Főmenü megnyitása

Férfi négypárevezős a 2008. évi nyári olimpiai játékokon

A 2008. évi nyári olimpiai játékokon az evezés férfi négypárevezős versenyszámát augusztus 10. és augusztus 17. között rendezték a Shunyi evezőspályán.

Férfi négypárevezős
a XXIX. nyári olimpián
Rowing pictogram.svg
Adatok
HelyszínShunyi evezőspálya
Dátumaugusztus 10.augusztus 17.
Versenyzők52 résztvevő
13 nemzetből
Érmesek
Aranyérem 
Ezüstérem 
Bronzérem 

 ← 20042012 → 

EredményekSzerkesztés

Az idők másodpercben értendők. A rövidítések jelentése a következő:

  • QS: Elődöntőbe jutás helyezés alapján
  • QA: Az A-döntőbe jutás helyezés alapján
  • QB: A B-döntőbe jutás helyezés alapján

ElőfutamokSzerkesztés

Három előfutamot rendeztek, öt, illetve négy-négy hajóval. Az első három helyezett automatikusan az elődöntőbe került, a többiek a reményfutamba.

Helyezés Nemzet Idő Mj
1. futam
1.   Ausztrália (AUS)
Chris Morgan, James McRae, Brendan Long, Daniel Noonan
5:36,20 QS
2.   Olaszország (ITA)
Luca Agamennoni, Rossano Galtarossa, Simone Raineri, Simone Venier
5:36,42 QS
3.   Oroszország (RUS)
Szergej Fedorovcev, Nyikita Morgacsov, Igor Szalov, Nyikolaj Szpinyov
5:39,18 QS
4.   Észtország (EST)
Igor Kuzmin, Vladimir Latin, Allar Raja, Kaspar Taimsoo
5:42,22
5.   Csehország (CZE)
Milan Doleček, Jr., Jakub Hanák, David Jirka, Petr Vitásek
6:00,98
2. futam
1.   Lengyelország (POL)
Konrad Wasielewski, Marek Kolbowicz, Michał Jeliński, Adam Korol
5:38,76 QS
2.   Franciaország (FRA)
Julien Bahain, Cédric Berrest, Jonathan Coeffic, Pierre-Jean Peltier
5:41,75 QS
3.   Fehéroroszország (BLR)
Kiril Lemjaskevics, Aljakszandr Novikav, Valerij Radzevics, Pavel Surmej
5:43,73 QS
4.   Kuba (CUB)
Yuleidys Cascaret, Janier Concepción, Ángel Founier, Yoennis Hernández
5:44,68
3. futam
1.   Ukrajna (UKR)
Szerhij Hriny, Volodimir Pavlovszkij, Oleh Likov, Szerhij Bilouscsenko
5:40,11 QS
2.   Németország (GER)
René Bertram, Hans Gruhne, Stephan Krüger, Christian Schreiber
5:43,48 QS
3.   Egyesült Államok (USA)
Matt Hughes, Sam Stitt, Jamie Schroeder, Scott Gault
5:45,77 QS
4.   Szlovénia (SLO)
Gašper Fistravec, Janez Jurše, Jernej Jurše, Janez Zupanc
5:57,02

ReményfutamSzerkesztés

A reményfutamot négy résztvevővel rendezték. Az első három helyezett bejutott az elődöntőbe, a negyedik helyezett kiesett.

Helyezés Nemzet Idő Mj
1.   Észtország (EST)
Igor Kuzmin, Vladimir Latin, Allar Raja, Kaspar Taimsoo
6:01,46 QS
2.   Kuba (CUB)
Yuleidys Cascaret, Janier Concepción, Ángel Founier, Yoennis Hernández
6:03,56 QS
3.   Csehország (CZE)
Milan Doleček, Jr., Jakub Hanák, David Jirka, Petr Vitásek
6:04,95 QS
4.   Szlovénia (SLO)
Gašper Fistravec, Janez Jurše, Jernej Jurše, Janez Zupanc
6:12,64

ElődöntőkSzerkesztés

Két elődöntőt rendeztek, hat-hat részvevővel. Az első három helyezett bejutott az A-döntőbe, a többiek a B-döntőbe kerültek.

Helyezés Nemzet Idő Mj
1. futam
1.   Lengyelország (POL)
Konrad Wasielewski, Marek Kolbowicz, Michał Jeliński, Adam Korol
5:51,29 QA
2.   Ausztrália (AUS)
Chris Morgan, James McRae, Brendan Long, Daniel Noonan
5:52,93 QA
3.   Németország (GER)
René Bertram, Hans Gruhne, Stephan Krüger, Christian Schreiber
5:53,56 QA
4.   Csehország (CZE)
Milan Doleček, Jr., Jakub Hanák, David Jirka, Petr Vitásek
5:56,38 QB
5.   Oroszország (RUS)
Szergej Fedorovcev, Nyikita Morgacsov, Igor Szalov, Nyikolaj Szpinyov
5:59,56 QB
6.   Fehéroroszország (BLR)
Kiril Lemjaskevics, Aljakszandr Novikav, Valerij Radzevics, Pavel Surmej
6:06,80 QB
Helyezés Nemzet Idő Mj
2. futam
1.   Olaszország (ITA)
Luca Agamennoni, Rossano Galtarossa, Simone Raineri, Simone Venier
5:51,20 QA
2.   Egyesült Államok (USA)
Matt Hughes, Sam Stitt, Jamie Schroeder, Scott Gault
5:52,81 QA
3.   Franciaország (FRA)
Julien Bahain, Cédric Berrest, Jonathan Coeffic, Pierre-Jean Peltier
5:53,04 QA
4.   Észtország (EST)
Igor Kuzmin, Vladimir Latin, Allar Raja, Kaspar Taimsoo
5:54,57 QB
5.   Ukrajna (UKR)
Szerhij Hriny, Volodimir Pavlovszkij, Oleh Likov, Szerhij Bilouscsenko
6:03,71 QB
6.   Kuba (CUB)
Yuleidys Cascaret, Janier Concepción, Ángel Founier, Yoennis Hernández
6:04,99 QB

DöntőkSzerkesztés

B-döntőSzerkesztés

A B-döntőt hat egységgel rendezték. A futam első helyezettje összesítésben a hetedik helyen végzett.

Helyezés
(Összesített)
Nemzet Idő
1. (7.)   Oroszország (RUS)
Szergej Fedorovcev, Nyikita Morgacsov, Igor Szalov, Nyikolaj Szpinyov
5:46,17
2. (8.)   Ukrajna (UKR)
Szerhij Hriny, Volodimir Pavlovszkij, Oleh Likov, Szerhij Bilouscsenko
5:47,89
3. (9.)   Észtország (EST)
Igor Kuzmin, Vladimir Latin, Allar Raja, Kaspar Taimsoo
5:48,12
4. (10.)   Csehország (CZE)
Milan Doleček, Jr., Jakub Hanák, David Jirka, Petr Vitásek
5:50,07
5. (11.)   Fehéroroszország (BLR)
Kiril Lemjaskevics, Aljakszandr Novikav, Valerij Radzevics, Pavel Surmej
5:50,74
6. (12.)   Kuba (CUB)
Yuleidys Cascaret, Janier Concepción, Ángel Founier, Yoennis Hernández
5:52,66

A-döntőSzerkesztés

Az A-döntőt hat résztevevővel rendezték.

Helyezés Nemzet Idő
1  Arany   Lengyelország (POL)
Konrad Wasielewski, Marek Kolbowicz, Michał Jeliński, Adam Korol
5:41,33
2  Ezüst   Olaszország (ITA)
Luca Agamennoni, Rossano Galtarossa, Simone Raineri, Simone Venier
5:43,57
3  Bronz   Franciaország (FRA)
Julien Bahain, Cédric Berrest, Jonathan Coeffic, Pierre-Jean Peltier
5:44,34
4.   Ausztrália (AUS)
Chris Morgan, James McRae, Brendan Long, Daniel Noonan
5:44,68
5.   Egyesült Államok (USA)
Matt Hughes, Sam Stitt, Jamie Schroeder, Scott Gault
5:47,64
6.   Németország (GER)
René Bertram, Hans Gruhne, Stephan Krüger, Christian Schreiber
5:50,96

ForrásokSzerkesztés