Főmenü megnyitása

Férfi röplabdatorna a 2000. évi nyári olimpiai játékokon

LebonyolításSzerkesztés

A 12 résztvevőt 2 darab 6 csapatos csoportba sorsolták. Körmérkőzések döntötték el a csoportok végeredményét. A csoportból az első négy helyezett jutott tovább az negyeddöntőbe, ahonnan egyenes kieséses rendszerben folytatódott a torna. A csoportok ötödik és hatodik helyezettjei kiestek.

CsoportkörSzerkesztés

Színmagyarázat
A csoportok első négy helyezettje bejutott a negyeddöntőbe.
A csoportok ötödik és hatodik helyezettjei kiestek.

A csoportSzerkesztés

Mérkőzések Szettek Pontok
Csapat
Pont Gy V Sz+ Sz– SzA P+ P– PA
  Brazília (BRA) 10 5 0 15 1 15,000 415 331 1,254
  Hollandia (NED) 9 4 1 12 5 2,400 417 360 1,158
  Kuba (CUB) 8 3 2 9 7 1,286 383 335 1,143
  Ausztrália (AUS) 7 2 3 6 10 0,600 327 374 0,874
  Spanyolország (ESP) 6 1 4 7 12 0,583 404 444 0,910
  Egyiptom (EGY) 5 0 5 1 15 0,067 309 411 0,752
2000. szeptember 17.
10:00
Spanyolország (ESP)   3–0   Egyiptom (EGY) Nézőszám: 3889
Játékvezető: Themistoklis Kalpaktsoglou (GRE), Paolo Porcari (ITA)
(25–20, 25–10, 25–21)

2000. szeptember 17.
14:30
Kuba (CUB)   0–3   Hollandia (NED) Nézőszám: 8100
Játékvezető: Kim Kun-Tae (KOR), Doug Wayne Wilson (USA)
(22–25, 20–25, 23–25)

2000. szeptember 17.
20:40
Ausztrália (AUS)   0–3   Brazília (BRA) Nézőszám: 9020
Játékvezető: Hóbor Béla (HUN), Fernando Nava (MEX)
(13–25, 14–25, 21–25)

2000. szeptember 19.
12:25
Spanyolország (ESP)   1–3   Kuba (CUB) Nézőszám: 4495
Játékvezető: Wang Ning (CHN), Doug Wayne Wilson (USA)
(21–25, 12–25, 25–21, 20–25)

2000. szeptember 19.
12:30
Egyiptom (EGY)   0–3   Brazília (BRA) Nézőszám: 7085
Játékvezető: Themistoklis Kalpaktsoglou (GRE), Paolo Porcari (ITA)
(28–30, 18–25, 21–25)

2000. szeptember 19.
18:30
Hollandia (NED)   3–0   Ausztrália (AUS) Nézőszám: 8200
Játékvezető: Takashi Shimoyama (JPN), Ivan Golianski (RUS)
(25–19, 25–17, 25–15)

2000. szeptember 21.
10:00
Kuba (CUB)   3–0   Egyiptom (EGY) Nézőszám: 4217
Játékvezető: Ivan Golianski (RUS), Abdulkhaleq Isa Al Sabah (BRN)
(25–11, 25–18, 25–15)

2000. szeptember 21.
18:30
Brazília (BRA)   3–0   Hollandia (NED) Nézőszám: 8437
Játékvezető: Songsak Chareonpong (THA), Hóbor Béla (HUN)
(25–20, 25–17, 27–25)

2000. szeptember 21.
20:30
Ausztrália (AUS)   3–1   Spanyolország (ESP) Nézőszám: 8487
Játékvezető: Doug Wayne Wilson (USA), Kim Kun-Tae (KOR)
(23–25, 25–20, 25–23, 25–19)

2000. szeptember 23.
10:00
Egyiptom (EGY)   1–3   Hollandia (NED) Nézőszám: 4656
Játékvezető: Abdulkhaleq Isa Al Sabah (BRN), Juan Angel Pereyra (ARG)
(21–25, 11–25, 33–31, 20–25)

2000. szeptember 23.
12:30
Kuba (CUB)   3–0   Ausztrália (AUS) Nézőszám: 8128
Játékvezető: Paolo Porcari (ITA), Ivan Golianski (RUS)
(25–17, 25–20, 25–18)

2000. szeptember 23.
21:00
Spanyolország (ESP)   1–3   Brazília (BRA) Nézőszám: 8145
Játékvezető: Takashi Shimoyama (JPN), Songsak Chareonpong (THA)
(27–25, 14–25, 21–25, 20–25)

2000. szeptember 25.
12:00
Hollandia (NED)   3–1   Spanyolország (ESP) Nézőszám: 4737
Játékvezető: Paolo Porcari (ITA), Stoyan Kostov Stoyanov (BUL)
(25–18, 25–17, 24–26, 25–21)

2000. szeptember 25.
12:30
Brazília (BRA)   3–0   Kuba (CUB) Nézőszám: 8125
Játékvezető: Jarmo Tapio Salonen (FIN), Hóbor Béla (HUN)
(28–26, 30–28, 25–18)

2000. szeptember 25.
18:30
Ausztrália (AUS)   3–0   Egyiptom (EGY) Nézőszám: 6900
Játékvezető: Klaus Fezer (GER), Fernando Nava (MEX)
(25–17, 25–23, 25–22)

B csoportSzerkesztés

Mérkőzések Szettek Pontok
Csapat
Pont Gy V Sz+ Sz– SzA P+ P– PA
  Olaszország (ITA) 10 5 0 15 4 3,750 482 421 1,145
  Oroszország (RUS) 9 4 1 13 7 1,857 465 443 1,050
  Jugoszlávia (YUG) 8 3 2 12 9 1,333 489 461 1,061
  Argentína (ARG) 7 2 3 7 11 0,636 409 446 0,917
  Dél-Korea (KOR) 6 1 4 8 14 0,571 491 504 0,974
  Egyesült Államok (USA) 5 0 5 5 15 0,333 417 478 0,872
2000. szeptember 17.
12:00
Dél-Korea (KOR)   0–3   Olaszország (ITA) Nézőszám: 3907
Játékvezető: Jose Ramon Perez Vento (CUB), Jarmo Tapio Salonen (FIN)
(25–27, 23–25, 18–25)

2000. szeptember 17.
12:30
Oroszország (RUS)   3–1   Jugoszlávia (YUG) Nézőszám: 8056
Játékvezető: Takashi Shimoyama (JPN), Josebel Palmeirim (BRA)
(19–25, 25–23, 25–23, 25–20)

2000. szeptember 17.
18:30
Egyesült Államok (USA)   1–3   Argentína (ARG) Nézőszám: 8519
Játékvezető: Stoyan Kostov Stoyanov (BUL), Wang Ning (CHN)
(26–24, 23–25, 21–25, 18–25)

2000. szeptember 19.
10:00
Argentína (ARG)   3–1   Dél-Korea (KOR) Nézőszám: 4462
Játékvezető: Hóbor Béla (HUN), Mahmoud Hosni Abdel Megid (EGY)
(25–23, 17–25, 30–28, 25–21)

2000. szeptember 19.
14:30
Oroszország (RUS)   3–1   Egyesült Államok (USA) Nézőszám: 7223
Játékvezető: Dean Turner (AUS), Fernando Nava (MEX)
(25–18, 25–23, 21–25, 25–17)

2000. szeptember 19.
20:30
Jugoszlávia (YUG)   2–3   Olaszország (ITA) Nézőszám: 8199
Játékvezető: Jarmo Tapio Salonen (FIN), Stoyan Kostov Stoyanov (BUL)
(19–25, 25–19, 22–25, 33–31, 20–22)

2000. szeptember 21.
12:00
Egyesült Államok (USA)   0–3   Jugoszlávia (YUG) Nézőszám: 4348
Játékvezető: Josebel Palmeirim (BRA), Wang Ning (CHN)
(15–25, 20–25, 23–25)

2000. szeptember 21.
12:30
Olaszország (ITA)   3–0   Argentína (ARG) Nézőszám: 8185
Játékvezető: Fernando Nava (MEX), Takashi Shimoyama (JPN)
(40–38, 25–18, 25–14)

2000. szeptember 21.
14:30
Dél-Korea (KOR)   2–3   Oroszország (RUS) Nézőszám: 8085
Játékvezető: Jose Ramon Perez Vento (CUB), Mahmoud Hosni Abdel Megid (EGY)
(22–25, 25–22, 25–20, 27–29, 15–17)

2000. szeptember 23.
12:05
Jugoszlávia (YUG)   3–1   Argentína (ARG) Nézőszám: 4656
Játékvezető: Wang Ning (CHN), Fernando Nava (MEX)
(21–25, 25–15, 25–23, 25–22)

2000. szeptember 23.
14:30
Oroszország (RUS)   1–3   Olaszország (ITA) Nézőszám: 8278
Játékvezető: Josebel Palmeirim (BRA), Dean Turner (AUS)
(20–25, 20–25, 25–22, 22–25)

2000. szeptember 23.
18:30
Egyesült Államok (USA)   2–3   Dél-Korea (KOR) Nézőszám: 8095
Játékvezető: Hóbor Béla (HUN), Themistoklis Kalpaktsoglou (GRE)
(20–25, 27–25, 24–26, 25–21, 13–15)

2000. szeptember 25.
10:00
Argentína (ARG)   0–3   Oroszország (RUS) Nézőszám: 4676
Játékvezető: Songsak Chareonpong (THA), Takashi Shimoyama (JPN)
(23–25, 15–25, 20–25)

2000. szeptember 25.
14:30
Dél-Korea (KOR)   2–3   Jugoszlávia (YUG) Nézőszám: 8149
Játékvezető: Josebel Palmeirim (BRA), Jose Ramon Perez Vento (CUB)
(26–24, 20–25, 23–25, 25–19, 8–15)

2000. szeptember 25.
20:30
Olaszország (ITA)   3–1   Egyesült Államok (USA) Nézőszám: 7960
Játékvezető: Dean Turner (AUS), Wang Ning (CHN)
(21–25, 25–18, 25–18, 25–18)

Egyenes kieséses szakaszSzerkesztés

Negyeddöntők Elődöntők Döntő
                     
2000. szeptember 27.        
  Brazília (BRA) 1
2000. szeptember 29.
  Argentína (ARG) 3  
  Argentína (ARG) 1
2000. szeptember 27.
      Oroszország (RUS) 3  
  Kuba (CUB) 2
2000. október 1.
  Oroszország (RUS) 3  
  Oroszország (RUS) 0
2000. szeptember 27.    
    Jugoszlávia (YUG) 3
  Hollandia (NED) 2
2000. szeptember 29.
  Jugoszlávia (YUG) 3  
  Jugoszlávia (YUG) 3 Bronzmérkőzés
2000. szeptember 27.
      Olaszország (ITA) 0   2000. október 1.
  Ausztrália (AUS) 1
  Argentína (ARG) 0
  Olaszország (ITA) 3  
  Olaszország (ITA) 3


NegyeddöntőkSzerkesztés

2000. szeptember 27.
12:30
Kuba (CUB)   2–3   Oroszország (RUS) Nézőszám: 7514
Játékvezető: Takashi Shimoyama (JPN), Dean Turner (AUS)
(25–21, 23–25, 19–25, 25–19, 13–15)

2000. szeptember 27.
14:30
Ausztrália (AUS)   1–3   Olaszország (ITA) Nézőszám: 7852
Játékvezető: Juan Angel Pereyra (ARG), Jose Ramon Perez Vento (CUB)
(14–25, 25–22, 19–25, 15–25)

2000. szeptember 27.
18:30
Brazília (BRA)   1–3   Argentína (ARG) Nézőszám: 8381
Játékvezető: Themistoklis Kalpaktsoglou (GRE), Stoyan Kostov Stoyanov (BUL)
(25–17, 21–25, 19–25, 25–27)

2000. szeptember 27.
20:40
Hollandia (NED)   2–3   Jugoszlávia (YUG) Nézőszám: 8683
Játékvezető: Hóbor Béla (HUN), Jarmo Tapio Salonen (FIN)
(21–25, 25–18, 18–25, 32–30, 15–17)

Az 5–8. helyértSzerkesztés

2000. szeptember 28.
10:00
Brazília (BRA)   3–2   Kuba (CUB) Nézőszám: 4716
Játékvezető: Kim Kun-Tae (KOR), Wang Ning (CHN)
(23–25, 17–25, 25–21, 26–24, 15–11)

2000. szeptember 28.
12:30
Hollandia (NED)   3–0   Ausztrália (AUS) Nézőszám: 4774
Játékvezető: Josebel Palmeirim (BRA), Jose Ramon Perez Vento (CUB)
(25–20, 25–15, 25–21)

ElődöntőkSzerkesztés

2000. szeptember 29.
18:30
Argentína (ARG)   1–3   Oroszország (RUS) Nézőszám: 8177
Játékvezető: Jose Ramon Perez Vento (CUB), Wang Ning (CHN)
(25–27, 30–32, 25–21, 11–25)

2000. szeptember 29.
20:45
Jugoszlávia (YUG)   3–0   Olaszország (ITA) Nézőszám: 8577
Játékvezető: Takashi Shimoyama (JPN), Themistoklis Kalpaktsoglou (GRE)
(27–25, 34–32, 25–14)

A 7. helyértSzerkesztés

2000. szeptember 29.
12:30
Kuba (CUB)   3–0   Ausztrália (AUS) Nézőszám: 8004
Játékvezető: Stoyan Kostov Stoyanov (BUL), Klaus Fezer (GER)
(25–23, 25–11, 25–15)

Az 5. helyértSzerkesztés

2000. szeptember 29.
14:30
Brazília (BRA)   0–3   Hollandia (NED) Nézőszám: 8104
Játékvezető: Abdulkhaleq Isa Al Sabah (BRN), Kim Kun-Tae (KOR)
(22–25, 20–25, 22–25)

BronzmérkőzésSzerkesztés

2000. október 1.
12:30
Argentína (ARG)   0–3   Olaszország (ITA) Nézőszám: 8743
Játékvezető: Songsak Chareonpong (THA), Dean Turner (AUS)
(16–25, 15–25, 18–25)

DöntőSzerkesztés

2000. október 1.
14:30
Oroszország (RUS)   0–3   Jugoszlávia (YUG) Nézőszám: 9444
Játékvezető: Juan Angel Pereyra (ARG), Hóbor Béla (HUN)
(22–25, 22–25, 20–25)


A 2000. évi nyári olimpiai játékok férfi röplabdatornájának olimpiai bajnoka
 
JUGOSZLÁVIA
1. cím

VégeredménySzerkesztés

Mérkőzések Szettek Pontok
Helyezés Csapat Pont Gy V Sz+ Sz– SzA P+ P– PA
1  Arany   Jugoszlávia (YUG) 14 6 2 21 11 1,909 765 707 1,082
2  Ezüst   Oroszország (RUS) 14 6 2 19 13 1,462 739 714 1,035
3  Bronz   Olaszország (ITA) 15 7 1 21 8 2,625 725 629 1,153
4.   Argentína (ARG) 11 3 5 11 18 0,611 643 716 0,898
5.   Hollandia (NED) 14 6 2 20 8 2,500 678 594 1,141
6.   Brazília (BRA) 14 6 2 19 9 2,111 674 606 1,112
7.   Kuba (CUB) 12 4 4 16 13 1,231 669 595 1,124
8.   Ausztrália (AUS) 10 2 6 7 19 0,368 505 621 0,813
9.   Spanyolország (ESP) 6 1 4 7 12 0,583 404 444 0,910
10.   Dél-Korea (KOR) 6 1 4 8 14 0,571 491 504 0,974
11.   Egyesült Államok (USA) 5 0 5 5 15 0,333 417 478 0,872
12.   Egyiptom (EGY) 5 0 5 1 15 0,067 309 411 0,752

ForrásokSzerkesztés

Kapcsolódó szócikkekSzerkesztés