Főmenü megnyitása

Női 200 méteres síkfutás a 2008. évi nyári olimpiai játékokon

A 2008. évi nyári olimpiai játékokon az atlétika női 200 méteres síkfutás versenyszámának selejtezőit és döntőjét augusztus 19-e és 21-e között tartották a Pekingi Nemzeti Stadionban.

Női 200 méteres síkfutás
a XXIX. nyári olimpián
Athletics pictogram.svg
Adatok
HelyszínPekingi Nemzeti Stadion
Dátumaugusztus 1921.
Versenyzők48 résztvevő
38 nemzetből
Érmesek
Aranyérem  Jamaica Jamaica
Ezüstérem  Egyesült Államok Egyesült Államok
Bronzérem  Jamaica Jamaica

 ← 20042012 → 

A kvalifikáció során az A-szint 23,00 másodperc, míg a B-szint 23,20 másodperc volt.

RekordokSzerkesztés

A versenyt megelőzően a következő rekordok voltak érvényben:

Világrekord   Florence Griffith-Joyner (USA) 21,34 Szöul, Dél-Korea 1988. szeptember 29.
Olimpiai rekord   Florence Griffith-Joyner (USA) 21,34 Szöul, Dél-Korea 1988. szeptember 29.

A versenyen új rekord nem született.

EredményekSzerkesztés

Az időeredmények másodpercben értendők. A rövidítések jelentése a következő:

  • Q: továbbjutás helyezés alapján
  • q: továbbjutás időeredmény alapján
  • DNS: nem indult a futamon
  • PB: egyéni legjobbja
  • SB: 2008-ban addigi legjobb eredménye
  • NR: országos rekord

ElőfutamSzerkesztés

Az első forduló futamait augusztus 19-én tartották. Minden futam első négy helyezettje automatikusan a 2. fordulóba jutott. Az összesített eredmények alapján pedig a legjobb időeredménnyel rendelkező 8 futó került tovább.

H F P Név Nemzet E Mj
1. 2 3 Muna Lee   Egyesült Államok (USA) 22,71 Q
2. 2 4 Muriel Hurtis   Franciaország (FRA) 22,72 Q
3. 2 2 Cydonie Mothersille   Kajmán-szigetek (CAY) 22,76 Q, SB
4. 4 8 Rakija el-Gaszra   Bahrein (BRN) 22,81 Q
5. 6 6 Natalija Pihida   Ukrajna (UKR) 22,91 Q, PB
6. 6 9 Sherone Simpson   Jamaica (JAM) 22,94 Q
7. 4 4 Emily Freeman   Nagy-Britannia (GBR) 22,95 Q
8. 2 6 Julija Csermosanszkaja   Oroszország (RUS) 22,98 Q
9. 1 7 Allyson Felix   Egyesült Államok (USA) 23,02 Q
10. 4 7 Kerron Stewart   Jamaica (JAM) 23,03 Q
11. 5 6 Veronica Campbell-Brown   Jamaica (JAM) 23,04 Q
11. 1 8 Csucsandika Dzsajaszinha   Srí Lanka (SRI) 23,04 Q
13. 5 8 Kadiatou Camara   Mali (MLI) 23,06 Q
14. 3 3 Marshevet Hooker   Egyesült Államok (USA) 23,07 Q
15. 6 2 Roxana Díaz   Kuba (CUB) 23,09 Q
16. 6 7 LaVerne Jones   Amerikai Virgin-szigetek (ISV) 23,12 Q
17. 2 7 Ivet Lalova   Bulgária (BUL) 23,13 q, SB
18. 1 9 Virgil Hodge   Saint Kitts és Nevis (SKN) 23,14 Q
19. 5 5 Natalja Ruszakova   Oroszország (RUS) 23,21 Q
20. 3 2 Debbie Ferguson   Bahama-szigetek (BAH) 23,22 Q
21. 4 2 Ionela Târlea-Manolache   Románia (ROU) 23,24 Q
22. 1 4 Alekszandra Fedoriva   Oroszország (RUS) 23,29 Q
23. 3 9 Damola Osayomi   Nigéria (NGR) 23,31 Q
24. 5 3 Debbie Ferguson   Bahama-szigetek (BAH) 23,33 Q
24. 4 5 Darlenys Obregón   Kolumbia (COL) 23,33 q
26. 5 4 Adrienne Power   Kanada (CAN) 23,40 q
27. 6 8 Evelyn dos Santos   Brazília (BRA) 23,43 q
28. 5 9 Vincenza Calì   Olaszország (ITA) 23,44 q
28. 4 9 G'ozal Xubbiyeva   Üzbegisztán (UZB) 23,44 q
30. 6 3 Alison George   Grenada (GRN) 23,45 q
31. 1 5 Inna Eftimova   Bulgária (BUL) 23,50 q
32. 3 8 Eléni Artimatá   Ciprus (CYP) 23,58 Q, SB
33. 6 5 Marta Jeschke   Lengyelország (POL) 23,59
34. 4 3 Jade Bailey   Barbados (BAR) 23,62
34. 3 7 Sabina Veit   Szlovénia (SLO) 23,62
36. 5 7 Isabel le Roux   Dél-afrikai Köztársaság (RSA) 23,67
37. 3 6 Gloria Kemasoude   Nigéria (NGR) 23,72
38. 3 5 Meritzer Williams   Saint Kitts és Nevis (SKN) 23,83
39. 2 9 Mariely Sánchez   Dominikai Köztársaság (DOM) 24,05
40. 3 4 Fabienne Féraez   Benin (BEN) 24,07
40. 2 5 Carol Rodríguez   Puerto Rico (PUR) 24,07
42. 1 6 Kia Davis   Libéria (LBR) 24,31
43. 4 6 Lei Lei Win   Mianmar (MYA) 24,37
44. 1 3 Kirsten Nieuwendam   Suriname (SUR) 24,46 NR
45. 6 4 Grétta Taszlákiján   Libanon (LIB) 25,32 SB
46. 5 2 Samia Omar   Szomália (SOM) 32,16
1 2 Vida Anim   Ghána (GHA) DNS
2 8 Kim Gevaert   Belgium (BEL) DNS

NegyeddöntőSzerkesztés

A második forduló futamait is augusztus 19-én tartották. Minden futam első három helyezettje automatikusan az elődöntőbe jutott. Az összesített eredmények alapján pedig a legjobb időeredménnyel rendelkező 4 futó került tovább.

H F P Név Nemzet E Mj
1. 4 5 Sherone Simpson   Jamaica (JAM) 22,60 Q
2. 3 9 Julija Csermosanszkaja   Oroszország (RUS) 22,63 Q, PB
3. 1 4 Veronica Campbell-Brown   Jamaica (JAM) 22,64 Q
4. 1 6 Allyson Felix   Egyesült Államok (USA) 22,74 Q
4. 3 6 Kerron Stewart   Jamaica (JAM) 22,74 Q
6. 2 7 Rakija el-Gaszra   Bahrein (BRN) 22,76 Q
6. 3 4 Marshevet Hooker   Egyesült Államok (USA) 22,76 Q
8. 1 7 Debbie Ferguson   Bahama-szigetek (BAH) 22,77 Q
9. 4 7 Muna Lee   Egyesült Államok (USA) 22,83 Q
9. 1 5 Cydonie Mothersille   Kajmán-szigetek (CAY) 22,83 q
11. 2 5 Muriel Hurtis   Franciaország (FRA) 22,89 Q
12. 2 6 Csucsandika Dzsajaszinha   Srí Lanka (SRI) 22,94 Q
13. 4 6 Emily Freeman   Nagy-Britannia (GBR) 22,95 Q
14. 2 4 Roxana Díaz   Kuba (CUB) 22,98 q
15. 3 5 Natalija Pihida   Ukrajna (UKR) 23,03 q
16. 2 8 Alekszandra Fedoriva   Oroszország (RUS) 23,04 q
17. 3 7 Kadiatou Camara   Mali (MLI) 23,06
18. 4 3 Ivet Lalova   Bulgária (BUL) 23,15
19. 4 4 Virgil Hodge   Saint Kitts és Nevis (SKN) 23,17
20. 1 9 Ionela Târlea-Manolache   Románia (ROU) 23,22
21. 2 9 Damola Osayomi   Nigéria (NGR) 23,27
22. 4 8 Natalja Ruszakova   Oroszország (RUS) 23,28
23. 1 2 Evelyn dos Santos   Brazília (BRA) 23,35
24. 1 8 LaVerne Jones   Amerikai Virgin-szigetek (ISV) 23,37
25. 2 2 Darlenys Obregón   Kolumbia (COL) 23,40
26. 2 3 Inna Eftimova   Bulgária (BUL) 23,48
27. 3 2 Adrienne Power   Kanada (CAN) 23,51
28. 3 3 Vincenza Calì   Olaszország (ITA) 23,56
29. 3 8 Sheniqua Ferguson   Bahama-szigetek (BAH) 23,61
30. 4 9 Eléni Artimatá   Ciprus (CYP) 23,77
31. 4 2 Alison George   Grenada (GRN) 23,77
1 3 G'ozal Xubbiyeva   Üzbegisztán (UZB) DNS

ElődöntőSzerkesztés

Az elődöntő két futamát augusztus 20-án tartották. A futamok első 4 helyezettje jutott tovább.

H F P Név Nemzet E Mj
1. 1 5 Veronica Campbell-Brown   Jamaica (JAM) 22,19 Q
2. 1 7 Kerron Stewart   Jamaica (JAM) 22,29 Q
3. 1 4 Muna Lee   Egyesült Államok (USA) 22,29 Q, PB
4. 2 7 Allyson Felix   Egyesült Államok (USA) 22,33 Q
5. 2 9 Marshevet Hooker   Egyesült Államok (USA) 22,50 Q
6. 2 5 Sherone Simpson   Jamaica (JAM) 22,50 Q
7. 1 9 Debbie Ferguson   Bahama-szigetek (BAH) 22,51 Q
8. 1 6 Julija Csermosanszkaja   Oroszország (RUS) 22,57 PB
9. 2 3 Cydonie Mothersille   Kajmán-szigetek (CAY) 22,61 Q, SB
10. 2 4 Muriel Hurtis   Franciaország (FRA) 22,71
11. 2 6 Rakija el-Gaszra   Bahrein (BRN) 22,72
12. 2 8 Emily Freeman   Nagy-Britannia (GBR) 22,83
13. 1 3 Natalija Pihida   Ukrajna (UKR) 22,95
14. 1 8 Csucsandika Dzsajaszinha   Srí Lanka (SRI) 22,98
15. 1 2 Roxana Díaz   Kuba (CUB) 23,12
16. 2 2 Alekszandra Fedoriva   Oroszország (RUS) 23,22

DöntőSzerkesztés

A döntőt augusztus 21-én futották.

Hely. P Név Nemzet E Mj
1  Arany 4 Veronica Campbell-Brown   Jamaica (JAM) 21,74 PB
2  Ezüst 5 Allyson Felix   Egyesült Államok (USA) 21,93 SB
3  Bronz 6 Kerron Stewart   Jamaica (JAM) 22,00
4. 9 Muna Lee   Egyesült Államok (USA) 22,01 PB
5. 7 Marshevet Hooker   Egyesült Államok (USA) 22,34 PB
6. 8 Sherone Simpson   Jamaica (JAM) 22,36
7. 2 Debbie Ferguson   Bahama-szigetek (BAH) 22,61
8. 3 Cydonie Mothersille   Kajmán-szigetek (CAY) 22,68

ForrásokSzerkesztés