Glenn Eller amerikai koronglövő a 2016-os riói olimpián

A traplövészet a koronglövészet egy ága, korábbi neve agyaggalamb-lövészet. Jelenleg olimpiai sportág olympic trap néven.

A korong egy 10 cm átmérőjű, 2,5 cm magas agyag (galamb), melyet a hajítógép kb. 80 méterre dob el. A fegyver egy dupla csövű (bock), egymás feletti csövű 12-es kaliberű speciális sörétes puska. A lőszer sörétes lőszer 12 kaliber, 24 gramm sörét, mely 2,3-2,4 mm átmérőjű.

A lövészet meneteSzerkesztés

5 lőálláson, melyek egymás mellett egy sorban helyezkednek el, lőnek a versenyzők egymás után az előttük 15 méterre a föld alól felbukkanó korongokra.

A versenyzők 5 kört tesznek meg, tehát 25 korongot kapnak fejenként. Egy sorozat 10 jobbra, 10 balra és 5 egyenes irányban dobott korongból áll. Korongonként 2 lövést adhatnak le, a találat akkor érvényes, ha a korongból látható darab válik le. Az alapállásban a lövész töltött, élesített fegyverrel a korong felbukkanási helyére céloz (tart), majd hang kiadásával indítja a korongvető gépet, céloz és tüzel (a két lövés leadására kb. 1-2 másodperce van).

Kiváló magyar koronglövőkSzerkesztés

Világbajnokságok és eredményekSzerkesztés

Férfi egyéni (1929-2009)Szerkesztés

Év Helység Arany Ezüst Bronz
1929   Stockholm   Lumniczer Sándor   Fredric Landelius P.   Helmuth Keller
1930   Róma   Mark Peter Arie   Helmuth Keller   Lumniczer Sándor
  Kurt Schoebel
1931   Lvov   Jozef Kiszkurno   Lumniczer Sándor   August Baumgartner
1933   Bécs   Lumniczer Sándor   Dóra Pál   Dóra Sándor
1934   Budapest   Montagh András   Jean Robert Bonin de Beaumont   Kurt Schoebel
1935   Brüsszel   Rudolf Sack   Lumniczer Sándor   Ludo Sheid
1936   Berlin   Jozef Kiszkurno   Dr. Halasy Gyula   Kurt Schoebel
1937   Helsinki   Konrad Walentin Huber   Ake Afforselles   Lumniczer Sándor
1938   Luhacovice   Strassburger István   Hocke   Jozef Kiszkurno
1939   Berlin   Lumniczer Sándor   von Den Bongart   Adolfo Manfredi
1947   Stockholm   Hans Liljedahl   Klas Kleberg   Seif Allah Ghaleb
1949   Buenos Aires   Fulvio Rocchi   Klas Kleberg   Ivar Borg
1950   Madrid   Carlo Sala   Italo Bellini   Giulio Prati
1952   Oslo   Pablo Grossi   George Genereux   Knut Holmqvist
1954   Caracas   Cesare Merlo   Galliano Rossini   Hans Aasnaes
1958   Moszkva   Francis Eisenlauer   Galliano Rossini   Edoardo Casciano
1959   Kairó   Hussam El Badrawi   Edoardo Casciano   Galliano Rossini
1961   Oslo   Ennio Mattarelli   Francis Eisenlauer   Ion Dumitrescu
1962   Kairó   Vladimir Zimenko   Karni Singh   Joachim Marscheider
1965   Santiago   Mario Enrique Juan Lira   Peter Roussos   |William Abbott
1966   Wiesbaden   Ken Jones   Gheorghe Enache   Pavel Senichev
1967   Bologna   Guy Renard   Richard Loffelmacher   Adam Smelczyński
1969   San Sebastian   Ennio Mattarelli   Juergen Henke   James Beck
1970   Phoenix   Michel Carrega   Jean Jacques Baud   Larry Stafford
1971   Bologna   Michel Carrega   Juergen Henke   George Florescu
1973   Melbourne   Alexander Androshkin   Hugh Bowie   Ennio Mattarelli
1974   Bern   Michel Carrega   Giorgio Rosatti   Silvano Basagni
1975   München   John Primrose   Alexander Alipov   Charvin Dixon
1977   Antibes   Esteban Azcue Larranaga   Armando Marques Da Silva   Carlo Danna
1978   Seoul   Eladio Vallduvi Casals   Silvano Basagni   James Ellis
1979   Montecatini   Michel Carrega   Alexandr Asanov   Angelo Alberto Giani
1981   Tucuman   Alexandr Asanov   James Ellis   Eladio Vallduvi Casals
1982   Caracas   Luciano Giovannetti
  Eladio Vallduvi Casals
  Daniele Cioni
1983   Edmonton   John Primrose   Daniel Carlisle   Alexandr Asanov
1985   Montecatini   Miroslav Bednarik   Daniele Cioni   Oleksandr Lavrinenko
1986   Suhl   Miroslav Bednarik   Joerg Damme   Daniele Cioni
1987   Valencia   Dmytro Monakov   Joerg Damme   Oleksandr Lavrinenko
1989   Montecatini   Marco Venturini   Joao Rebelo   Albano Pera
1990   Moszkva   Joerg Damme   Daniele Cioni   Marco Venturini
1991   Perth   Marco Venturini   Michael Diamond   Joerg Damme
1993   Barcelona   Marco Venturini   Giovanni Pellielo   Jose Bladas
1994   Fagnano   Dmytro Monakov   Christophe Vicard   Lance Bade
1995   Nicosia   Giovanni Pellielo|   Michael Diamond   Francesco Amici
1997   Lima   Giovanni Pellielo   Jose Silva   Roberto Scalzone
1998   Barcelona   Giovanni Pellielo   Lance Bade   Marco Venturini
1999   Tampere   Michael Diamond   Alexey Alipov   Manuel Silva
2001   Kairó   Michael Diamond   Bret Erickson   Pavel Gurkin
2002   Lahti   Khaled Almudhaf   Michael Diamond   |Giovanni Pellielo
2003   Nicosia   Karsten Bindrich   Giovanni Pellielo   Alexey Alipov
2005   Lonato   Massimo Fabbrizi   Massimiliano Mola   Josip Glasnovic
2006   Zagreb   Manavjit Singh Sandhu   Erminio Frasca   Bret Erickson
2007   Nicosia   Michael Diamond   Philip Murphy   Karsten Bindrich
2009   Maribor   Marian Kovacocy   Massimo Fabbrizi   Oguzhan Tuzun

Férfi Csapat (1929-2009)Szerkesztés

Év Helyezés Arany Ezüst Bronz
1929   Stockholm   Magyarország
Dóra Sándor
Dóra Pál
Lumniczer Sándor
Strassburger István
  Finnország
Ake Afforselles
Werner Ekman
Robert Waldemar Huber
Konrad Walentin Huber
  Németország
Helmuth Keller
Schivy L.
Rudolf Sack
Sierslorpff
1931   Lvov   Ausztria
August Baumgartner
Czernin O.
Muehlbauer H.
Andras Montagh
  Magyarország
Dóra Sándor
Dóra Pál
Lumniczer Sándor
Konstantyn Lyszkowski
  Lengyelország
Tadeusz Baranski
Baranowski
Jozef Kiszkurno
1933   Bécs   Magyarország
Dóra Pál
Dóra Sándor
Lumniczer Sándor
Montagh András
  Dánia   Ausztria
1934   Budapest   Magyarország
Lumniczer Sándor
Dóra Pál
Montagh András
Strassburger István
  Németország   Dánia
1935   Brüsszel   Magyarország
Dóra Pál
Dóra Sándor
Lumniczer Sándor
Strassburger István
  Belgium   Németország
1936   Berlin   Magyarország
Dóra Sándor
Dr. Halasy Gyula
Lumniczer Sándor
Strassburger István
  Németország   Nagy-Britannia
1937   Helsinki   Finnország
Ake Afforselles
Werner Ekman
Heinonen W.
Konrad Walentin Huber
  Németország
Rudolf Sack
Kurt Schoebel
von Gramon
von Den Bongart
  Svédország
Adlers T.
Axel Ekblom W.
Klas Kleberg
Lundgren G.
1938   Luhacovice   Lengyelország
Jozef Kiszkurno
Wilhelm Ziegenhirte
Konstantyn Lyszkowski
Stefan Sztukowski
  Csehszlovákia   Magyarország
Sandor Dora
Sandor Lumniczer
Ladislaus Szapary
Istvan Strassburger
1939   Berlin   Németország
Dóra Sándor
Lumniczer Sándor
Strassburger István
Ladislaus Szapary
  Olaszország   Magyarország
1947   Stockholm   Svédország
Hoegfeldt N.
Klas Kleberg
Hans Liljedahl
Carl Palmstierna
  Egyiptom
Seifullah Ghaleb
Makarius F.
Mohamed Labib
Shahin S.
  Finnország
Werner Ekman
de Prado A.
Konrad Walentin Huber
Sven-Erik Theodor Rosenlew
1949   Buenos Aires   Argentína
Leon Bozzi
Juan de Giacomi
Juan Angel Martini Tronconi
Fulvio Rocchi
  Svédország
Ivar Borg
Klas Kleberg
Hans Liljedahl
Carl Palmstierna
  Uruguay
Malugani L.
Barrera H.
Nocetti J.
Fleurguin F.
1950   Madrid   Olaszország
Carlo Sala
Italo Bellini
Giulio Prati
Giacomo Prati
  Görögország
Jean Coutzis
Manfredi
George Coutzis
Lynardakis
  Spanyolország
Mascort Amigo
Serrahima
Sarasqueta
Rafael Juan Garcia
1952   Oslo   Svédország
Alwen C.
Knut Holmqvist
Hans Liljedahl
Carl Palmstierna
  Egyiptom
Seifullah Ghaleb
Youssef Fares
Marabouti M.
Shahin S.
  Olaszország
Italo Bellini
Crocco A.
Adolfo Manfredi
Galliano Rossini
1954   Caracas   Olaszország
Raffaele de Donato
Cesare Merlo
Galliano Rossini
Guglielmo Tuccimei
  Svédország
Alwen K.
Alwen C.
Knut Holmqvist
Bengt Malmgren
  Egyiptom
Chaleb S. A.
Badraur M.
El Senoussi M.
Riad A.
1958   Moszkva   Szovjetunió
Sergei Kalinin
Jurij Nikandrov
Valentin Styepin
Vladimir Zimenko
  Olaszország
Edoardo Casciano
Alessandro Ciceri
Daniele Ciceri
Galliano Rossini
  USA
Clark H.
Everhart W.
Francis Eisenlauer
Session E.
1959   Kairó   Olaszország   Libanon   Egyiptom
1962   Kairó   Szovjetunió
Sergei Kalinin
Jurij Nikandrov
Pavel Senichev
Vladimir Zimenko
  NDK
Gerhard Assmus
Joachim Marscheider
Karl Heinz Kramer
Heinz Rehder
  Egyesült Arab Köztársaság
Hussam El Badrawi
Bidair C.
Mohamed Chahin Mehrez
Saleh Y.
1966   Wiesbaden   USA
Billy Hicks
Gordon Horner
Charles Jenson
Ken Jones
  Románia
Ion Dumitrescu
George Florescu
Gheorghe Enache
Popovici S.
  Szovjetunió
Alexander Alipov
Jurij Nikandrov
Pavel Senichev
Vladimir Zimenko
1967   Bologna   Olaszország
Silvano Basagni
Ennio Mattarelli
Angelo Scalzone
Galliano Rossini
  USA
James Beck
Chris Bishop
Billy Hicks
Richard Loffelmacher
  Szovjetunió
Alexander Alipov
Karlo Daraseliya
Yuriy Kostylev
Pavel Senichev
1969   San Sebastian   Olaszország
Umberto Bertozzi
Alberto Giani
Ennio Mattarelli
Giorgio Rosatti
  USA
James Beck
Thomas Garrigus
Howard Terry
Larry Stafford
  Egyiptom
Maly
Mohamed Chahin Mehrez
Sabet
Wahdan
1970   Phoenix   USA
James Columbo
Dallas Krapf
Larry Stafford
Walter Zobell
  Franciaország
Jean Jacques Baud
Pierre Candelo
Michel Carrega
Dominique Veneny
  Olaszország
Silvano Basagni
Ennio Mattarelli
Giorgio Rosatti
Galliano Rossini
1971   Bologna   Németország
Peter Blecher
Heinz Leibinger
Ludwig Roselius
Hubertus Underberg
  Olaszország
Silvano Basagni
Serafino Giani
Ennio Mattarelli
Giorgio Rosatti
  Franciaország
Jean Jacques Baud
Pierre Candelo
Michel Carrega
Michel Prevost
1973   Melbourne   Szovjetunió
Alexander Alipov
Alexander Androshkin
Gennady Galkin
Peeter Vehm
  USA
Hugh Bowie
Kenneth Gilbert
Frank Little
Harry Skalsky
  Ausztrália
James Ellis
Kenneth Lowry
Douglas Smith
Peter Wray
1974   Bern   Franciaország
Jean Jacques Baud
Michel Carrega
Daniel Lagarrigue
Robert Pereira
  Olaszország
Silvano Basagni
Alberto Carneroli
Ennio Mattarelli
Giorgio Rosatti
  USA
Ken Blasi
Frank Little
James Poindexter
Walter Zobell
1975   München   USA
Daniel Carlisle
Charvin Dixon
Donald Haldeman
Walter Zobell
  Kanada
Larry Ivanny
James Platz
John Primrose
Edward Wladichuk
  Spanyolország
Esteban Azcue Larranaga
Jaime Bladas Santasusagna
Ricardo Sancho Navarro
Eladio Vallduvi Casals
1977   Antibes   Olaszország
Silvano Basagni
Alberto Carneroli
Carlo Danna
Angelo Alberto Giani
  Spanyolország
Esteban Azcue Larranaga
Ricardo Sancho Navarro
Ruiz Rumoroso
Eladio Vallduvi Casals
  USA
Hugh Bowie
Donald Haldeman
Frank Little
James Poindexter
1978   Szöul   USA
Lee Bannerman
Daniel Carlisle
Randy Voss
Walter Zobell
  Japán
Kan Numajiri
Mitsuyoshi Kodaira
Masao Obara
Vatanabe Kazumi
  Spanyolország
Luis Granados
Ricardo Sancho Navarro
Ruiz Rumoroso
Eladio Vallduvi Casals
1979   Montecatini   Olaszország
Silvano Basagni
Alberto Carneroli
Luciano Giovannetti
Angelo Alberto Giani
  Szovjetunió
Alexandr Asanov
Rustam Yambulatov
Sergei Okhotsky
Jurij Nikandrov
  Franciaország
Pierre Boutin
Christian Demarle
Bernard Blondeau
Michel Carrega
1981   Tucuman   Szovjetunió
Alexandr Asanov
Oleksandr Lavrinenko
Sergei Okhotsky
Rustam Yambulatov
  Spanyolország
Esteban Azcue Larranaga
Pedro Sainz
Ricardo Sancho Navarro
Eladio Vallduvi Casals
  Nagy-Britannia
Peter Boden
Peter Croft
James Young
John Tennison
1982   Caracas   Olaszország
Silvano Basagni
Daniele Cioni
Luciano Giovannetti
Angelo Alberto Giani
  Franciaország
Christophe Blein
Bernard Blondeau
Michel Carrega
Patrick Mahaut
  Szovjetunió
Alexandr Asanov
Oleksandr Lavrinenko
Sergei Okhotsky
Igor Semenov
1983   Edmonton   USA
Daniel Carlisle
Peter Piffath
Dayne Johnson
  Szovjetunió
Alexandr Asanov
Oleksandr Lavrinenko
Igor Semenov
  Ausztrália
Graeme Boyd
James Ellis
John Maxwell
1985   Montecatini   Olaszország
Silvano Basagni
Daniele Cioni
Luciano Giovannetti
  Szovjetunió
Alexandr Asanov
Rustam Yambulatov
Oleksandr Lavrinenko
  Csehszlovákia
Miroslav Bednarik
Josef Machan
Jindrich Paroubek
1986   Suhl   Csehszlovákia
Miroslav Bednarik
Josef Machan
Jindrich Paroubek
  Olaszország
Daniele Cioni
Luciano Giovannetti
Albano Pera
  Szovjetunió
Alexandr Asanov
Oleksandr Lavrinenko
Alexander Starodub
1987   Valencia   Portugália
Helder Cavaco
Joao Rebelo
José Pinto
  Szovjetunió
Oleksandr Lavrinenko
Dmytro Monakov
Urmas Saaliste
  USA
Ken Blasi
Daniel Carlisle
George Allen Haas
1989   Montecatini   Olaszország
Daniele Cioni
Albano Pera
Marco Venturini
  Magyarország
Zoltan Bodo
Karoly Gombos
Istvan Putz
  Portugália
Antonio Marques
Joao Rebelo
Luis Tinoco
1990   Moszkva   Olaszország
Daniele Cioni
Albano Pera
Marco Venturini
  Portugália
Antonio Marques
Joao Rebelo
Manuel Silva
  Németország
Joerg Damme
Thomas Fichtner
Ralf Rehberg
1991   Perth   USA
Richard Chordash
Bret Erickson
Jay Waldron
  Nagy-Britannia
Peter Boden
Peter Croft
Kevin Gill
  Spanyolország
Jose Bladas
Rafael Axpe
Juan Torne
1993   Barcelona   Olaszország
Giovanni Pellielo
Roberto Scalzone
Marco Venturini
  Spanyolország
Jose Bladas
Pedro Martin
Jose Luis Perez
  Németország
Joerg Damme
Olaf Kirchstein
Uwe Moeller
1994   Fagnano   Olaszország
Giovanni Pellielo
Roberto Scalzone
Marco Venturini
  Portugália
Joao Rebelo
Luis Pereira
Manuel Silva
  Németország
Karsten Bindrich
Joerg Damme
Bjoern Hille
1995   Nicosia   Olaszország
Giovanni Pellielo
Marcello Tittarelli
Marco Venturini
  Ausztrália
Michael Diamond
Russell Mark
Filippo Petriella
  USA
Brian Ballard
Lance Bade
Joshua Lakatos
1997   Lima   Olaszország
Giovanni Pellielo
Roberto Scalzone
Rodolfo Vigano
  Portugália
Joao Rebelo
Jose Silva
Manuel Silva
  Ausztrália
Benjamin Kelley
Russell Mark
Adam Vella
1998   Barcelona   Olaszország
Marco Venturini
Marcello Tittarelli
Giovanni Pellielo
  USA
David Grazioli
James Graves
Lance Bade
  Portugália
Jose Silva
Joao Rebelo
Luis Pereira
1999   Tampere   Ausztrália
Michael Diamond
Russell Mark
Glenn Kable
  Oroszország
Alexey Alipov
Sergey Lyubomirov
Igor Chebanov
  USA
Dominic Grazioli
Matthew Depuydt
Lance Bade
2001   Kairó   Ausztrália
Michael Diamond
Benjamin Kelley
Nathan Cassells
  USA
Bret Erickson
Joshua Lakatos
Lance Bade
  Oroszország
Pavel Gurkin
Alexey Alipov
Ivan Derevskiy
2002   Lahti   Irország
Derek Burnett
David Malone
Philip Murphy
  Ausztrália
Michael Diamond
Russell Mark
Adam Vella
  Finnország
Tommi Andelin
Ville Laitinen
Petri Nummela
2003   Nicosia   Oroszország
Alexey Alipov
Maxim Kosarev
Igor Chebanov
  Olaszország
Giovanni Pellielo
Marco Venturini
Massimo Fabbrizi
  Szlovákia
Vladimir Slamka
Mario Filipovic
Roman Cavara
2005   Lonato   Olaszország
Massimiliano Mola
Massimo Fabbrizi
Giovanni Pellielo
  Ausztrália
Thomas Turner
Michael Diamond
Adam Vella
  Franciaország
Stephane Clamens
Jean-Pierre Chavassieux
Yves Tronc
2006   Zagráb   Oroszország
Pavel Gurkin
Alexey Alipov
Maxim Kosarev
  India
Manavjit Singh Sandhu
Mansher Singh
Anwer Sultan
  USA
Bret Erickson
Matthew Wallace
Lance Bade
2007   Nicosia   Kuvait
Khaled Almudhaf
Naser Meqlad
Abdulrahman Al Faihan
  Olaszország
Giovanni Pellielo
Erminio Frasca
Massimo Fabbrizi
  Írország
Philip Murphy
Derek Burnett
David Malone
2009   Maribor   Olaszország   Szlovákia   Csehország

Női Egyéni (1962 - 2009)Szerkesztés

Év Helység Arany Ezüst Bronz
1962   Kairó   Valentina Gerasina   Charlotte Berkenkamp   Sheila Breckon
1966   Wiesbaden   Elisabeth von Soden   Charlotte Berkenkamp   Valentina Gerasina
1967   Bologna   Elisabeth von Soden   Valentina Gerasina   Vera Verigina
1969   San Sebastian   Bina Avrile Guiducci   Elisabeth von Soden   Valentina Gerasina
1970   Phoenix   Julia Sidorova   Bina Avrile Guiducci   Valentina Gerasina
1971   Bologna   Galina Khomutova   Susan Nattrass   |Nuria Ortiz
1974   Bern   Susan Nattrass   Audrey Grosch   Francoise Robrolle
1975   München   Susan Nattrass   Elisabeth von Soden   Natalia Ukolova
1977   Antibes   Susan Nattrass   Audrey Grosch   Wanda Gentiletti
1978   Seoul   Susan Nattrass   Wanda Gentiletti   Maria Carmen Garcia de Cubas
1979   Montecatini Terme   Susan Nattrass   Julia Klekova   Larisa Tushkina
1981   Tucuman   Susan Nattrass   Mauricette Colavito   Frances Strodtman
1982   Caracas   Maria Carmen Garcia de Cubas   Susan Nattrass   Elena Shishirina
1983   Edmonton   Connie Tomsovic   Elena Shishirina   Susan Nattrass
1985   Montecatini Terme   Li Li   Elena Shishirina   Frances Strodtman
1986   Suhl   Gao E   Elena Shishirina   Susan Nattrass
1987   Valencia   Weiping Yin   Gao E   Satu Pusila
1989   Montecatini Terme   Elena Shishirina   Gema Usieto   Muriel Bernard
1990   Moszkva   Pia Baldisserri   Roberta Pelosi   Yujin Wang
1991   Perth   Gema Usieto   Susan Nattrass   Roberta Pelosi
1993   Barcelona   Gema Usieto   Deena Julin   Gao E
1994   Fagnano   Paola Tattini   Deena Julin   Denise Morrison
1995   Nicosia   Frances Strodtman   Deena Julin   Satu Makela
1997   Lima   Elena Rabaia   Gema Usieto   Deserie Wakefield-Baynes
1998   Barcelona   Satu Pusila   Susanne Kiermayer   Hua Guo
1999   Tampere   Cindy Gentry   Satu Pusila   Delphine Racinet
2001   Kairó   Irina Laricheva   Susan Nattrass   Gao E
2002   Lahti   Elena Tkach   Daina Gudzinevičiūtė   Yujin Wang
2003   Nicosia   Victoria Chuyko   Roberta Pelosi   Zuzana Štefečeková
2005   Lonato   Deborah Gelisio   Irina Laricheva   Susan Nattrass
2006   Zágráb   Susan Nattrass   Li Csen   Hye Gyong Chae
2007   Nicosia   Yingzi Liu   Deborah Gelisio   Daniela Del Din
2009   Maribor   Jessica Rossi   Irina Laricheva   Satu Mäkelä-Nummela

Női Csapat (1975-2009)Szerkesztés

Év Város Arany Ezüst Bronz
1975   München   Szovjetunió
Valentina Gerasina
Julia Klekova
Natalia Ukolova
  Németország
Marlene Caspary
Beate Roselius
Elisabeth von Soden
  USA
Audrey Grosch
Kathleen Sedleczky
Frances Strodtman
1977   Antibes   Olaszország
Bina Avrile Guiducci
Wanda Gentiletti
Elda Rolandi
  USA
Audrey Grosch
Loral Delaney
Frances Strodtman
  Spanyolország
Maria Carmen Garcia de Cubas
Maria Pilar Gonzalez de Rionda
Teresa de Llaurador
1978   Szöul   Olaszország
Wanda Gentiletti
Bina Avrile Guiducci
Bianca Rosa Hansberg
  Spanyolország
Maria Carmen Garcia de Cubas
Maria Pilar Gonzalez de Rionda
Maria Teresa Munoz
  USA
Loral Delaney
Audrey Grosch
Valeria Johnson
1979   Montecatini Terme   Szovjetunió
Larisa Tushkina
Valentina Hlebnikova
Julia Klekova
  Olaszország
Bina Avrile Guiducci
Wanda Gentiletti
Elda Rolandi
  USA
Hoyle C.
Valeria Johnson
Frances Strodtman
1981   Tucuman   Spanyolország
Maria Carmen Garcia de Cubas
Maria Pilar Gonzalez de Rionda
Maria Teresa Munoz
  USA
Audrey Grosch
Glenda Stark
Frances Strodtman
1982   Caracas   USA
Carol Mc Clure
Frances Strodtman
Connie Tomsovic
  Spanyolország
Maria Carmen Garcia de Cubas
Maria Teresa Munoz
Maria Dolores Palazon Hurtado
  Kína
Gao E
Li Li
Yali Xu
1983   Edmonton   USA
Loral Delaney
Frances Strodtman
Connie Tomsovic
  Spanyolország
Maria Carmen Garcia de Cubas
Maria Pilar Gonzalez de Rionda
Maria Dolores Palazon Hurtado
  Kína
Gao E
Li Li
Yali Xu
1985   Montecatini Terme   Kína
Gao E
Li Li
Yujin Wang
  Olaszország
Paola Tattini
Pia Baldisserri
Wanda Gentiletti
  Kanada
Susan Nattrass
Anne Mc Garvey
Lisa Salt
1986   Suhl   Szovjetunió
Svetlana Lazareva
Marina Michailova
Elena Shishirina
  Kína
Gao E
Li Li
Weiping Yin
  Olaszország
Wanda Gentiletti
Roberta Morara
Pia Baldisserri
1989   Montecatini Terme   Szovjetunió
Daina Gudzinevičiūtė
Svetlana Lazareva
Elena Shishirina
  Spanyolország
Maria Dolores Palazon Hurtado
María Quintanal
Gema Usieto
  Kína
Gao E
Ruizhen Lu
Weiping Yin
1990   Moszkva   Olaszország
Paola Tattini
Pia Baldisserri
Roberta Pelosi
  Szovjetunió
Maya Gubieva
Irina Laricheva
Elena Shishirina
  Kína
Ruizhen Lu
Yujin Wang
Weiping Yin
1991   Perth   Kína
Li Li
Yujin Wang
Weiping Yin
  Szovjetunió
Victoria Chuyko
Elena Shishirina
Elena Tkach
  Franciaország
Muriel Bernard
Mauricette Colavito
Gisele Renaud
1993   Barcelona   Kína
Gao E
Yujin Wang
Weiping Yin
  Németország
Silke Huesing
Susanne Kiermayer
Petra Knetemann
  Spanyolország
Maria Dolores Palazon Hurtado
Mari Luz Terol
Gema Usieto
1994   Fagnano   Olaszország
Emanuela Caponi
Roberta Pelosi
Paola Tattini
  USA
Deena Julin
Denise Morrison
Theresa Wentzel
  Németország
Silke Huesing
Susanne Kiermayer
Petra Knetemann
1995   Nicosia   USA
Deena Julin
Denise Morrison
Frances Strodtman
  Olaszország
Cristina Bocca
Roberta Pelosi
Paola Tattini
  Finnország
Satu Makela
Satu Pusila
Tiina Viljanen
1997   Lima   Olaszország
Cristina Bocca
Roberta Pelosi
Paola Tattini
  USA
Carolyn Koch-Paramore
Deena Mendicino
Joetta Novinski
  Oroszország
Irina Laricheva
Elena Rabaia
Maria Volkova
1998   Barcelona   Kína
Li Csen
Hua Guo
Gao E
  USA
Deena Minyard
Cindy Gentry
Theresa Dewitt
  Németország
Sonja Scheibl
Silke Huesing
Susanne Kiermayer
1999   Tampere   Kína
Fang Han
Li Csen
Gao E
  Franciaország
Delphine Racinet
Gisele Renaud
Yolande Vidal
  Olaszország
Cristina Bocca
Giulia Iannotti
Roberta Pelosi
2001   Kairó   Oroszország
Irina Laricheva
Elena Tkach
Maria Zub
  Kína
Gao E
Hua Guo
Yingzi Liu
  Ausztrália
Suzanne Balogh
Deserie Baynes
Nessa Jenkins
2002   Lahti   Oroszország
Irina Laricheva
Elena Tkach
Maria Zub
  Spanyolország
Vanessa Leon
Vanesa Majuelo
María Quintanal
  Kína
Gao E
Huike Ma
Yujin Wang
2003   Nicosia   Olaszország
Roberta Pelosi
Giulia Iannotti
Maria Sole Santasilia
  Kína
Gao E
Yujin Wang
Yingzi Liu
  Spanyolország
Vanessa Leon
María Quintanal
Vanesa Majuelo
2005   Lonato   Oroszország
Irina Laricheva
Elena Tkach
Elena Rabaia
  Olaszország
Deborah Gelisio
Romina Giansanti
Giulia Iannotti
  Kína
Huike Ma
Gao E
Yi Wen Wang
2006   Zágráb   Kína
Li Csen
Mei Zhu
Gao E
  Nagy Britannia
Lesley Goddard
Charlotte Kerwood
Shona Marshall
  Oroszország
Elena Tkach
Irina Laricheva
Tatiana Barsuk
2007   Nicosia   Olaszország
Deborah Gelisio
Giulia Iannotti
Arianna Perilli
  Kína
Yingzi Liu
Li Csen
Gao E
  Németország
Sonja Scheibl
Susanne Kiermayer
Jana Beckmann
2009   Maribor   Olaszország   Nagy Britannia   San Marino

Külső hivatkozásokSzerkesztés