Főmenü megnyitása

Férfi könnyűsúlyú kétpárevezős a 2004. évi nyári olimpiai játékokon

A 2004. évi nyári olimpiai játékokon az evezés férfi könnyűsúlyú kétpár versenyszámát augusztus 15. és augusztus 22. között rendezték a Szkíniasz evezős és kajak‑kenu központban. A versenyt a Tomasz Kucharski, Robert Sycz összeállítású lengyel páros nyerte a francia és a görög egység előtt. A magyar páros (Hirling Zsolt és Varga Tamás) az 5. helyen zárt.

Férfi könnyűsúlyú kétpárevezős
a XXVIII. nyári olimpián
Rowing pictogram.svg
Adatok
HelyszínSzkíniasz evezős és kajak‑kenu központ
Dátumaugusztus 15.augusztus 22.
Versenyzők42 résztvevő
21 nemzetből
Érmesek
Aranyérem  Lengyelország Lengyelország
Ezüstérem  Franciaország Franciaország
Bronzérem  Görögország Görögország

 ← 20002008 → 

Tartalomjegyzék

VersenynaptárSzerkesztés

Az időpontok helyi idő szerint, zárójelben magyar idő szerint olvashatóak.

Dátum Időpont Forduló
2004. augusztus 15., vasárnap 7:50 (8:50) Előfutamok
2004. augusztus 17., kedd 15:20 (16:20) Reményfutamok
2004. augusztus 19., péntek 7:50 (8:50) A/B elődöntők
2004. augusztus 19., péntek 8:50 (9:50) Vigasz elődöntők
2004. augusztus 21., szombat 10:20 (11:20) Döntők

RekordokSzerkesztés

A verseny előtt a következő rekordok voltak érvényben:[1]

Világrekord   Olaszország (ITA) 6.10,80 Sevilla, Spanyolország 2002. szeptember 22.

A versenyen új rekord született:

Olimpiai rekord   Vaszíliosz Polímerosz
Nikólaosz Szkiathítisz (GRE)
6:15,22 Athén, Görögország 2004. augusztus 15.
  Frédéric Dufour
Pascal Touron (FRA)
6:14,55 Athén, Görögország 2004. augusztus 15.

EredményekSzerkesztés

Az idők másodpercben értendők.

A rövidítések jelentése a következő:

  • QSA/B: A/B-elődöntőbe jutás helyezés alapján
  • QC/D: C/D-elődöntőbe jutás helyezés alapján
  • QD: D-döntőbe jutás helyezés alapján
  • QC: C-döntőbe jutás helyezés alapján
  • QB: B-döntőbe jutás helyezés alapján
  • QA: A-döntőbe jutás helyezés alapján
  • OR: Olimpiai rekord

ElőfutamokSzerkesztés

Négy előfutamot rendeztek, futamonként hat, ill. öt hajóval. Az első helyen célba érők az A/B elődöntőbe kerültek, a többiek a reményfutamba.

Helyezés Nemzet Idő Mj
1. futam
1.   Görögország (GRE)
Vaszíliosz Polímerosz
Nikólaosz Szkiathítisz
6:15,22 QSA/B, OR
2.   Olaszország (ITA)
Elia Luini
Nicola Moriconi
6:19,82
3.   Szlovákia (SVK)
Ľuboš Podstupka
Lukáš Babač
6:22,00
4.   Kína (CHN)
Csu Cse-fu
Jang Csien
6:22,64
5.   Kuba (CUB)
Armando Arrechavaleta
Yosvel Iglesias
6:25,14
5.   Brazília (BRA)
José Sobral Júnior
Thiago Gomes
6:33,92
2. futam
1.   Franciaország (FRA)
Frédéric Dufour
Pascal Touron
6:14,55 QSA/B, OR
2.   Magyarország (HUN)
Hirling Zsolt
Varga Tamás
6:20,98
3.   Spanyolország (ESP)
Rubén Álvarez
Juan Zunzunegui
6:23,23
4.   Japán (JPN)
Ura Kazusige
Takeda Daiszaku
6:24,08
5.   Hongkong (HKG)
Lo Ting Vaj
So Sau Vah
6:43,49
Helyezés Nemzet Idő Mj
3. futam
1.   Dánia (DEN)
Mads Rasmussen
Rasmus Quist
6:17,68 QSA/B
2.   Lengyelország (POL)
Tomasz Kucharski
Robert Sycz
6:21,45
3.   Németország (GER)
Manuel Brehmer
Ingo Euler
6:25,22
4.   Ausztrália (AUS)
George Jelbart
Cameron Wurf
6:28,94
5.   Üzbegisztán (UZB)
Sergey Bogdanov
Ruslan Naurzaliyev
6:52,34
4. futam
1.   Írország (IRL)
Sam Lynch
Gearóid Towey
6:16,63 QSA/B
2.   Egyesült Államok (USA)
Steve Tucker
Greg Ruckman
6:20,00
3.   Csehország (CZE)
Václav Maleček
Michal Vabroušek
6:21,82
4.   Belgium (BEL)
Justin Gevaert
Wouter Van der Fraenen
6:26,25
5.   Uruguay (URU)
Rodolfo Collazo
Joe Reboledo
6:29,20

ReményfutamokSzerkesztés

Négy reményfutamot rendeztek, a 4-4, ill. 5 hajóból az első 2-2 jutott az A/B elődöntőbe, a többiek a C/D elődöntőbe kerültek.

Helyezés Nemzet Idő Mj
1. futam
1.   Japán (JPN)
Ura Kazusige
Takeda Daiszaku
6:17,26 QSA/B
2.   Egyesült Államok (USA)
Steve Tucker
Greg Ruckman
6:19,35 QSA/B
3.   Németország (GER)
Manuel Brehmer
Ingo Euler
6:21,57 QSC/D
4.   Kuba (CUB)
Armando Arrechavaleta
Yosvel Iglesias
6:27,89 QSC/D
Helyezés Nemzet Idő Mj
2. futam
1.   Lengyelország (POL)
Tomasz Kucharski
Robert Sycz
6:20,90 QSA/B
2.   Spanyolország (ESP)
Rubén Álvarez
Juan Zunzunegui
6:26,66 QSA/B
3.   Uruguay (URU)
Rodolfo Collazo
Joe Reboledo
6:30,23 QSC/D
4.   Kína (CHN)
Csu Cse-fu
Jang Csien
6:31,87 QSC/D
Helyezés Nemzet Idő Mj
3. futam
1.   Magyarország (HUN)
Hirling Zsolt
Varga Tamás
6:22,63 QSA/B
2.   Szlovákia (SVK)
Ľuboš Podstupka
Lukáš Babač
6:25.75 QSA/B
3.   Belgium (BEL)
Justin Gevaert
Wouter Van der Fraenen
6:31,18 QSC/D
4.   Üzbegisztán (UZB)
Sergey Bogdanov
Ruslan Naurzaliyev
6:45,69 QSC/D
Helyezés Nemzet Idő Mj
4. futam
1.   Csehország (CZE)
Václav Maleček
Michal Vabroušek
6:19,04 QSA/B
2.   Olaszország (ITA)
Elia Luini
Nicola Moriconi
6:21,22 QSA/B
3.   Ausztrália (AUS)
George Jelbart
Cameron Wurf
6:26,10 QSC/D
4.   Brazília (BRA)
José Sobral Júnior
Thiago Gomes
6:33,66 QSC/D
5.   Hongkong (HKG)
Lo Ting Vaj
So Sau Vah
6:41,09 QSC/D

ElődöntőkSzerkesztés

Az elődöntők mezőnye az előfutamok és a reményfutamok alapján alakult ki. Az A/B elődöntőből az A- vagy a B-döntőbe lehetett jutni, a vigasz előfutamból pedig a C-döntőbe.

A/B elődöntőSzerkesztés

Két futamot rendeztek, a 6-6 hajóból az első 3-3 jutott az A-döntőbe, a maradék a B-döntőbe.

Helyezés Nemzet Idő Mj
1. futam
1.   Lengyelország (POL)
Tomasz Kucharski
Robert Sycz
6:14,91 QA
2.   Görögország (GRE)
Vaszíliosz Polímerosz
Nikólaosz Szkiathítisz
6:17,12 QA
3.   Dánia (DEN)
Mads Rasmussen
Rasmus Quist
6:17,85 QA
4.   Egyesült Államok (USA)
Steve Tucker
Greg Ruckman
6:21,46 QB
5.   Csehország (CZE)
Václav Maleček
Michal Vabroušek
6:23,17 QB
6.   Szlovákia (SVK)
Ľuboš Podstupka
Lukáš Babač
6:29,44 QB
Helyezés Nemzet Idő Mj
2. futam
1.   Franciaország (FRA)
Frédéric Dufour
Pascal Touron
6:16,33 QA
2.   Magyarország (HUN)
Hirling Zsolt
Varga Tamás
6:18,23 QA
3.   Japán (JPN)
Ura Kazusige
Takeda Daiszaku
6:18,51 QA
4.   Írország (IRL)
Sam Lynch
Gearóid Towey
6:19,09 QB
5.   Olaszország (ITA)
Elia Luini
Nicola Moriconi
6:23,72 QB
6.   Spanyolország (ESP)
Rubén Álvarez
Juan Zunzunegui
6:30,15 QB

Vigasz elődöntőSzerkesztés

Két futamot rendeztek, a 4 ill. 5 hajóból az első 3-3 (színessel jelölt/QC) jutott az C-döntőbe, a többiek kiestek.

Helyezés Nemzet Idő Mj
1. futam
1.   Németország (GER)
Manuel Brehmer
Ingo Euler
6:23,22 QC
2.   Belgium (BEL)
Justin Gevaert
Wouter Van der Fraenen
6:25,34 QC
3.   Kína (CHN)
Csu Cse-fu
Jang Csien
6:25,97 QC
4.   Brazília (BRA)
José Sobral Júnior
Thiago Gomes
6:26,98
Helyezés Nemzet Idő Mj
2. futam
1.   Ausztrália (AUS)
George Jelbart
Cameron Wurf
6:27,68 QC
2.   Kuba (CUB)
Armando Arrechavaleta
Yosvel Iglesias
6:28,09 QC
3.   Uruguay (URU)
Rodolfo Collazo
Joe Reboledo
6:29,39 QC
4.   Hongkong (HKG)
Lo Ting Vaj
So Sau Vah
6:37,03
5.   Üzbegisztán (UZB)
Sergey Bogdanov
Ruslan Naurzaliyev
6:45,47

DöntőkSzerkesztés

A döntők az előfutamok alapján alakultak ki. A B-döntő első helyezettje 7., a C-döntőé pedig a 13. helyen zárt.

C-döntőSzerkesztés

A C-döntőt hat egységgel rendezték, a vigasz elődöntők 1-3. helyezettjeivel.

Helyezés
(Összesített)
Név Nemzet Idő
1. (13.) Manuel Brehmer
Ingo Euler
  Németország (GER) 6:45,62
2. (14.) Armando Arrechavaleta
Yosvel Iglesias
  Kuba (CUB) 6:48,50
3. (15.) Justin Gevaert
Wouter Van der Fraenen
  Belgium (BEL) 6:50,07
4. (16.) George Jelbart
Cameron Wurf
  Ausztrália (AUS) 6:51,32
5. (17.) Csu Cse-fu
Jang Csien
  Kína (CHN) 6:58,88
6. (18.) Rodolfo Collazo
Joe Reboledo
  Uruguay (URU) 7:03,72

B-döntőSzerkesztés

A B-döntőt hat egységgel rendezték, az A/B elődöntők 4-6. helyezettjeivel.

Helyezés
(Összesített)
Név Nemzet Idő
1. (7.) Steve Tucker
Greg Ruckman
  Egyesült Államok (USA) 6:45,20
2. (8.) Rubén Álvarez
Juan Zunzunegui
  Spanyolország (ESP) 6:46,48
3. (9.) Václav Maleček
Michal Vabroušek
  Csehország (CZE) 6:46,77
4. (10.) Sam Lynch
Gearóid Towey
  Írország (IRL) 6:49,26
5. (11.) Ľuboš Podstupka
Lukáš Babač
  Szlovákia (SVK) 6:58,78
6. (12.) Elia Luini
Nicola Moriconi
  Olaszország (ITA) 7:01,86

A-döntőSzerkesztés

Az A-döntőt hat egységgel rendezték, az A/B elődöntők 1-3. helyezettjeivel.

Helyezés Név Nemzet Idő
1  Arany Tomasz Kucharski
Robert Sycz
  Lengyelország (POL) 6:20,93
2  Ezüst Frédéric Dufour
Pascal Touron
  Franciaország (FRA) 6:21,46
3  Bronz Vaszíliosz Polímerosz
Nikólaosz Szkiathítisz
  Görögország (GRE) 6:23,23
4. Mads Rasmussen
Rasmus Quist
  Dánia (DEN) 6:23,92
5. Hirling Zsolt
Varga Tamás
  Magyarország (HUN) 6:24,69
6. Ura Kazusige
Takeda Daiszaku
  Japán (JPN) 6:24,98

JegyzetekSzerkesztés

  1. Rowing – Official Results Book (angol nyelven) (PDF). la84foundation.com. (Hozzáférés: 2013. június 14.)

ForrásokSzerkesztés