„19-es busz (Debrecen)” változatai közötti eltérés
[nem ellenőrzött változat] | [ellenőrzött változat] |
Tartalom törölve Tartalom hozzáadva
Címkék: Mobilról szerkesztett Mobil web szerkesztés |
Történet, menetrendi adatok frissítése |
||
13. sor:
|végállomás 2=Sámsoni út
|megállószám (1-2)=24
|megállószám (2-1)=
|vonalhossz (1-2)=11,0
|vonalhossz (2-1)=12,0
|menetidő (1-2)=
|menetidő (2-1)=
|jellege=alapjárat
|család=
28. sor:
|indításszám 1 (hétvége)=38+38
|indításszám 2 (hétvége)=38+38
|járműtípus= [[Volvo B9L Alfa Cívis 12]]
|honlap=
}}
72. sor:
}}
A [[debrecen]]i '''19-es jelzésű autóbusz''' a ''Jégcsarnok'' és a ''Sámsoni út'' között közlekedik. A viszonylatot a [[Debreceni Közlekedési Zrt.]] üzemelteti.
==Története==
A járat [[1980]]-ban indult el még '''5Y''' jelzéssel az Attila tér és a Vincellér utca között az Attila tér - Szent Anna utca - Klaipeda utca - Kossuth utca - Piac utca - Miklós utca - Szoboszlai út - István út - Vincellér utca útvonalon. [[1985]]-ben a járatot a Derék utcai fordulóig hooszabbították meg. Egy évvel később érte el a Derék utca 16 (ma Jégcsarnok) fordulót. [[1991]]-ben kapta meg a '''19-es''' jelzést, és ezzel egyidőben az útvonala is megváltozott. Ekkortól a Derék utca - Vincellér utca - Szoboszlai út - Miklós utca - Piac utca - Nagyállomás - Erzsébet utca - Szoboszlai út - Vincellér utca - Derék utca útvonalon közlekedett. [[1993]]-tól már ismét az Attila térig közlekedett. [[1999]]-ben összevonták a [[6-os busz (Debrecen)|6-os]] busszal, ekkor kapta meg mai útvonalát, viszont ekkor még nem tért be a Júlia-telepre. [[2010]] és [[2011]] között rengetegszer változott az útvonala a Júlia-telepi és a Sámsoni úti részén. Végül az az útvonal maradt végleges, mely szerint a busz a Jégcsarnok felé haladva betér a Júlia-telepre. A Rakovszky Dániel utca - Ótemető utca kereszteződésben a buszok jelentős késést szedtek fel, és a menetidő is jelentésén megnőtt. A menetidő csökkentése érdekében [[2019]]. [[február 3]]-tól a járatok a Dobozi lakótelepen keresztül közlekednek.
== Útvonala ==
91 ⟶ 94 sor:
|0
|'''Jégcsarnok'''<br>végállomás
|
|align=left|{{ikon|b|Debrecen|30|30A}}
|-
|1
|Holló László sétány
|
|align=left|{{ikon|b|Debrecen|12|22|22Y|24|24Y|25|25Y|30|30A|125|125Y}}
|-
|2
|Sárvári Pál utca
|
|align=left|{{ikon|b|Debrecen|12|22|22Y|24|24Y|25|25Y|30|30A|125|125Y}}
|-
|3
|Vincellér utca
|
|align=left|{{ikon|b|Debrecen|12|22|22Y|24|24Y|25|25Y|30|30A|41|41Y|45|125}}<!--125Y érkező-->
|-
|4
|Tócóskert tér
|
|align=left|{{ikon|b|Debrecen|22|22Y|24|24Y|30|30A|41|41Y|45}}
|-
|7
|Legányi utca (↓)<br>Ohat utca (↑)
|
|align=left|{{ikon|b|Debrecen|39}}
|-
|8
|Szoboszlói út
|
|align=left|{{ikon|b|Debrecen|39}}
|-
|9
|Szoboszlói úti Általános Iskola
|
|align=left|{{ikon|b|Debrecen|39}}
|-
|
|Helyközi autóbusz-állomás
|∫
|align=left|{{ikon|t|Debrecen|3|3A|4|5|5A}}<br>{{ikon|b|Debrecen|10|10A|10Y|25|25Y|34|35|35Y|36|41|41Y|42|42A|45|46|46E|46H|125|125Y|146|A1}}<br>{{Ikon|b||Helyközi buszok}}
|-
|
|Debreceni Ítélőtábla
|∫
149 ⟶ 152 sor:
|align=left|{{ikon|v|Debrecen|1|2}}<br>{{ikon|b|Debrecen|42|42A|A1}} <!-- Airport2 üzemidőn kívül -->
|-
|
|Csokonai Színház
|26
|align=left|{{ikon|t|Debrecen|3|3A|4}}<br>{{ikon|b|Debrecen|25|25Y|41|41Y|45|125|125Y}}
|-
|
|Kandia utca
|24
164 ⟶ 167 sor:
|align=left|{{ikon|t|Debrecen|4|5|5A}}<br>{{ikon|b|Debrecen|16|21|25|25Y|37|41|41Y|43|45|125|125Y|A1}}<br>{{Ikon|b||Helyközi buszok}}
|-
|
|Munkácsy Mihály utca
|∫
|align=left|{{ikon|t|Debrecen|4|5|5A}}<br>{{ikon|b|Debrecen|
|-
|20
|Dobozi lakótelep
▲|align=left|{{ikon|t|Debrecen|4|5|5A}}<br>{{ikon|b|Debrecen|16|21}}<br>{{Ikon|b||Helyközi buszok}}
|18
|align=left|{{ikon|t|Debrecen|4|5|5A}}<br>{{ikon|b|Debrecen|43|A1}}
|-
|
|Brassai Sámuel szki.
|17
|align=left|{{ikon|t|Debrecen|4|5|5A}}<br>{{ikon|b|Debrecen|43|A1}}
|-
|
|Keresszegi utca
|15
|
|-
|
|Kincseshegy utca
|13
|
|-
|
|Bálint pap utca
|12
|
|-
|
|Jánosi utca
|10
|
|-
|
|Mátyás király utca (↓)<br>Zrínyi utca (↑)
|9
|align=left|{{ikon|b|Debrecen|11|23|23Y}}<br>{{Ikon|b||Helyközi buszok}}
|-
|
|Budai Nagy Antal utca
|7
|align=left|{{ikon|b|Debrecen|11|23|23Y|25|25Y}}<br>{{Ikon|b||Helyközi buszok}}
|-
|
|Szalók utca (↓)<br>Tizedes utca (↑)
|6
224 ⟶ 232 sor:
|align=left|{{ikon|b|Debrecen|23}}
|-
|
|Lovas utca
|1
|align=left|{{ikon|b|Debrecen|23}}
|-
|
|'''Sámsoni út'''<br>végállomás
|0
237 ⟶ 245 sor:
== Forrás ==
*{{cite web |url=http://dkv.newline.hu/scheduledetail/#lm//19/O/0/hu |title=A 19-es busz menetrendje |publisher=DKV Zrt. |accessdate=2018-03-16}}
*Balogh Tamás Zoltán: buszPANORÁMA - A debreceni autóbuszjáratok története 1863-2018
{{Debrecen tömegközlekedése}}
|