Főmenü megnyitása

Farkas Csaba (Székelyudvarhely, 1987. január 6.) erdélyi magyar matematikus, egyetemi oktató.

Farkas Csaba
Született 1987. január 6. (32 éves)
Székelyudvarhely
Nemzetisége magyar
Foglalkozása matematikus, egyetemi oktató

ÉletpályájaSzerkesztés

Székelykeresztúron érettségizett 2006-ban. Felsőfokú tanulmányait a kolozsvári Babeș–Bolyai Tudományegyetemen végezte. 2009-ben elvégezte matematika szakot, 2011-ben a Számítógépes matematika mesteri képzést, majd 2014-ben doktorált Symmetrization methods in the study of sublinear elliptic problems című tézisével. 2009–2010-ben programozó Kolozsváron, 2012–2015 között tanársegéd a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem marosvásárhelyi karán, 2015-től ugyanott adjunktus, majd 2018-tól docens.[1]

MunkásságaSzerkesztés

Kutatási területei: variációszámítás, kritikus pontok, optimális szállítás.

Cikkei (válogatás)Szerkesztés

  • Cs. Farkas, I. Mezei, Group-invariant multiple solutions for quasilinear elliptic problems on strip-like domains, Nonlinear Analysis TMA, Vol. 79, pp. 239–246, 2013.
  • Cs. Farkas, A. Molnár, A Generalized Variational Principle and its Application to Equilibrium Problems, Journal of Optimization Theory and Applications, Vol. 156, pp. 213–231, 2013.
  • Cs. Farkas, A generalized form of Ekeland's variational principle, Analele Stiintifice ale Universitatii Ovidius Constanta, Vol. 20 (1), pp. 101–112, 2012.
  • Cs. Farkas, R. Fullér, A. Kristály, A sublinear differential inclusion on strip-like domains, IEEE 8th International Symposium on Applied Computational Intelligence and Informatics, pp. 185–189, 2013.
  • Cs. Farkas, A. Molnár, Sz. Nagy, A generalized variational principle and applications to equilibrium problems in b-metric spaces, Le Matematiche Vol. LXIX, pp. 205–221, 2014.
  • Cs. Farkas, Cs. Varga, Multiple symmetric invariant non trivial solutions for a class of quasilinear elliptic variational systems, Applied Mathematics and Computation, Vol. 241, pp. 347–355, 2014.
  • F. Faraci, Cs. Farkas, New conditions for the existence of infinitely many solutions for a quasilinear problem, Proceedings of Edinburgh Mathematical. Society, 2014.
  • Cs. Farkas, A. Kristály, Cs. Varga, Singular Poisson equations on Finsler-Hadamard manifolds, Calc. Var. (2015) 54:1219–1241.

JegyzetekSzerkesztés

ForrásokSzerkesztés

Kapcsolódó szócikkekSzerkesztés