!{{Eszközleírás|Mj|Megjegyzés}}
|-bgcolor=ccffcc
|rowspan="2"|1.||rowspan="2"|4.||align=left|{{Szlovákia}}||rowspan="2"| 01:40.662 ||rowspan="2"|Q
|-bgcolor=ccffcc
|align=left|Németh Richárd <br> Martin Hvojnik
|-bgcolor=ccffcc
|rowspan="2"|2.||rowspan="2"|3.||align=left|{{Románia}}||rowspan="2"| 01:41.801 ||rowspan="2"|Q
|-bgcolor=ccffcc
|align=left|Iulian Marius Barbulescu <br> Ionut Georgian Nicolaescu
|-bgcolor=ccffcc
|rowspan="2"|3.||rowspan="2"|1.||align=left|{{Lettország}}||rowspan="2"| 01:42.654 ||rowspan="2"|Q
|-bgcolor=ccffcc
|align=left|Edvards Ceipe <br> Nauris Tomsons
|-
|rowspan="2"|4.||rowspan="2"|2.||align=left|{{Horvátország}}||rowspan="2"| 01:46.039 ||rowspan="2"|
|-
|align=left|Samuel Lucić <br> Josip Lenac
|-
!colspan=5|6. futam
|-
!{{Eszközleírás|H|Helyezés}}!!{{Eszközleírás|P|Pálya}}!!Nemzet!!Idő!!{{Eszközleírás|Mj|Megjegyzés}}
|-bgcolor=ccffcc
|rowspan="2"|1.||rowspan="2"|3.||align=left|{{Németország}}||rowspan="2"| 01:39.823 ||rowspan="2"|Q
|-bgcolor=ccffcc
|align=left|Moritz Willi Florstedt <br> Elias Miguel Kurth
|-bgcolor=ccffcc
|rowspan="2"|2.||rowspan="2"|2.||align=left|{{Olaszország}}||rowspan="2"| 01:43.054 ||rowspan="2"|Q
|-bgcolor=ccffcc
|align=left|Alberto Moceo <br> Luca Ghelardini
|-
|rowspan="2"|3.||rowspan="2"|4.||align=left|{{Litvánia}}||rowspan="2"| 01:44.739 ||rowspan="2"|
|-
|align=left|Jonas Veitas <br> Armandas Žumbys
|}
|}

=== Előfutamok ===

{|
|valign=top|
{|class="wikitable" style="text-align:center"
|-
!colspan=5|1. futam
|-
!{{Eszközleírás|H|Helyezés}}!!{{Eszközleírás|P|Pálya}}!!Nemzet!!Idő!!{{Eszközleírás|Mj|Megjegyzés}}
|-bgcolor=ccffcc
|rowspan="2"|1.||rowspan="2"|3.||align=left|{{Oroszország}}||rowspan="2"| 01:38.828 ||rowspan="2"|Q
|-bgcolor=ccffcc
|align=left|Nikita Byzov <br> Dmitrii Morgunov
|-bgcolor=ccffcc
|rowspan="2"|2.||rowspan="2"|2.||align=left|{{Magyarország}}||rowspan="2"| 01:40.013 ||rowspan="2"|Q
|-bgcolor=ccffcc
|align=left|Opavszky Márk <br> Keresztes Kristóf Domonkos
|-
|rowspan="2"|3.||rowspan="2"|4.||align=left|{{Olaszország}}||rowspan="2"| 01:43.613 ||rowspan="2"|
|-
|align=left|Alberto Moceo <br> Luca Ghelardini
|-
|rowspan="2"|4.||rowspan="2"|1.||align=left|{{Portugália}}||rowspan="2"| 01:47.128 ||rowspan="2"|
|-
|align=left|Bebiano Iago Silva <br> Francisco José Lopes Dos Santos
|-
!colspan=5|3. futam
|-
!{{Eszközleírás|H|Helyezés}}!!{{Eszközleírás|P|Pálya}}!!Nemzet!!Idő!!{{Eszközleírás|Mj|Megjegyzés}}
|-bgcolor=ccffcc
|rowspan="2"|1.||rowspan="2"|4.||align=left|{{Lettország}}||rowspan="2"| 01:41.188 ||rowspan="2"|Q
|-bgcolor=ccffcc
|align=left|Edvards Ceipe <br> Nauris Tomsons
|-bgcolor=ccffcc
|rowspan="2"|2.||rowspan="2"|1.||align=left|{{Románia}}||rowspan="2"| 01:42.488 ||rowspan="2"|Q
|-bgcolor=ccffcc
|align=left|Iulian Marius Barbulescu <br> Ionut Georgian Nicolaescu
|-
|rowspan="2"|3.||rowspan="2"|3.||align=left|{{Szerbia}}||rowspan="2"| 01:44.219 ||rowspan="2"|
|-
|align=left|Dimitrije Novakovic <br> Vojin Rudovic
|-
|rowspan="2"|4.||rowspan="2"|2.||align=left|{{Fehéroroszország}}||rowspan="2"| 01:51.451 ||rowspan="2"|
|-
|align=left|Maksim Khutski <br> Ilya Kazlouski
|}
|valign=top|
{|class="wikitable" style="text-align:center"
|-
!colspan=5|2. futam
|-
!{{Eszközleírás|H|Helyezés}}!!{{Eszközleírás|P|Pálya}}!!Nemzet!!Idő!!{{Eszközleírás|Mj|Megjegyzés}}
|-bgcolor=ccffcc
|rowspan="2"|1.||rowspan="2"|3.||align=left|{{Németország}}||rowspan="2"| 01:40.822 ||rowspan="2"|Q
|-bgcolor=ccffcc
|align=left|Moritz Willi Florstedt <br> Elias Miguel Kurth
|-bgcolor=ccffcc
|rowspan="2"|2.||rowspan="2"|4.||align=left|{{Lengyelország}}||rowspan="2"| 01:41.458 ||rowspan="2"|Q
|-bgcolor=ccffcc
|align=left|Bartosz Halas <br> Stanislaw Szafraniec
|-
|rowspan="2"|3.||rowspan="2"|2.||align=left|{{Dánia}}||rowspan="2"| 01:43.672 ||rowspan="2"|
|-
|align=left|Jacob Fogh Iversen <br> Frederik Arve Jepsen
|-
|rowspan="2"|4.||rowspan="2"|1.||align=left|{{Törökország}}||rowspan="2"| 01:44.101 ||rowspan="2"|
|-
|align=left|Anıl Şen Abbas <br> Muhammet Emin Keceli
|-
!colspan=5|4. futam
|-
!{{Eszközleírás|H|Helyezés}}!!{{Eszközleírás|P|Pálya}}!!Nemzet!!Idő!!{{Eszközleírás|Mj|Megjegyzés}}
|-bgcolor=ccffcc
|rowspan="2"|1.||rowspan="2"|2.||align=left|{{Szlovákia}}||rowspan="2"| 01:39.535 ||rowspan="2"|Q
|-bgcolor=ccffcc
|align=left|Németh Richárd <br> Martin Hvojnik
|-bgcolor=ccffcc
|rowspan="2"|2.||rowspan="2"|3.||align=left|{{Nagy-Britannia}}||rowspan="2"| 01:41.503 ||rowspan="2"|Q
|-bgcolor=ccffcc
|align=left|Edward Nightingale <br> Alexander Greaves
|-
|rowspan="2"|3.||rowspan="2"|4.||align=left|{{Franciaország}}||rowspan="2"| 01:42.060 ||rowspan="2"|
|-
|align=left|Mathis Sauliere <br> Nicolas Pouillaude
|-
|rowspan="2"|4.||rowspan="2"|1.||align=left|{{Belgium}}||rowspan="2"| 01:45.753 ||rowspan="2"|
|-
|align=left|Jules Vangeel <br> Tom Verduyckt
|}
|}

=== Középfutamok ===

{|
|valign=top|
{|class="wikitable" style="text-align:center"
|-
!colspan=5|1. futam
|-
!{{Eszközleírás|H|Helyezés}}!!{{Eszközleírás|P|Pálya}}!!Nemzet!!Idő!!{{Eszközleírás|Mj|Megjegyzés}}
|-bgcolor=ccffcc
|rowspan="2"|1.||rowspan="2"|2.||align=left|{{Oroszország}}||rowspan="2"| 01:40.690 ||rowspan="2"| QA
|-bgcolor=ccffcc
|align=left|Nikita Byzov <br> Dmitrii Morgunov
|-bgcolor=ccffcc
|rowspan="2"|2.||rowspan="2"|3.||align=left|{{Szlovákia}}||rowspan="2"| 01:42.055 ||rowspan="2"|QA
|-bgcolor=ccffcc
|align=left|Németh Richárd <br> Martin Hvojnik
|-
|rowspan="2"|3.||rowspan="2"|4.||align=left|{{Románia}}||rowspan="2"| 01:44.367 ||rowspan="2"| QB
|-
|align=left|Iulian Marius Barbulescu <br> Ionut Georgian Nicolaescu
|-
|rowspan="2"|4.||rowspan="2"|1.||align=left|{{Lengyelország}}||rowspan="2"| 01:49.520 ||rowspan="2"| QB
|-
|align=left|Bartosz Halas <br> Stanislaw Szafraniec
|}
|valign=top|
{|class="wikitable" style="text-align:center"
|-
!colspan=5|2. futam
|-
!{{Eszközleírás|H|Helyezés}}!!{{Eszközleírás|P|Pálya}}!!Nemzet!!Idő!!{{Eszközleírás|Mj|Megjegyzés}}
|-bgcolor=ccffcc
|rowspan="2"|1.||rowspan="2"|2.||align=left|{{Németország}}||rowspan="2"| 01:40.656 ||rowspan="2"| QA
|-bgcolor=ccffcc
|align=left|Moritz Willi Florstedt <br> Elias Miguel Kurth
|-bgcolor=ccffcc
|rowspan="2"|2.||rowspan="2"|1.||align=left|{{Magyarország}}||rowspan="2"| 01:41.180 ||rowspan="2"| QA
|-bgcolor=ccffcc
|align=left|Opavszky Márk <br> Keresztes Kristóf Domonkos
|-
|rowspan="2"|3.||rowspan="2"|3.||align=left|{{Lettország}}||rowspan="2"| 01:41.980 ||rowspan="2"| QB
|-
|align=left|Edvards Ceipe <br> Nauris Tomsons
|-
|rowspan="2"|4.||rowspan="2"|4.||align=left|{{Nagy-Britannia}}||rowspan="2"| 01:49.974 ||rowspan="2"| QB
|-
|align=left|Edward Nightingale <br> Alexander Greaves
|}
|}

=== Döntők ===

==== B döntő ====

{|
|valign=top|
{|class="wikitable" style="text-align:center"
|-
!colspan=5|1. futam
|-
!{{Eszközleírás|H|Helyezés}}!!{{Eszközleírás|P|Pálya}}!!Nemzet!!Idő!!{{Eszközleírás|Mj|Megjegyzés}}
|-
|rowspan="2"|5.||rowspan="2"|3.||align=left|{{Románia}}||rowspan="2"| 01:39.524 ||rowspan="2"|
|-
|align=left|Iulian Marius Barbulescu <br> Ionut Georgian Nicolaescu
|-
|rowspan="2"|6.||rowspan="2"|1.||align=left|{{Lengyelország}}||rowspan="2"| 01:39.859 ||rowspan="2"|
|-
|align=left|Bartosz Halas <br> Stanislaw Szafraniec
|-
|rowspan="2"|7.||rowspan="2"|4.||align=left|{{Nagy-Britannia}}||rowspan="2"| 01:41.807 ||rowspan="2"|
|-
|align=left|Edward Nightingale <br> Alexander Greaves
|-
|rowspan="2"|8.||rowspan="2"|2.||align=left|{{Lettország}}||rowspan="2"| 01:43.324 ||rowspan="2"|
|-
|align=left|Edvards Ceipe <br> Nauris Tomsons
|}
|}

==== A döntő ====

{|
|valign=top|
{|class="wikitable" style="text-align:center"
|-
!colspan=5|1. futam
|-
!{{Eszközleírás|H|Helyezés}}!!{{Eszközleírás|P|Pálya}}!!Nemzet!!Idő!!{{Eszközleírás|Mj|Megjegyzés}}
|-
|rowspan="2"|{{Aranyérem}}||rowspan="2"|2.||align=left|{{Oroszország}}||rowspan="2"| 01:36.283 ||rowspan="2"|
|-
|align=left|Nikita Byzov <br> Dmitrii Morgunov
|-
|rowspan="2"|{{Ezüstérem}}||rowspan="2"|3.||align=left|{{Németország}}||rowspan="2"| 01:37.142 ||rowspan="2"|
|-
|align=left|Moritz Willi Florstedt <br> Elias Miguel Kurth
|-
|rowspan="2"|{{Bronzérem}}||rowspan="2"|4.||align=left|{{Szlovákia}}||rowspan="2"| 01:37.718 ||rowspan="2"|
|-
|align=left|Németh Richárd <br> Martin Hvojnik
|-
|rowspan="2"|4.||rowspan="2"|1.||align=left|{{Magyarország}}||rowspan="2"| 01:37.753 ||rowspan="2"|
|-
|align=left|Opavszky Márk <br> Keresztes Kristóf Domonkos
|}
|}

== Források ==
* {{cite web|url=http://gyor2017.hu/hu_HU/kezdolap|title=A verseny honlapja|format=[[HTML]]|language=magyar és angol|accessdate=2018-06-30}}


{{Portál|Olimpia||Sport}}

[[Kategória:Kajak-kenu a 2017. évi nyári európai ifjúsági olimpiai fesztiválon]]