Főmenü megnyitása

Északi összetett az 1956. évi téli olimpiai játékokon

Az 1956. évi téli olimpiai játékokon az északi összetett versenyszámát január 29-én és 31-én rendezték meg Cortina d’Ampezzóban. A versenyt a norvég Sverre Stenersen nyerte meg. Magyar versenyző nem vett részt a versenyszámban.

Északi összetett
a VII. téli olimpián
Nordic combined pictogram.svg
Adatok
HelyszínCortina d’Ampezzo
Dátumjanuár 2931.
Versenyzők12 nemzetből
Érmesek
Aranyérem  Norvégia Norvégia
Ezüstérem  Svédország Svédország
Bronzérem  Lengyelország Lengyelország

 ← 19521960 → 

Részt vevő nemzetekSzerkesztés

A versenyeken 12 nemzet 36 sportolója vett részt.

ÉremtáblázatSzerkesztés

(Az egyes számoszlopok legmagasabb értéke vagy értékei vastagítással kiemelve.)

Az 1956. évi téli olimpiai játékok éremtáblázata északi összetettben  
Ország   Arany   Ezüst   Bronz Összesen
1.   Norvégia (NOR) 1 0 0 1
2.   Svédország (SWE) 0 1 0 1
3.   Lengyelország (POL) 0 0 1 1
Összesen 1 1 1 3

EredményekSzerkesztés

A versenyzők síugrásban normálsáncról három ugrást teljesítettek, ebből a két legmagasabb pontszámot vették figyelembe a rangsorolásnál. A 15 km-es sífutás eredménye alapján is pontszámokat kaptak a versenyzők, az összesített pontszámok alapján állapították meg a végeredményt.

A távolságok méterben, az időeredmények másodpercben értendők. A síugrásnál a figyelembe nem vett pontszámok zárójelben olvashatóak.

SíugrásSzerkesztés

A normálsáncú síugrást január 29-én rendezték.

Hely. Versenyző Nemzet 1. ugrás 2. ugrás 3. ugrás Pont
Táv. Pont Táv. Pont Táv. Pont
1. Jurij Moskin   Szovjetunió (URS) 75,5 110,5 79,5 (83,5) 77,0 107,0 217,5
2. Sverre Stenersen   Norvégia (NOR) 65,0 (95,5) 73,0 107,5 74,0 107,5 215,0
3. Bengt Eriksson   Svédország (SWE) 72,5 108,0 72,5 106,0 68,0 (99,5) 214,0
4. Sepp Schiffner   Ausztria (AUT) 71,5 105,0 73,5 106,5 73,0 (104,0) 211,5
5. Aleksander Kowalski   Lengyelország (POL) 69,5 (99,0) 74,0 104,5 75,0 106,0 210,5
5. Josizava Hirosi   Japán (GIA) 69,5 (98,0) 76,5 106,5 74,0 104,0 210,5
7. Willi Egger   Ausztria (AUT) 69,5 (102,0) 73,0 105,0 72,5 103,0 208,0
8. Eeti Nieminen   Finnország (FIN) 65,0 (99,5) 70,5 105,0 68,0 101,0 206,0
9. Gerhard Glaß   Egyesült Német Csapat (EUA) 72,0 103,0 72,5 100,5 72,5 (77,0) 203,5
10. Franciszek Gąsienica Groń   Lengyelország (POL) 66,5 (60,0) 72,5 101,5 71,5 101,5 203,0
10. Tormod Knutsen   Norvégia (NOR) 63,5 (89,5) 70,5 103,5 69,0 99,5 203,0
12. Alfredo Prucker   Olaszország (ITA) 70,0 101,0 70,0 100,0 67,0 (95,0) 201,0
12. Leonyid Fjodorov   Szovjetunió (URS) 70,5 101,0 71,0 100,0 69,0 (98,0) 201,0
14. Nyikolaj Guszakov   Szovjetunió (URS) 67,0 98,0 72,5 102,0 70,0 (96,5) 200,0
15. Arne Barhaugen   Norvégia (NOR) 64,5 99,0 67,0 (98,5) 68,0 100,0 199,0
16. Leopold Kohl   Ausztria (AUT) 66,5 97,5 69,5 101,0 68,0 (95,5) 198,5
17. Marvin Crawford   Egyesült Államok (USA) 67,0 (96,5) 69,5 97,5 69,5 99,0 196,5
17. Paavo Korhonen   Finnország (FIN) 65,5 97,0 67,0 (96,5) 69,5 99,5 196,5
19. Enzo Perin   Olaszország (ITA) 67,0 97,5 70,0 98,5 68,0 (95,5) 196,0
20. Heinz Hauser   Egyesült Német Csapat (EUA) 64,5 (93,0) 71,0 101,0 67,5 94,0 195,0
21. Esko Jussila   Finnország (FIN) 63,5 96,5 65,0 97,5 65,0 (95,0) 194,0
22. Vítězslav Lahr   Csehszlovákia (TCH) 64,0 (92,0) 68,0 98,0 67,0 95,0 193,0
23. Szató Kóicsi   Japán (GIA) 66,0 (93,0) 68,0 98,0 65,5 93,5 191,5
24. Helmut Böck   Egyesült Német Csapat (EUA) 66,0 97,0 66,5 93,0 65,5 (91,5) 190,0
25. Josef Nüsser   Csehszlovákia (TCH) 64,5 (92,5) 68,0 95,5 65,5 94,0 189,5
26. Kjetil Mårdalen   Norvégia (NOR) 64,0 93,0 65,5 (92,5) 67,0 96,0 189,0
27. Uno Kajak   Szovjetunió (URS) 59,0 (84,0) 64,5 92,0 66,5 94,5 186,5
28. Vlastimil Melich   Csehszlovákia (TCH) 60,5 (88,5) 62,0 90,5 65,0 93,0 183,5
29. Jan Raszka   Lengyelország (POL) 64,0 (89,0) 65,0 91,5 64,5 91,0 182,5
30. Charles Tremblay   Egyesült Államok (USA) 61,5 (88,0) 64,0 91,0 64,5 91,0 182,0
31. Irvin Servold   Kanada (CAN) 64,0 91,0 64,5 89,0 63,0 (87,5) 180,0
32. Herbert Leonhardt   Egyesült Német Csapat (EUA) 56,0 (79,5) 62,0 89,0 62,0 88,0 177,0
33. Józef Daniel Krzeptowski   Lengyelország (POL) 57,0 (78,0) 62,0 87,5 60,5 86,0 173,5
33. Theodore Farwell, Jr.   Egyesült Államok (USA) 60,5 88,5 59,5 (83,0) 61,0 85,0 173,5
35. Aldo Pedrana   Olaszország (ITA) 60,5 85,0 58,0 (79,5) 60,0 83,0 168,0
36. Buck Levy   Egyesült Államok (USA) 54,5 (72,5) 60,0 80,5 61,0 81,5 162,0

SífutásSzerkesztés

A 15 km-es sífutást január 31-én rendezték.

Hely. Versenyző Nemzet Idő Pont
1. Sverre Stenersen   Norvégia (NOR) 56:18 240,000
2. Paavo Korhonen   Finnország (FIN) 56:32 239,097
3. Arne Barhaugen   Norvégia (NOR) 57:11 236,581
4. Vlastimil Melich   Csehszlovákia (TCH) 57:18 236,100
5. Vítězslav Lahr   Csehszlovákia (TCH) 57:39 234,800
6. Kjetil Mårdalen   Norvégia (NOR) 57:43 234,500
7. Franciszek Gąsienica Groń   Lengyelország (POL) 57:55 233,800
8. Nyikolaj Guszakov   Szovjetunió (URS) 58:17 232,300
9. Tormod Knutsen   Norvégia (NOR) 58:22 232,000
10. Alfredo Prucker   Olaszország (ITA) 58:52 230,100
11. Helmut Böck   Egyesült Német Csapat (EUA) 59:13 228,700
12. Leonyid Fjodorov   Szovjetunió (URS) 59:17 228,500
13. Josef Nüsser   Csehszlovákia (TCH) 59:28 227,800
14. Eeti Nieminen   Finnország (FIN) 1:00:20 224,400
15. Aldo Pedrana   Olaszország (ITA) 1:00:36 223,400
15. Bengt Eriksson   Svédország (SWE) 1:00:36 223,400
17. Heinz Hauser   Egyesült Német Csapat (EUA) 1:00:43 222,900
18. Enzo Perin   Olaszország (ITA) 1:00:48 222,600
18. Józef Daniel Krzeptowski   Lengyelország (POL) 1:00:48 222,600
18. Uno Kajak   Szovjetunió (URS) 1:00:48 222,600
21. Leopold Kohl   Ausztria (AUT) 1:01:00 221,800
22. Theodore Farwell, Jr.   Egyesült Államok (USA) 1:01:21 220,500
23. Herbert Leonhardt   Egyesült Német Csapat (EUA) 1:01:34 219,600
24. Irvin Servold   Kanada (CAN) 1:01:44 219,000
25. Sepp Schiffner   Ausztria (AUT) 1:02:02 217,800
26. Marvin Crawford   Egyesült Államok (USA) 1:02:24 216,400
27. Esko Jussila   Finnország (FIN) 1:02:38 215,500
28. Willi Egger   Ausztria (AUT) 1:03:00 214,100
29. Aleksander Kowalski   Lengyelország (POL) 1:03:37 211,700
30. Gerhard Glaß   Egyesült Német Csapat (EUA) 1:04:17 209,100
31. Jurij Moskin   Szovjetunió (URS) 1:04:18 209,100
32. Jan Raszka   Lengyelország (POL) 1:05:15 205,400
33. Buck Levy   Egyesült Államok (USA) 1:05:42 203,600
34. Charles Tremblay   Egyesült Államok (USA) 1:07:40 196,000
35. Szató Kóicsi   Japán (GIA) 1:08:21 193,400
Josizava Hirosi   Japán (GIA) nem ért célba

ÖsszesítésSzerkesztés

Helyezés Versenyző Nemzet Síugrás Sífutás Összesítés
1  Arany Sverre Stenersen   Norvégia (NOR) 215,0 240,000 455,000
2  Ezüst Bengt Eriksson   Svédország (SWE) 214,0 223,400 437,400
3  Bronz Franciszek Gąsienica Groń   Lengyelország (POL) 203,0 233,800 436,800
4. Paavo Korhonen   Finnország (FIN) 196,5 239,097 435,597
5. Arne Barhaugen   Norvégia (NOR) 199,0 236,581 435,581
6. Tormod Knutsen   Norvégia (NOR) 203,0 232,000 435,000
7. Nyikolaj Guszakov   Szovjetunió (URS) 200,0 232,300 432,300
8. Alfredo Prucker   Olaszország (ITA) 201,0 230,100 431,100
9. Eeti Nieminen   Finnország (FIN) 206,0 224,400 430,400
10. Leonyid Fjodorov   Szovjetunió (URS) 201,0 228,500 429,500
11. Sepp Schiffner   Ausztria (AUT) 211,5 217,800 429,300
12. Vítězslav Lahr   Csehszlovákia (TCH) 193,0 234,800 427,800
13. Jurij Moskin   Szovjetunió (URS) 217,5 209,100 426,600
14. Kjetil Mårdalen   Norvégia (NOR) 189,0 234,500 423,500
15. Aleksander Kowalski   Lengyelország (POL) 210,5 211,700 422,200
16. Willi Egger   Ausztria (AUT) 208,0 214,100 422,100
17. Leopold Kohl   Ausztria (AUT) 198,5 221,800 420,300
18. Vlastimil Melich   Csehszlovákia (TCH) 183,5 236,100 419,600
19. Helmut Böck   Egyesült Német Csapat (EUA) 190,0 228,700 418,700
20. Enzo Perin   Olaszország (ITA) 196,0 222,600 418,600
21. Heinz Hauser   Egyesült Német Csapat (EUA) 195,0 222,900 417,900
22. Josef Nüsser   Csehszlovákia (TCH) 189,5 227,800 417,300
23. Marvin Crawford   Egyesült Államok (USA) 196,5 216,400 412,900
24. Gerhard Glaß   Egyesült Német Csapat (EUA) 203,5 209,100 412,600
25. Esko Jussila   Finnország (FIN) 194,0 215,500 409,500
26. Uno Kajak   Szovjetunió (URS) 186,5 222,600 409,100
27. Irvin Servold   Kanada (CAN) 180,0 219,000 399,000
28. Herbert Leonhardt   Egyesült Német Csapat (EUA) 177,0 219,600 396,600
29. Józef Daniel Krzeptowski   Lengyelország (POL) 173,5 222,600 396,100
30. Theodore Farwell, Jr.   Egyesült Államok (USA) 173,5 220,500 394,000
31. Aldo Pedrana   Olaszország (ITA) 168,0 223,400 391,400
32. Jan Raszka   Lengyelország (POL) 182,5 205,400 387,900
33. Szató Kóicsi   Japán (GIA) 191,5 193,400 384,900
34. Charles Tremblay   Egyesült Államok (USA) 182,0 196,000 378,000
35. Buck Levy   Egyesült Államok (USA) 162,0 203,600 365,600
Josizava Hirosi   Japán (GIA) 210,5 nem ért célba

ForrásokSzerkesztés