Főmenü megnyitása

Síugrás az 1960. évi téli olimpiai játékokon

Az 1960. évi téli olimpiai játékokon a síugrás versenyszámát február 28-án rendezték meg 80 méteres sáncon. Az aranyérmet az Egyesült Német Csapat versenyzője, Helmut Recknagel nyerte meg. A Magyarországot képviselő Sudár Tamás a 41. helyen végzett.

Síugrás
a VIII. téli olimpián
Ski jumping pictogram.svg
Adatok
HelyszínSquaw Valley
Dátumfebruár 28.
Versenyzők45 résztvevő
15 nemzetből
Érmesek
Aranyérem  Egyesült Német Csapat Egyesült Német Csapat
Ezüstérem  Finnország Finnország
Bronzérem  Ausztria Ausztria

 ← 19561964 → 

Tartalomjegyzék

ÉremtáblázatSzerkesztés

(Az egyes számoszlopok legmagasabb értéke vagy értékei vastagítással kiemelve.)

Az 1960. évi téli olimpiai játékok éremtáblázata síugrásban  
Ország   Arany   Ezüst   Bronz Összesen
1.   Egyesült Német Csapat (EUA) 1 0 0 1
2.   Finnország (FIN) 0 1 0 1
3.   Ausztria (AUT) 0 0 1 1
Összesen 1 1 1 3

ÉrmesekSzerkesztés

Részt vevő nemzetekSzerkesztés

A versenyeken 15 nemzet 45 sportolója vett részt.

EredményekSzerkesztés

A versenyzők két ugrást teljesítettek, a két ugrás pontszámainak összege határozta meg a végső sorrendet. A távolságok eredményei méterben értendők.

1. ugrásSzerkesztés

Helyezés Versenyző Nemzet Távolság Pont
1. Helmut Recknagel   Egyesült Német Csapat (EUA) 93,5 113,6
2. Niilo Halonen   Finnország (FIN) 92,5 111,3
3. Nyikolaj Kamenszkij   Szovjetunió (URS) 90,5 110,2
4. Juhani Kärkinen   Finnország (FIN) 87,5 108,3
5. Ansten Samuelstuen   Egyesült Államok (USA) 90,0 107,8
6. Otto Leodolter   Ausztria (AUT) 88,5 107,6
7. Koba Cakadze   Szovjetunió (URS) 89,0 107,0
8. Torbjørn Yggeseth   Norvégia (NOR) 88,5 106,6
9. Veit Kührt   Egyesült Német Csapat (EUA) 88,5 106,1
10. Alwin Plank   Ausztria (AUT) 87,5 105,3
11. Max Bolkart   Egyesült Német Csapat (EUA) 87,5 104,3
12. Eino Kirjonen   Finnország (FIN) 85,5 104,2
13. Kikucsi Szadao   Japán (JPN) 88,5 104,1
14. Walter Steinegger   Ausztria (AUT) 87,5 103,3
15. Nyikolaj Samov   Szovjetunió (URS) 85,5 103,2
16. Halvor Næs   Norvégia (NOR) 86,0 103,1
17. Etó Jószuke   Japán (JPN) 85,5 102,2
18. Andreas Däscher   Svájc (SUI) 86,0 101,1
19. Kåre Berg   Norvégia (NOR) 83,0 100,7
20. Rolf Strandberg   Svédország (SWE) 86,5 100,0
21. Claude Jean-Prost   Franciaország (FRA) 84,5 99,9
22. Dino De Zordo   Olaszország (ITA) 85,5 99,7
23. Bengt Eriksson   Svédország (SWE) 83,5 99,6
24. Szató Kóicsi   Japán (JPN) 82,0 98,4
25. Werner Lesser   Egyesült Német Csapat (EUA) 81,5 98,0
26. Leonyid Fjodorov   Szovjetunió (URS) 83,0 97,2
27. Gene Kotlarek   Egyesült Államok (USA) 84,0 96,5
28. Nilo Zandanel   Olaszország (ITA) 84,0 95,0
29. Ole Tom Nord   Norvégia (NOR) 81,0 94,6
30. Gerry Gravelle   Kanada (CAN) 79,5 94,4
31. Kjell Sjöberg   Svédország (SWE) 78,5 94,1
32. Butch Wedin   Egyesült Államok (USA) 79,0 93,5
33. Macui Takasi   Japán (JPN) 78,5 92,6
34. Jon St. Andre   Egyesült Államok (USA) 81,5 92,5
35. Jacques Charland   Kanada (CAN) 76,5 91,0
36. Inge Lindqvist   Svédország (SWE) 79,5 90,4
37. Willi Egger   Ausztria (AUT) 78,5 88,1
38. Régis Robert Rey   Franciaország (FRA) 78,0 87,7
39. Władysław Tajner   Lengyelország (POL) 78,5 87,6
40. Enzo Perin   Olaszország (ITA) 75,0 84,8
41. Sudár Tamás   Magyarország (UNG) 73,5 84,1
42. Luigi Pennacchio   Olaszország (ITA) 70,5 78,7
43. Skarphéðinn Guðmundsson   Izland (ICE) 64,0 73,0
44. Veikko Kankkonen   Finnország (FIN) 86,5 72,0
45. Alois Moser   Kanada (CAN) 62,0 71,4

2. ugrásSzerkesztés

Helyezés Versenyző Nemzet Távolság Pont
1. Helmut Recknagel   Egyesült Német Csapat (EUA) 84,5 113,6
2. Otto Leodolter   Ausztria (AUT) 83,5 111,8
3. Niilo Halonen   Finnország (FIN) 83,5 111,3
4. Torbjørn Yggeseth   Norvégia (NOR) 82,5 109,5
5. Max Bolkart   Egyesült Német Csapat (EUA) 81,0 108,3
6. Nyikolaj Samov   Szovjetunió (URS) 80,5 107,4
7. Halvor Næs   Norvégia (NOR) 81,5 106,7
7. Kåre Berg   Norvégia (NOR) 81,5 106,7
7. Nyikolaj Kamenszkij   Szovjetunió (URS) 79,0 106,7
10. Ole Tom Nord   Norvégia (NOR) 82,0 105,6
11. Rolf Strandberg   Svédország (SWE) 81,0 104,8
12. Koba Cakadze   Szovjetunió (URS) 79,5 104,1
13. Ansten Samuelstuen   Egyesült Államok (USA) 79,0 103,7
14. Juhani Kärkinen   Finnország (FIN) 82,0 103,1
15. Werner Lesser   Egyesült Német Csapat (EUA) 78,5 102,8
16. Veit Kührt   Egyesült Német Csapat (EUA) 79,5 102,6
16. Walter Steinegger   Ausztria (AUT) 79,5 102,6
18. Bengt Eriksson   Svédország (SWE) 78,0 102,4
19. Kikucsi Szadao   Japán (JPN) 77,0 102,1
20. Szató Kóicsi   Japán (JPN) 78,0 101,9
21. Eino Kirjonen   Finnország (FIN) 79,5 101,6
22. Alwin Plank   Ausztria (AUT) 75,5 101,4
23. Władysław Tajner   Lengyelország (POL) 79,5 100,6
24. Andreas Däscher   Svájc (SUI) 77,0 100,1
25. Jon St. Andre   Egyesült Államok (USA) 78,5 99,8
26. Inge Lindqvist   Svédország (SWE) 79,0 99,7
27. Dino De Zordo   Olaszország (ITA) 77,0 99,1
28. Willi Egger   Ausztria (AUT) 76,0 97,3
29. Macui Takasi   Japán (JPN) 75,0 97,0
30. Claude Jean-Prost   Franciaország (FRA) 75,5 96,9
31. Enzo Perin   Olaszország (ITA) 76,0 96,8
32. Veikko Kankkonen   Finnország (FIN) 75,0 96,0
33. Leonyid Fjodorov   Szovjetunió (URS) 73,0 95,9
34. Etó Jószuke   Japán (JPN) 72,5 95,5
35. Jacques Charland   Kanada (CAN) 73,5 95,3
36. Butch Wedin   Egyesült Államok (USA) 72,0 93,6
37. Luigi Pennacchio   Olaszország (ITA) 72,5 92,5
38. Régis Robert Rey   Franciaország (FRA) 72,0 91,6
39. Gerry Gravelle   Kanada (CAN) 70,0 91,0
40. Nilo Zandanel   Olaszország (ITA) 71,0 89,8
41. Skarphéðinn Guðmundsson   Izland (ICE) 64,0 82,7
42. Sudár Tamás   Magyarország (UNG) 64,0 81,7
43. Alois Moser   Kanada (CAN) 64,0 79,7
44. Gene Kotlarek   Egyesült Államok (USA) 77,0 68,6 (elesett)
45. Kjell Sjöberg   Svédország (SWE) 46,0 33,8 (elesett)

ÖsszesítésSzerkesztés

Helyezés Versenyző Nemzet 1. ugrás 2. ugrás Összesítés
1  Arany Helmut Recknagel   Egyesült Német Csapat (EUA) 113,6 113,6 227,2
2  Ezüst Niilo Halonen   Finnország (FIN) 111,3 111,3 222,6
3  Bronz Otto Leodolter   Ausztria (AUT) 107,6 111,8 219,4
4. Nyikolaj Kamenszkij   Szovjetunió (URS) 110,2 106,7 216,9
5. Torbjørn Yggeseth   Norvégia (NOR) 106,6 109,5 216,1
6. Max Bolkart   Egyesült Német Csapat (EUA) 104,3 108,3 212,6
7. Ansten Samuelstuen   Egyesült Államok (USA) 107,8 103,7 211,5
8. Juhani Kärkinen   Finnország (FIN) 108,3 103,1 211,4
9. Koba Cakadze   Szovjetunió (URS) 107,0 104,1 211,1
10. Nyikolaj Samov   Szovjetunió (URS) 103,2 107,4 210,6
11. Halvor Næs   Norvégia (NOR) 103,1 106,7 209,8
12. Veit Kührt   Egyesült Német Csapat (EUA) 106,1 102,6 208,7
13. Kåre Berg   Norvégia (NOR) 100,7 106,7 207,4
14. Alwin Plank   Ausztria (AUT) 105,3 101,4 206,7
15. Kikucsi Szadao   Japán (JPN) 104,1 102,1 206,2
16. Walter Steinegger   Ausztria (AUT) 103,3 102,6 205,9
17. Eino Kirjonen   Finnország (FIN) 104,2 101,6 205,8
18. Rolf Strandberg   Svédország (SWE) 100,0 104,8 204,8
19. Bengt Eriksson   Svédország (SWE) 99,6 102,4 202,0
20. Andreas Däscher   Svájc (SUI) 101,1 100,1 201,2
21. Werner Lesser   Egyesült Német Csapat (EUA) 98,0 102,8 200,8
22. Szató Kóicsi   Japán (JPN) 98,4 101,9 200,3
23. Ole Tom Nord   Norvégia (NOR) 94,6 105,6 200,2
24. Dino De Zordo   Olaszország (ITA) 99,7 99,1 198,8
25. Etó Jószuke   Japán (JPN) 102,2 95,5 197,7
26. Claude Jean-Prost   Franciaország (FRA) 99,9 96,9 196,8
27. Leonyid Fjodorov   Szovjetunió (URS) 97,2 95,9 193,1
28. Jon St. Andre   Egyesült Államok (USA) 92,5 99,8 192,3
29. Inge Lindqvist   Svédország (SWE) 90,4 99,7 190,1
30. Macui Takasi   Japán (JPN) 92,6 97,0 189,6
31. Władysław Tajner   Lengyelország (POL) 87,6 100,6 188,2
32. Butch Wedin   Egyesült Államok (USA) 93,5 93,6 187,1
33. Jacques Charland   Kanada (CAN) 91,0 95,3 186,3
34. Willi Egger   Ausztria (AUT) 88,1 97,3 185,4
34. Gerry Gravelle   Kanada (CAN) 94,4 91,0 185,4
36. Nilo Zandanel   Olaszország (ITA) 95,0 89,8 184,8
37. Enzo Perin   Olaszország (ITA) 84,8 96,8 181,6
38. Régis Robert Rey   Franciaország (FRA) 87,7 91,6 179,3
39. Luigi Pennacchio   Olaszország (ITA) 78,7 92,5 171,2
40. Veikko Kankkonen   Finnország (FIN) 72,0 96,0 168,0
41. Sudár Tamás   Magyarország (UNG) 84,1 81,7 165,8
42. Gene Kotlarek   Egyesült Államok (USA) 96,5 68,6 (elesett) 165,1
43. Skarphéðinn Guðmundsson   Izland (ICE) 73,0 82,7 155,7
44. Alois Moser   Kanada (CAN) 71,4 79,7 151,1
45. Kjell Sjöberg   Svédország (SWE) 94,1 33,8 (elesett) 127,9

ForrásokSzerkesztés