Főmenü megnyitása

Női 10 km-es sífutás az 1984. évi téli olimpiai játékokon

Az 1984. évi téli olimpiai játékokon a sífutás női 10 km-es versenyszámát február 9-én rendezték Igman-hegyvidéken. Az aranyérmet a finn Marja-Liisa Hämäläinen nyerte meg. A versenyszámban nem vett részt magyar versenyző.

Női 10 km-es sífutás
a XIV. téli olimpián
Cross country skiing pictogram.svg
Adatok
HelyszínIgman-hegyvidék
Dátumfebruár 9.
Versenyzők52 résztvevő
15 nemzetből
Érmesek
Aranyérem  Finnország Finnország
Ezüstérem  Szovjetunió Szovjetunió
Bronzérem  Norvégia Norvégia

 ← 19801988 → 

VégeredménySzerkesztés

Az időeredmények másodpercben értendők.

Helyezés Versenyző Nemzet Idő
1  Arany Marja-Liisa Hämäläinen   Finnország (FIN) 31:44,2
2  Ezüst Raisza Szmetanyina   Szovjetunió (URS) 32:02,9
3  Bronz Brit Pettersen   Norvégia (NOR) 32:12,7
4. Berit Aunli-Kvello   Norvégia (NOR) 32:17,7
5. Anne Jahren   Norvégia (NOR) 32:26,2
6. Marie Johansson-Risby   Svédország (SWE) 32:34,6
7. Marit Myrmæl   Norvégia (NOR) 32:35,3
8. Julija Sztyepanova   Szovjetunió (URS) 32:45,7
9. Nagyezsda Burjakova   Szovjetunió (URS) 32:55,8
10. Květa Jeriová   Csehszlovákia (TCH) 32:58,7
11. Evi Kratzer   Svájc (SUI) 33:04,8
12. Ljubov Ljadova   Szovjetunió (URS) 33:05,8
13. Blanka Paulů   Csehszlovákia (TCH) 33:07,8
14. Gabriela Svobodová-Sekajová   Csehszlovákia (TCH) 33:29,1
15. Ute Noack   NDK (GDR) 33:37,5
16. Guidina Dal Sasso   Olaszország (ITA) 33:48,2
17. Petra Rohrmann   NDK (GDR) 34:00,3
18. Karin Lamberg-Skog   Svédország (SWE) 34:01,3
19. Pirkko Määttä   Finnország (FIN) 34:13,4
20. Christina Gilli-Brügger   Svájc (SUI) 34:17,8
21. Ann Rosendahl   Svédország (SWE) 34:28,0
22. Shirley Firth   Kanada (CAN) 34:31,3
23. Karin Thomas   Svájc (SUI) 34:31,6
24. Carola Anding   NDK (GDR) 34:33,3
25. Eija Hyytiäinen   Finnország (FIN) 34:33,8
26. Judy Rabinowitz   Egyesült Államok (USA) 34:35,1
27. Anna Pasiarová   Csehszlovákia (TCH) 34:35,9
28. Manuela Di Centa   Olaszország (ITA) 34:41,6
29. Sharon Firth   Kanada (CAN) 34:47,0
30. Jana Mlakar   Jugoszlávia (YUG) 34:52,2
31. Stina Karlsson   Svédország (SWE) 34:52,4
32. Susan Long   Egyesült Államok (USA) 34:58,9
33. Karin Jäger   NSZK (FRG) 35:05,2
34. Paola Pozzoni   Olaszország (ITA) 35:30,8
35. Clara Angerer   Olaszország (ITA) 35:31,1
36. Angela Schmidt-Foster   Kanada (CAN) 35:35,0
37. Erja Kuivalainen   Finnország (FIN) 35:35,2
38. Monika Germann   Svájc (SUI) 35:36,0
39. Patricia Ross   Egyesült Államok (USA) 35:41,3
40. Lynn von der Heide-Spencer-Galanes   Egyesült Államok (USA) 35:47,4
41. Andreja Smrekar   Jugoszlávia (YUG) 36:10,4
42. Livia Reit   Románia (ROM) 36:20,9
43. Metka Munih   Jugoszlávia (YUG) 37:18,4
44. Tatjana Smolnikar   Jugoszlávia (YUG) 37:58,1
45. Ros Coats   Nagy-Britannia (GBR) 38:12,2
46. Nicola Lavery   Nagy-Britannia (GBR) 39:05,2
47. Doris Trueman   Nagy-Britannia (GBR) 39:28,4
48. Lauren Jeffrey   Nagy-Britannia (GBR) 40:11,2
49. Chen Yufeng   Kína (CHN) 41:27,7
50. Dou Aixia   Kína (CHN) 41:35,7
51. Zhang Changyun   Kína (CHN) 42:26,6
52. Song Shiji   Kína (CHN) 42:28,1

ForrásokSzerkesztés