Ez a szócikk a 2008-as Tour de France utolsó 10 szakasz át mutatja be. Az első 11 szakasz leírása A 2008-as Tour de France szakaszai (1–11.) című lapon található.
A 2008-as Tour útvonala
A háromhetes verseny második felében 4 sík, 1 közepesen magas és 3 magas hegyvidéki szakasz és egy újabb egyéni időfutam várt a versenyzőkre. A Pireneusok után az Alpok hegyei közé ment a mezőny, ahol áttértek Olaszországba is.
A párizsi befutó július 27-én volt a Champs-Élysées -n.
Tartalomjegyzék
1 Szakaszok
2 A szakaszok eredményei (12–21.)
2.1 12. szakasz – 2008. július 17. – Lavelanet > Narbonne, 168,5 km
2.2 13. szakasz – 2008. július 18. – Narbonne > Nîmes, 182 km
2.3 14. szakasz – 2008. július 19. – Nîmes > Digne-les-Bains, 194,5 km
2.4 15. szakasz – 2008. július 20. – Embrun > Prato Nevoso, 183 km
2.5 16. szakasz – 2008. július 22. – Cuneo > Jausiers, 157 km
2.6 17. szakasz – 2008. július 23. – Embrun > Alpe d’Huez, 210 km
2.7 18. szakasz – 2008. július 24. – Bourg d'Oisans > Saint-Étienne, 197 km
2.8 19. szakasz – 2008. július 25. – Roanne > Montluçon, 165,5 km
2.9 20. szakasz – 2008. július 26. – Cérilly > Saint-Amand-Montrond, 53 km (egyéni időfutam)
2.10 21. szakasz – 2008. július 27. – Étampes > Párizs, Champs-Élysées, 143 km
3 Lásd még
4 Források
Szakasz
Végpontok
Hossz
Jelleg
Időpont
Rajt
Cél
1.
Brest
Plumelec
195 km
sík szakasz
július 5. , szombat
2.
Auray
Saint-Brieuc
165 km
sík szakasz
július 6. , vasárnap
3.
Saint-Malo
Nantes
195 km
sík szakasz
július 7. , hétfő
4.
Cholet
Cholet
29 km
egyéni időfutam
július 8. , kedd
5.
Cholet
Châteauroux
230 km
sík szakasz
július 9. , szerda
6.
Aigurande
Super-Besse
195 km
sík/hegyi szakasz
július 10. , csütörtök
7.
Brioude
Aurillac
158 km
sík/hegyi szakasz
július 11. , péntek
8.
Figeac
Toulouse
174 km
sík szakasz
július 12. , szombat
9.
Toulouse
Bagnčres-de-Bigorre
222 km
hegyi szakasz
július 13. , vasárnap
10.
Pau
Hautacam
154 km
hegyi szakasz
július 14. , hétfő
Pau
pihenőnap
július 15. , kedd
11.
Lannemezan
Foix
166 km
sík/hegyi szakasz
július 16. , szerda
12.
Lavelanet
Narbonne
168 km
sík szakasz
július 17. , csütörtök
13.
Narbonne
Nîmes
182 km
sík szakasz
július 18. , péntek
14.
Nîmes
Digne-les-Bains
182 km
sík szakasz
július 19. , szombat
15.
Embrun
Prato Nevoso
183 km
hegyi szakasz
július 20. vasárnap
Cuneo
pihenőnap
július 21. , hétfő
16.
Cuneo
Jausiers
157 km
hegyi szakasz
július 22. , kedd
17.
Embrun
L'Alpe-d'Huez
210 km
hegyi szakasz
július 23. , szerda
18.
Bourg-d'Oisans
Saint-Étienne
197 km
sík/hegyi szakasz
július 24. , csütörtök
19.
Roanne
Montluçon
163 km
sík szakasz
július 25. , péntek
20.
Cérilly
Saint-Amand-Montrond
53 km
egyéni időfutam
július 26. , szombat
21.
Étampes
Párizs , Champs-Élysées
143 km
sík szakasz
július 27. vasárnap
12. szakasz
12. szakasz
Összetett táblázat a 12. szakasz után
13. szakasz
13. szakasz
Összetett táblázat a 13. szakasz után
14. szakasz
14. szakasz
Összetett táblázat a 14. szakasz után
15. szakasz
15. szakasz
Összetett táblázat a 15. szakasz után
A 15. szakasz után pihenőnapot tartottak az olaszországi Cuneo városában.
16. szakasz
16. szakasz
Összetett táblázat a 16. szakasz után
17. szakasz
17. szakasz
Összetett táblázat a 17. szakasz után
18. szakasz
18. szakasz
Összetett táblázat a 18. szakasz után
19. szakasz
19. szakasz
Összetett táblázat a 19. szakasz után
20. szakasz
20. szakasz
Összetettt állása a 20. szakasz után
21. szakasz
21. szakasz
Összetettt állása a 21. szakasz után