Főmenü megnyitása

Női egyéni sprint sífutás a 2014. évi téli olimpiai játékokon

A 2014. évi téli olimpiai játékokon a sífutás női egyéni sprint versenyszámát február 11-én rendezték. Az aranyérmet a norvég Maiken Caspersen Falla nyerte. A Magyarországot képviselő Simon Ágnes a 66. helyen végzett.

Női egyéni sprint sífutás
a XXII. téli olimpián
Cross country skiing pictogram.svg
Adatok
HelyszínLaura biatlon- és síközpont, Krasznaja Poljana
Dátumfebruár 11.
Versenyzők67 résztvevő
31 nemzetből
Érmesek
Aranyérem  Norvégia Norvégia
Ezüstérem  Norvégia Norvégia
Bronzérem  Szlovénia Szlovénia

 ← 20102018 → 

EseménynaptárSzerkesztés

Az időpontok moszkvai idő szerint (UTC+4), zárójelben magyar idő szerint (UTC+1) olvashatóak.

Időpont Forduló
február 11., 14:00 (11:00) Előfutamok
február 11., 16:00 (13:00) Negyeddöntők
február 11., 16:56 (13:56) Elődöntők
február 11., 17:22 (14:22) Döntő

EredményekSzerkesztés

A versenyt szabad stílusban futották.

A selejtezőből az első 30 helyen célba érkező versenyző jutott tovább. A negyeddöntő futamaiban a versenyzőket a selejtezőben elért időeredményeik szerint osztották be. Az öt futam mindegyikéből az első két helyen célba érkező, valamint az összesítésben két legjobb időt teljesítő versenyző jutott az elődöntőbe. Az elődöntő futamaiból az első két helyen célba érkező, valamint az összesítésben két legjobb időt teljesítő versenyző jutott a döntőbe.

A rövidítések jelentése a következő:

  • Q: továbbjutás helyezés alapján
  • q: továbbjutás időeredmény alapján

SelejtezőSzerkesztés

Helyezés R Versenyző Nemzet Idő Hátrány Mj
1. 5 Maiken Caspersen Falla   Norvégia (NOR) 2:32,07 Q
2. 6 Katja Višnar   Szlovénia (SLO) 2:32,47 +0,40 Q
3. 21 Marit Bjørgen   Norvégia (NOR) 2:33,17 +1,10 Q
4. 15 Vesna Fabjan   Szlovénia (SLO) 2:34,13 +2,06 Q
5. 18 Ida Ingemarsdotter   Svédország (SWE) 2:34,16 +2,09 Q
6. 22 Ingvild Flugstad Østberg   Norvégia (NOR) 2:34,18 +2,11 Q
7. 10 Astrid Uhrenholdt Jacobsen   Norvégia (NOR) 2:35,00 +2,93 Q
8. 24 Denise Herrmann   Németország (GER) 2:35,11 +3,04 Q
9. 19 Sophie Caldwell   Egyesült Államok (USA) 2:35,18 +3,11 Q
10. 13 Stina Nilsson   Svédország (SWE) 2:35,37 +3,30 Q
11. 1 Anne Kyllönen   Finnország (FIN) 2:35,57 +3,50 Q
12. 14 Jessica Diggins   Egyesült Államok (USA) 2:35,64 +3,57 Q
13. 23 Gaia Vuerich   Olaszország (ITA) 2:35,81 +3,74 Q
14. 25 Alenka Čebašek   Szlovénia (SLO) 2:35,94 +3,87 Q
15. 8 Britta Johansson Norgren   Svédország (SWE) 2:35,98 +3,91 Q
16. 17 Greta Laurent   Olaszország (ITA) 2:36,30 +4,23 Q
17. 27 Nika Razinger   Szlovénia (SLO) 2:36,55 +4,48 Q
18. 11 Kikkan Randall   Egyesült Államok (USA) 2:36,67 +4,60 Q
19. 12 Jevgenyija Sapovalova   Oroszország (RUS) 2:37,03 +4,96 Q
20. 16 Laurien van der Graaff   Svájc (SUI) 2:37,84 +5,77 Q
21. 30 Aurore Jéan   Franciaország (FRA) 2:37,96 +5,89 Q
22. 31 Anasztaszija Docenko   Oroszország (RUS) 2:38,14 +6,07 Q
23. 36 Perianne Jones   Kanada (CAN) 2:38,63 +6,56 Q
24. 28 Mari Laukkanen   Finnország (FIN) 2:39,06 +6,99 Q
25. 46 Petra Novaková   Csehország (CZE) 2:39,44 +7,37 Q
26. 2 Ida Sargent   Egyesült Államok (USA) 2:39,80 +7,73 Q
27. 26 Daria Gaiazova   Kanada (CAN) 2:40,04 +7,97 Q
28. 4 Mona-Liisa Malvalehto   Finnország (FIN) 2:40,08 +8,01 Q
29. 9 Natalja Matvejeva   Oroszország (RUS) 2:40,15 +8,08 Q
30. 20 Hanna Kolb   Németország (GER) 2:40,17 +8,10 Q
31. 32 Lucia Anger   Németország (GER) 2:40,22 +8,15
=32. 39 Ilaria Debertolis   Olaszország (ITA) 2:40,29 +8,22
=32. 43 Man Dandan   Kína (CHN) 2:40,29 +8,22
34. 55 Marina Ancibor   Ukrajna (UKR) 2:40,55 +8,48
35. 35 Claudia Nystad   Németország (GER) 2:41,13 +9,06
36. 37 Marion Buillet   Franciaország (FRA) 2:41,30 +9,23
37. 33 Riikka Sarasoja-Lilja   Finnország (FIN) 2:41,55 +9,48
38. 38 Karolina Grohová   Csehország (CZE) 2:41,75 +9,68
39. 29 Alena Procházková   Szlovákia (SVK) 2:41,95 +9,88
40. 34 Célia Aymonier   Franciaország (FRA) 2:42,57 +10,50
41. 40 Agnieszka Szymanczak   Lengyelország (POL) 2:43,06 +10,99
42. 44 Rosamund Musgrave   Nagy-Britannia (GBR) 2:43,31 +11,24
43. 41 Heidi Widmer   Kanada (CAN) 2:43,36 +11,29
44. 42 Chandra Crawford   Kanada (CAN) 2:43,59 +11,52
45. 57 Katerina Szergyuk   Ukrajna (UKR) 2:44,12 +12,05
46. 54 Elena Kolomina   Kazahsztán (KAZ) 2:46,37 +14,30
47. 47 Valiantsina Kaminskaya   Fehéroroszország (BLR) 2:46,76 +14,69
48. 45 Triin Ojaste   Észtország (EST) 2:47,07 +15,00
49. 62 Sára Tímea   Románia (ROU) 2:48,16 +16,09
50. 50 Irina Hazova   Oroszország (RUS) 2:48,64 +16,57
51. 52 Li Hongxue   Kína (CHN) 2:48,72 +16,65
52. 3 Hanna Erikson   Svédország (SWE) 2:48,83 +16,76
53. 48 Nathalie Schwarz   Ausztria (AUT) 2:49,54 +17,47
54. 60 Teodora Malcseva   Bulgária (BUL) 2:49,66 +17,59
55. 58 Daniela Kotschová   Szlovákia (SVK) 2:49,81 +17,74
56. 49 Esther Bottomley   Ausztrália (AUS) 2:50,54 +18,47
57. 53 Tatyana Ossipova   Kazahsztán (KAZ) 2:51,44 +19,37
58. 51 Marina Liszohor   Ukrajna (UKR) 2:53,22 +21,15
59. 56 Inga Daushkane   Lettország (LAT) 2:53,90 +21,83
60. 67 Antonija Grigorova-Burgova   Bulgária (BUL) 2:54,31 +22,24
61. 59 Vedrana Malec   Horvátország (CRO) 2:54,60 +22,53
62. 61 Ingrida Ardišauskaitė   Litvánia (LTU) 2:55,24 +23,17
63. 7 Sylwia Jaśkowiec   Lengyelország (POL) 3:01,21 +29,14
64. 65 Panajóta Cakíri   Görögország (GRE) 3:02,75 +30,68
65. 63 Jaqueline Mourão   Brazília (BRA) 3:02,83 +30,76
66. 64 Simon Ágnes   Magyarország (HUN) 3:04,72 +32,65
67. 66 Kelime Aydın Çetinkaya   Törökország (TUR) 3:05,00 +32,93

NegyeddöntőkSzerkesztés

Helyezés K Versenyző Nemzet Idő Hátrány Mj
1. futam
1. 1 Maiken Caspersen Falla   Norvégia (NOR) 2:33,23 Q
2. 10 Stina Nilsson   Svédország (SWE) 2:34,01 +0,78 Q
3. 21 Aurore Jéan   Franciaország (FRA) 2:35,55 +2,32 q
4. 11 Anne Kyllönen   Finnország (FIN) 2:37,07 +3,84
5. 20 Laurien van der Graaff   Svájc (SUI) 2:37,95 +4,72
6. 30 Hanna Kolb   Németország (GER) 2:38,43 +5,20
2. futam
1. 7 Astrid Uhrenholdt Jacobsen   Norvégia (NOR) 2:37,01 Q
2. 4 Vesna Fabjan   Szlovénia (SLO) 2:37,22 +0,21 Q
3. 24 Mari Laukkanen   Finnország (FIN) 2:37,48 +0,47
4. 14 Alenka Čebašek   Szlovénia (SLO) 2:37,69 +0,68
5. 27 Daria Gaiazova   Kanada (CAN) 2:40,45 +3,44
6. 17 Nika Razinger   Szlovénia (SLO) 2:43,61 +6,60
3. futam
1. 6 Ingvild Flugstad Østberg   Norvégia (NOR) 2:36,62 Q
2. 5 Ida Ingemarsdotter   Svédország (SWE) 2:36,64 +0,02 Q
3. 15 Britta Johansson Norgren   Svédország (SWE) 2:37,86 +1,24
4. 26 Ida Sargent   Egyesült Államok (USA) 2:39,05 +2,43
5. 25 Petra Novaková   Csehország (CZE) 2:47,52 +10,90
6. 16 Greta Laurent   Olaszország (ITA) 2:52,07 +15,45
4. futam
1. 2 Katja Višnar   Szlovénia (SLO) 2:36,45 Q
2. 9 Sophie Caldwell   Egyesült Államok (USA) 2:37,21 +0,76 Q
3. 12 Jessica Diggins   Egyesült Államok (USA) 2:38,06 +1,61
4. 29 Natalja Matvejeva   Oroszország (RUS) 2:38,66 +2,21
5. 22 Anasztaszija Docenko   Oroszország (RUS) 2:38,83 +2,38
6. 19 Jevgenyija Sapovalova   Oroszország (RUS) 2:38,83 +2,38
5. futam
1. 8 Denise Herrmann   Németország (GER) 2:34,87 Q
2. 3 Marit Bjørgen   Norvégia (NOR) 2:35,42 +0,55 Q
3. 13 Gaia Vuerich   Olaszország (ITA) 2:35,65 +0,78 q
4. 18 Kikkan Randall   Egyesült Államok (USA) 2:35,70 +0,83
5. 23 Perianne Jones   Kanada (CAN) 2:38,66 +3,79
6. 28 Mona-Liisa Malvalehto   Finnország (FIN) 2:41,20 +6,33

ElődöntőkSzerkesztés

Helyezés K Versenyző Nemzet Idő Hátrány Mj
1. futam
1. 1 Maiken Caspersen Falla   Norvégia (NOR) 2:35,80 Q
2. 4 Vesna Fabjan   Szlovénia (SLO) 2:36,02 +0,22 Q
3. 5 Ida Ingemarsdotter   Svédország (SWE) 2:36,05 +0,25 q
4. 7 Astrid Uhrenholdt Jacobsen   Norvégia (NOR) 2:36,32 +0,52 q
5. 10 Stina Nilsson   Svédország (SWE) 2:36,42 +0,62
6. 21 Aurore Jéan   Franciaország (FRA) 2:38,28 +2,48
2. futam
1. 6 Ingvild Flugstad Østberg   Norvégia (NOR) 2:36,66 Q
2. 9 Sophie Caldwell   Egyesült Államok (USA) 2:36,67 +0,01 Q
3. 13 Gaia Vuerich   Olaszország (ITA) 2:36,87 +0,21
4. 8 Denise Herrmann   Németország (GER) 2:36,94 +0,28
5. 2 Katja Višnar   Szlovénia (SLO) 2:37,76 +1,10
6. 3 Marit Bjørgen   Norvégia (NOR) 2:52,27 +15,61

DöntőSzerkesztés

Helyezés K Versenyző Nemzet Idő Hátrány
1  Arany 1 Maiken Caspersen Falla   Norvégia (NOR) 2:35,49
2  Ezüst 6 Ingvild Flugstad Østberg   Norvégia (NOR) 2:35,87 +0,38
3  Bronz 4 Vesna Fabjan   Szlovénia (SLO) 2:35,89 +0,40
4. 7 Astrid Uhrenholdt Jacobsen   Norvégia (NOR) 2:37,31 +1,82
5. 5 Ida Ingemarsdotter   Svédország (SWE) 2:42,04 +6,55
6. 9 Sophie Caldwell   Egyesült Államok (USA) 2:47,75 +12,26

ForrásokSzerkesztés