Főmenü megnyitása

Férfi egyéni mezőnyverseny kerékpározás az 1992. évi nyári olimpiai játékokon

Az 1992. évi nyári olimpiai játékokon a kerékpározás férfi egyéni mezőnyverseny versenyszámát augusztus 2-án rendezték.

Férfi mezőnyverseny
a XXV. nyári olimpián
Cycling (road) pictogram.svg
Adatok
HelyszínBarcelona
Dátumaugusztus 2.
Versenyzők159 résztvevő
62 nemzetből
Érmesek
Aranyérem  Olaszország Olaszország
Ezüstérem  Hollandia Hollandia
Bronzérem  Lettország Lettország

 ← 19881996 → 

VersenynaptárSzerkesztés

Dátum Forduló
augusztus 2., vasárnap Döntő

EredményekSzerkesztés

A rövidítések jelentése a következő:

  • DNF: nem ért célba
  • DNS: nem indult a futamon

VégeredménySzerkesztés

A döntőt augusztus 2-án rendezték. A verseny össztávja 194,4 kilométer volt.

Helyezés Név Nemzet Idő Kül
1  Arany Fabio Casartelli   Olaszország (ITA) 4:35:21
2  Ezüst Erik Dekker   Hollandia (NED) 4:35:22 (+0:01)
3  Bronz Dainis Ozols   Lettország (LAT) 4:35:24 (+0:03)
4. Erik Zabel   Németország (GER) 4:35:56 (+0:35)
5. Lauri Aus   Észtország (EST) 4:35:56 (+0:35)
6. Andrzej Sypytkowski   Lengyelország (POL) 4:35:56 (+0:35)
7. Sylvain Bolay   Franciaország (FRA) 4:35:56 (+0:35)
8. Arvis Piziks   Lettország (LAT) 4:35:56 (+0:35)
9. Raido Kodanipork   Észtország (EST) 4:35:56 (+0:35)
10. Grant Rice   Ausztrália (AUS) 4:35:56 (+0:35)
11. Lars Michaelsen   Dánia (DEN) 4:35:56 (+0:35)
12. Michel Lafis   Svédország (SWE) 4:35:56 (+0:35)
13. Urs Güller   Svájc (SUI) 4:35:56 (+0:35)
14. Lance Armstrong   Egyesült Államok (USA) 4:35:56 (+0:35)
15. Ángel Edo   Spanyolország (ESP) 4:35:56 (+0:35)
16. Darren Smith   Ausztrália (AUS) 4:35:56 (+0:35)
17. Richard Groenendaal   Hollandia (NED) 4:35:56 (+0:35)
18. Christian Andersen   Dánia (DEN) 4:35:56 (+0:35)
19. Roland Meier   Svájc (SUI) 4:35:56 (+0:35)
20. Davide Rebellin   Olaszország (ITA) 4:35:56 (+0:35)
21. Fudzsino Tomokazu   Japán (JPN) 4:35:56 (+0:35)
22. Jacek Mickiewicz   Lengyelország (POL) 4:35:56 (+0:35)
23. Saulius Šarkauskas   Litvánia (LIT) 4:35:56 (+0:35)
24. Francisco José García   Spanyolország (ESP) 4:35:56 (+0:35)
25. František Trkal   Csehszlovákia (TCH) 4:35:56 (+0:35)
26. Gianni Vignaduzzi   Kanada (CAN) 4:35:56 (+0:35)
27. Miloslav Kejval   Csehszlovákia (TCH) 4:35:56 (+0:35)
28. Wanderley Magalhães   Brazília (BRA) 4:35:56 (+0:35)
29. Peter Luttenberger   Ausztria (AUT) 4:35:56 (+0:35)
30. Steffen Wesemann   Németország (GER) 4:35:56 (+0:35)
31. Xavier Pérez   Andorra (AND) 4:35:56 (+0:35)
32. Kevin Kimmage   Írország (IRL) 4:35:56 (+0:35)
33. Svyatoslav Ryabushenko   Egyesített Csapat (EUN) 4:35:56 (+0:35)
34. Claus Møller   Dánia (DEN) 4:35:56 (+0:35)
35. Conor Henry   Írország (IRL) 4:35:56 (+0:35)
36. Simeon Hempsall   Nagy-Britannia (GBR) 4:35:56 (+0:35)
37. Timm Peddie   Egyesült Államok (USA) 4:35:56 (+0:35)
38. Bjørn Stenersen   Norvégia (NOR) 4:35:56 (+0:35)
39. Tang Hszüe-csung   Kína (CHN) 4:35:56 (+0:35)
40. Carlos Alberto Moya   Venezuela (VEN) 4:35:56 (+0:35)
41. Nathael Sagard   Kanada (CAN) 4:35:56 (+0:35)
42. Aleksandar Milenković   Független résztvevők (IOP) 4:35:56 (+0:35)
43. Juan Carlos Rosero   Ecuador (ECU) 4:35:56 (+0:35)
44. Csu Cseng-csün   Kína (CHN) 4:35:56 (+0:35)
45. Lars Kristian Johnsen   Norvégia (NOR) 4:35:56 (+0:35)
46. Hussein Monsalve   Venezuela (VEN) 4:35:56 (+0:35)
47. Petro Koshelenko   Egyesített Csapat (EUN) 4:35:56 (+0:35)
48. Pascal Hervé   Franciaország (FRA) 4:35:56 (+0:35)
49. José Robles   Kolumbia (COL) 4:35:56 (+0:35)
50. Federico Moreira   Uruguay (URU) 4:35:56 (+0:35)
51. Graeme Miller   Új-Zéland (NZL) 4:35:56 (+0:35)
52. Héctor Palacio   Kolumbia (COL) 4:35:56 (+0:35)
53. Arnolds Ūdris   Lettország (LAT) 4:35:56 (+0:35)
54. Andreas Langl   Ausztria (AUT) 4:35:56 (+0:35)
55. Zbigniew Piątek   Lengyelország (POL) 4:35:56 (+0:35)
56. Georg Totschnig   Ausztria (AUT) 4:35:56 (+0:35)
57. Karsten Stenersen   Norvégia (NOR) 4:35:56 (+0:35)
58. Steig Csaba   Magyarország (HUN) 4:35:56 (+0:35)
59. Brian Fowler   Új-Zéland (NZL) 4:35:56 (+0:35)
60. David Alan Cook   Nagy-Britannia (GBR) 4:35:56 (+0:35)
61. Matthew Stephens   Nagy-Britannia (GBR) 4:35:56 (+0:35)
62. Jacques Landry   Kanada (CAN) 4:35:56 (+0:35)
63. Valter Bonča   Szlovénia (SLO) 4:35:56 (+0:35)
64. Vang Su-szen   Kína (CHN) 4:35:56 (+0:35)
65. Paul Slane   Írország (IRL) 4:35:56 (+0:35)
66. Aleksey Bochkov   Egyesített Csapat (EUN) 4:35:56 (+0:35)
67. Michael Andersson   Svédország (SWE) 4:35:56 (+0:35)
68. Christian Meyer   Németország (GER) 4:35:56 (+0:35)
69. Pavel Padrnos   Csehszlovákia (TCH) 4:35:56 (+0:35)
70. Armin Meier   Svájc (SUI) 4:35:56 (+0:35)
71. Mirco Gualdi   Olaszország (ITA) 4:35:56 (+0:35)
72. Rob Compas   Hollandia (NED) 4:36:33 (+1:12)
73. Thomas Bamford   Új-Zéland (NZL) 4:36:41 (+1:20)
74. Sergio Tesitore   Uruguay (URU) 4:36:52 (+1:31)
75. Bob Mionske   Egyesült Államok (USA) 4:42:31 (+7:10)
76. Libardo Niño   Kolumbia (COL) 4:44:05 (+8:44)
77. Glenn Magnusson   Svédország (SWE) 4:44:32 (+9:11)
78. Radiša Čubrić   Független résztvevők (IOP) 4:45:14 (+9:53)
79. Jamsrangiin Ölzii-Orshikh   Mongólia (MGL) 4:45:14 (+9:53)
80. Eisenkrammer Károly   Magyarország (HUN) 4:52:07 (+16:46)
81. Scott Richardson   Dél-afrikai Köztársaság (RSA) 4:58:25 (+23:04)
82. Emili Pérez   Andorra (AND) 4:58:25 (+23:04)
83. Dashjamtsyn Mönkhbat   Mongólia (MGL) 5:02:11 (+26:50)
84. Fudzsita Kózó   Japán (JPN) 5:02:11 (+26:50)
Juan González   Andorra (AND) DNF
Robert Peters   Antigua és Barbuda (ANT) DNF
Robert Marsh   Antigua és Barbuda (ANT) DNF
Lucien Dirksz   Aruba (ARU) DNF
Gerard van Vliet   Aruba (ARU) DNF
Patrick Jonker   Ausztrália (AUS) DNF
Wim Omloop   Belgium (BEL) DNF
Erwin Thijs   Belgium (BEL) DNF
Michel Van Haecke   Belgium (BEL) DNF
Douglas Lamb   Belize (BIZ) DNF
Michael Lewis   Belize (BIZ) DNF
Ernest Meighan   Belize (BIZ) DNF
Fernand Gandaho   Benin (BEN) DNF
Cossi Houegban   Benin (BEN) DNF
Tonny Azevedo   Brazília (BRA) DNF
Hernandes Quadri Júnior   Brazília (BRA) DNF
Saber Mohamed Hasan   Bahrein (BRN) DNF
Jameel Kadhem   Bahrein (BRN) DNF
Dennis Brooks   Kajmán-szigetek (CAY) DNF
Michele Smith   Kajmán-szigetek (CAY) DNF
Miguel Droguett   Chile (CHI) DNF
Eleuterio Mancebo   Spanyolország (ESP) DNF
Biruk Abebe   Etiópia (ETH) DNF
Asmelash Geyesus   Etiópia (ETH) DNF
Tekle Hailemikael   Etiópia (ETH) DNF
Hussain Eslami   Irán (IRI) DNF
Khosrow Ghamari   Irán (IRI) DNF
Hussain Mahmoudi Shahvar   Irán (IRI) DNF
Chesen Frey   Amerikai Virgin-szigetek (ISV) DNF
Jazy Garcia   Guam (GUM) DNF
Manuel García   Guam (GUM) DNF
Martin Santos   Guam (GUM) DNF
Aubrey Richmond   Guyana (GUY) DNF
Tanaka Micuteru   Japán (JPN) DNF
Dashnyamyn Tömör-Ochir   Mongólia (MGL) DNF
Norberto Oconer   Fülöp-szigetek (PHI) DNF
Murugayan Kumaresan   Malajzia (MAS) DNF
Wayne Burgess   Dél-afrikai Köztársaság (RSA) DNF
Faustin Mparabanyi   Ruanda (RWA) DNF
Emmanuel Nkurunziza   Ruanda (RWA) DNF
Alphonse Nshimiyiama   Ruanda (RWA) DNF
Guido Frisoni   San Marino (SMR) DNF
Malcolm Lange   Dél-afrikai Köztársaság (RSA) DNF
Koku Ahiaku   Togo (TOG) DNF
Komi Moreira   Togo (TOG) DNF
Ali Al-Abed   Egyesült Arab Emírségek (UAE) DNF
Mansoor Bu Osaiba   Egyesült Arab Emírségek (UAE) DNF
Weng Yu-Yi   Tajvan (TPE) DNF
Robinson Merchan   Venezuela (VEN) DNF
Mobange Amisi   Zaire (ZAI) DNF
Selenge Kimoto   Zaire (ZAI) DNF
Vincent Gomgadja   Közép-afrikai Köztársaság (CAF) DNF
Obed Ngaite   Közép-afrikai Köztársaság (CAF) DNF
Christ Yarafa   Közép-afrikai Köztársaság (CAF) DNF
Stefan Baraud   Kajmán-szigetek (CAY) DNF
Emmanuel Magnien   Franciaország (FRA) DNF
Michael McKay   Jamaica (JAM) DNF
Arthur Tenn   Jamaica (JAM) DNF
Vatcse Zadurjan   Libanon (LIB) DNF
Domingo Villanueva   Fülöp-szigetek (PHI) DNF
Realdo Jessurun   Suriname (SUR) DNF
Khalifa Bin Omair   Egyesült Arab Emírségek (UAE) DNF
Ndjibu N'Golomingi   Zaire (ZAI) DNF
Jamal Ahmed Al-Doseri   Bahrein (BRN) DNF
Armen Arszlanjan   Libanon (LIB) DNF
Medhadi ed-Dószari   Szaúd-Arábia (KSA) DNF
Száleh el-Kobajszi   Szaúd-Arábia (KSA) DNF
Mohammed et-Takróni   Szaúd-Arábia (KSA) DNF
Mikoš Rnjaković   Független résztvevők (IOP) DNF
Neil Lloyd   Antigua és Barbuda (ANT) DNF
Andrew Myers   Jamaica (JAM) DNS
G. A. Guglielmone   Argentína (ARG) DNS
Favio Placanica   Argentína (ARG) DNS
Hugo Pratissoli   Argentína (ARG) DNS
Mamdooh Al-Doseri   Bahrein (BRN) DNS

ForrásokSzerkesztés