Főmenü megnyitása

Olimpiai érmesek listája kötélhúzásban

Ez a lap az olimpiai érmesek listája kötélhúzásban 1900-tól 1920-ig.

Kötélhúzás a nyári olimpiai játékokon
Tug of war pictogram.svg
Sportág Kötélhúzás
Versenyszámok
 Férfi
Csapat1
Olimpiai játékok

Érmesek listája

Összesített éremtáblázatSzerkesztés

(A táblázatokban a rendező nemzet sportolói eltérő háttérszínnel, az egyes számoszlopok legmagasabb értéke vagy értékei vastagítással kiemelve.)

A nyári olimpiai játékok összesített éremtáblázata kötélhúzásban  
Ország   Arany   Ezüst   Bronz Összesen
1.   Nagy-Britannia 2 2 1 5
2.   Egyesült Államok 1 1 1 3
3.   Svédország 1 0 0 1
  Nemzetközi Csapat 1 0 0 1
5.   Franciaország 0 1 0 1
  Hollandia 0 1 0 1
7.   Belgium 0 0 1 1
Összesen 5 5 3 13

ÉrmesekSzerkesztés

Olimpia 1  Arany 2  Ezüst 3  Bronz
1900, Párizs   Nemzetközi Csapat (ZZX)
  Edgar Aabye (DEN)
  August Nilsson (SWE)
  Eugen Schmidt (DEN)
  Gustaf Söderström (SWE)
  Karl Gustaf Staaf (SWE)
  Charles Winckler (DEN)
  Franciaország (FRA)
Raymond Basset
Jean Collas
Charles Gondouin
Joseph Roffo
Émile Sarrade
Nem adták ki
(csak két csapat indult)
1904, St. Louis   Egyesült Államok (USA)
(Milwaukee Athletic Club)
Patrick Flanagan
Sidney Johnson
Conrad Magnusson
Oscar Olson
Henry Seiling
  Egyesült Államok (USA)
(Saint Louis Southwest Turnverein No. 1)
Max Braun
August Rodenberg
Charles Rose
William Seiling
Orrin Upshaw
  Egyesült Államok (USA)
(Saint Louis Southwest Turnverein No. 2)
Oscar Friede
Charles Haberkorn
Harry Jacobs
Frank Kugler
Charles Thias
1908, London   Nagy-Britannia (GBR)
(London város rendőrsége)
Edward Barrett
Frederick Goodfellow
William Hirons
Frederick Humphreys
Albert Ireton
Frederick Merriman
Edwin Mills
John James Shepherd
  Nagy-Britannia (GBR)
(Liverpool város rendőrsége)
Thomas Butler
James Clark
William Greggan
Alexander Kidd
Daniel Lowey
Patrick Philbin
George Smith
Thomas Swindlehurst
  Nagy-Britannia (GBR)
(Metropolitan Police K Division)
Walter Chaffe
Joseph Dowler
Ernest Ebbage
Thomas Homewood
Alexander Munro
William Slade
Walter Tammas
James Woodget
1912, Stockholm   Svédország (SWE)
(Stockholm város rendőrsége)
Arvid Andersson
Adolf Bergman
Johan Edman
Erik Algot Fredriksson
August Gustafsson
Carl Jonsson
Erik Larsson
Herbert Lindström
  Nagy-Britannia (GBR)
(London város rendőrsége)
Walter Chaffe
Joseph Dowler
Frederick Humphreys
Mathias Hynes
Edwin Mills
Alexander Munro
John Sewell
John James Shepherd
Nem adták ki
(csak két csapat indult)
1920, Antwerpen   Nagy-Britannia (GBR)
George Canning
Frederick Holmes
Frederick Humphreys
Edwin Mills
John Sewell
John James Shepherd
Harry Stiff
Ernest Thorne
  Hollandia (HOL)
Wilhelmus Bekkers
Johannes Hengeveld
Sijtse Jansma
Henk Janssen
Antonius van Loon
Willem van Loon
Marinus van Rekum
Willem van Rekum
  Belgium (BEL)
Édouard Bourguignon
Alphonse Ducatillon
Rémy Maertens
Christian Piek
Henri Pintens
Charles Van Den Broeck
François Van Hoorenbeek
Gustave Wuyts

ForrásokSzerkesztés