Főmenü megnyitása

Női 500 méteres rövidpályás gyorskorcsolya a 2018. évi téli olimpiai játékokon

A 2018. évi téli olimpiai játékokon a rövidpályás gyorskorcsolya női 500 méteres versenyszámát február 10-én és 13-án rendezték. Az aranyérmet az olasz Arianna Fontana nyerte. A Magyarországot képviselő Keszler Andrea a 10. Jászapáti Petra a 13. helyen végzett.

Női 500 méteres rövidpályás gyorskorcsolya
a XXIII. téli olimpián
Short track speed skating pictogram.svg
Adatok
HelyszínKangnungi jégcsarnok
Dátumfebruár 10. (előfutamok)
február 13. (negyeddöntők, elődöntők, döntők)
Versenyzők32 résztvevő
14 nemzetből
Érmesek
Aranyérem  Olaszország Olaszország
Ezüstérem  Hollandia Hollandia
Bronzérem  Kanada Kanada

 ← 20142022 → 

Tartalomjegyzék

RekordokSzerkesztés

A versenyt megelőzően a következő rekordok voltak érvényben:

Világrekord   Elise Christie (GBR) 42,335 Salt Lake City, Egyesült Államok 2016. november 13.
Olimpiai rekord   Vang Meng (CHN) 42,985 Vancouver, Kanada 2010. február 17.

A versenyen új olimpiai rekord született:

  Elise Christie (GBR) 42,872 Phjongcshang, Dél-Korea 2018. február 10.
  Choi Min-jeong (KOR) 42,870 Phjongcshang, Dél-Korea 2018. február 10.
  Elise Christie (GBR) 42,703 Phjongcshang, Dél-Korea 2018. február 13.
  Choi Min-jeong (KOR) 42,422 Phjongcshang, Dél-Korea 2018. február 13.

EseménynaptárSzerkesztés

Az időpontok helyi idő szerint (UTC+9), zárójelben magyar idő szerint (UTC+1) olvashatóak.

Időpont Forduló
február 10., 19:44 (11:44) Előfutamok
február 13., 19:00 (11:00) Negyeddöntők
február 13., 20:11 (12:11) Elődöntők
február 13., 21:07 (13:07) B-döntő
február 13., 21:11 (13:11) A-döntő

EredményekSzerkesztés

A rövidítések jelentése a következő:

  • OR: olimpiai rekord
  • Q: továbbjutás helyezés alapján
  • QA: az A-döntőbe jutott
  • QB: a B-döntőbe jutott
  • ADV: továbbjutás bírói döntés alapján
  • PEN: büntetés

ElőfutamokSzerkesztés

Helyezés Versenyző Nemzet Idő Mj
1. futam
1. Kim Boutin   Kanada (CAN) 43,634 Q
2. Natalia Maliszewska   Lengyelország (POL) 43,725 Q
3. Lana Gehring   Egyesült Államok (USA) 43,825
4. Lucia Peretti   Olaszország (ITA) 43,994
2. futam
1. Arianna Fontana   Olaszország (ITA) 43,214 Q
2. Keszler Andrea   Magyarország (HUN) 43,274 Q
3. Kathryn Thomson   Nagy-Britannia (GBR) 1:08,896
4. Suzanne Schulting   Hollandia (NED) nem ért célba
3. futam
1. Szofija Proszvirnova   Olimpikonok Oroszországból (OAR) 43,376 Q
2. Yara van Kerkhof   Hollandia (NED) 43,430 Q
3. Bianca Walter   Németország (GER) 43,541
4. Sumire Kikuchi   Japán (JPN) 44,838
4. futam
1. Elise Christie   Nagy-Britannia (GBR) 42,872 Q, OR
2. Qu Chunyu   Kína (CHN) 42,971 Q
3. Shim Suk-hee   Dél-Korea (KOR) 43,048
4. Veronique Pierron   Franciaország (FRA) 43,148
5. futam
1. Fan Kexin   Kína (CHN) 43,350 Q
2. Maame Biney   Egyesült Államok (USA) 43,665 Q
3. Kim A-lang   Dél-Korea (KOR) 43,724
4. Anastassiya Krestova   Kazahsztán (KAZ) 43,821
6. futam
1. Martina Valcepina   Olaszország (ITA) 43,698 Q
2. Han Yutong   Kína (CHN) 43,719 Q
3. Tifany Huot-Marchand   Franciaország (FRA) 44,659
Jamie Macdonald   Kanada (CAN) PEN
7. futam
1. Marianne St-Gelais   Kanada (CAN) 43,437 Q
2. Anna Seidel   Németország (GER) 43,742 Q
3. Lara van Ruijven   Hollandia (NED) 43,771
4. Magdalena Warakomska   Lengyelország (POL) 44,311
8. futam
1. Choi Min-jeong   Dél-Korea (KOR) 42,870 Q, OR
2. Jászapáti Petra   Magyarország (HUN) 55,670 Q
3. Emina Malagics   Olimpikonok Oroszországból (OAR) 56,830
Charlotte Gilmartin   Nagy-Britannia (GBR) PEN

NegyeddöntőkSzerkesztés

Helyezés Versenyző Nemzet Idő Mj
1. futam
1. Arianna Fontana   Olaszország (ITA) 43,128 Q
2. Yara van Kerkhof   Hollandia (NED) 43,197 Q
3. Natalia Maliszewska   Lengyelország (POL) 43,384
Marianne St-Gelais   Kanada (CAN) PEN
2. futam
1. Elise Christie   Nagy-Britannia (GBR) 42,703 Q, OR
2. Kim Boutin   Kanada (CAN) 42,789
3. Keszler Andrea   Magyarország (HUN) 43,053
4. Anna Seidel   Németország (GER) 44,325
3. futam
1. Szofija Proszvirnova   Olimpikonok Oroszországból (OAR) 43,466 Q
2. Fan Kexin   Kína (CHN) 43,485 Q
3. Han Yutong   Kína (CHN) 43,627
4. Maame Biney   Egyesült Államok (USA) 44,772
4. futam
1. Qu Chunyu   Kína (CHN) 42,954 Q
2. Choi Min-jeong   Dél-Korea (KOR) 42,996 Q
3. Martina Valcepina   Olaszország (ITA) 43,023
4. Jászapáti Petra   Magyarország (HUN) 43,043

ElődöntőkSzerkesztés

Helyezés Versenyző Nemzet Idő Mj
1. futam
1. Choi Min-jeong   Dél-Korea (KOR) 42,422 QA, OR
2. Arianna Fontana   Olaszország (ITA) 42,635 QA
3. Szofija Proszvirnova   Olimpikonok Oroszországból (OAR) 43,219 QB
Fan Kexin   Kína (CHN) PEN
2. futam
1. Yara van Kerkhof   Hollandia (NED) 43,182 QA
2. Elise Christie   Nagy-Britannia (GBR) 43,184 QA
3. Kim Boutin   Kanada (CAN) 43,234 ADV
Qu Chunyu   Kína (CHN) PEN

DöntőSzerkesztés

B-döntő

B-döntő nem volt, mert egyedül Szofija Proszvirnova került be, így hivatalosan idő nélkül a B-döntő 1. helyén végzett.

A-döntő
Helyezés Versenyző Nemzet Idő Mj
1  Arany Arianna Fontana   Olaszország (ITA) 42,569
2  Ezüst Yara van Kerkhof   Hollandia (NED) 43,256
3  Bronz Kim Boutin   Kanada (CAN) 43,881
4. Elise Christie   Nagy-Britannia (GBR) 1:23,063
Choi Min-jeong   Dél-Korea (KOR) PEN

VégeredménySzerkesztés

A versenyzők helyezéseit fordulónként határozták meg. Először a fordulókban elért helyezések döntöttek, ha ez azonos volt, akkor a jobb időeredmény döntött.

Helyezés Versenyző Nemzet Forduló Ed. Nd. Ef. Legjobb idő
1  Arany Arianna Fontana   Olaszország (ITA) A-döntő
2  Ezüst Yara van Kerkhof   Hollandia (NED) A-döntő
3  Bronz Kim Boutin   Kanada (CAN) A-döntő
4. Elise Christie   Nagy-Britannia (GBR) A-döntő
5. Szofija Proszvirnova   Olimpikonok Oroszországból (OAR) B-döntő
6. Choi Min-jeong   Dél-Korea (KOR) A-döntő (kizárták)
7. Qu Chunyu   Kína (CHN) Elődöntő (kizárták) 1. 2.
8. Fan Kexin   Kína (CHN) Elődöntő (kizárták) 2. 1.
9. Martina Valcepina   Olaszország (ITA) Negyeddöntő 3. 1. 43,023
10. Keszler Andrea   Magyarország (HUN) Negyeddöntő 3. 2. 43,053
11. Natalia Maliszewska   Lengyelország (POL) Negyeddöntő 3. 2. 43,384
12. Han Yutong   Kína (CHN) Negyeddöntő 3. 2. 43,627
13. Jászapáti Petra   Magyarország (HUN) Negyeddöntő 4. 2. 43,043
14. Maame Biney   Egyesült Államok (USA) Negyeddöntő 4. 2. 43,665
15. Anna Seidel   Németország (GER) Negyeddöntő 4. 2. 43,742
16. Marianne St-Gelais   Kanada (CAN) Negyeddöntő (kizárták) 1. 43,437
17. Shim Suk-hee   Dél-Korea (KOR) Előfutam 3. 43,048
18. Bianca Walter   Németország (GER) Előfutam 3. 43,541
19. Kim A-lang   Dél-Korea (KOR) Előfutam 3. 43,724
20. Lara van Ruijven   Hollandia (NED) Előfutam 3. 43,771
21. Lana Gehring   Egyesült Államok (USA) Előfutam 3. 43,825
22. Tifany Huot-Marchand   Franciaország (FRA) Előfutam 3. 44,659
23. Jemina Malagics   Olimpikonok Oroszországból (OAR) Előfutam 3. 56,830
24. Kathryn Thomson   Nagy-Britannia (GBR) Előfutam 3. 1:08,896
25. Veronique Pierron   Franciaország (FRA) Előfutam 4. 43,148
26. Anastassiya Krestova   Kazahsztán (KAZ) Előfutam 4. 43,821
27. Lucia Peretti   Olaszország (ITA) Előfutam 4. 43,994
28. Magdalena Warakomska   Lengyelország (POL) Előfutam 4. 44,311
29. Sumire Kikuchi   Japán (JPN) Előfutam 4. 44,838
30. Suzanne Schulting   Hollandia (NED) Előfutam 4. nem ért célba
Jamie Macdonald   Kanada (CAN) Előfutam (kizárták)
Charlotte Gilmartin   Nagy-Britannia (GBR) Előfutam (kizárták)

ForrásokSzerkesztés