Férfi kajak kettes 1000 méter a 2016. évi nyári olimpiai játékokon

A 2016. évi nyári olimpiai játékokon a kajak-kenu férfi kajak kettes 1000 méteres versenyszámát a Lagoa Stadiumban rendezték.

Férfi kajak kettes 1000 méter
a XXXI. nyári olimpián
Adatok
HelyszínLagoa Stadium
Versenyzők24 résztvevő
12 nemzetből
Érmesek
Aranyérem  Németország Németország
Ezüstérem  Szerbia Szerbia
Bronzérem  Ausztrália Ausztrália

 ← 20122020 → 

Az olimpiai bajnok a német Max Rendschmidt és Marcus Groß párosa. Magyarországról Hufnágel Tibor és Ceiner Benjámin a hetedik helyen végzett.

VersenynaptárSzerkesztés

Az időpontok helyi idő szerint, zárójelben magyar idő szerint olvashatóak.

Dátum Időpont Forduló

EredményekSzerkesztés

ElőfutamokSzerkesztés

Az első helyezettek a döntőbe, a többiek az elődöntőbe jutottak.

Helyezés Nemzet Idő Mj
1. futam
1.   Németország (GER)
Max Rendschmidt
Marcus Gross
3:19,258 Q
2.   Szlovákia (SVK)
Vlček Erik
Tarr György
3:24,728
3.   Magyarország (HUN)
Hufnágel Tibor
Ceiner Benjámin
3:25,580
4.   Franciaország (FRA)
Arnaud Hybois
Étienne Hubert
3:25,654
5.   Kuba (CUB)
Jorge García
Reinier Torres
3:25,711
6.   Csehország (CZE)
Daniel Havel
Jan Štěrba
3:53,907
2. futam
1.   Szerbia (SRB)
Marko Tomićević
Milenko Zorić
3:15,298 Q
2.   Ausztrália (AUS)
Ken Wallace
Lachlan Tame
3:23,019
3.   Litvánia (LTU)
Ričardas Nekriošius
Andrej Olijnik
3:24,246
4.   Portugália (POR)
Emanuel Silva
João Ribeiro
3:26,284
5.   Olaszország (ITA)
Nicola Ripamonti
Giulio Dressino
3:30,429
6.   Kazahsztán (KAZ)
Jevgenyij Alekszejev
Alekszej Gyergunov
3:30,433

KözépfutamokSzerkesztés

Helyezés Név Idő Mj
1. futam
1.   Ausztrália (AUS)
Ken Wallace
Lachlan Tame
3:16,635 Q
2.   Olaszország (ITA)
Nicola Ripamonti
Giulio Dressino
3:17,942 Q
3.   Magyarország (HUN)
Hufnágel Tibor
Ceiner Benjámin
3:18,474 Q
4.   Kazahsztán (KAZ)
Jevgenyij Alekszejev
Alekszej Gyergunov
3:18,858
5.   Franciaország (FRA)
Arnaud Hybois
Étienne Hubert
3:21,100
2. futam
1.   Portugália (POR)
Emanuel Silva
João Ribeiro
3:18,099 Q
2.   Litvánia (LTU)
Ričardas Nekriošius
Andrej Olijnik
3:18,526 Q
3.   Szlovákia (SVK)
Vlček Erik
Tarr György
3:19,372 Q
4.   Csehország (CZE)
Daniel Havel
Jan Štěrba
3:21,569
5.   Kuba (CUB)
Jorge García
Reinier Torres
3:23,466

DöntőkSzerkesztés

B-döntőSzerkesztés

Helyezés Nemzet Idő
1.   Kuba (CUB)
Jorge García
Reinier Torres
3:18,768
2.   Franciaország (FRA)
Arnaud Hybois
Étienne Hubert
3:19,415
3.   Kazahsztán (KAZ)
Jevgenyij Alekszejev
Alekszej Gyergunov
3:20.827
4.   Csehország (CZE)
Daniel Havel
Jan Štěrba
3:25,966

A-döntőSzerkesztés

Helyezés Nemzet Idő
1  Arany   Németország (GER)
Max Rendschmidt
Marcus Gross
3:10,781
2  Ezüst   Szerbia (SRB)
Marko Tomićević
Milenko Zorić
3:10,969
3  Bronz   Ausztrália (AUS)
Ken Wallace
Lachlan Tame
3:12,593
4.   Portugália (POR)
Emanuel Silva
João Ribeiro
3:12,889
5.   Litvánia (LTU)
Ričardas Nekriošius
Andrej Olijnik
3:14,748
6.   Olaszország (ITA)
Nicola Ripamonti
Giulio Dressino
3:14,883
7.   Magyarország (HUN)
Hufnágel Tibor
Ceiner Benjámin
3:15,387
8.   Szlovákia (SVK)
Vlček Erik
Tarr György
3:15,916

ForrásokSzerkesztés