2007-es síkvízi kajak-kenu világbajnokság

A 2007-es síkvízi kajak-kenu világbajnokságot a németországi Duisburgban rendezték 2007. augusztus 9-e és augusztus 12-e között. Ez a harminchatodik kajak-kenu világbajnokság volt.

Síkvízi kajak-kenu világbajnokság
(2007)
Duisburg 014.jpg
Adatok
Ország Németország
Rendező városDuisburg
Dátum augusztus 9.12.
Fő helyszín Wedau
Versenyszámok 27

 ← 20062009 → 

ÉremtáblázatSzerkesztés

Helyezés Ország Arany Ezüst Bronz Összesen
1.   Németország 9 6 3 18
2.   Magyarország 9 3 6 18
3.   Fehéroroszország 1 2 1 4
  Oroszország 1 2 1 4
  Szlovákia 1 2 1 4
6.   Románia 1 1 1 3
7.   Kanada 1 1 0 2
  Egyesült Királyság 1 1 0 2
9.   Franciaország 1 0 1 2
  Spanyolország 1 0 1 2
11.   Ukrajna 1 0 0 1
12.   Lengyelország 0 3 4 7
13.   Finnország 0 2 0 2
14.   Litvánia 0 1 2 3
  Szerbia 0 1 2 3
16.   Kína 0 1 1 2
17.   Kuba 0 1 0 1
18.   Norvégia 0 0 1 1
  Svédország 0 0 1 1
  Szlovénia 0 0 1 1
Összesen 27 27 27 81

EredményekSzerkesztés

FérfiakSzerkesztés

KenuSzerkesztés

  *   Olimpiai kvótaszerző versenyszám

Versenyszám 01  Arany 02  Ezüst 03  Bronz
C1 200 m Jurij Cseban
  Ukrajna
40,323 Makszim Opalev
  Oroszország
40,407 Jevgenij Šuklin
  Litvánia
40,539
C1 500 m David Cal
  Spanyolország
1:47,187 Andreas Dittmer
  Németország
1:47,383 Wenjun Yang
  Kína
1:47,545
C1 1000 m Vajda Attila
  Magyarország
4:08,563 Marián Ostrčil
  Szlovákia
4:10,685 David Cal
  Spanyolország
4:11,057
C2 200 m Jevgenyij Ignatov
Ivan Stil
  Oroszország
36,913 Christian Gille
Tomasz Wylenzek
  Németország
37,191 Tomas Gadeikis
Raimundas Labuckas
  Litvánia
37,407
C2 500 m Kozmann György
Kolonics György
  Magyarország
1:40,501 Josif Chirila
Andrei Cuculici
  Románia
1:40,991 Christian Gille
Tomasz Wylenzek
  Németország
1:41,501
C2 1000 m Christian Gille
Tomasz Wylenzek
  Németország
3:46,627 Serguey Torres
Karel Aguilar
  Kuba
3:47,591 Wojciech Tyszyński
Paweł Baraszkiewicz
  Lengyelország
3:48,103
C4 200 m Horváth Gábor
Balázs Péter
Sarudi Pál
Joób Márton
  Magyarország
34,297 Jevgenyij Dorohin
Nyikolaj Lipkin
Jevgenyij Ignatov
Ivan Stil
  Oroszország
34,365 Dzmitrij Rabcsanka
Dzmitrij Vajciskin
Kansztancin Scsarbak
Aljakszandr Vavzsecki
  Fehéroroszország
34,533
C4 500 m Horváth Gábor
Balázs Péter
Sarudi Pál
Joób Márton
  Magyarország
1:31,265 Robert Nuck
Stefan Holtz
Thomas Lück
Stephan Breuing
  Németország
1:31,497 Ciprian Popa
Florin Mironcic
Loredan Popa
Nicolae Flocea
  Románia
1:31,879
C4 1000 m Josif Chirila
Andrei Cuculici
Silviu Simioncenco
Loredan Popa
  Románia
3:23,325 Robert Nuck
Erik Leue
Thomas Lück
Stefan Holtz
  Németország
3:24,619 Metka Márton
Mike Róbert
Sáfrán Mátyás
Balázs Gábor
  Magyarország
3:24,935

KajakSzerkesztés

  *   Olimpiai kvótaszerző versenyszám

Versenyszám 01  Arany 02  Ezüst 03  Bronz
K1 200 m Jonas Ems
  Németország
35,275 Vytautas Vaičikonis
  Litvánia
35,683 Gyertyános Gergely
  Magyarország
36,019
K1 500 m Adam van Koeverden
  Kanada
1:36,279 Tim Brabants
  Egyesült Királyság
1:36,607 Marek Twardowski
  Lengyelország
1:36,661
K1 1000 m Tim Brabants
  Egyesült Királyság
3:40,133 Adam van Koeverden
  Kanada
3:40,675 Eirik Verås Larsen
  Norvégia
3:41,645
K2 200 m Vadzim Mahnev
Raman Pjatrusenka
  Fehéroroszország
32,251 Ronald Rauhe
Tim Wieskötter
  Németország
32,597 Ognjen Filipović
Dragan Zorić
  Szerbia
32,993
K2 500 m Ronald Rauhe
Tim Wieskötter
  Németország
1:27,709 Vadzim Mahnev
Raman Pjatrusenka
  Fehéroroszország
1:27,823 Kucsera Gábor
Kammerer Zoltán
  Magyarország
1:29,527
K2 1000 m Philippe Colin
Cyrille Carré
  Franciaország
3:24,683 Adam Seroczyński
Mariusz Kujawski
  Lengyelország
3:24,891 Kammerer Zoltán
Kucsera Gábor
  Magyarország
3:26,579
K4 200 m Kadler Viktor
Beé István
Boros Gergely
Babella Balázs
  Magyarország
30,715 Ognjen Filipović
Dragan Zorić
Bora Sibinkić
Milan Đenadić
  Szerbia
30,735 Sztyepan Sevcsuk
Anton Vasziljev
Szergej Hovanszkij
Konsztantyin Visnyjakov
  Oroszország
30,913
K4 500 m Michal Riszdorfer
Richard Riszdorfer
Tarr György
Erik Vlček
  Szlovákia
1:20,045 Dzjanisz Zsihadla
Sztaniszlav Sztrelcsanka
Ruszlan Bicsan
Szjarhej Findzjukevics
  Fehéroroszország
1:20,733 Csamangó Attila
Bozsik Gábor
Boros Attila
Sík Márton
  Magyarország
1:21,651
K4 1000 m Lutz Altepost
Norman Bröckl
Marco Herszel
Björn Goldschmidt
  Németország
3:04,369 Marek Twardowski
Tomasz Mendelski
Paweł Baumann
Adam Wysocki
  Lengyelország
3:04,719 Richard Riszdorfer
Michal Riszdorfer
Erik Vlček
Tarr György
  Szlovákia
3:05,625

NőkSzerkesztés

  *   Olimpiai kvótaszerző versenyszám

Versenyszám 01  Arany 02  Ezüst 03  Bronz
K1 200 m Janics Natasa
  Magyarország
40,835 Anne Rikala
  Finnország
41,069 Špela Ponomarenko
  Szlovénia
41,243
K1 500 m Kovács Katalin
  Magyarország
1:48,633 Anne Rikala
  Finnország
1:49,255 Katrin Wagner
  Németország
1:49,399
K1 1000 m Kovács Katalin
  Magyarország
4:06,823 Friedericke Leue
  Németország
4:08,937 Sofia Paldanius
  Svédország
4:10,901
K2 200 m Fanny Fischer
Nicole Reinhardt
  Németország
37,339 Ivana Kmeťová
Martina Kohlová
  Szlovákia
37,921 Dorota Kuczkowska
Marta Walczykiewicz
  Lengyelország
38,697
K2 500 m Fanny Fischer
Nicole Reinhardt
  Németország
1:40,275 Paksy Tímea
Benedek Dalma
  Magyarország
1:40,963 Anne Laure Viard
Marie Delattre
  Franciaország
1:41,719
K2 1000 m Gesine Ruge
Judith Hörmann
  Németország
3:45,933 Ewelina Wojnarowska
Małgorzata Chojnacka
  Lengyelország
3:47,142 Kozák Danuta
Szabó Gabriella
  Magyarország
3:49,174
K4 200 m Carolin Leonhardt
Conny Waßmuth
Katrin Wagner
Maren Knebel
  Németország
35,459 Paksy Tímea
Kovács Katalin
Fazekas Krisztina
Patyi Melinda
  Magyarország
35,617 Miljana Knežević
Antonija Panda
Renata Kubik
Marta Tibor
  Szerbia
36,569
K4 500 m Carolin Leonhardt
Conny Waßmuth
Katrin Wagner
Maren Knebel
  Németország
1:37,145 Paksy Tímea
Kovács Katalin
Fazekas Krisztina
Benedek Dalma
  Magyarország
1:37,951 Monika Borowicz
Aneta Konieczna
Małgorzata Chojnacka
Ewelina Wojnarowska
  Lengyelország
1:38,103
K4 1000 m Paksy Tímea
Benedek Dalma
Fazekas Krisztina
Keresztesi Alexandra
  Magyarország
3:13,625 Feng Wang
Lamei Yu
Yali Yang
Jing He
  Kína
3:13,971 Gesine Ruge
Friedericke Leue
Marina Schuck
Judith Hörmann
  Németország
3:15,025

A magyar csapatSzerkesztés

A 2007-es magyar vb keret tagjai:

férfiak kajak
K1 200 m Gyertyános Gergely 3  Bronzérem
K2 200 m Gyertyános Gergely
Beé István
4.
K4 200 m Kadler Viktor
Beé István
Boros Gergely
Babella Balázs
1  Aranyérem
K1 500 m Vereckei Ákos 6.
K2 500 m Kucsera Gábor
Kammerer Zoltán
3  Bronzérem
K4 500 m Csamangó Attila
Bozsik Gábor
Boros Attila
Sík Márton
3  Bronzérem
K1 1000 m Benkő Zoltán 6.
K2 1000 m Kucsera Gábor
Kammerer Zoltán
3  Bronzérem
K4 1000 m Gyökös Lajos
Vereckei Ákos
Horváth Gábor
Kökény Roland
4.

férfi kenu
C1 200 m Bozsik Attila 8.
C2 200 m Horváth Gábor
Fürdök Gábor
4.
C4 200 m Horváth Gábor
Balázs Péter
Sarudi Pál
Joób Márton
1  Aranyérem
C1 500 m Sáfrán Mátyás 4.
C2 500 m Kozmann György
Kolonics György
1  Aranyérem
C4 500 m Horváth Gábor
Balázs Péter
Sarudi Pál
Joób Márton
1  Aranyérem
C1 1000 m Vajda Attila 1  Aranyérem
C2 1000 m Kozmann György
Kolonics György
6.
C4 1000 m Metka Márton
Mike Róbert
Sáfrán Mátyás
Balázs Gábor
3  Bronzérem

nők kajak
K1 200 m Janics Natasa 1  Aranyérem
K2 200 m Patyi Melinda
Szabó Gabriella
9.
K4 200 m Paksy Tímea
Kovács Katalin
Fazekas Krisztina
Patyi Melinda
2  Ezüstérem
K1 500 m Kovács Katalin 1  Aranyérem
K2 500 m Paksy Tímea
Benedek Dalma
2  Ezüstérem
K4 500 m Paksy Tímea
Kovács Katalin
Fazekas Krisztina
Benedek Dalma
2  Ezüstérem
K1 1000 m Kovács Katalin 1  Aranyérem
K2 1000 m Kozák Danuta
Szabó Gabriella
3  Bronzérem
K4 1000 m Paksy Tímea
Benedek Dalma
Fazekas Krisztina
Keresztesi Alexandra
1  Aranyérem

ForrásokSzerkesztés