Főmenü megnyitása

Férfi könnyűsúlyú cselgáncs a 2008. évi nyári olimpiai játékokon

A 2008. évi nyári olimpiai játékokon a cselgáncs férfi könnyűsúlyú versenyszámát augusztus 11-én rendezték.

Férfi könnyűsúlyú cselgáncs
a XXIX. nyári olimpián
Judo pictogram.svg
Adatok
HelyszínTudományos és technikai Gimnázium, Peking
Dátumaugusztus 11.
Versenyzők32 résztvevő
32 nemzetből
Érmesek
Aranyérem  Azerbajdzsán Azerbajdzsán
Ezüstérem  Dél-Korea Dél-Korea
Bronzérem  Tádzsikisztán Tádzsikisztán
Bronzérem  Brazília Brazília

 ← 20042012 → 

MérkőzésekSzerkesztés

DöntőSzerkesztés

  Elnur Məmmədli (AZE) 1000
  Vang Gicshun (KOR) 0000

Felső ágSzerkesztés

  16 közé jutásért Nyolcaddöntők Negyeddöntők Elődöntő
   Nicholas Tritton (CAN) 0000  
   João Pina (POR) 0010        João Pina (POR) 0001  
   Kanamaru Júszuke (JPN) 0001        Ali Malumát (IRI) 0111  
   Ali Malumát (IRI) 1001          Ali Malumát (IRI) 1100  
   Krzysztof Wiłkomirski (POL) 0020          Gantömörín Dasdavá (MGL) 0010  
   Vselovods Zeļonijs (LAT) 0010        Krzysztof Wiłkomirski (POL) 0010  
   Ryan Reser (USA) 0100        Gantömörín Dasdavá (MGL) 0012  
   Gantömörín Dasdavá (MGL) 0111          Ali Malumát (IRI) 0000
   Davit Kevhisvili (GEO) 0021          Elnur Məmmədli (AZE) 1000
   Sergiu Toma (MDA) 0010        Davit Kevhisvili (GEO) 0110  
   Ronald Girones (CUB) 0001        Kim Csholszu (PRK) 0111  
   Kim Csholszu (PRK) 1000          Kim Csholszu (PRK) 0000  
   Ammár Merídzsa (ALG) 0010          Elnur Məmmədli (AZE) 0200  
   Kansztancin Szjamjonav (BLR) 0102        Kansztancin Szjamjonav (BLR) 0001       
   Elnur Məmmədli (AZE) 1000        Elnur Məmmədli (AZE) 1001       
   Dirk Van Tichelt (BEL) 0000  

Alsó ágSzerkesztés

  16 közé jutásért Nyolcaddöntők Negyeddöntők Elődöntő
   Raszul Bokijev (TJK) 0210  
   Éric Kibanza (COD) 0000        Raszul Bokijev (TJK) 1000  
   Hennagyij Bilogyid (UKR) 1000        Hennagyij Bilogyid (UKR) 0000  
   Szalamu Mezsidov (RUS) 0000          Raszul Bokijev (TJK) 1110  
   Dennis Iverson (AUS) 0010          Sze Zsicsikava (CHN) 0001  
   Sezer Huysuz (TUR) 1000        Sezer Huysuz (TUR) 0001  
   Sze Zsicsikava (CHN) 0001        Sze Zsicsikava (CHN) 0010  
   Richard León (VEN) 0000          Raszul Bokijev (TJK) 0001
   Jaromír Ježek (CZE) 0001          Vang Gicshun (KOR) 0010
   Shokir Mo'minov (UZB) 1000        Shokir Mo'minov (UZB) 0000  
   Vang Gicshun (KOR) 1011        Vang Gicshun (KOR) 1100  
   Rinat Ibragimov (KAZ) 0000          Vang Gicshun (KOR) 0100  
   Szaíd Rásed el-Kubajszi (UAE) 0000          Leandro Guilheiro (BRA) 0000  
   Marlon August (RSA) 1000        Marlon August (RSA) 0000       
   Mariano Bertolotti (ARG) 0010        Leandro Guilheiro (BRA) 1001       
   Leandro Guilheiro (BRA) 0100  

Vigaszág felső ágSzerkesztés

  Vigaszág első kör Vigaszág negyeddöntő Vigaszág elődöntő Bronzmérkőzés
   Kanamaru Júszuke (JPN) 0011  
   João Pina (POR) 0010        Kanamaru Júszuke (JPN) 0100  
            Gantömörín Dasdavá (MGL) 0000  
              Kanamaru Júszuke (JPN) 0000  
   Dirk Van Tichelt (BEL) 1021          Dirk Van Tichelt (BEL) 0211  
   Kansztancin Szjamjonav (BLR) 0020        Dirk Van Tichelt (BEL) 1011  
            Kim Csholszu (PRK) 0000  
              Dirk Van Tichelt (BEL) 0000
              Raszul Bokijev (TJK) 0011
               
               
                 
                 
                    
                    
      

Vigaszág alsó ágSzerkesztés

  Vigaszág első kör Vigaszág negyeddöntő Vigaszág elődöntő Bronzmérkőzés
   Éric Kibanza (COD) 0001  
   Hennagyij Bilogyid (UKR) 0011        Hennagyij Bilogyid (UKR) 0001  
            Sze Zsicsikava (CHN) 0000  
              Hennagyij Bilogyid (UKR) 0001  
   Rinat Ibragimov (KAZ) 0001          Leandro Guilheiro (BRA) 1000  
   Shokir Mo'minov (UZB) 1010        Shokir Mo'minov (UZB) 0000  
            Leandro Guilheiro (BRA) 1000  
              Leandro Guilheiro (BRA) 1000
              Ali Malumát (IRI) 0000
               
               
                 
                 
                    
                    
      

VégeredménySzerkesztés

Helyezés Név Nemzet
1  Arany Elnur Məmmədli   Azerbajdzsán
2  Ezüst Vang Gicshun   Dél-Korea
3  Bronz Raszul Bokijev   Tádzsikisztán
3  Bronz Leandro Guilheiro   Brazília
5. Dirk Van Tichelt   Belgium
5. Ali Malumát   Irán
7. Kanamaru Júszuke   Japán
7. Hennagyij Bilogyid   Ukrajna
9. Gantömörín Dasdavá   Mongólia
9. Kim Csholszu   Észak-Korea
9. Sze Zsicsikava   Kína
9. Shokir Mo'minov   Üzbegisztán
13. João Pina   Portugália
13. Kansztancin Szjamjonav   Fehéroroszország
13. Éric Kibanza   Kongói Demokratikus Köztársaság
13. Rinat Ibragimov   Kazahsztán
17. Krzysztof Wiłkomirski   Lengyelország
17. Davit Kevhisvili   Grúzia
17. Sezer Huysuz   Törökország
17. Marlon August   Dél-afrikai Köztársaság
21. Nicholas Tritton   Kanada
21. Vselovods Zeļonijs   Lettország
21. Ryan Reser   Egyesült Államok
21. Sergiu Toma   Moldova
21. Ronald Girones   Kuba
21. Ammár Merídzsa   Algéria
21. Szalamu Mezsidov   Oroszország
21. Dennis Iverson   Ausztrália
21. Richard León   Venezuela
21. Jaromir Ježek   Csehország
21. Szaíd Rásed el-Kubajszi   Egyesült Arab Emírségek
21. Mariano Bertolotti   Argentína

ForrásokSzerkesztés