Női curlingtorna a 2002. évi téli olimpiai játékokon

A 2002. évi téli olimpiai játékokon a női curlingtornát február 11. és 21. között rendezték. A tornán 10 nemzet csapata vett részt.

Női curlingtorna
a XIX. téli olimpián
Curling pictogram.svg
Adatok
Dátumfebruár 11.február 21.
Csapatok10
Érmesek
Aranyérem 
Ezüstérem 
Bronzérem 
Torna statisztika
Mérkőzések51

 ← 19982006 → 

LebonyolításSzerkesztés

A 10 részt vevő csapat egyetlen csoportban szerepelt. A csoportban körmérkőzéses formában dőlt el a csoport végeredménye (minden csapat 9 mérkőzést játszott). A csoport első négy helyezettje jutott be az elődöntőbe, ahol a csoportmérkőzések 1. helyezettje a 4. helyezettel, valamint a 2. helyezett a 3. helyezettel játszott. Az elődöntőből a két győztes jutott tovább a döntőbe, a két vesztes a bronzéremért mérkőzhetett.

RésztvevőkSzerkesztés

Nemzet Kapitány Third Second Lead Tartalék
  Kanada Kelley Law Julie Skinner Georgina Wheatcroft Diane Nelson Cheryl Noble
  Dánia Lene Bidstrup Susanne Slotsager Malene Krause Avijaja Lund Nielsen Lisa Richardson
  Németország Natalie Neßler Sabine Belkofer Heike Wieländer Andrea Stock Karin Fischer
  Nagy-Britannia Rhona Martin Deborah Knox Fiona MacDonald Janice Rankin Margaret Morton
  Japán Kató Akiko Hajasi Jumie Onodera Ajumi Konaka Mika Isizaki Kotomi
  Norvégia Dordi Nordby Hanne Woods Marianne Haslum Camilla Holth Kristin Løvseth
  Oroszország Olga Zsarkova Nkeiruka Jezeh Jana Nekraszova Anasztaszija Szkultan Angela Tuvaeva
  Svédország Elisabet Gustafson Katarina Nyberg Louise Marmont Elisabeth Persson Christina Bertrup
  Svájc Luzia Ebnöther Mirjam Ott Tanya Frei Laurence Bidaud Nadia Röthlisberger
  Egyesült Államok Kari Erickson Debbie McCormick Stacey Liapis Ann Swisshelm Joni Cotten

A csoportkör végeredményeSzerkesztés

Jelmagyarázat
A csoportkör első négy helyezettje bejutott az egyenes kieséses szakaszba.
Nemzet Szkip Klub Város Gy V
  Kanada Kelley Law Royal City CC New Westminster 8 1
  Svájc Luzia Ebnöther CC Bern AAM Bern 7 2
  Egyesült Államok Kari Erickson Bemidji CC Bemidji 6 3
  Nagy-Britannia Rhona Martin Greenacres CC Howwood 5 4
  Németország Nathalie Nessler SC Riessersee Garmisch-Partenkirchen 5 4
  Svédország Elisabet Gustafson Umeå CC Umeå 5 4
  Norvégia Dordi Nordby Snarøen CC Oslo 4 5
  Japán Kató Akiko Tokoro CC Tokoro 2 7
  Dánia Lene Bidstrup Hvidovre CC Hvidovre 2 7
  Oroszország Olga Zsarkova Moskvitch CC Moszkva 1 8

CsoportkörSzerkesztés

A kalapács azt a csapatot jelzi, amelyik az első endben az utolsó követ lökte.

1. fordulóSzerkesztés

  • február 11., 14:00
Sheet A 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 VE
  Svédország (Gustafson) 0 0 0 0 0 1 0 0 2 1 4
    Kanada (Law) 0 0 0 0 4 0 1 0 0 0 5
Sheet B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 VE
    Nagy-Britannia (Martin) 1 0 0 2 0 2 0 2 3 0 10
  Norvégia (Nordby) 0 1 1 0 2 0 1 0 0 1 6
Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 VE
    Svájc (Ebnöther) 0 1 1 0 4 0 2 0 0 0 1 9
  Dánia (Bidstrup) 1 0 0 2 0 1 0 2 1 1 0 8
Sheet D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 VE
    Oroszország (Zsarkova) 0 1 1 0 0 1 0 0 2 0 5
  Németország (Neßler) 1 0 0 1 1 0 0 1 0 4 8

2. fordulóSzerkesztés

  • február 12., 09:00
Sheet A 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 VE
    Japán (Kató) 0 1 0 2 3 0 0 0 1 0 7
  Egyesült Államok (Erickson) 0 0 1 0 0 3 1 1 0 2 8
Sheet B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 VE
    Svájc (Ebnöther) 1 0 0 0 2 0 0 2 0 1 0 1 7
  Oroszország (Zsarkova) 0 0 2 0 0 0 1 0 3 0 0 0 6
Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 VE
    Svédország (Gustafson) 0 1 1 0 1 0 1 0 2 1 7
  Nagy-Britannia (Martin) 0 0 0 2 0 1 0 1 0 0 4
Sheet D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 VE
    Kanada (Law) 0 1 1 0 3 0 1 0 0 0 6
  Norvégia (Nordby) 1 0 0 1 0 1 0 1 1 0 5

3. fordulóSzerkesztés

  • február 12., 19:00
Sheet A 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 VE
    Dánia (Bidstrup) 2 0 0 1 0 1 0 1 0 0 5
  Németország (Neßler) 0 0 3 0 1 0 2 0 2 1 9
Sheet B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 VE
  Svédország (Gustafson) 0 1 0 1 0 0 2 0 1 0 5
    Egyesült Államok (Erickson) 1 0 2 0 1 1 0 0 0 1 6
Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 VE
  Kanada (Law) 0 0 0 1 1 0 3 0 2 0 7
    Oroszország (Zsarkova) 0 0 1 0 0 1 0 2 0 2 6
Sheet D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 VE
    Nagy-Britannia (Martin) 2 1 0 2 1 2 1 X X X 9
  Japán (Kató) 0 0 1 0 0 0 0 X X X 1

4. fordulóSzerkesztés

  • február 13., 14:00
Sheet A 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 VE
  Egyesült Államok (Erickson) 0 0 0 1 0 1 1 1 0 0 4
    Kanada (Law) 1 1 0 0 2 0 0 0 0 2 6
Sheet B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 VE
    Németország (Neßler) 1 0 0 0 1 1 1 1 0 0 5
  Japán (Kató) 0 1 0 0 0 0 0 0 1 1 3
Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 VE
    Norvégia (Nordby) 0 0 0 3 0 1 0 1 0 0 5
  Svájc (Ebnöther) 1 0 1 0 2 0 1 0 1 1 7
Sheet D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 VE
    Svédország (Gustafson) 0 2 0 1 1 2 0 3 0 0 9
  Dánia (Bidstrup) 0 0 4 0 0 0 2 0 2 3 11

5. fordulóSzerkesztés

  • február 14., 09:00
Sheet A 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 VE
  Németország (Neßler) 0 0 2 0 1 0 0 2 0 0 5
    Norvégia (Nordby) 1 0 0 2 0 2 1 0 1 3 10
Sheet B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 VE
  Oroszország (Zsarkova) 0 0 0 1 0 1 0 1 0 2 5
    Nagy-Britannia (Martin) 1 1 1 0 1 0 2 0 2 0 8
Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 VE
    Dánia (Bidstrup) 1 0 0 2 0 2 0 1 2 1 9
  Egyesült Államok (Erickson) 0 0 1 0 2 0 1 0 0 0 4
Sheet D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 VE
    Japán (Kató) 1 0 1 0 1 1 0 0 2 1 7
  Svájc (Ebnöther) 0 1 0 2 0 0 2 3 0 0 8

6. fordulóSzerkesztés

  • február 14., 19:00
Sheet A 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 VE
    Oroszország (Zsarkova) 1 0 1 2 0 2 0 0 1 0 7
  Dánia (Bidstrup) 0 0 0 0 1 0 2 1 0 1 5
Sheet B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 VE
  Egyesült Államok (Erickson) 0 1 0 1 0 0 2 1 1 0 6
    Svájc (Ebnöther) 1 0 2 0 1 1 0 0 0 2 7
Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 VE
    Svédország (Gustafson) 0 2 2 3 0 0 2 1 X X 10
  Norvégia (Nordby) 0 0 0 0 2 1 0 0 X X 3
Sheet D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 VE
    Kanada (Law) 2 2 0 2 0 1 0 2 X X 9
  Nagy-Britannia (Martin) 0 0 1 0 2 0 1 0 X X 4

7. fordulóSzerkesztés

  • február 15., 14:00
Sheet A 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 VE
    Nagy-Britannia (Martin) 0 3 0 0 1 0 1 0 0 2 7
  Svájc (Ebnöther) 0 0 1 0 0 1 0 1 1 0 4
Sheet B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 VE
    Japán (Kató) 0 1 0 0 3 0 1 1 0 1 0 7
  Svédország (Gustafson) 1 0 1 1 0 3 0 0 1 0 1 8
Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 VE
    Németország (Neßler) 1 0 0 0 0 1 0 2 0 0 4
  Kanada (Law) 0 0 1 0 3 0 2 0 2 0 8
Sheet D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 VE
    Norvégia (Nordby) 0 0 1 1 0 3 0 0 0 0 5
  Oroszország (Zsarkova) 0 0 0 0 1 0 1 1 0 1 4

8. fordulóSzerkesztés

  • február 16., 09:00
Sheet A 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 VE
  Kanada (Law) 0 2 0 2 1 0 0 2 2 X 9
    Japán (Kató) 1 0 2 0 0 0 1 0 0 X 4
Sheet B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 VE
  Oroszország (Zsarkova) 0 0 0 1 0 1 0 1 0 1 4
    Egyesült Államok (Erickson) 2 1 0 0 4 0 1 0 3 0 11
Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 VE
  Nagy-Britannia (Martin) 0 1 0 3 0 2 0 2 0 0 8
    Dánia (Bidstrup) 1 0 1 0 1 0 1 0 1 1 6
Sheet D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 VE
    Németország (Neßler) 1 0 2 0 1 0 1 0 0 2 7
  Svédország (Gustafson) 0 1 0 1 0 1 0 2 0 0 5

9. fordulóSzerkesztés

  • február 16., 19:00
Sheet A 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 VE
    Egyesült Államok (Erickson) 0 1 0 1 0 2 0 0 2 1 7
  Németország (Neßler) 1 0 0 0 1 0 3 1 0 0 6
Sheet B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 VE
    Kanada (Law) 2 1 0 1 0 2 0 0 2 1 9
  Dánia (Bidstrup) 0 0 1 0 1 0 1 1 0 0 4
Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 VE
  Svájc (Ebnöther) 0 0 0 2 0 3 0 1 0 1 0 7
    Svédország (Gustafson) 2 2 0 0 1 0 0 0 2 0 1 8
Sheet D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 VE
  Japán (Kató) 0 0 1 0 0 1 0 0 2 1 5
    Norvégia (Nordby) 1 0 0 0 2 0 4 1 0 0 8

10. fordulóSzerkesztés

  • február 17., 14:00
Sheet A 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 VE
  Norvégia (Nordby) 1 0 2 0 1 1 0 1 2 1 9
    Dánia (Bidstrup) 0 1 0 2 0 0 1 0 0 0 4
Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 VE
    Oroszország (Zsarkova) 1 0 1 0 1 0 1 1 0 1 6
  Japán (Kató) 0 2 0 2 0 2 0 0 1 0 7
Sheet D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 VE
    Nagy-Britannia (Martin) 1 0 0 1 0 2 0 0 1 0 0 5
  Egyesült Államok (Erickson) 0 1 0 0 1 0 1 0 0 2 1 6

11. fordulóSzerkesztés

  • február 18., 09:00
Sheet B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 VE
  Nagy-Britannia (Martin) 0 1 0 2 0 0 1 0 1 0 5
    Németország (Neßler) 0 0 2 0 1 1 0 2 0 1 7
Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 VE
  Norvégia (Nordby) 1 0 0 0 1 0 0 X X X 2
    Egyesült Államok (Erickson) 0 2 1 3 0 4 1 X X X 11
Sheet D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 VE
    Svájc (Ebnöther) 1 0 2 0 1 0 2 1 0 0 7
  Kanada (Law) 0 1 0 1 0 1 0 0 2 1 6

12. fordulóSzerkesztés

  • február 18., 19:00
Sheet A 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 VE
  Svédország (Gustafson) 2 0 0 4 0 1 0 0 2 0 9
    Oroszország (Zsarkova) 0 0 1 0 1 0 2 1 0 1 6
Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 VE
  Németország (Neßler) 0 1 0 0 0 2 0 1 0 X 4
    Svájc (Ebnöther) 2 0 0 1 2 0 1 0 4 X 10
Sheet D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 VE
  Dánia (Bidstrup) 0 2 0 0 1 0 2 0 0 0 5
    Japán (Kató) 2 0 0 2 0 1 0 0 0 1 6

RájátszásSzerkesztés

  • február 19., 09:00
Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 VE
  Svédország (Gustafson) 0 1 0 0 0 1 0 1 0 1 4
    Nagy-Britannia (Martin) 0 0 1 2 1 0 1 0 1 0 6
  • február 19., 14:00
Sheet B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 VE
    Nagy-Britannia (Martin) 0 0 1 0 1 3 1 0 3 X 9
  Németország (Neßler) 0 1 0 2 0 0 0 2 0 X 5
  • Nagy Britannia lett a csoportkör 4. helyezettje.

Egyenes kieséses szakaszSzerkesztés

ElődöntőkSzerkesztés

  • február 20., 09:00
Sheet B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 VE
  Svájc (Ebnöther) 0 2 1 0 0 1 2 0 3 X 9
    Egyesült Államok (Erickson) 1 0 0 1 1 0 0 1 0 X 4
Sheet D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 VE
  Nagy-Britannia (Martin) 0 0 1 2 0 0 2 0 0 1 6
    Kanada (Law) 1 0 0 0 1 1 0 1 1 0 5

BronzmérkőzésSzerkesztés

  • február 21., 09:00
Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 VE
  Egyesült Államok (Erickson) 0 1 1 0 0 1 0 2 0 0 5
    Kanada (Law) 2 0 0 2 1 0 2 0 1 1 9

DöntőSzerkesztés

  • február 21., 14:00
Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 VE
  Svájc (Ebnöther) 0 0 0 1 0 0 0 1 1 0 3
    Nagy-Britannia (Martin) 0 0 0 0 2 0 1 0 0 1 4


A 2002. évi téli olimpiai játékok női curlingtornájának olimpiai bajnoka
 
NAGY-BRITANNIA
1. cím

ForrásokSzerkesztés

Kapcsolódó szócikkekSzerkesztés