Főmenü megnyitása

Súlyemelés a 2010. évi nyári ifjúsági olimpiai játékokon

A 2010. évi nyári ifjúsági olimpiai játékokon a súlyemelés versenyeinek Szingapúrban a Toa Payoh Sports Hall adott otthont augusztus 15. és 19. között. A fiúknál 6, a lányoknál 5 súlycsoportban rendeztek versenyeket.

Súlyemelés
az I. nyári ifjúsági olimpián
Weightlifting pictogram.svg
Adatok
HelyszínToa Payoh Sports Hall
Dátumaugusztus 1519.
Versenyszámok
 FiúLány
Egyéni65 
Magyar szereplés
Magyar résztvevők1 fő

2014 → 

NaptárSzerkesztés

Valamennyi versenyszám időtartamát 2 óra hosszúságúra tervezték.

Súlycsoport Hét Nap Kezdés időpontja
Fiú 56 kg Vasárnap augusztus 15. 18:00
62 kg Hétfő augusztus 16. 18:00
69 kg Kedd augusztus 17. 14:30
77 kg Szerda augusztus 18. 11:00
85 kg Szerda augusztus 18. 18:00
+85 kg Csütörtök augusztus 19. 11:00
Lány 48 kg Vasárnap augusztus 15 14:30
53 kg Hétfő augusztus 16. 14:30
58 kg Kedd augusztus 17. 11:00
63 kg Kedd augusztus 17. 18:00
+63 kg Szerda augusztus 18. 14:30

ÉremtáblázatSzerkesztés

(Az egyes számoszlopok legmagasabb értéke, vagy értékei vastagítással kiemelve.)

A 2010. évi nyári ifjúsági olimpiai játékok éremtáblázata súlyemelésben  
Ország   Arany   Ezüst   Bronz Összesen
1.   Kína (CHN) 2 2 0 4
  Oroszország (RUS) 2 2 0 4
3.   Bulgária (BUL) 2 0 0 2
4.   Kazahsztán (KAZ) 1 1 1 3
5.   Észak-Korea (PRK) 1 0 1 2
6.   Vietnám (VIE) 1 0 0 1
  Azerbajdzsán (AZE) 1 0 0 1
  Irán (IRI) 1 0 0 1
9.   Thaiföld (THA) 0 3 0 3
10.   Örményország (ARM) 0 1 1 2
11.   Tajvan (TPE) 0 1 0 1
  Kolumbia (COL) 0 1 0 1
13.   Indonézia (INA) 0 0 1 1
  Venezuela (VEN) 0 0 1 1
  Törökország (TUR) 0 0 1 1
  Kuba (CUB) 0 0 1 1
  Nigéria (NGR) 0 0 1 1
  Mexikó (MEX) 0 0 1 1
  Ukrajna (UKR) 0 0 1 1
  Egyiptom (EGY) 0 0 1 1
Összesen 11 11 11 33

ÉrmesekSzerkesztés

FiúSzerkesztés

Súlycsoport 1  Arany 2  Ezüst 3  Bronz
56 kg   Kim Tuan Thach
Vietnám (VIE)
256 kg   Jiawu Xie
Kína (CHN)
254 kg   Smbat Margaryan
Örményország (ARM)
243 kg
62 kg   Song Chol Kim
Észak-Korea (PRK)
257 kg   Jose Mena
Kolumbia (COL)
247 kg   Emre Buyukunlu
Törökország (TUR)
246 kg
69 kg   Nijat Rahimov
Azerbajdzsán (AZE)
295 kg   Xingbin Gong
Kína (CHN)
293 kg   Ediel Marquez Ona
Kuba (CUB)
283 kg
77 kg   Artem Okulov
Oroszország (RUS)
327 kg   Chatuphum Chinnawong
Thaiföld (THA)
311 kg   Rustem Sybay
Kazahsztán (KAZ)
285 kg
85 kg   Georgi Shikov
Bulgária (BUL)
335 kg   Alexey Kosov
Oroszország (RUS)
334 kg   Kostyantyn Reva
Ukrajna (UKR)
320 kg
+85 kg   Alireza Kazeminejad
Irán (IRI)
351 kg   Gor Minasyan
Örményország (ARM)
350 kg   Hassan Mohamed
Egyiptom (EGY)
330 kg

LánySzerkesztés

Súlycsoport 1  Arany 2  Ezüst 3  Bronz
48 kg   Yuan Tian
Kína (CHN)
190 kg   Sirivimon Pramongkhol
Thaiföld (THA)
163 kg   Genesis Rodriguez
Venezuela (VEN)
154 kg
53 kg   Boyanka Kostova
Bulgária (BUL)
192 kg   Kuo Hsing-Chun
Tajvan (TPE)
174 kg   Safitri Dewi
Indonézia (INA)
171 kg
58 kg   Wei Deng
Kína (CHN)
242 kg   Zulfiya Chinshanlo
Kazahsztán (KAZ)
225 kg   Racheal Ekoshoria
Nigéria (NGR)
190 kg
63 kg   Zhazira Zhapparkul
Kazahsztán (KAZ)
205 kg   Diana Akhmetova
Oroszország (RUS)
204 kg   Aremi Fuentes
Mexikó (MEX)
194 kg
+63 kg   Olga Zubova
Oroszország (RUS)
(testsúly: 71,59 kg)
251 kg   Chitchanok Pulsabsakul
Thaiföld (THA)
(testsúly: 119,89 kg)
251 kg   Kuk Hyang Kim
Észak-Korea (PRK)
244 kg

ForrásokSzerkesztés