Férfi kenu egyes 1000 méter a 2016. évi nyári olimpiai játékokon

A 2016. évi nyári olimpiai játékokon a kajak-kenu férfi kenu egyes 1000 méteres versenyszámát augusztus 15. és 16. között rendezik a copacabanai Lagoa Rodrigo de Freitasban.

Férfi kenu egyes 1000 méter
a XXXI. nyári olimpián
Canoeing (flatwater) pictogram.svg
Adatok
HelyszínLagoa Rodrigo de Freitas
Dátum2016. augusztus 15-16.
Versenyzők19 résztvevő
19 nemzetből
Érmesek
Aranyérem  Németország Németország
Ezüstérem  Brazília Brazília
Bronzérem  Moldova Moldova

 ← 20122020 → 

Az olimpiai bajnok a címét megvédő német Sebastian Brendel lett. A magyar Vasbányai Henriket nem a pálya közepén haladás miatt kizárták a B-döntőből.

VersenynaptárSzerkesztés

Az időpontok helyi idő szerint, zárójelben magyar idő szerint olvashatóak.

Dátum Időpont Forduló
2016. augusztus 15., hétfő 9:00 (14:00) Előfutam
10:30 (15:30) Elődöntő
2016. augusztus 16., kedd 9:08 (14:08) Döntő

ElőfutamokSzerkesztés

Az első helyezettek a döntőbe, a többiek az elődöntőbe jutottak.

Helyezés Név Nemzet Idő Mj
1. futam
1. Sebastian Brendel   Németország (GER) 3:58,044 Q
2. Tomasz Kaczor   Lengyelország (POL) 3:59,928
3. Vasbányai Henrik   Magyarország (HUN) 4:01,953
4. Dagnis Iļjins   Lettország (LAT) 4:11,766
5. Vincent Farkaš   Szlovákia (SVK) 4:12,295
6. Martin Marinov   Ausztrália (AUS) 4:33,166
7. Mussa Chamune   Mozambik (MOZ) 5:00,454
2. futam
1. Isaquias Queiroz   Brazília (BRA) 3:59,615 Q
2. Martin Fuksa   Csehország (CZE) 4:01,492
3. Ilja Stokalov   Oroszország (RUS) 4:02,626
4. Carlo Tacchini   Olaszország (ITA) 4:04,697
5. Adrien Bart   Franciaország (FRA) 4:10,043
6. Buly Triste   São Tomé és Príncipe (STP) 4:54,516
3. futam
1. Serghei Tarnovschi   Moldova (MDA) 4:05,193 Q
2. Gerasim Kochnev   Üzbegisztán (UZB) 4:08,127
3. Mark Oldershaw   Kanada (CAN) 4:13,600
4. Pavlo Altuhov   Ukrajna (UKR) 4:19,361
5. Angel Kodinov   Bulgária (BUL) 4:27,904
6. Timur Hadirov   Kazahsztán (KAZ) 5:30,030

ElődöntőkSzerkesztés

Helyezés Név Nemzet Idő Mj
1. futam
1. Ilja Stokalov   Oroszország (RUS) 3:58,259 QA
2. Pavlo Altuhov   Ukrajna (UKR) 3:58,574 QA
3. Gerasim Kochnev   Üzbegisztán (UZB) 3:59,489 QA
4. Tomasz Kaczor   Lengyelország (POL) 3:59,836 QB
5. Adrien Bart   Franciaország (FRA) 4:08,593 QB
6. Dagnis Iljins   Lettország (LAT) 4:20,181 QB
7. Martin Marinov   Ausztrália (AUS) 4:24,723 QB
8. Timur Hadirov   Kazahsztán (KAZ) 5:33,919
2. futam
1. Martin Fuksa   Csehország (CZE) 4:01,793 QA
2. Carlo Tacchini   Olaszország (ITA) 4:02,461 QA
3. Vasbányai Henrik   Magyarország (HUN) 4:03,113 QB
4. Mark Oldershaw   Kanada (CAN) 4:03,493 QB
5. Vincent Farkaš   Szlovákia (SVK) 4:19,084 QB
6. Angel Kodinov   Bulgária (BUL) 4:30,574 QB
7. Buly Triste   São Tomé és Príncipe (STP) 4:46,396
8. Mussa Chamune   Mozambik (MOZ) 5:07,281

DöntőkSzerkesztés

B-döntőSzerkesztés

Helyezés Név Nemzet Idő
1. Tomasz Kaczor   Lengyelország (POL) 3:59,350
2. Adrien Bart   Franciaország (FRA) 4:00,911
3. Vincent Farkaš   Szlovákia (SVK) 4:04,013
4. Mark Oldershaw   Kanada (CAN) 4:06,972
5. Dagnis Iljins   Lettország (LAT) 4:10,084
6. Angel Kodinov   Bulgária (BUL) 4:10,102
7. Martin Marinov   Ausztrália (AUS) 4:15,524
Vasbányai Henrik   Magyarország (HUN) DQ

A-döntőSzerkesztés

Helyezés Név Nemzet Idő
1  Arany Sebastian Brendel   Németország (GER) 3:56,926
2  Ezüst Isaquias Queiroz   Brazília (BRA) 3:58,529
3  Bronz
4. Ilja Stokalov   Oroszország (RUS) 4:00,963
5. Pavlo Altuhov   Ukrajna (UKR) 4:01,587
6. Martin Fuksa   Csehország (CZE) 4:03,322
7. Gerasim Kochnev   Üzbegisztán (UZB) 4:04,205
8 Carlo Tacchini   Olaszország (ITA) 4:15,368

ForrásokSzerkesztés