Főmenü megnyitása

Férfi 110 méteres gátfutás a 2008. évi nyári olimpiai játékokon

A 2008. évi nyári olimpiai játékok férfi 110 méteres gátfutás versenyszámának selejtezőit és döntőjét augusztus 18. és 21. között rendezték a Pekingi Nemzeti Stadionban.

Férfi 110 méteres gátfutás
a XXIX. nyári olimpián
Dayron Robles vezeti a mezőnyt a 110 m gát döntőjében
Dayron Robles vezeti a mezőnyt a 110 m gát döntőjében
Adatok
HelyszínPekingi Nemzeti Stadion
Dátumaugusztus 1821.
Versenyzők43 résztvevő
33 nemzetből
Érmesek
Aranyérem  Kuba Kuba
Ezüstérem  Egyesült Államok Egyesült Államok
Bronzérem  Egyesült Államok Egyesült Államok

 ← 20042012 → 

A kvalifikáció során az A-szint 13,55 másodperc, míg a B-szint 13,72 másodperc volt.

Tartalomjegyzék

RekordokSzerkesztés

A versenyt megelőzően a következő rekordok voltak érvényben férfi 110 méteres gátfutásban:

Világrekord   Dayron Robles (CUB) 12,87 Ostrava, Csehország 2008. június 12.
Olimpiai rekord   Liu Hsziang (CHN) 12,91 Athén, Görögország 2004. augusztus 27.

A versenyen új rekord nem született.

EredményekSzerkesztés

Az időeredmények másodpercben értendők. A rövidítések jelentése a következő:

  • Q: továbbjutás helyezés alapján
  • q: továbbjutás időeredmény alapján
  • DNS: nem indult a futamon
  • DNF: nem ért célba
  • DSQ: kizárás
  • PB: egyéni legjobbja
  • SB: 2008-ban addigi legjobb eredménye
  • NR: országos rekord

ElőfutamSzerkesztés

Minden futam első négy helyezettje automatikusan a negyeddöntőbe jutott. Az összesített eredmények alapján pedig a legjobb időeredménnyel rendelkező 8 futó jutott tovább.

H F Név Nemzet E Mj
1. 2 David Oliver   Egyesült Államok (USA) 13,30 Q
2. 3 Paulo Villar   Kolumbia (COL) 13,37 Q, SB
3. 3 Ryan Brathwaite   Barbados (BAR) 13,38 Q, NR
4. 1 Dayron Robles   Kuba (CUB) 13,39 Q
5. 2 Jackson Quiñónez   Spanyolország (ESP) 13,41 Q
6. 4 David Payne   Egyesült Államok (USA) 13,42 Q
7. 3 Petr Svoboda   Csehország (CZE) 13,43 Q
8. 2 Shamar Sands   Bahama-szigetek (BAH) 13,45 Q
9. 6 Konsztandínosz Duvalídisz   Görögország (GRE) 13,49 Q, NR
10. 2 Gregory Sedoc   Hollandia (NED) 13,50 Q, SB
11. 4 Ladji Doucouré   Franciaország (FRA) 13,52 Q
12. 5 Artur Noga   Lengyelország (POL) 13,53 Q
12. 3 Si Tung-peng   Kína (CHN) 13,53 Q
14. 6 Marcel van der Westen   Hollandia (NED) 13,54 Q
15. 6 Allan Scott   Nagy-Britannia (GBR) 13,56 Q
15. 1 Andy Turner   Nagy-Britannia (GBR) 13,56 Q
17. 1 Csi Vej   Kína (CHN) 13,57 Q
18. 4 Selim Nurudeen   Nigéria (NGR) 13,58 Q, PB
19. 5 Igor Peremota   Oroszország (RUS) 13,59 Q
19. 3 Ronald Forbes   Kajmán-szigetek (CAY) 13,59 q, NR
21. 1 Richard Phillips   Jamaica (JAM) 13,60 Q
21. 6 Samuel Coco-Viloin   Franciaország (FRA) 13,60 Q
23. 5 Kiss Dániel   Magyarország (HUN) 13,61 Q, SB
23. 4 Maurice Wignall   Jamaica (JAM) 13,61 Q, SB
25. 6 Mohammed edz-Dzavádi   Katar (QAT) 13,64 q, SB
26. 2 I Dzsongdzsun   Dél-Korea (KOR) 13,65 q
27. 2 Mikel Thomas   Trinidad és Tobago (TRI) 13,69 q, SB
28. 3 Héctor Cotto   Puerto Rico (PUR) 13,72 q
29. 6 Davit Ilariani   Grúzia (GEO) 13,75 q
30. 3 Dudley Dorival   Haiti (HAI) 13,78 q, SB
31. 5 Anselmo da Silva   Brazília (BRA) 13,81 Q
32. 2 Damjan Zlatnar   Szlovénia (SLO) 13,84 q
33. 4 Makszim Linsa   Fehéroroszország (BLR) 13,86
34. 4 Stanislav Sajdok   Csehország (CZE) 13,89
35. 1 Jevgenyij Boriszov   Oroszország (RUS) 13,90
36. 5 Joseph-Berlioz Randriamihaja   Madagaszkár (MAD) 13,91
37. 4 Naito Maszato   Japán (JPN) 13,96
38. 1 Oleg Normatov   Üzbegisztán (UZB) 14,00
39. 1 Juraj Grabušić   Horvátország (CRO) 14,18
40. 3 Abdul Rashid   Pakisztán (PAK) 14,52
6 Liu Hsziang   Kína (CHN) DNF
5 Terrence Trammell   Egyesült Államok (USA) DNF
5 Staņislavs Olijars   Lettország (LAT) DNS

NegyeddöntőSzerkesztés

Minden futam első három helyezettje automatikusan az elődöntőbe jutott. Az összesített eredmények alapján pedig a legjobb időeredménnyel rendelkező 4 futó jutott tovább.

H F Név Nemzet E Mj
1. 4 David Oliver   Egyesült Államok (USA) 13,16 Q
2. 2 Dayron Robles   Kuba (CUB) 13,19 Q
3. 1 David Payne   Egyesült Államok (USA) 13,24 Q
4. 2 Artur Noga   Lengyelország (POL) 13,36 Q, PB
4. 3 Maurice Wignall   Jamaica (JAM) 13,36 Q, SB
6. 4 Ladji Doucouré   Franciaország (FRA) 13,39 Q
7. 1 Petr Svoboda   Csehország (CZE) 13,41 Q
8. 1 Si Tung-peng   Kína (CHN) 13,42 Q
9. 2 Gregory Sedoc   Hollandia (NED) 13,43 Q, SB
10. 3 Ryan Brathwaite   Barbados (BAR) 13,44 Q
11. 3 Paulo Villar   Kolumbia (COL) 13,46 Q
11. 1 Konsztandínosz Duvalídisz   Görögország (GRE) 13,46 q, NR
13. 4 Jackson Quiñónez   Spanyolország (ESP) 13,47 Q
14. 1 Richard Phillips   Jamaica (JAM) 13,48 q, SB
14. 3 Marcel van der Westen   Hollandia (NED) 13,48 q
16. 2 Samuel Coco-Viloin   Franciaország (FRA) 13,51 q
17. 2 Andy Turner   Nagy-Britannia (GBR) 13,53
18. 2 I Dzsongdzsun   Dél-Korea (KOR) 13,55 NR
18. 2 Shamar Sands   Bahama-szigetek (BAH) 13,55
20. 1 Mikel Thomas   Trinidad és Tobago (TRI) 13,62 PB
21. 3 Kiss Dániel   Magyarország (HUN) 13,63
22. 4 Selim Nurudeen   Nigéria (NGR) 13,66
22. 3 Allan Scott   Nagy-Britannia (GBR) 13,66
24. 1 Igor Peremota   Oroszország (RUS) 13,70
25. 3 Dudley Dorival   Haiti (HAI) 13,71 SB
26. 4 Ronald Forbes   Kajmán-szigetek (CAY) 13,72
27. 1 Héctor Cotto   Puerto Rico (PUR) 13,73
28. 2 Davit Ilariani   Grúzia (GEO) 13,74
29. 4 Csi Vej   Kína (CHN) 13,80
30. 4 Anselmo da Silva   Brazília (BRA) 13,84
4 Damjan Zlatnar   Szlovénia (SLO) DNS
3 Mohammed edz-Dzavádi   Katar (QAT) DSQ

ElődöntőSzerkesztés

Mindkét futam első négy helyezettje jutott a döntőbe.

H F Név Nemzet E Mj
1. 1 Dayron Robles   Kuba (CUB) 13,12 Q
2. 1 David Payne   Egyesült Államok (USA) 13,21 Q, SB
3. 1 Ladji Doucouré   Franciaország (FRA) 13,22 Q, SB
4. 2 David Oliver   Egyesült Államok (USA) 13,31 Q
5. 2 Artur Noga   Lengyelország (POL) 13,34 Q, PB
6. 2 Jackson Quiñónez   Spanyolország (ESP) 13,40 Q, SB
6. 2 Maurice Wignall   Jamaica (JAM) 13,40 Q
8. 2 Si Tung-peng   Kína (CHN) 13,42
9. 1 Richard Phillips   Jamaica (JAM) 13,43 Q, SB
10. 2 Marcel van der Westen   Hollandia (NED) 13,45
11. 1 Konsztandínosz Duvalídisz   Görögország (GRE) 13,55
12. 2 Ryan Brathwaite   Barbados (BAR) 13,59
13. 1 Gregory Sedoc   Hollandia (NED) 13,60
13. 1 Petr Svoboda   Csehország (CZE) 13,60
15. 2 Samuel Coco-Viloin   Franciaország (FRA) 13,65
16. 1 Paulo Villar   Kolumbia (COL) 13,85

DöntőSzerkesztés

A döntőt augusztus 21-én futották.

H P Név Nemzet E Mj
1  Arany 6 Dayron Robles   Kuba (CUB) 12,93
2  Ezüst 5 David Payne   Egyesült Államok (USA) 13,17 SB
3  Bronz 7 David Oliver   Egyesült Államok (USA) 13,18
4. 8 Ladji Doucouré   Franciaország (FRA) 13,24
5. 4 Artur Noga   Lengyelország (POL) 13,36
6. 2 Maurice Wignall   Jamaica (JAM) 13,46
7. 3 Richard Phillips   Jamaica (JAM) 13,60
8. 9 Jackson Quiñónez   Spanyolország (ESP) 13,69

ForrásokSzerkesztés