Főmenü megnyitása

Férfi egyéni tőrvívás az 1912. évi nyári olimpiai játékokon

A Stockholmban megrendezett 1912. évi nyári olimpiai játékokon a férfi egyéni tőrvívás egyike volt az 5 vívószámnak. 104 induló volt 15 nemzetből a versenyen.

EredménySzerkesztés

Első körSzerkesztés

A csoport
Helyezés Vívó V Kval.
1   Léon Tom
Belgium (BEL)
0 QQ
2   Viliam Tvrzský
Cseh Királyság (BOH)
1 QQ
3   Földes Dezső
Magyarország (HUN)
2 QQ
4   Dmitrij Knyazevics
Oroszország (RUS)
3
  Andreas Suttner
Ausztria (AUT)
3
B csoport
Helyezés Vívó V Kval.
1   Marcel Berré
Belgium (BEL)
0 QQ
2   Marc Larimer
Egyesült Államok (USA)
2 QQ
  Edgar Amphlett
Nagy-Britannia (GBR)
2 QQ
4   Johannes Adam
Németország (GER)
3
  Feliksz Leparszkij
Oroszország (RUS)
3
C csoport
Helyezés Vívó V Kval.
1   Gordon Alexander
Nagy-Britannia (GBR)
1 QQ
  Albertson Van Zo Post
Egyesült Államok (USA)
1 QQ
3   Josef Pfeiffer
Cseh Királyság (BOH)
2 QQ
4   Dunay Bertalan
Magyarország (HUN)
2
5   Pavel Guvorszkij
Oroszország (RUS)
4
D csoport
Helyezés Vívó V Kval.
1   Nedo Nadi
Olaszország (ITA)
0 QQ
2   Schenker Zoltán
Magyarország (HUN)
1 QQ
3   Scott Breckenridge (USA) 3 QQ
4   Miloš Klika
Cseh Királyság (BOH)
3
5   Walter Gate
Dél-afrikai Unió (SAF)
4
  Percival Davson
Nagy-Britannia (GBR)
4
7   Julius Thomson
Németország (GER)
6
E csoport
Helyezés Vívó V Kval.
1   Julius Lichtenfels
Németország (GER)
1 QQ
2   Arthur Fagan
Nagy-Britannia (GBR)
2 QQ
3   Jens Berthelsen
Dánia (DEN)
3 QQ
4   Graeme Hammond
Egyesült Államok (USA)
3
  Gaston Salmon
Belgium (BEL)
3
6   Gustaf Armgarth
Svédország (SWE)
4
7   Vlagyimir Kejszer
Oroszország (RUS)
5
F csoport
Helyezés Vívó V Kval.
1   Francesco Pietrasanta
Olaszország (ITA)
0 QQ
2   Fernand de Montigny
Belgium (BEL)
1 QQ
3   Sotirios Notaris
Görögország (GRE)
2 QQ
4   Lars Aas
Norvégia (NOR)
4
  Ernest Stenson-Cooke
Nagy-Britannia (GBR)
4
  John MacLaughlin
Egyesült Államok (USA)
4
7   Nyikolaj Goredeckij
Oroszország (RUS)
6
G csoport
Helyezés Vívó V Kval.
1   Sherman Hall
Egyesült Államok (USA)
1 QQ
  Victor Willems
Belgium (BEL)
1 QQ
3   Pietro Speciale
Olaszország (ITA)
2 QQ
4   Sydney Martineau
Nagy-Britannia (GBR)
3
  Alekszandr Mordovin
Oroszország (RUS)
3
6   Hans Olsen
Dánia (DEN)
4
  Carl Personne
Svédország (SWE)
4
H csoport
Helyezés Vívó V Kval.
1   Harold Raynor
Egyesült Államok (USA)
0 QQ
2   Zulawszky Béla
Magyarország (HUN)
1 QQ
3   Adolf Davids
Németország (GER)
2 QQ
4   Nils Grönvall
Svédország (SWE)
3
5   Vlagyimir Szamojlov
Oroszország (RUS)
4
I csoport
Helyezés Vívó V Kval.
1   Békessy Béla
Magyarország (HUN)
1 QQ
  Edgar Seligman
Nagy-Britannia (GBR)
1 QQ
3   Wilhelm Löffler
Németország (GER)
2 QQ
4   Josef Javůrek
Cseh Királyság (BOH)
3
5   Franz Dereani
Ausztria (AUT)
4
6   John Gignoux
Egyesült Államok (USA)
5
J csoport
Helyezés Vívó V Kval.
1   Einar Levison
Dánia (DEN)
0 QQ
2   Pajzs Pál
Magyarország (HUN)
1 QQ
3   Hermann Plaskuda
Németország (GER)
2 QQ
4   Josef Puhm
Ausztria (AUT)
3
  William Bowman
Egyesült Államok (USA)
3
6   Zdeněk Vávra
Cseh Királyság (BOH)
5
K csoport
Helyezés Vívó V Kval.
1   Ivan Osiier
Dánia (DEN)
0 QQ
2   Axel Jöhncke
Svédország (SWE)
2 QQ
3   Friedrich Golling
Ausztria (AUT)
2 QQ
4   Gavriil Bertrain
Oroszország (RUS)
2
L csoport
Helyezés Vívó V Kval.
1   Edoardo Alaimo
Olaszország (ITA)
0 QQ
2   Tóth Péter
Magyarország (HUN)
1 QQ
3   ifj. Vilém Goppold von Lobsdorf
Cseh Királyság (BOH)
2 QQ
4   Alfred Sauer
Egyesült Államok (USA)
3
5   Albert Naumann
Németország (GER)
4
  Vlagyimir de Szarnavszkij
Oroszország (RUS)
4
M csoport
Helyezés Vívó V Kval.
1   Paul Anspach
Belgium (BEL)
0 QQ
2   Carl Hjorth
Svédország (SWE)
1 QQ
  Robert Montgomerie
Nagy-Britannia (GBR)
1 QQ
4   Oluf Berntsen
Dánia (DEN)
3
  Leonyid Martyucsev
Oroszország (RUS)
3
6   Christopher von Tangen
Norvégia (NOR)
5
  Reinhold Trampler
Ausztria (AUT)
5
N csoport
Helyezés Vívó V Kval.
1   Henri Anspach
Belgium (BEL)
1 QQ
  Bjarne Eriksen
Norvégia (NOR)
1 QQ
  Richard Verderber
Ausztria (AUT)
1 QQ
4   Arie de Jong
Hollandia (HOL)
3
5   Anatolij Zsakovlev
Oroszország (RUS)
4
  Ahmed Hassanein
Egyiptom (EGY)
O csoport
Helyezés Vívó V Kval.
1   Berty László
Magyarország (HUN)
1 QQ
  Jacques Ochs
Belgium (BEL)
1 QQ
3   Lauritz Østrup
Dánia (DEN)
2 QQ
4   Heinrich Ziegler
Németország (GER)
2
5   Rudolf Cvetko
Ausztria (AUT)
3
6   František Kříž
Cseh Királyság (BOH)
5
P csoport
Helyezés Vívó V Kval.
1   Fernando Cavallini
Olaszország (ITA)
1 QQ
  Robert Hennet
Belgium (BEL)
1 QQ
  Emil Schön
Németország (GER)
1 QQ
4   George Breed
Egyesült Államok (USA)
3
5   Leonyid Grinyev
Oroszország (RUS)
4
6   Gunnar Böös
Svédország (SWE)
5

NegyeddöntőSzerkesztés

A csoport
Helyezés Vívó V Kval.
1   Schenker Zoltán
Magyarország (HUN)
0 QS
2   Nedo Nadi
Olaszország (ITA)
1 QS
3   Julius Lichtenfels
Németország (GER)
1 QS
4   Gordon Alexander
Nagy-Britannia (GBR)
3
5   Marc Larimer
Egyesült Államok (USA)
4
  Léon Tom
Belgium (BEL)
4
B csoport
Helyezés Vívó V Kval.
1   Zulawszky Béla
Magyarország (HUN)
0 QS
2   Viliam Tvrzský
Cseh Királyság (BOH)
1 QS
3   Edgar Amphlett
Nagy-Britannia (GBR)
2 QS
4   Jens Berthelsen
Dánia (DEN)
3
5   Francesco Pietrasanta
Olaszország (ITA)
4
  Albertson Van Zo Post
Egyesült Államok (USA)
DNS
C csoport
Helyezés Vívó V Kval.
1   Pietro Speciale
Olaszország (ITA)
0 QS
2   Földes Dezső
Magyarország (HUN)
1 QS
  Edgar Seligman
Nagy-Britannia (GBR)
1 QS
4   Marcel Berré
Belgium (BEL)
3
  Scott Breckinridge
Egyesült Államok (USA)
3
6   Josef Pfeiffer
Cseh Királyság (BOH)
5
D csoport
Helyezés Vívó V Kval.
1   Edoardo Alaimo
Olaszország (ITA)
0 QS
  Békessy Béla
Magyarország (HUN)
0 QS
3   Sherman Hall
Egyesült Államok (USA)
1 QS
4   Adolf Davids
Németország (GER)
3
  Axel Jöhncke
Svédország (SWE)
3
  Fernand de Montigny
Belgium (BEL)
3
E csoport
Helyezés Vívó V Kval.
1   Ivan Osiier
Dánia (DEN)
1 QS
  Tóth Péter
Magyarország (HUN)
1 QS
  Victor Willems
Belgium (BEL)
1 QS
4   Wilhelm Löffler
Németország (GER)
3
  Sotirios Notaris
Görögország (GRE)
3
6   Harold Rayner
Egyesült Államok (USA)
4
F csoport
Helyezés Vívó V Kval.
1   Henri Anspach
Belgium (BEL)
1 QS
  Fernando Cavallini
Olaszország (ITA)
1 QS
3   Pajzs Pál
Magyarország (HUN)
2 QS
4   Carl Hjorth
Svédország (SWE)
3
5   Arthur Fagan
Nagy-Britannia (GBR)
4
  Friedrich Golling
Ausztria (AUT)
4
G csoport
Helyezés Vívó V Kval.
1   Robert Hennet
Belgium (BEL)
1 QS
2   Robert Montgomerie
Nagy-Britannia (GBR)
2 QS
3   Richard Verderber
Ausztria (AUT)
2 QS
4   ifj. Vilém Goppold von Lobsdorf
Cseh Királyság (BOH)
3
  Lauritz Østrup
Dánia (DEN)
3
6   Hermann Plaskuda
Németország (GER)
4
H csoport
Helyezés Vívó V Kval.
1   Berty László
Magyarország (HUN)
1 QS
2   Paul Anspach
Belgium (BEL)
2 QS
3   Emil Schön
Németország (GER)
3 QS
4   Bjarne Eriksen
Norvégia (NOR)
3
  Einar Levison
Dánia (DEN)
3
  Jacques Ochs
Belgium (BEL)
3

ElődöntőSzerkesztés

A csoport
Helyezés Vívó V Kval.
1   Edoardo Alaimo
Olaszország (ITA)
1 QF
2   Edgar Seligman
Nagy-Britannia (GBR)
1 QF
3   Pajzs Pál
Magyarország (HUN)
2
  Schenker Zoltán
Magyarország (HUN)
2
5   Robert Hennet
Belgium (BEL)
3
6   Viliam Tvrzský
Cseh Királyság (BOH)
4
B csoport
Helyezés Vívó V Kval.
1   Nedo Nadi
Olaszország (ITA)
0 QF
2   Békessy Béla
Magyarország (HUN)
1 QF
3   Paul Anspach
Belgium (BEL)
2
  Emil Schön
Németország (GER)
2
5   Ivan Osiier
Dánia (DEN)
  Edgar Amphlett
Nagy-Britannia (GBR)
DNF
C csoport
Helyezés Vívó V Kval.
1   Pietro Speciale
Olaszország (ITA)
0 QF
2   Robert Montgomerie
Nagy-Britannia (GBR)
2 QF
3   Tóth Péter
Magyarország (HUN)
2
4   Henri Anspach
Belgium (BEL)
3
  Julius Lichtenfels
Németország (GER)
3
  Zulawszky Béla
Magyarország (HUN)
3
C csoport
Helyezés Vívó V Kval.
1   Richard Verderber
Ausztria (AUT)
0 QF
  Berty László
Magyarország (HUN)
0 QF
3   Sherman Hall
Egyesült Államok (USA)
2
  Victor Willems
Belgium (BEL)
3
  Fernando Cavallini
Olaszország (ITA)
DNF
  Földes Dezső
Magyarország (HUN)
DNF

DöntőSzerkesztés

Döntő
Helyezés Vívó Gy V SzT KT
1  Arany   Nedo Nadi
Olaszország (ITA)
7 0 35 8
2  Ezüst   Pietro Speciale
Olaszország (ITA)
5 2 29 24
3  Bronz   Richard Verderber
Ausztria (AUT)
4 3 27 25
4   Berty László
Magyarország (HUN)
4 3 23 25
5   Edoardo Alaimo
Olaszország (ITA)
4 3 27 26
6   Edgar Seligman
Nagy-Britannia (GBR)
3 4 23 29
7   Békessy Béla
Magyarország (HUN)
1 6 20 34
8   Robert Montgomerie
Nagy-Britannia (GBR)
0 7 22 35

ForrásokSzerkesztés