Női 100 méteres gátfutás az 1980. évi nyári olimpiai játékokon

Az 1980. évi nyári olimpiai játékokon az atlétika női 100 méteres gátfutás versenyszámának selejtezőit és döntőjét július 27. és július 28. között rendezték a Lenin Stadionban.

Női 100 méteres gátfutás
a XXII. nyári olimpián
Athletics pictogram.svg
Adatok
HelyszínLenin Stadion, Moszkva
Dátumjúlius 2728.
Versenyzők22 résztvevő
14 nemzetből
Érmesek
Aranyérem  Szovjetunió Szovjetunió
Ezüstérem  NDK NDK
Bronzérem  Lengyelország Lengyelország

 ← 19761984 → 

RekordokSzerkesztés

A versenyt megelőzően a következő rekordok voltak érvényben női 100 méteres gátfutásban:

Világrekord   Grażyna Rabsztyn (POL) 12,36 Varsó, Lengyelország 1980. június 13.
Olimpiai rekord   Annelie Ehrhardt (GDR) 12,59 München, NSZK 1972. szeptember 8.

A versenyen új olimpiai rekord született:

  Vera Komiszova (URS) 12,56 Moszkva, Szovjetunió 1980. július 28.

EredményekSzerkesztés

Az időeredmények másodpercben értendők. A rövidítések jelentése a következő:

  • Q: továbbjutás helyezés alapján
  • q: továbbjutás időeredmény alapján
  • OR: olimpiai rekord
  • DNF: nem ért célba
  • DNS: nem indult a futamon

ElőfutamSzerkesztés

Minden futam első négy helyezettje automatikusan az elődöntőbe jutott. Az összesített eredmények alapján pedig a legjobb időeredménnyel rendelkező 4 futó került tovább.

H P Név Nemzet E Mj
1. futam
1. 2 Vera Komiszova   Szovjetunió (URS) 12,67 Q
2. 3 Lucyna Langer   Lengyelország (POL) 12,75 Q
3. 1 Kerstin Claus-Knabe   NDK (GDR) 12,77 Q
4. 6 Laurence Lebeau   Franciaország (FRA) 13,18 Q
5. 7 Siska Xénia   Magyarország (HUN) 13,23 q
6. 5 Jordanka Donkova   Bulgária (BUL) 13,24 q
7. 4 Marisela Peralta   Dominikai Köztársaság (DOM) 14,18
2. futam
1. 3 Irina Litovcsenko   Szovjetunió (URS) 12,97 Q
2. 6 Bettina Gärtz   NDK (GDR) 13,06 Q
3. 4 Zofia Bielczyk   Lengyelország (POL) 13,21 Q
4. 2 Shirley Strong   Nagy-Britannia (GBR) 13,39 Q
5. 5 Daniela Valkova   Bulgária (BUL) 13,66 q
6. 1 Penny Gillies   Ausztrália (AUS) 13,68
- Yvonne Von Kauffungen   Svájc (SUI) DNS
- Nancy Vallecilla   Ecuador (ECU) DNS
3. futam
1. 1 Grażyna Rabsztyn   Lengyelország (POL) 12,72 Q
2. 4 Johanna Schaller-Klier   NDK (GDR) 13,03 Q
3. 6 Tatyjana Anyiszimova   Szovjetunió (URS) 13,31 Q
4. 7 Helena Pihl   Svédország (SWE) 13,46 Q
5. 2 Laurence Elloy-Machabey   Franciaország (FRA) 13,60 q
6. 5 Lorna Boothe   Nagy-Britannia (GBR) 13,86
7. 3 Estella Meheux   Sierra Leone (SLE) 15,61

ElődöntőSzerkesztés

A futamok első 4 helyezettje jutott a döntőbe.

H P Név Nemzet E Mj
1. futam
1. 2 Vera Komiszova   Szovjetunió (URS) 12,78 Q
2. 6 Lucyna Langer   Lengyelország (POL) 12,91 Q
3. 1 Bettina Gärtz   NDK (GDR) 13,04 Q
4. 8 Zofia Bielczyk   Lengyelország (POL) 13,09 Q
5. 4 Laurence Elloy-Machabey   Franciaország (FRA) 13,33
6. 3 Jordanka Donkova   Bulgária (BUL) 13,39
7. 7 Laurence Lebeau   Franciaország (FRA) 13,54
8. 5 Helena Pihl   Svédország (SWE) 13,68
2. futam
1. 3 Grażyna Rabsztyn   Lengyelország (POL) 12,64 Q
2. 1 Johanna Schaller-Klier   NDK (GDR) 12,77 Q
3. 7 Irina Litovcsenko   Szovjetunió (URS) 12,84 Q
4. 6 Kerstin Claus-Knabe   NDK (GDR) 12,99 Q
5. 8 Shirley Strong   Nagy-Britannia (GBR) 13,12
6. 4 Daniela Valkova   Bulgária (BUL) 13,79
2 Siska Xénia   Magyarország (HUN) DNF
- Tatyjana Anyiszimova   Szovjetunió (URS) DNS

DöntőSzerkesztés

A döntőt július 28.-án rendezték.

H P Név Nemzet E Mj
1  Arany 5 Vera Komiszova   Szovjetunió (URS) 12,56 OR
2  Ezüst 3 Johanna Schaller-Klier   NDK (GDR) 12,63
3  Bronz 2 Lucyna Langer   Lengyelország (POL) 12,65
4. 4 Kerstin Claus-Knabe   NDK (GDR) 12,66
5. 1 Grażyna Rabsztyn   Lengyelország (POL) 12,74
6. 7 Irina Litovcsenko   Szovjetunió (URS) 12,84
7. 8 Bettina Gärtz   NDK (GDR) 12,93
8. 6 Zofia Bielczyk   Lengyelország (POL) 13,08

ForrásokSzerkesztés