2016–2017-es LEN-bajnokok ligája (csoportkör)

Ez a cikk ismerteti a 2016–2017-es LEN-bajnokok ligája csoportköreinek az eredményeit.

FormátumSzerkesztés

A csoportkörben a 12 részt vevő csapatot két darab hatcsapatos csoportra osztották. A csoporton belül a csapatok oda-vissza vágós rendszerű körmérkőzést játszottak egymással. A csoportok első három helyezettjei jutottak a Final Six-be.

CsoportkörSzerkesztés

Színmagyarázat
Továbbjutott a Final Six-be.
Kiesett.

A csoportSzerkesztés

# Csapat M GY D V DG–KG GK P
1.   Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP 10 9 1 0 101–62 +39 28
2.   Olimbiakósz 10 7 1 2 90–63 +27 22
3.   AN Brescia 10 5 2 3 91–78 +13 17
4.   OSC Budapest 10 3 3 4 79–74 +5 12
5.   Spandau 04 10 2 1 7 75–95 –20 7
6.   Olympic Nice Natation 10 0 0 10 60–124 –64 0
1. forduló
2016. november 30.
18:30
Olimbiakósz   8–4   AN Brescia Papastrateio Hall, Pireusz
(2–2, 2–0, 1–2, 3–0)
Mylonakis   2 Jegyzőkönyv N. Presciutti   3
2016. november 30.
19:00
OSC Budapest   8–9   Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP Nyéki Imre Uszoda, Budapest
(2–2, 1–3, 2–2, 3–2)
Bátori   2 Jegyzőkönyv Vámos   4
2016. november 30.
19:30
Olympic Nice Natation   6–8   Spandau 04 Piscine Jean Bouin, Nizza
(1–1, 1–2, 3–2, 1–3)
Laversanne   2 Jegyzőkönyv három játékos   2
2. forduló
2016. december 10.
18:30
Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP   5–5   Olimbiakósz Tiszaligeti Aréna, Szolnok
(0–2, 1–1, 1–0, 3–2)
Vámos   4 Jegyzőkönyv Mylonakis   3
2016. december 10.
19:00
AN Brescia   9–6   Spandau 04 Piscina Mompiano, Brescia
(3–2, 1–1, 3–2, 2–1)
Nora, Pasković   2 Jegyzőkönyv Čuk   2
2016. december 10.
19:30
Olympic Nice Natation   7–13   OSC Budapest Piscine Jean Bouin, Nizza
(2–4, 4–3, 0–2, 1–4)
Monneret   4 Jegyzőkönyv Bátori   4
3. forduló
2016. december 20.
18:30 (17:30)
Olimbiakósz   15–2   Olympic Nice Natation Papastrateio Hall, Pireusz
(5–0, 4–0, 1–1, 5–1)
három játékos   3 Jegyzőkönyv Izdinsky, Monneret   1
2016. december 21.
19:00
AN Brescia   9–10   Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP Piscina Mompiano, Brescia
(3–2, 2–2, 3–4, 1–2)
Pasković   2 Jegyzőkönyv három játékos   2
2016. december 21.
19:30
Spandau 04   6–10   OSC Budapest SSH Schöneberg, Berlin
(0–3, 2–2, 2–2, 2–3)
Marzouki   2 Jegyzőkönyv Nikić   3
4. forduló
2017. január 18.
18:00
Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP   17–4   Olympic Nice Natation Tiszaligeti Aréna, Szolnok
(3–1, 7–0, 4–2, 3–1)
négy játékos   3 Jegyzőkönyv Laversanne   3
2017. január 18.
19:00
OSC Budapest   7–7   AN Brescia Nyéki Imre Uszoda, Budapest
(4–2, 0–0, 1–3, 2–2)
Salamon   3 Jegyzőkönyv Pasković, Ranđelović   2
2017. január 18.
19:30
Spandau 04   6–11   Olimbiakósz SSH Schöneberg, Berlin
(3–5, 1–3, 1–2, 1–1)
Dedović   2 Jegyzőkönyv Genidounias   4
5. forduló
2017. február 7.
18:00 (17:00)
Olimbiakósz   7–4   OSC Budapest Papastrateio Hall, Pireusz
(1–1, 2–1, 4–1, 0–1)
Fundúlisz, Mylonakis   2 Jegyzőkönyv Bátori   2
2017. február 8.
18:00
Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP   12–7   Spandau 04 Tiszaligeti Aréna, Szolnok
(3–1, 5–3, 2–3, 2–0)
Vámos   3 Jegyzőkönyv Dedović   3
2017. február 8.
19:30
Olympic Nice Natation   9–12   AN Brescia Piscine Jean Bouin, Nizza
(1–1, 4–4, 3–5, 1–2)
három játékos   2 Jegyzőkönyv Ubović   3
6. forduló
2017. február 18.
19:00
AN Brescia   13–4   Olympic Nice Natation Piscina Mopiano, Brescia
(4–2, 4–1, 1–1, 4–0)
három játékos   3 Jegyzőkönyv Rocchietta   2
2017. február 18.
19:00
OSC Budapest   7–8   Olimbiakósz Nyéki Imre Uszoda, Budapest
(1–4, 2–2, 2–0, 2–2)
Zalánki   3 Jegyzőkönyv Fundúlisz, Genidounias   2
2017. február 18.
19:30
Spandau 04   8–12   Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP SSH Schöneberg, Berlin
(4–4, 1–3, 2–0, 1–5)
három játékos   2 Jegyzőkönyv Varga   3
7. forduló
2017. február 28.
19:00 (18:00)
Olimbiakósz   10–8   Spandau 04 Papastrateio Hall, Pireusz
(4–2, 3–1, 2–2, 1–3)
Fundúlisz   4 Jegyzőkönyv Čuk, Marzouki   2
2017. március 1.
19:00
AN Brescia   6–6   OSC Budapest Piscina Mompiano, Brescia
(1–2, 0–0, 1–2, 4–2)
Muslim   2 Jegyzőkönyv Zalánki   3
2017. március 1.
19:30
Olympic Nice Natation   5–12   Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP Piscine Jean Bouin, Nizza
(3–3, 0–3, 0–3, 2–3)
Hansen, Monneret   2 Jegyzőkönyv Prlainović   4
8. forduló
2017. március 22.
18:00
Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP   8–4   AN Brescia Tiszaligeti Aréna, Szolnok
(2–2, 3–1, 1–1, 2–0)
Prlainović   3 Jegyzőkönyv négy játékos   1
2017. március 22.
19:00
OSC Budapest   5–5   Spandau 04 Nyéki Imre Uszoda, Budapest
(1–1, 3–1, 1–2, 0–1)
Seman   2 Jegyzőkönyv Stamm   2
2017. március 22.
19:30
Olympic Nice Natation   8–12   Olimbiakósz Piscine Jean Bouin, Nizza
(1–3, 2–4, 2–1, 3–4)
három játékos   2 Jegyzőkönyv Fundúlisz   5
9. forduló
2017. április 5.
17:30 (18:30)
Olimbiakósz   4–6   Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP Papastrateio Hall, Pireusz
(0–1, 2–2, 1–2, 1–1)
Fundúlisz   2 Jegyzőkönyv Varga   2
2017. április 5.
19:00
OSC Budapest   11–9   Olympic Nice Natation Nyéki Imre Uszoda, Budapest
(3–2, 3–2, 2–2, 3–3)
Bátori   4 Jegyzőkönyv Bruyere   4
2017. április 5.
19:30
Spandau 04   10–14   AN Brescia SSH Schöneberg, Berlin
(3–5, 3–2, 4–7, 0–0)
Marzouki, Stamm   3 Jegyzőkönyv Nora   4
10. forduló
2017. április 26.
18:00
Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP   10–8   OSC Budapest Tiszaligeti Aréna, Szolnok
(2–3, 1–1, 2–2, 5–2)
Varga   3 Jegyzőkönyv három játékos   2
2017. április 26.
19:00
AN Brescia   13–10   Olimbiakósz Piscina Mompiano, Brescia
(2–2, 4–3, 1–1, 6–4)
Nora, Ubović   3 Jegyzőkönyv három játékos   2
2017. április 26.
19:30
Spandau 04   11–6   Olympic Nice Natation SSH Schöneberg, Berlin
(2–1, 4–2, 4–1, 1–2)
Dedović   5 Jegyzőkönyv Iždinský, Monneret   2

B csoportSzerkesztés

# Csapat M GY D V DG–KG GK P
1.   Pro Recco 10 10 0 0 116–63 +53 30
2.   ZF–Eger 10 6 0 4 78–84 –6 18
3.   Jug Dubrovnik 10 5 2 3 115–92 +23 17
4.   Barceloneta 10 4 2 4 89–81 +8 14
5.   Partizan Raiffaisen 10 1 1 8 76–124 –48 4
6.   Hannover 1898 10 0 3 7 98–128 –30 3
1. forduló
2016. november 30.
19:30
Barceloneta   12–5   Partizan Raiffaisen Pistinas San Sebastia, Barcelona
(5–1, 3–1, 1–1, 3–2)
Minguell   4 Jegyzőkönyv Jakšić   3
2016. november 30.
20:15
Jug Dubrovnik   10–6   ZF–Eger Grüz, Dubrovnik
(3–2, 3–2, 3–1, 1–1)
Perrone   4 Jegyzőkönyv Erdélyi   4
2016. november 30.
20:30
Pro Recco   18–8   Hannover 1898 Piscine di Albaro, Genova
(6–2, 4–2, 3–2, 5–2)
Pijetlović   6 Jegyzőkönyv Brguljan, Radović   3
2. forduló
2016. december 10.
17:00
Hannover 1898   9–9   Barceloneta Stadionbad, Hannover
(2–3, 3–2, 2–1, 2–3)
négy játékos   2 Jegyzőkönyv Rašović   3
2016. december 10.
18:30
Partizan Raiffaisen   8–9   ZF–Eger Banjica sport center, Belgrád
(3–2, 2–3, 2–3, 1–1)
Stojanović   4 Jegyzőkönyv Ćuk, Hosnyánszky   2
2016. december 10.
19:00
Jug Dubrovnik   8–11   Pro Recco Grüz, Dubrovnik
(2–2, 2–6, 1–3, 3–0)
Fatović   3 Jegyzőkönyv Filipović   3
3. forduló
2016. december 21.
19:00
Hannover 1898   12–12   Partizan Raiffaisen Stadionbad, Hannover
(3–4, 0–3, 4–3, 5–2)
Radović   4 Jegyzőkönyv Stojanović   5
2016. december 21.
19:15
Barceloneta   7–7   Jug Dubrovnik Piscinas San Sebastián, Barcelona
(1–2, 2–0, 1–4, 3–1)
Munarriz   3 Jegyzőkönyv Perrone   5
2016. december 21.
20:30
ZF–Eger   7–11   Pro Recco Bitskey Aladár Sportcsarnok, Eger
(2–2, 0–0, 2–3, 3–6)
három játékos   2 Jegyzőkönyv Pijetlović   3
4. forduló
2017. január 18.
18:30
Partizan Raiffaisen   9–16   Jug Dubrovnik Banjica sport center, Belgrád
(1–6, 2–4, 4–2, 2–4)
Jakšić   5 Jegyzőkönyv Fatović, Perrone   4
2017. január 18.
20:30
ZF–Eger   10–7   Hannover 1898 Bitskey Aladár Sportcsarnok, Eger
(5–4, 2–0, 1–1, 2–2)
Erdélyi   4 Jegyzőkönyv Brguljan   3
2017. január 18.
20:30
Pro Recco   8–6   Barceloneta Piscine di Albaro, Genova
(2–0, 3–1, 0–1, 3–4)
Filipović, Pijetlović   2 Jegyzőkönyv Minguell   3
5. forduló
2017. február 8.
18:30
Partizan Raiffaisen   5–17   Pro Recco Banjica sport center, Belgrád
(0–3, 2–3, 2–5, 1–6)
Stojanović   3 Jegyzőkönyv Alesiani   4
2017. február 8.
19:00
Jug Dubrovnik   15–15   Hannover 1898 Grüz, Dubrovnik
(4–3, 2–4, 0–3, 9–5)
Perrone   5 Jegyzőkönyv Radović   5
2017. február 8.
19:15
Barceloneta   10–6   ZF–Eger Piscinas San Sebastián, Barcelona
(2–1, 1–2, 5–2, 2–1)
Munarriz   4 Jegyzőkönyv hat játékos   1
6. forduló
2017. február 18.
20:30
ZF–Eger   10–9   Barceloneta Bitskey Aladár Sportcsarnok, Eger
(4–2, 2–2, 3–2, 1–3)
négy játékos   2 Jegyzőkönyv Munarriz   4
2017. február 18.
20:30
Hannover 1898   10–17   Jug Dubrovnik Stadionbad, Hannover
(3–4, 3–6, 1–3, 3–4)
Brguljan, Radović   4 Jegyzőkönyv Fatović   4
2017. február 18.
20:30
Pro Recco   12–7   Partizan Raiffaisen Piscine di Albaro, Genova
(3–1, 4–4, 1–1, 4–1)
öt játékos   2 Jegyzőkönyv hét játékos   1
7. forduló
2017. március 1.
19:00
Jug Dubrovnik   21–9   Partizan Raiffaisen Grüz, Dubrovnik
(6–3, 6–2, 4–1, 5–3)
Perrone   5 Jegyzőkönyv Radanović   3
2017. március 1.
19:00
Hannover 1898   11–12   ZF–Eger Stadionbad, Hannover
(2–4, 4–3, 3–3, 2–2)
Radović   4 Jegyzőkönyv Ćuk, Hosnyánszky   3
2017. március 1.
19:15
Barceloneta   6–11   Pro Recco Piscinas San Sebastián, Barcelona
(1–5, 2–2, 0–3, 3–1)
Rašović   3 Jegyzőkönyv Sukno   3
8. forduló
2017. március 22.
18:30
Partizan Raiffaisen   13–9   Hannover 1898 Banjica sport center, Belgrád
(6–2, 3–2, 3–3, 1–2)
Drašović   4 Jegyzőkönyv Brguljan   5
2017. március 22.
19:00
Jug Dubrovnik   11–10   Barceloneta Grüz, Dubrovnik
(2–0, 4–3, 2–4, 3–3)
García   3 Jegyzőkönyv Munarriz   4
2017. március 22.
20:30
Pro Recco   9–4   ZF–Eger Piscine di Albaro, Genova
(3–1, 2–1, 1–1, 3–1)
Di Fulvio   3 Jegyzőkönyv Ćuk   2
9. forduló
2017. április 5.
19:15
Barceloneta   12–10   Hannover 1898 Piscinas San Sebastián, Barcelona
(6–2, 2–3, 3–2, 1–3)
Munarriz   3 Jegyzőkönyv Brguljan   4
2017. április 5.
20:30
ZF–Eger   8–4   Partizan Raiffaisen Bitskey Aladár Sportcsarnok, Eger
(0–1, 2–2, 4–1, 2–0)
Čučković, Vapenski   2 Jegyzőkönyv Lazić   2
2017. április 5.
20:30
Pro Recco   9–5   Jug Dubrovnik Piscine di Albaro, Genova
(2–2, 1–0, 3–2, 3–1)
Sukno   3 Jegyzőkönyv Lončar   2
10. forduló
2017. április 26.
18:30
Partizan Raiffaisen   4–8   Barceloneta Banjica sport center, Belgrád
(0–1, 1–2, 2–3, 1–2)
négy játékos   1 Jegyzőkönyv Famera   5
2017. április 26.
19:00
Hannover 1898   7–10   Pro Recco Stadionbad, Hannover
(0–1, 0–1, 2–4, 5–4)
Radović, Sekulić   2 Jegyzőkönyv Pijetlović   3
2017. április 26.
20:30
ZF–Eger   6–5   Jug Dubrovnik Bitskey Aladár Sportcsarnok, Eger
(1–1, 2–1, 1–1, 2–2)
Erdélyi   3 Jegyzőkönyv Benić   2