Az 1. FFC Turbine Potsdam egy német női labdarúgó klub, amely a német női első osztályban szerepel. A klub székhelye Potsdam és hazai mérkőzéseiket a Karl-Liebknecht-Stadionban játsszák. Legnagyobb riválisa az FFC Frankfurt.

1. FFC Turbine Potsdam
Csapatadatok
Teljes csapatnév 1. Frauen-Fußball-Club
Turbine Potsdam 71 e. V.
SzékhelyPotsdam, Németország
Alapítva1999. április 1.
Stadion Karl-Liebknecht-Stadion,
Potsdam, Németország
Vezetőedző német Matthias Rudolph
Elnök német Rolf Kutzmutz
Bajnokság Bundesliga
Nemzeti sikerek
Német Bajnok6 alkalommal
Német Kupagyőztes3 alkalommal
Nemzetközi sikerek
UEFA - Champions League.png BL2 alkalommal
Csapatmezek
Hazai
Idegenbeli
Hivatalos honlap
1. FFC Turbine Potsdam honlapja
A Wikimédia Commons tartalmaz 1. FFC Turbine Potsdam témájú médiaállományokat.

JátékoskeretSzerkesztés

2020. január 2-i állapotnak megfelelően.[1]

# Poszt Név
1   K Zala Mersnik
30   K Vanessa Fischer
31   K Jamie Gerstenberg
2   V Sara Agrez
3   V Caroline Siems
4   V Johanna Elsig
8   V Małgorzata Mesjasz
19   V Lara Schmidt
20   V Bianca Schmidt
25   V Rahel Kiwic
7   KP Anna Gasper
11   KP Dina Orschmann
13   KP Rieke Dieckmann
# Poszt Név
15   KP Marie Höbinger
16   KP Luca Maria Graf
18   KP Gina Chmielinski
21   KP Anna Gerhardt
23   KP Klára Cahynová
27   KP Sarah Zadrazil
9   CS Adrijana Mori
10   CS Karoline Smidt Nielsen
14   CS Sophie Weidauer
17   CS Viktoria Schwalm
22   CS Nina Ehegötz
24   CS Lara Prašnikar

SikerekSzerkesztés

2004–2005, 2009–2010
2003–04, 2005–06, 2008–09, 2009–10, 2010–11, 2011–12
2003–04, 2004–05, 2005–06

Nemzetközi kupaszereplésekSzerkesztés

Szezon Forduló Csapat Otthon Idegenben Össz.
2004–2005 2. selejtezőkör   Montpellier 6–0
  Wrocław 4–1
  ASD Torres 7–5
Negyeddöntők   Enyergija Voronyezs 1–1 4–1 5–2
Elődöntők   Trondheim 3–1 4–0 7–1
Döntő   Djurgårdens IF 2–0 3–1 5–1
2005–2006 2. selejtezőkör   Neulengbach 12–1
  Saestum Zeist 2–0
  Montpellier 0–0
Negyeddöntők   Valur Reykjavík 8–1 11–1 19–2
Elődöntők   Djurgårdens IF 5–2 2–3 7–5
Döntő   Frankfurt 2–3 0–4 2–7
2006–2007 2. selejtezőkör   Rapide Wezemaal 1–0
  Saestum Zeist 2–2
  Sparta Praha 4–0
Negyeddöntők   Brøndby 0–3 2–1 2–4
2009–2010 Legjobb 32   Honka Espoo 8–1 8–0 16–1
Legjobb 16   Brøndby 4–0 1–0 5–0
Negyeddöntők   Røa IL 5–0 5–0 10–0
Elődöntők   FCR 2001 Duisburg 0–1 1–0 (h.u.) (3–1 t) 1–1
Döntő   Olympique Lyon 0–0 (h.u.) (7–6 t)
2010–2011 Legjobb 32   Åland United 9–0 6–0 15–0
Legjobb 16   Neulengbach 9–0 7–0 16–0
Negyeddöntők   Juvisy 3–0 6–2 9–2
Elődöntők   FCR 2001 Duisburg 2–2 1–0 3–2
Döntő   Olympique Lyon 0–2
2011–2012 Legjobb 32   Þór/KA Akureyri 6–0 a 8–2 14–2
Legjobb 16   Glasgow City 7–0 10–0 17–0
Negyeddöntők   Rosszijanka 3–0 2–0 5–0
Elődöntők   Olympique Lyon 1–5 0–0 1–5
2012–2013 Legjobb 32   Standard Liège 3–1 5–0 8–1
Legjobb 16   Arsenal 1–2 3–4 4–6
2013–2014 Legjobb 32   MTK Hungária 5–0 6–0 11–0
Legjobb 16   Olympique Lyon 2–1 0–1 2–2 (ig.)
Negyeddöntők   ASD Torres 8–0 4–1 12–1
Elődöntők   Wolfsburg 2–4 0–0 2–4

JegyzetekSzerkesztés

  1. 1. Mannschaft (német nyelven). turbine-potsdam.de. (Hozzáférés: 2020. január 2.)

Külső hivatkozásokSzerkesztés