Cselgáncs a 2019. évi Európa játékokon

A 2019. évi Európa játékokon a cselgáncsban összesen 15 versenyszámot rendeztek. A cselgáncs versenyszámait június 22. és 25. között tartották.

EseménynaptárSzerkesztés

Összesített éremtáblázatSzerkesztés

Ország   Arany   Ezüst   Bronz Összesen
1.   Oroszország (RUS) 2 2 0 4
2.   Franciaország (FRA) 2 0 2 4
3.   Ukrajna (UKR) 2 0 0 2
4.   Koszovó (KOS) 1 1 0 2
5.   Grúzia (GEO) 1 0 5 6
6.   Belgium (BEL) 1 0 1 2
  Svédország (SWE) 1 0 1 2
8.   Hollandia (NED) 0 1 1 2
  Nagy-Britannia (GBR) 0 1 1 2
  Olaszország (ITA) 0 1 1 2
  Portugália (POR) 0 1 1 2
  Spanyolország (ESP) 0 1 1 2
13.   Azerbajdzsán (AZE) 0 1 0 1
  Bulgária (BUL) 0 1 0 1
15.   Ausztria (AUT) 0 0 1 1
  Görögország (GRE) 0 0 1 1
  Horvátország (CRO) 0 0 1 1
  Magyarország (HUN) 0 0 1 1
  Németország (GER) 0 0 1 1
  Szlovénia (SLO) 0 0 1 1

FérfiSzerkesztés

ÉremtáblázatSzerkesztés

Ország   Arany   Ezüst   Bronz Összesen
1.   Grúzia (GEO) 2 1 5 8
2.   Oroszország (RUS) 1 1 1 3
3.   Belgium (BEL) 1 0 1 2
4.   Svédország (SWE) 1 0 0 1
  Törökország (TUR) 1 0 0 1
  Ukrajna (UKR) 1 0 0 1
7.   Azerbajdzsán (AZE) 0 1 2 3
8.   Bulgária (BUL) 0 1 0 1
  Izrael (ISR) 0 1 0 1
  Olaszország (ITA) 0 1 0 1
  Spanyolország (ESP) 0 1 0 1
12.   Ausztria (AUT) 0 0 1 1
  Franciaország (FRA) 0 0 1 1
  Görögország (GRE) 0 0 1 1
  Hollandia (NED) 0 0 1 1
  Magyarország (HUN) 0 0 1 1

ÉrmesekSzerkesztés

versenyszám   arany   ezüst   bronz
60 kg Lukhumi Chkhvimiani
  Grúzia (GEO)
Francisco Garrigos
  Spanyolország (ESP)
Amiran Papinashvili
  Grúzia (GEO)
Jorre Verstraeten
  Belgium (BEL)
66 kg Heorhij Zantaraja
  Ukrajna (UKR)
Matteo Medves
  Olaszország (ITA)
Bagrati Niniashvili
  Grúzia (GEO)
Vazha Margvelashvili
  Grúzia (GEO)
73 kg Tommy Macias
  Svédország (SWE)
Rustam Orujov
  Azerbajdzsán (AZE)
Georgios Azoidis
  Görögország (GRE)
Lasha Shavdatuashvili
  Grúzia (GEO)
81 kg Matthias Casse
  Belgium (BEL)
Ivajlo Ivanov
  Bulgária (BUL)
Luka Maisuradze
  Grúzia (GEO)
Ungvári Attila
  Magyarország (HUN)
90 kg Mikail Ozerler
  Törökország (TUR)
Li Kochman
  Izrael (ISR)
Mammadali Mehdiyev
  Azerbajdzsán (AZE)
Huszejn Halmurzajev
  Oroszország (RUS)
100 kg Arman Adamjan
  Oroszország (RUS)
Varlam Liparteliani
  Grúzia (GEO)
Elmar Gasimov
  Azerbajdzsán (AZE)
Cyrille Maret
  Franciaország (FRA)
+100 kg Guram Tushishvili
  Grúzia (GEO)
Inal Taszojev
  Oroszország (RUS)
Hegyi Stephan
  Ausztria (AUT)
Henk Grol
  Hollandia (NED)

NőiSzerkesztés

ÉremtáblázatSzerkesztés

Ország   Arany   Ezüst   Bronz Összesen
1.   Franciaország (FRA) 2 0 2 4
2.   Oroszország (RUS) 1 2 1 4
3.   Koszovó (KOS) 1 1 1 3
4.   Szlovénia (SLO) 1 0 1 2
5.   Fehéroroszország (BLR) 1 0 0 1
  Ukrajna (UKR) 1 0 0 1
7.   Hollandia (NED) 0 2 1 3
8.   Bosznia-Hercegovina (BIH) 0 1 0 1
9.   Azerbajdzsán (AZE) 0 0 1 1
  Horvátország (CRO) 0 0 1 1
  Nagy-Britannia (GBR) 0 0 1 1
  Németország (GER) 0 0 1 1
  Olaszország (ITA) 0 0 1 1
  Portugália (POR) 0 0 1 1
  Spanyolország (ESP) 0 0 1 1
  Svédország (SWE) 0 0 1 1

ÉrmesekSzerkesztés

versenyszám   arany   ezüst   bronz
48 kg Darja Bilogyid
  Ukrajna (UKR)
Irina Dolgova
  Oroszország (RUS)
Julia Figueroa
  Spanyolország (ESP)
Maruša Štangar
  Szlovénia (SLO)
52 kg Majlinda Kelmendi
  Koszovó (KOS)
Natalja Kuzjutyina
  Oroszország (RUS)
Chelsie Giles
  Nagy-Britannia (GBR)
Amandine Buchard
  Franciaország (FRA)
57 kg Darja Mezseckaja
  Oroszország (RUS)
Nora Gjakova
  Koszovó (KOS)
Pauline Starke
  Németország (GER)
Telma Monteiro
  Portugália (POR)
63 kg Clarisse Agbegnenou
  Franciaország (FRA)
Alice Schlesinger
  Nagy-Britannia (GBR)
Sanne Vermeer
  Hollandia (NED)
Maria Centracchio
  Olaszország (ITA)
70 kg Margaux Pinot
  Franciaország (FRA)
Sanne van Dijke
  Hollandia (NED)
Barbara Matić
  Horvátország (CRO)
Anna Bernholm
  Svédország (SWE)
78 kg Klara Apotekar
  Szlovénia (SLO)
Guusje Steenhuis
  Hollandia (NED)
Loriana Kuka
  Koszovó (KOS)
Madeleine Malonga
  Franciaország (FRA)
+78 kg Marina Szluckaja
  Fehéroroszország (BLR)
Larisa Cerić
  Bosznia-Hercegovina (BIH)
Iryna Kindzerska
  Azerbajdzsán (AZE)
Kszenyija Csibiszova
  Oroszország (RUS)

VegyesSzerkesztés

ÉremtáblázatSzerkesztés

Ország   Arany   Ezüst   Bronz Összesen
1.   Oroszország (RUS) 1 0 0 1
2.   Portugália (POR) 0 1 0 1
3.   Ausztria (AUT) 0 0 1 1
  Franciaország (FRA) 0 0 1 1

ÉrmesekSzerkesztés

versenyszám   arany   ezüst   bronz
Csapat   Oroszország (RUS)
Darja Davidova
Kazbek Zankisijev
Gyenyisz Jarcev
Kszenyija Csibiszova
Alan Hubecov
Daria Mezhetskaia
Anasztaszija Konkina
Huszejn Halmurzajev
Alekszandra Babinceva
Musza Moguskov
Inal Taszojev
Aljona Prokopenko
  Portugália (POR)
Nuno Saraiva
Tiago Rodrigues
Patricia Sampaio
Rochele Nunes
Jorge Fonseca
Bárbara Timo
Telma Monteiro
Jorge Fernandes
Anri Egutidze
Joana Ramos
  Ausztria (AUT)
Marko Bubanja
Shamil Borchashvili
Katharina Tanzer
Hegyi Stephan
Lukas Reiter
Magdalena Krssakova
Daniel Allerstorffer
Michaela Polleres
  Franciaország (FRA)
Kilian Le Blouch
Marie-Ève Gahié
Margaux Pinot
Cyrille Maret
Priscilla Gneto
Axel Clerget
Guillamu Chaine
Anne Fatoumata M’Bairo
Aurelien Diesse
Amandine Buchard

JegyzetekSzerkesztés

ForrásokSzerkesztés

  • Judo (angol nyelven). (Hozzáférés: 2019. június 15.)