Főmenü megnyitása

Afganisztán az 1980. évi nyári olimpiai játékokon

Afganisztán a szovjetunióbeli Moszkvában megrendezett 1980. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 2 sportágban 11 sportoló képviselte, akik érmet nem szereztek.

Afganisztán az olimpiai játékokon
Afganisztán zászlaja
Afganisztán zászlaja
NOB-országkód: AFG
OOB Afganisztáni Nemzeti Olimpiai Bizottság
1980. évi nyári olimpiai játékok
Moszkva
Versenyzők11 fő 2 sportágban
Érmek
Arany
0
Ezüst
0
Bronz
0
Össz.
0

Nyári olimpiai játékok:

Wrestling pictogram.svg BirkózásSzerkesztés

Kötöttfogású
Versenyző Versenyszám 1. forduló 2. forduló 3. forduló 4. forduló 5. forduló Döntő Helyezés
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ghulam Sanay 62 kg   Tóth István (HUN)
kétvállas
  Stelios Mygiakis (GRE)
kizárták
kiesett helyezetlen
Sakhidad Hamidi 68 kg   Andrzej Supron (POL)
kizárták
  Buyandelgeriin Bold (MGL)
kizárták
kiesett helyezetlen
Szabadfogású
Versenyző Versenyszám 1. forduló 2. forduló 3. forduló 4. forduló 5. forduló 6. forduló Döntő Helyezés
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Mohammad Aktar 48 kg   Mohammed Qassim Jabbar (IRQ)
kétvállas
  Jan Falandys (POL)
0–23
  Csang Szehong (PRK)
kétvállas
kiesett kiesett helyezetlen
Mohammad Aynutdin 52 kg   Koce Efremov (YUG)
kétvállas
  Nguyễn Kim Thiềng (VIE)
kétvállas
  Csang Dongnjong (PRK)
kétvállas
kiesett helyezetlen
Mohammad Halilula 57 kg   Carlos Hurtado (PER)
11–12
  Aurel Neagu (ROM)
visszalépett
kiesett kiesett helyezetlen
Khojawahid Zahedi 74 kg   Bani Merje Fawaz (SYR)
kétvállas
  Otto Steingräber (GDR)
kétvállas
kiesett helyezetlen
Ahmadjan Khasan 82 kg   Henryk Mazur (POL)
kizárták
a 2. fordulóban nem indult kiesett kiesett helyezetlen
Ibrahim Shudzandin 90 kg   Dashdorjiin Tserentogtokh (MGL)
kizárták
  Amadou Katy Diop (SEN)
4–7
kiesett kiesett helyezetlen

Boxing pictogram.svg ÖkölvívásSzerkesztés

Versenyző Versenyszám Selejtező 32-es főtábla Nyolcaddöntő Negyeddöntő Elődöntő Döntő Helyezés
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ellenfél
Eredmény
Ahmad Nesar Harmatsúly erőnyerő   Ayele Mohamed (ETH)
0:5
kiesett 17.
Esmail Mohammad Pehelysúly erőnyerő   Rudi Fink (GDR)
KO
kiesett 17.
Rabani Ghulam Könnyűsúly   Csong Dzsoung (PRK)
RSC
kiesett 17.

RSC – a mérkőzésvezető megállította a mérkőzést

ForrásokSzerkesztés