Sportlövészet a 2019. évi Európa játékokon

A 2019. évi Európa játékokon a sportlövészetben összesen 19 versenyszámot rendeztek. A sportlövészet versenyszámait június 22. és 28. között tartották.

EseménynaptárSzerkesztés

Összesített éremtáblázatSzerkesztés

Ország   Arany   Ezüst   Bronz Összesen
1.   Oroszország (RUS) 6 2 1 9
2.   Olaszország (ITA) 3 4 2 9
3.   Németország (GER) 2 1 1 4
4.   Csehország (CZE) 1 2 4 7
5.   Svájc (SUI) 1 2 0 3
6.   Görögország (GRE) 1 1 0 2
  Szerbia (SRB) 1 1 0 2
8.   Spanyolország (ESP) 1 0 1 1
9.   Izrael (ISR) 1 0 0 1
  Románia (ROU) 1 0 0 1
  Svédország (SWE) 1 0 0 1
12.   Franciaország (FRA) 0 2 1 3
13.   Lettország (LAT) 0 1 1 2
  Ukrajna (UKR) 0 1 1 2
15.   Ausztria (AUT) 0 1 0 1
  Fehéroroszország (BLR) 0 1 0 1
17.   Bulgária (BUL) 0 0 2 2
18.   Nagy-Britannia (GBR) 0 0 1 1
  Grúzia (GEO) 0 0 1 1
  Magyarország (HUN) 0 0 1 1

FérfiSzerkesztés

ÉremtáblázatSzerkesztés

Ország   Arany   Ezüst   Bronz Összesen
1.   Oroszország (RUS) 2 1 0 3
2.   Csehország (CZE) 1 1 1 3
3.   Izrael (ISR) 1 0 0 1
  Németország (GER) 1 0 0 1
  Svédország (SWE) 1 0 0 1
6.   Franciaország (FRA) 0 1 1 2
  Olaszország (ITA) 0 1 1 2
8.   Fehéroroszország (BLR) 0 1 0 1
  Ukrajna (UKR) 0 1 0 1
10.   Lettország (LAT) 0 0 1 1
  Magyarország (HUN) 0 0 1 1
  Nagy-Britannia (GBR) 0 0 1 1

ÉrmesekSzerkesztés

versenyszám   arany   ezüst   bronz
Légpisztoly (10 m)   Artyom Csernouszov
Oroszország (RUS)
  Oleh Omelcsuk
Ukrajna (UKR)
  Lauris Strautmanis
Lettország (LAT)
Gyorstüzelő pisztoly (25 m)   Oliver Geis
Németország (GER)
  Jean Quiquampoix
Franciaország (FRA)
  Clément Bessaguet
Franciaország (FRA)
Légpuska (10 m)   Sergey Richter
Izrael (ISR)
  Szergej Kamenszkij
Oroszország (RUS)
  Filip Nepejchal
Csehország (CZE)
Sportpuska, összetett (50 m)   Szergej Kamenszkij
Oroszország (RUS)
  Yury Shcherbatsevich
Fehéroroszország (BLR)
  Péni István
Magyarország (HUN)
Skeet   Stefan Nilsson
Svédország (SWE)
  Tomáš Nýdrle
Csehország (CZE)
  Gabriele Rossetti
Olaszország (ITA)
Trap   David Kostelecký
Csehország (CZE)
  Valerio Grazini
Olaszország (ITA)
  Aaron Heading
Nagy-Britannia (GBR)

NőiSzerkesztés

ÉremtáblázatSzerkesztés

Ország   Arany   Ezüst   Bronz Összesen
1.   Olaszország (ITA) 2 1 1 4
2.   Görögország (GRE) 1 1 0 2
3.   Oroszország (RUS) 1 0 1 2
4.   Románia (ROU) 1 0 0 1
  Szerbia (SRB) 1 0 0 1
6.   Svájc (SUI) 0 2 0 2
7.   Bulgária (BUL) 0 0 2 2
8.   Csehország (CZE) 0 1 1 2
9.   Franciaország (FRA) 0 1 0 1
10.   Spanyolország (ESP) 0 0 1 1

ÉrmesekSzerkesztés

versenyszám   arany   ezüst   bronz
Légpisztoly (10 m)   Zorana Arunović
Szerbia (SRB)
  Ána Korakáki
Görögország (GRE)
  Antoaneta Boneva
Bulgária (BUL)
Sportpisztoly (25 m)   Ána Korakáki
Görögország (GRE)
  Gerber Heidi Diethelm
Svájc (SUI)
  Antoaneta Boneva
Bulgária (BUL)
Légpuska (10 m)   Laura Coman
Románia (ROU)
  Nina Christen
Svájc (SUI)
  Nikola Mazurová
Csehország (CZE)
Sportpuska, összetett (50 m)   Julija Zikova
Oroszország (RUS)
  Nikola Mazurová
Csehország (CZE)
  Polina Horoseva
Oroszország (RUS)
Skeet   Diana Bacosi
Olaszország (ITA)
  Lucie Anastassiou
Franciaország (FRA)
  Chiara Cainero
Olaszország (ITA)
Trap   Silvana Stanco
Olaszország (ITA)
  Jessica Rossi
Olaszország (ITA)
  Fátima Galvez
Spanyolország (ESP)

Vegyes csapatSzerkesztés

ÉremtáblázatSzerkesztés

Ország   Arany   Ezüst   Bronz Összesen
1.   Oroszország (RUS) 3 1 2 6
2.   Olaszország (ITA) 1 2 0 3
3.   Németország (GER) 1 1 1 3
4.   Spanyolország (ESP) 1 0 0 1
  Svájc (SUI) 1 0 0 1
6.   Ausztria (AUT) 0 1 0 1
  Lettország (LAT) 0 1 0 1
  Szerbia (SRB) 0 1 0 1
9.   Csehország (CZE) 0 0 2 2
10.   Grúzia (GEO) 0 0 1 1
  Ukrajna (UKR) 0 0 1 1

ÉrmesekSzerkesztés

versenyszám   arany   ezüst   bronz
Légpisztoly (10 m)   Oroszország (RUS)
Artyom Csernouszov
Vitalina Bacaraskina
  Szerbia (SRB)
Damir Mikec
Zorana Arunović
  Németország (GER)
Christian Reitz
Sandra Reitz
Sportpisztoly (25 m)   Németország (GER)
Oliver Geis
Doreen Vennekamp
  Németország (GER)
Christian Reitz
Monika Karsch
  Ukrajna (UKR)
Olena Kosztevics
Pavlo Korosztiljov
Sportpisztoly (50 m)   Oroszország (RUS)
Margarita Lomova
Artyom Csernouszov
  Lettország (LAT)
Agate Rasmane
Lauris Strautmanis
  Grúzia (GEO)
Nino Salukvadze
Tsotne Machavariani
Légpuska (10 m)   Oroszország (RUS)
Julija Karimova
Szergej Kamenszkij
  Oroszország (RUS)
Vlagyimir Maszlennyikov
Anasztaszija Galasina
  Csehország (CZE)
Aneta Brabcová
Filip Nepejchal
Sportpuska, összetett (50 m)   Svájc (SUI)
Nina Christen
Jan Lochbihler
  Ausztria (AUT)
Franziska Peer
Bernhard Pickl
  Oroszország (RUS)
Polina Horoseva
Kirill Grigorjan
Skeet   Olaszország (ITA)
Gabriele Rossetti
Chiara Cainero
  Olaszország (ITA)
Riccardo Filippelli
Diana Bacosi
  Csehország (CZE)
Jakub Tomeček
Barbora Šumová
Trap   Spanyolország (ESP)
Antonio Bailón
Fátima Gálvez
  Olaszország (ITA)
Giovanni Pellielo
Jessica Rossi
  Oroszország (RUS)
Alekszej Alipov
Darja Szemjanova

JegyzetekSzerkesztés

ForrásokSzerkesztés