Főmenü megnyitása
Négyes bob rajtja

A bobsport nemzetközi irányító szervezete – a szkeletonnal együtt – a Fédération Internationale de Bobsleigh et de Tobogganing (FIBT), amely 1930 óta rendez világbajnokságokat. 1930-ban a férfi négyesek kezdtek. 1930-ban a férfi kettesek is bekapcsolódtak, de 1939-ig külön rendezték a vb-ket számukra. A női kettesek számára 2000-ben rendezték az első világbajnokságot. 2007-től rendeznek egy kombinált vegyes váltó-versenyt is, amelyben bob és szkeleton egységek vesznek részt.

Tartalomjegyzék

Férfi kettesSzerkesztés

Év, helyszín Világbajnok Ezüstérmes Bronzérmes
1931   Oberhof Hanns Kilian, Sebastian Huber   Bibo Fischer, Gemmer   Heinz Volkmer, Anton Kaltenberger  
1933   Schreiberhau Alexandru Papana, Dumitru Hubert   Brüme, Heinzel   Fritz Grau, Albert Brehme  
1934   Engelberg Alexandru Frim, Vasile Dumitrescu   Hermann von Mumm, Fritz Schwarz   Alexandru Papana, Dumitru Hubert  
1935   Igls Reto Capadrutt, Emil Diener   Josef Lanzendörfer, Karel Růžička   Marchese Storza Birvio, Carlo Soldini  
1937   Cortina d’Ampezzo Frederick McEvoy, Byran H. Black   Umberto Gilarduzzi, Antonio Gilarduzzi   Reto Capadrutt, Hans Aichele  
1938   St. Moritz Bibo Fischer, Rolf Thielacke   Frederick McEvoy, Charles Green   Fritz Feierabend, Josef Beerli  
1939   St. Moritz René Lunden, Jean Coops   Bibo Fischer, Rolf Thielecke   Hanns Killian, Schletter  
1947   St. Moritz Fritz Feierabend, Stephan Waser   Felix Endrich, Fritz Waller   Max Houben, Jacques Mouvet  
1949   Lake Placid Felix Endrich, Friedrich Waller   Fritz Feierabend, Heinrich Angst   Frederick Fortune, John McDonald  
1950   Cortina d’Ampezzo Fritz Feierabend, Stephan Waser   Stanley Benham, Patrick Martin   Frederick Fortune, William d'Amico  
1951   Alpe d’Huez Anderl Ostler, Lorenz Nieberl   Stanley Benham, Patrick Martin   Felix Endrich, Werner Spring  
1953   Garmisch-Partenkirchen Felix Endrich, Fritz Stöckli   Anderl Ostler, Franz Kemser   Theo Kitt, Lorenz Niebert  
1954   Cortina d’Ampezzo Guglielmo Scheibmeier, Andrea Zambelli   Italo Petrelli, Luigi Figoli   Stanley Benham, James Bickford  
1955   St. Moritz Fritz Feierabend, Harry Warburton   Paul Aste, Pepi Isser   Franz Kapus, Heinrich Angst  
1957   St. Moritz Eugenio Monti, Renzo Alvera   Arthur Tyler, Thomas Butler   Alfonso de Portago, Luis Nunoz  
1958   Garmisch-Partenkirchen Eugenio Monti, Renzo Alvera   Sergio Zardini, Sergio Siorpaes   Paul Aste, Pepi Isser  
1959   St. Moritz Eugenio Monti, Renzo Alvera   Sergio Zardini, Sergio Siorpaes   Arthur Tyler, Thomas Butler  
1960   Cortina d’Ampezzo Eugenio Monti, Renzo Alvera   Franz Schelle, Otto Göbl   Sergio Zardini, Luciano Alberti  
1961   Lake Placid Eugenio Monti, Sergio Siorpaes   Gary Sheffield, Jerry Tennant   Sergio Zardini, Romano Bonagura  
1962   Garmisch-Partenkirchen Rinaldo Ruatti, Enrico de Lorenzo   Sergio Zardini, Romano Bonagura   Hans Maurer, Adolf Wörmann  
1963   Igls Eugenio Monti, Sergio Siorpaes   Sergio Zardini, Romano Bonagura   Anthony Nash, Robin Dixon  
1965   St. Moritz Anthony Nash, Robin Dixon   Rinaldo Ruatti, Enrico de Lorenzo   Vic Emery, Michael Young  
1966   Cortina d’Ampezzo Eugenio Monti, Sergio Siorpaes   Gianfranco Gaspari, Leonardo Cavallini   Anthony Nash, Robin Dixon  
1967   Alpe d’Huez Erwin Thaler, Reinhold Durnthaler   Nevio De Zordo, Edoardo de Martin   Howard Clifton, James Crall  
1969   Lake Placid Nevio de Zordo, Adriano Frassinelli   Ion Panţuru, Dumitru Focseneanu   Gianfranco Gaspari, Mario Armano  
1970   St. Moritz Horst Floth, Pepi Bader   Wolfgang Zimmerer, Peter Utzschneider   Gion Caviezel, Hans Candrian  
1971   Cervinia Gianfranco Gaspari, Mario Armano   Enzo Vicario, Corrado Dal Fabbro   Herbert Gruber, Josef Oberhauser  
1973   Lake Placid Wolfgang Zimmerer, Peter Utzschneider   Hans Candrian, Heinz Schenker   Ion Panţuru, Dumitru Focseneanu  
1974   St. Moritz Wolfgang Zimmerer, Peter Utzschneider   Georg Heibl, Fritz Ohlwärter   Fritz Lüdi, Karl Häseli  
1975   Cervinia Giorgio Alvera, Franco Perruquet   Georg Heibl, Fritz Ohlwärter   Fritz Lüdi, Karl Häseli  
1977   St. Moritz Hans Hiltebrand, Heinz Meier   Fritz Lüdi, Hansjörg Trachsel   Stefan Gaisreiter, Manfred Schumann  
1978   Lake Placid Erich Schärer, Josef Benz   Meinhard Nehmer, Raimund Bethge   Jakob Resch, Walter Barfuss  
1979   Königssee Erich Schärer, Josef Benz   Stefan Gaisreiter, Manfred Schumann, Fritz Ohlwärter   Toni Mangold, Stefan Späte  
1981   Cortina d’Ampezzo Bernhard Germeshausen, Hans-Jürgen Gerhardt   Horst Schönau, Andreas Kirchner   Erich Schärer, Josef Benz  
1982   St. Moritz Erich Schärer, Max Rüegg   Hans Hiltebrand, Ulrich Bächli   Horst Schönau, Andreas Kirchner  
1983   Lake Placid Ralph Pichler, Urs Leuthold   Erich Schärer, Max Rüegg   Wolfgang Hoppe, Dietmar Schauerhammer  
1985   Cervinia Wolfgang Hoppe, Dietmar Schauerhammer   Detlef Richter, Steffen Grummt   Szintisz Ekmanisz, Nyikolaj Zsirov  
1986   Königssee Wolfgang Hoppe, Dietmar Schauerhammer   Ralph Pichler, Celeste Poltera   Detlef Richter, Steffen Grummt  
1987   St. Moritz Ralph Pichler, Celest Poltera   Hans Hiltebrand, André Kisser   Wolfgang Hoppe, Dietmar Schauerhammer  
1989   Cortina d’Ampezzo Wolfgang Hoppe, Bogdan Musiol   Gustav Weder, Bruno Gerber   Jānis Ķipurs, Aldis Intlers  
1990   St. Moritz Gustav Weder, Bruno Gerber   Harald Czudaj, Axel Jang   Wolfgang Hoppe, Bogdan Musiol  
1991   Altenberg Rudi Lochner, Markus Zimmermann   Gustav Weder, Curdin Morell   Wolfgang Hoppe, René Hannemann  
1993   Igls Christoph Langen, Peer Jöchel   Gustav Weder, Donat Acklin   Wolfgang Hoppe, René Hannemann  
1995   Winterberg Christoph Langen, Olaf Hampel   Pierre Lueders, Jack Pyc   Eric Alard, Éric Le Chanony  
1996   Calgary Christoph Langen, Markus Zimmermann   Pierre Lueders, Dave MacEachern   Reto Götschi, Guido Acklin  
1997   St. Moritz Reto Götschi, Guido Acklin   Günther Huber, Antonio Tartaglia   Brian Shimer, Robert Olesen  
1999   Cortina d’Ampezzo Günther Huber, Ubaldo Ranzi, Enrico Costa   Christoph Langen, Markus Zimmermann   Bruno Mingeon, Emmanuel Hostache  
2000   Altenberg Christoph Langen, Markus Zimmermann   André Lange, René Hoppe   Christian Reich, Urs Aeberhand  
2001   St. Moritz Christoph Langen, Marco Jakobs   Reto Götschi, Cedric Grand   Martin Annen, Beat Hefti  
2003   Lake Placid André Lange, Kevin Kuske   Pierre Lueders, Giulio Zardo   René Spies, Franz Sagmeister  
2004   Königssee Pierre Lueders, Giulio Zardo   Christoph Langen, Markus Zimmermann   André Lange, Kevin Kuske  
2005   Calgary Pierre Lueders, Lascelles Brown   André Lange, Kevin Kuske   Martin Annen, Beat Hefti  
2007   St. Moritz André Lange, Kevin Kuske   Ivo Rüegg, Aleksandr Streltsov, Tommy Herzog   Simone Bertazzo, Samuele Romanini  
2008   Altenberg André Lange, Kevin Kuske   Thomas Florschütz, Mirko Pätzold   Alekszandr Zubkov, Alekszej Vojevoda  
2009   Lake Placid Ivo Rüegg, Cédric Grand   Thomas Florschütz, Marc Kühne   Steven Holcomb, Curtis Tomasevicz  
2011   Königssee Alekszandr Zubkov, Alekszej Vojevoda   Thomas Florschütz, Kevin Kuske
Manuel Machata, Andreas Bredau
 
 
2012   Lake Placid Steven Holcomb, Steven Langton   Lyndon Rush, Jesse Lumsden   Maximilian Arndt, Kevin Kuske  
2013   St. Moritz Francesco Friedrich, Janis Bäcker   Beat Hefti, Thomas Lamparter   Thomas Florschütz, Andreas Bredau  
2015   Winterberg
2016   Igls

Férfi négyesSzerkesztés

  • 1966-ban Toni Pensberger német versenyző halálos balesete miatt a versenyt törölték.
  • 1967-ben a meleg idő miatt a pálya használhatatlanná vált, a versenyt törölték.
Év, helyszín Világbajnok Ezüstérmes Bronzérmes
1930   Caux-sur-Montreux Franco Zaninetta, Giorgio Biasini, Antonio Dorini, Gino Rossi   Jean Mollen, John Schneiter, André Mollen, William Prichard   Fritz Grau, Picker, Bertram, Albert Brehme  
1931   St. Moritz Werner Zahn, Robert Schmidt, Franz Bock, Emil Hinterfeld   René Fonjallaz, Gustave Fonjallaz, N. Buchheim, Gaston Fonjallaz   Dennis Field, P. Coote, R. Wallace, J. Newcombe  
1934   Garmisch-Partenkirchen Hanns Killian, Fritz Schwarz, Hermann von Valta, Sebastian Huber   Emil Angelescu, Teodor Popescu, Dumitru Gheorghiu, Ion Gribincea   Jean de Suarez d'Aulan, Rheims, Bemish, Jacques Bridou  
1935   St. Moritz Hanns Killian, Alexander Gruber, Hermann von Valta, Sebastian Huber   Pierre Musy, Noldi Gartmann, Charles Bouvier, Josef Beerli   Reto Capadrutt, Fritz Feierabend, A. Lardi, H. Tami  
1937   St. Moritz Frederic McEvoy, David S. Looker, Charles Green, Byran H. Black   Gerhard Fischer, Lohfeld, H. Fischer, Rolf Thielecke   Donald Fox, Tippi Gray, Bill Dupree, James Bickford  
1938   Garmisch-Partenkirchen Frederick McEvoy, David S. Looker, Charles Green, Chris MacKintosh   Hanns Killian, Werner Windhaus, Bobby Braumiller, Franz Kemser   Gerhard Fischer, Lohfeld, H. Fischer, Rolf Thielecke  
1939   Cortina d’Ampezzo Fritz Feierabend, dr. Heinz Cattani, Alphonse Hörning, Joseph Beerli   Frederick McEvoy, Hoard, Critchley, Charles Green   Hanns Killian, Werner Windhaus, Hans Schmidt, Franz Kemser  
1947   St. Moritz Fritz Feierabend, Friedrich Waller, Felix Endrich, Stephan Waser   Max Houben, Claude Houben, Albert Lerat, Jacques Mouvet   Achille Fould, Henri Evrot, Robert Dumont, William Hirigoyen  
1949   Lake Placid Stanley Benham, Patrick Martin, William Casey, William D'Amico   James Bickford, Henry Sterns, Pat Buckley, Donald Dupree   Fritz Feierabend, Werner Spring, Friedrich Waller, Heinrich Angst  
1950   Cortina d’Ampezzo Stanley Benham, Patrick Martin, James Atkinson, William D'Amico   Fritz Feierabend, Albert Madörin, Romi Spada, Stephen Waser   Franz Kapus, Franz Stöckli, Hans Bolli, Heinrich Angst  
1951   Alpe d’Huez Anderl Ostler, Xaver Leitl, Miche Pössinger, Lorenz Nieberl   Stanley Benham, Patrick Martin, James Atkinson, Gary Sheffield   Franz Kapus, Franz Stöckli, Hans Bolli, Heinrich Angst  
1953   Garmisch-Partenkirchen Lloyd Johnson, Piet Biesiadecki, Hubert Miller, Joseph Smith   Anderl Ostler, Heinz Wendlinger, Hans Hohenester, Rudi Erben   Kjell Holmström, Walter Aronsson, Nils Landgren, Jan Lapidoth
Hans Rösch, Michael Pössinger, Dix Terne, Sylvester Wackerle
 
 
1954   Cortina d’Ampezzo Fritz Feierabend, Harry Warburton, Gottfried Diener, Heinrich Angst   Hans Rösch, Michael Pössinger, Dix Terne, Sylvester Wackerle   Theo Kitt, Josef Grün, Klaus Koppenberger, Lorenz Niebert  
1955   St. Moritz Franz Kapus, Gottfried Diener, Robert Alt, Heinrich Angst   Fritz Feierabend, Aby Gartmann, Harry Warburton, Rolf Gerber   Franz Schelle, Jakob Nirschl, Hans Henn, Edmund Koller  
1957   St. Moritz Hans Zoller, Hans Theler, Rolf Küderli, Heinz Leu   Eugenio Monti, Ferdinando Piani, Lino Pierdica, Renzo Alverà   Arthur Tyler, John Cole, Robert Hagemes, Thomas Butler  
1958   Garmisch-Partenkirchen Hans Rösch, Alfred Hammer, Theodore Bauer, Walter Haller   Franz Schelle, Eduard Kaltenberger, Josef Sterff, Otto Göbl   Sergio Zardini, Massimo Bogana, Renato Mocellini, Alberto Righini  
1959   St. Moritz Arthur Tyler, Gary Sheffield, Parker Vooris, Charles Thomas Butler   Sergio Zardini, Alberto Righini, Ferruccio Dalla Torre, Romano Bonagura   Franz Schelle, Eduard Kaltenberger, Josef Sterff, Otto Göbl  
1960   Cortina d’Ampezzo Eugenio Monti, Furio Nordio, Sergio Siorpaes, Renzo Alvera   Hans Rösch, Alfred Hammer, Theodore Bauer, Albert Kandlbinder   Max Angst, Hansjörg Hirschbühl, Gottfried Kottmann, René Kuhl  
1961   Lake Placid Eugenio Monti, Sergio Siorpaes, Furio Nordio, Benito Rigoni   Stanley Benham, Gary Sheffield, Jerry Tennant, Chuck Pandolph   Gunnar Åhs, Gunnar Carpö, Erik Wennerberg, Börje-Bengt Hedblom  
1962   Garmisch-Partenkirchen Franz Schelle, Josef Sterff, Ludwig Siebert, Otto Göbl   Sergio Zardini, Ferruccio Dalla Torre, Enrico de Lorenzo, Romano Bonagura   Franz Isser, Pepi Isser, Heini Isser, Fritz Isser  
1963   Igls Sergio Zardini, Ferruccio Dalla Torre, Renato Mocellini, Romano Bonagura   Angelo Frigerio, Mario Pallua, Luigi de Bettin, Sergio Mocellini   Erwin Thaler, Reinhold Dumthaler, Josef Nairz, Adolf Koxeder  
1965   St. Moritz Victor Emery, Gerald Presley, Michael Young, Peter Kirby   Nevio de Zordo, Italo de Lorenzo, Pietro Lesana, Robert Mocellini   Fred Fortune, Richard Knuckles, Joe Wilson, James Lord  
1969   Lake Placid Wolfgang Zimmerer, Peter Utzschneider, Walter Steinbauer, Stefan Gaisreiter   Gianfranco Gaspari, Sergio Pompanin, Roberto Zandonella, Mario Armano   Les Fenner, Robert Huscher, Howard Siler, Allen Hachigian  
1970   St. Moritz Nevio de Zordo, Roberto Zandonella, Mario Armano, Luciano De Paolis   Wolfgang Zimmerer, Walter Steinbauer, Pepi Bader, Peter Utzschneider   René Stadler, Hans Candrian, Max Forster, Peter Schärer  
1971   Cervinia René Stadler, Max Forster, Erich Schärer, Peter Schärer   Oscar d'Andrea, Alessandro Bignozzi, Antonio Brabcaccio, Renzo Caldera   Wolfgang Zimmerer, Stefan Gaisreiter, Walter Steinbauer, Peter Utzschneider  
1973   Lake Placid René Stadler, Werner Camichel, Erich Schärer, Peter Schärer   Werner Delle Karth, Walter Delle Karth, Hans Eichinger, Fritz Sperling   Wolfgang Zimmerer, Stefan Gaisreiter, Walter Steinbauer, Peter Utzschneider  
1974   St. Moritz Wolfgang Zimmerer, Peter Utzschneider, Manfred Schumann, Albert Wurzer   Hans Candrian, Guido Casty, Yves Marchand, Gaudenz Beeli   Werner Delle Karth, Walter Delle Karth, Hans Eichinger, Fritz Sperling  
1975   Cervinia Erich Schärer, Peter Schärer, Werner Camichel, Sepp Benz   Wolfgang Zimmerer, Peter Utzschneider, Albert Wurzer, Fritz Ohlwärter   Manfred Stengl, Gert Krenn, Franz Jacob, Armin Vilas  
1977   St. Moritz Meinhard Nehmer, Bernhard Germeshausen, Hans-Jürgen Gerhardt, Raimund Bethge   Erich Schärer, Ulrich Bächli, Rudolf Marti, Josef Benz   Jakob Resch, Herbert Berg, Fritz Ohlwärter, Walter Barfuss  
1978   Lake Placid Horst Schönau, Horst Bernhard, Harald Seifert, Bogdan Musiol   Erich Schärer, Ulrich Bächli, Rudolf Marti, Josef Benz   Meinhard Nehmer, Bernhard Germeshausen, Hans-Jürgen Gerhardt, Raimund Bethge  
1979   Königssee Stefan Gaisreiter, Dieter Gebhard, Hans Wagner, Heinz Busche   Meinhard Nehmer, Detlef Richter, Bernhard Germeshausen, Hans-Jürgen Gerhardt   Erich Schärer, Ulrich Bächli, Hansjörg Trachsel, Josef Benz  
1981   Cortina d’Ampezzo Bernhard Germeshausen, Hans-Jürgen Gerhardt, Henry Gerlach, Michael Trübner   Hans Hiltebrand, Kurt Poletti, Franz Weinberger, Franz Isenegger   Erich Schärer, Max Rüegg, Tony Rüegg, Josef Benz  
1982   St. Moritz Silvio Giobellina, Heinz Stettler, Urs Salzmann, Rico Freiermuth   Bernhard Lehmann, Roland Wetzig, Bogdan Musiol, Eberhard Weise   Erich Schärer, Franz Isenegger, Tony Rüegg, Max Rüegg  
1983   Lake Placid Ekkehard Fasser, Hans Maerchy, Kurt Poletti, Rolf Strittmatter   Klaus Kopp, Gerhard Öchsle, Günther Neuberger, Hans-Joachim Schumacher   Detlef Richter, Henry Gerlach, Thomas Forch, Dietmar Jerke  
1985   Cervinia Bernhard Lehmann, Matthias Trübner, Ingo Voge, Steffen Grummt   Detlef Richter, Dietmar Jerke, Bodo Ferl, Matthias Legler   Silvio Giobellina, Heinz Stettler, Urs Salzmann, Rico Freiermuth  
1986   Königssee Erich Schärer, Kurt Meier, Erwin Fassbind, André Kisser   Peter Kienast, Franz Siegl, Gerhard Redl, Christian Mark   Ralph Pichler, Heinrich Notter, Celeste Poltera, Roland Beerli  
1987   St. Moritz Hans Hiltebrand, Urs Fehlmann, Erwin Fassbind, André Kisser   Wolfgang Hoppe, Bogdan Musiol, Roland Wetzig, Dietmar Schauerhammer   Ralph Pichler, Heinrich Ott, Edgar Dietsche, Celeste Poltera  
1989   Cortina d’Ampezzo Gustav Weder, Curdin Morell, Bruno Gerber, Lorenz Schindelholz   Nico Baracchi, Christian Reich, Donat Acklin, René Mangold   Wolfgang Hoppe, Bodo Ferl, Bogdan Musiol, Ingo Voge  
1990   St. Moritz Gustav Weder, Bruno Gerber, Curdin Morell, Lorenz Schindelholz   Harald Czudaj, Tino Bonk, Alexander Szelig, Axel Jang   Ingo Appelt, Gerhard Redl, Jürgen Mandl, Harald Winkler  
1991   Altenberg Wolfgang Hoppe, Bogdan Musiol, Axel Kühn, Christoph Langen   Gustav Weder, Bruno Gerber, Lorenz Schindelholz, Curdin Morell   Harald Czudaj, Tino Bonk, Axel Jang, Alexander Szelig  
1993   Igls Gustav Weder, Donat Acklin, Kurt Meier, Domenico Semeraro   Hubert Schösser, Harald Winkler, Gerhard Redl, Gerhard Haidacher   Brian Shimer, Bryan Leturgez, Karlos Kirby, Randy Jones  
1995   Winterberg Wolfgang Hoppe, René Hannemann, Ulf Hielscher, Carsten Embach   Hubert Schösser, Gerhard Redl, Thomas Schroll, Martin Schützenauer   Harald Czudaj, Thorsten Voss, Udo Lehmann, Alexander Szelig  
1996   Calgary Christoph Langen, Markus Zimmermann, Sven Rühr, Olaf Hampel   Marcel Rohner, Markus Wasser, Thomas Schreiber, Roland Tanner   Wolfgang Hoppe, Thorsten Voss, Sven Peter, Carsten Embach  
1997   St. Moritz Wolfgang Hoppe, René Hannemann, Carsten Embach, Sven Rühr   Dirk Wiese, Christoph Bartsch, Thorsten Voss, Michael Liekmeier   Brian Shimer, Chip Minton, Randy Jones, Robert Olesen  
1999   Cortina d’Ampezzo Bruno Mingeon, Emmanuel Hostache, Eric LeChanony, Max Robert   Marcel Rohner, Markus Nüssli, Beat Hefti, Silvio Schaufelberger   Pierre Lueders, Ken Leblanc, Ben Hindle, Matt Hindle  
2000   Altenberg André Lange, René Hoppe, Lars Behrendt, Carsten Embach   Christoph Langen, Markus Zimmermann, Tomas Plazter, Sven Rühr   Christian Reich, Bruno Aeberhard, Urs Aeberhand, Domenic Keller  
2001   St. Moritz Christoph Langen, Markus Zimmermann, Sven Peter, Alex Metzger   André Lange, Lars Behrendt, René Hoppe, Carsten Embach   Christian Reich, Steve Anderhub, Urs Aeberhand, Domenic Keller  
2003   Lake Placid André Lange, Kevin Kuske, René Hoppe, Carsten Embach   Todd Hays, Bill Schuffenhauer, Randy Jones, Garrett Hines   Alekszandr Zubkov, Aleszkej Szeliversztov, Szergej Golubjov, Dmitrij Sztyepuskin  
2004   Königssee André Lange, Kevin Kuske, René Hoppe, Udo Lehman   Christoph Langen, Christoph Heyder, Enrico Kühn, Jens Nohka   Todd Hays, Pavel Jovanovic, Bill Schuffenhauer, Steve Mesler  
2005   Calgary André Lange, René Hoppe, Kevin Kuske, Martin Putze   Alekszandr Zubkov, Szergej Golubjov, Aleszkej Szeliversztov, Dmitrij Sztyepuskin   Pierre Lueders, Ken Kotyk, Morgan Alexander, Lascelles Brown  
2007   St. Moritz Ivo Rüegg, Thomas Lamparter, Beat Hefti, Cédric Grand   Pierre Lueders, Ken Kotyk, David Bissett, Lascelles Brown   André Lange, René Hoppe, Kevin Kuske, Martin Putze  
2008   Altenberg André Lange, René Hoppe, Kevin Kuske, Martin Putze   Alekszandr Zubkov, Roman Oresnyikov, Dmitrij Trunyenkov, Dmitrij Sztyepuskin   Matthias Höpfner, Ronny Listner, Thomas Pöge, Alex Mann  
2009   Lake Placid Steven Holcomb, Justin Olsen, Steve Mesler, Curtis Tomasevicz   André Lange, Alexander Rödiger, Kevin Kuske, Martin Putze   Jānis Miņins, Daumants Dreiškens, Oskars Melbārdis, Intars Dambis  
2011   Königssee Manuel Machata, Richard Adjei, Andreas Bredau, Christian Poser   Karl Angerer, Christian Friedrich, Alex Mann, Gregor Bermbach   Steven Holcomb, Justin Olsen, Steven Langton, Curtis Tomasevicz  
2012   Lake Placid Steven Holcomb, Justin Olsen, Steven Langton, Curtis Tomasevicz   Maximilian Arndt, Alexander Rödiger, Kevin Kuske, Martin Putze   Manuel Machata, Marko Huebenbecker, Andreas Bredau, Christian Poser  
2013   St. Moritz Maximilian Arndt, Marko Hübenbecker, Alexander Rödiger, Martin Putze   Alekszandr Zubkov, Alekszej Nyegodajlo, Dmitrij Trunenykov, Makszim Mokruszov   Steven Holcomb, Justin Olsen, Steven Langton, Curtis Tomasevicz  
2015   Winterberg
2016   Igls

Női kettesSzerkesztés

Év, helyszín Világbajnok Ezüstérmes Bronzérmes
2000   Winterberg Gabriele Kohlisch, Kathleen Hering   Jean Racine, Jennifer Davidson   Françoise Burdet, Katharina Sutter  
2001   Calgary Francoise Burdet, Katharina Sutter   Jean Racine, Jennifer Davidson   Susi Erdmann, Tanja Hess  
2003   Winterberg Susi Erdmann, Annegret Dietrich   Sandra Prokoff, Ulrike Holzner   Cathleen Martini, Yvonne Cernota  
2004   Königssee Susi Erdmann, Kristina Bader   Sandra Prokoff, Anja Schneiderheinze   Jean Racine, Vonetta Flowers  
2005   Calgary Sandra Prokoff-Kiriasis, Anja Schneiderheinze   Nicola Minichiello, Jackie Davies   Shauna Rohbock, Valerie Fleming  
2007   St. Moritz Sandra Kiriasis, Romy Logsch   Cathleen Martini, Janine Tischer   Shauna Rohbock, Valerie Fleming  
2008   Altenberg Sandra Kiriasis, Romy Logsch   Cathleen Martini, Janine Tischer   Claudia Schramm, Nicole Herschmann  
2009   Lake Placid Nicola Minichiello, Gillian Cooke   Shauna Rohbock, Elana Meyers   Cathleen Martini, Janine Tischer  
2011   Königssee Cathleen Martini, Romy Logsch   Shauna Rohbock, Valerie Fleming   Kaillie Humphries, Heather Moyse  
2012   Lake Placid Kaillie Humphries, Jennifer Ciochetti   Sandra Kiriasis, Petra Lammert   Elana Meyers, Katie Eberling  
2013   St. Moritz Kaillie Humphries, Chelsea Valois   Elana Meyers, Katie Eberling   Sandra Kiriasis, Franziska Bertels  
2015   Winterberg
2016   Igls

Bob–szkeleton vegyes csapatSzerkesztés

Év, helyszín Világbajnok Ezüstérmes Bronzérmes
2007   St. Moritz Frank Kleber, Sandra Prokop-Kiriasis, Berit Wiacker, Monique Riekewald, Karl Angerer, Marc Kühne   Eric Bernotas, Erin Pac, Emily Azevedo, Noelle Pikus-Pace, Mike Kohn, Curtis Tomasevicz   Gregor Stähli, Sabrina Hafner, Katharina Sutter, Maya Pedersen, Ivo Rüegg, Thomas Lamparter  
2008   Altenberg Sebastian Haupt, Sandra Prokoff-Kiriasis, Berit Wiacker, Anja Huber, Matthias Höpfner, Alexander Mann   Jon Montgomery, Kaillie Humphries, Jenni Hucul, Michelle Kelly, Lyndon Rush, Nathan Cross   Zach Lund, Erin Pac, Emily Azevedo, Katie Uhlaender, Steven Holcomb, Curtis Tomasevicz  
2009   Lake Placid Frank Rommel, Sandra Prokoff-Kiriasis, Patricia Polifka, Marion Trott, Thomas Floschütz, Andreas Barucha   Gregor Stähli, Sabrina Hafner, Anne Dietrich, Maya Pedersen, Ivo Rüegg, Cedric Grand   Eric Bernotas, Shauna Rohbock, Valerie Fleming, Katie Uhlaender, Steven Holcomb, Justin Olsen  
2011   Königsse Michi Halilović, Sandra Prokoff-Kiriasis, Stephanie Schneider, Marion Thees, Francesco Friedrich, Florian Becke   Frank Rommel, Cathleen Martini, Kristin Steinert, Anja Huber, Karl Angerer, Alex Mann   Jon Montgomery, Kaillie Humphries, Heather Moyse, Mellisa Hollingsworth, Lyndon Rush, Cody Sorensen  
2012   Lake Placid Matthew Antoine, Elana Meyers, Emily Azevedo, Katie Uhlaender, Steven Holcomb, Justin Olsen   Frank Rommel, Sandra Kiriasis, Berit Wiacker, Marion Thees, Maximilian Arndt, Steven Deja   John Fairbairn, Kaillie Humphries, Emily Baadsvik, Mellisa Hollingsworth, Justin Kripps, Timothy Randall  
2013   St. Moritz John Daly, Lolo Jones, Emily Azevedo, Noelle Pikus-Pace, Steven Holcomb, Curtis Tomasevicz   Frank Rommel, Sandra Kiriasis, Sarah Noll, Marion Thees, Francesco Friedrich, Gino Gerhardi   Eric Neilson, Kaillie Humphries, Chelsea Valois, Sarah Reid, Lyndon Rush, Cody Sorensen  
2015   Winterberg
2016   Igls

ForrásokSzerkesztés

  • Peter Matthew, Ian Morrison, Radó Péter szerk.: Guinness sport-enciklopédia. Solaris Kft., 1991.
  • Walter Umminger: A sport krónikája. Officina Nova, Budapest, 1992.

További információkSzerkesztés

Kapcsolódó szócikkekSzerkesztés