„IEEE 802.3” változatai közötti eltérés

126 bájt hozzáadva ,  15 évvel ezelőtt
 
== A 802.3 verziók ==
TheAz originaleredeti Ethernet is calledEthernetet "ExperimentalKísérleti Ethernet"nek todaynevezik ma. It was developed by [[Bob Metcalfe]] andtervezte wasés baseda indrótnélküli partAlohanet on the wireless Alohanetprotokollon protocolalapult. It is not in use anywhere, but is thought to be the only Ethernet by some purists. TheAz firstelső "Ethernet" that was generally used outside Xerox was the DIX Ethernet. However, as DIX Ethernet was derived from Experimental Ethernet, and as many standards have been developed that are based on DIX Ethernet, the technical community has accepted the term Ethernet for ''all'' of them. Therefore, the term "Ethernet" can be used to name networks using any of the following standardized media and functions:
 
{| border="1" cellpadding="2"
|802.3c
|1985
|10 Mbit/s (1.25 MB/s) repeaterismétlő egység meghatározás
|-
|802.3d
|[[IEEE 802.3u|802.3u]]
|1995
|[[100BASE-TX]], [[100BASE-T4]], [[100BASE-FX]] Fast Ethernet 100 Mbit/s-re (12.5 MB/s) w/Autoauto-Negotiationegyeztetéssel
|-
|802.3x
|1997
|Tlejesen duplex és adatáramlás ellenőrzéssel; együtt tud működni a DIX keretekkel
|Full Duplex and flow control; also incorporates DIX framing, so there's no longer a DIX/802.3 split
|-
|802.3y
|802.3z
|1998
|[[1000BASE-X]] Gbit/s-os Ethernet over Fibre-Opticfényvezető atszálon 1 Gbit/s (125 MB/s)
|-
|802.3-1998
|1998
|Az alap szabvány felülvizsgálata a fenti korábbi kiegészítésekkel és hibajavítások
|A revision of base standard incorporating the above admendments and errata
|-
|802.3ab
|1999
|[[1000BASE-T]] Gbit/s-os Ethernet overcsavart twisted pair atérpáron 1 Gbit/s (125 MB/s)
|-
|802.3ac
|1998
|MaxA framemaximális sizekeretméret extended tobővítése 1522 bytesbyte-ra (to allowa "Q-tag" megengedése). TheA Q-tag includestartalmazza a 802.1Q [[VLAN]] informationinformációkat andés 802a802.1p priorityprioritásokat information.
|-
|802.3ad
|2000
|[[Link aggregation]] forpárhuzamos parallel linkskapcsolatokhoz
|-
|802.3-2002
|2002
|Az alap szabvány felülvizsgálata a három korábbi kiegészítéssel és hibajavítások
|A revision of base standard incorporating the three prior admendments and errata
|-
|802.3ae
|2003
|10 Gbit/s (1,250 MB/s) Ethernet overfényvezető fiberszálon; [[10GBASE-SR]], [[10GBASE-LR]], [[10GBASE-ER]], [[10GBASE-SW]], [[10GBASE-LW]], [[10GBASE-EW]]
|-
|[[IEEE 802.3af|802.3af]]
|802.3ak
|2004
|[[10GBASE-CX4]] 10 Gbit/s (1,250 MB/s) Ethernet overiker twin-axialaxiális cablekábelen
|-
|802.3-2005
|2005
|Az alap szabvány felülvizsgálata a négy korábbi kiegészítéssel és hibajavítások
|A revision of base standard incorporating the four prior admendments and errata.
|-
|802.3an
|munkában
|in work
|[[10GBASE-T]] 10 Gbit/s (1,250 MB/s) Ethernet overárnyékolatlan unshieldedcsavart twistedérpáron pair(UTP)
|-
|802.3ap
|munkában
|in work
|[[Backplane]] Ethernet (1 and 10 Gbit/s (125 andés 1,250 MB/s) over [[printednyomtatott circuitáramköri boardlap]]sokon)
|-
|802.3aq
|munkában
|in work
|[[10GBASE-LRM]] 10 Gbit/s (1,250 MB/s) Ethernet overtöbbmódusú multimodeoptikai fiberszálon
|-
|802.3ar
|munkában
|in work
|[[Congestiontorlódás]] managementmenedzsment
|-
|802.3as
|munkában
|in work
|keret bővítés
|Frame expansion
|}
 
WhatAmit isa defined in earlierkorai IEEE 802.3 standardsszabványok ismeghatároztak, oftenaz confusedgyakran forellentétes whata isgyakrlatban used in practicehasználtakkal: mosta networklegtöbb framesEthernetes youhálózatban willmegtalálhatók find on an Ethernet will bea DIX frameskeretek, sinceazóta thea [[Internet protocol suite]] willhasználja useezt thisa formatformát, witha thetípus typemezőt fielda setIETF toprotokol theszerinti correspondingtípusokra IETFállítják protocol typebe. Az IEEE 802.3x-1997 allowsmegengedi thea 16-bitbites fieldmezőt after thea MAC addressescímekre to(típus beés usedhossz asmezők), a type field orígy a length field, so that DIX frameskeretek areszintén alsoérvényesek valida 802.3 frameskeretekként ina 802.3x-1997-es andés later versions of theaz IEEE 802.3 Ethernet standardszabvány későbbi változataiban.
 
==Lásd még==
2 779

szerkesztés