Főmenü megnyitása

Férfi nyolcas evezés az 1992. évi nyári olimpiai játékokon

Az 1992. évi nyári olimpiai játékokon a evezés férfi nyolcas versenyszámát július 28. és augusztus 2. között rendezték a Lake of Banyoles-tón.

Férfi nyolcas evezés
a XXV. nyári olimpián
Rowing pictogram.svg
Adatok
HelyszínLake of Banyoles
Dátumjúlius 28augusztus 2.
Versenyzők126 résztvevő
14 nemzetből
Érmesek
Aranyérem 
Ezüstérem 
Bronzérem 

 ← 19881996 → 

Tartalomjegyzék

VersenynaptárSzerkesztés

Dátum Forduló
1992. július 28., kedd Előfutam
1992. július 29., szerda Vigaszág
1992. július 31., péntek Elődöntő
1992. augusztus 2., vasárnap Döntő

EredményekSzerkesztés

Az időeredmények másodpercben értendők. A rövidítések jelentése a következő:

  • Q: továbbjutás helyezés alapján
  • QA: az A-döntőbe jutott
  • QB: a B-döntőbe jutott

ElőfutamSzerkesztés

Az előfutamokból az első három helyezettek automatikusan az A/B elődöntőbe jutottak, a többiek a vigaszágra kerültek.

Helyezés Nemzet Idő Mj
1. futam
1.   Kanada (CAN)
John Wallace
Bruce Robertson
Michael Forgeron
Darren Barber
Robert Marland
Michael Rascher
Andrew Crosby
Derek Porter
Terrence Paul (kormányos)
5:32,59 Q
2.   Nagy-Britannia (GBR)
Martin Cross
Tim Foster
Richard Phelps
James Walker
Ben Hunt-Davis
Stephen Turner
Rupert Obholzer
Jonathan Singfield
Adrian Ellison (kormányos)
5:36,01 Q
3.   Dél-afrikai Köztársaság (RSA)
Martin Walsh
Rogan Clarke
Grant Hillary
Andrew Gordon-Brown
Erich Mauff
Timothy Lahner
Robin McCall
Ivan Pentz
Andrew Lonmon-Davis (kormányos)
5:37,83 Q
4.   Csehszlovákia (TCH)
Pavel Menšík
Dušan Businský
Ondřej Holeček
Jiří Šefčík
Pavel Sokol
Petr Blecha
Jan Beneš
Radek Zavadil
Jiří Pták (kormányos)
5:41,85
5.   Japán (JPN)
Ivaguro Micsinori
Macui Hirojosi
Szakata Maszahiro
Tanabe Jaszunori
Mitome Hirosi
Jamani Kazuhisza
Ivacuki Takatosi
Abe Tadasi
Hajasi Hidekazu (kormányos)
5:42,97
2. futam
1.   Románia (ROM)
Ioan Vizitiu
Dǎnuţ Dobre
Claudiu Marin
Iulica Ruican
Viorel Talapan
Vasile Năstase
Valentin Robu
Vasile Măstăcan
Marin Gheorghe (kormányos)
5:30,21 Q
2.   Németország (GER)
Frank Richter
Thorsten Streppelhoff
Detlef Kirchhoff
Armin Eichholz
Bahne Rabe
Hans Sennewald
Ansgar Wessling
Roland Baar
Manfred Klein (kormányos)
5:32,98 Q
3.   Dánia (DEN)
Jens Pørneki
Jørgen Tramm
Thomas Larsen
Lars Christensen
Carsten Hassing
Jesper Thusgård Kristiansen
Martin Haldbo Hansen
Kent Skovsager
Stephen Masters (kormányos)
5:34,65 Q
4.   Olaszország (ITA)
Ciro Liguori
Antonio Maurogiovanni
Roberto Blanda
Raffaello Leonardo
Valter Molea
Riccardo Moretti
Giovanni Suarez
Walter Bottega
Dino Lucchetta (kormányos)
5:46,97
5.   Spanyolország (ESP)
Josu Andueza
Andreu Canals
José María Claro
Horacio Allegue
Jordi Quer
Garikoitz Azkue
Josép Robert
Juan María Altuna
Carlos Front (kormányos)
5:48,36
3. futam
1.   Egyesült Államok (USA)
Mike Teti
Chris Sahs
Scott Munn
Jeff Klepacki
Rob Shepherd
Malcolm Baker
Richard Kennelly, Jr.
John Parker
Michael James Moore (kormányos)
5:33,37 Q
2.   Ausztrália (AUS)
Simon Spriggs
Peter Murphy
Wayne Diplock
Jaime Fernandez
Ben Dodwell
Sam Patten
Bo Hanson
Robert Scott
David Colvin (kormányos)
5:34,28 Q
3.   Egyesített Csapat (EUN)
Vitalij Rajevszkij
Alexandru Britov
Yevgeny Kislyakov
Aleksandr Anikeyev
Sergey Korotkikh
Oleg Sveshnikov
Vaszilij Tyihonov
Stepan Dmitriyevsky
Igor Shkaberin (kormányos)
5:38,59 Q
4.   Kína (CHN)
Yao Jianzhong
Li Zhongping
Feng Feng
Sun Senlin
Huang Xiaoping
Xu Wuling
Zheng Xianwei
Jiang Haiyang
Li Jianxin (kormányos)
5:38,98

VigaszágSzerkesztés

A vigaszág futamából az első három helyezett az A/B elődöntőbe jutott, a többiek a C döntőbe kerültek.

Helyezés Nemzet Idő Mj
1.   Olaszország (ITA)
Ciro Liguori
Antonio Maurogiovanni
Roberto Blanda
Raffaello Leonardo
Valter Molea
Riccardo Moretti
Giovanni Suarez
Walter Bottega
Dino Lucchetta (kormányos)
5:42,51 A/B
2.   Kína (CHN)
Yao Jianzhong
Li Zhongping
Feng Feng
Sun Senlin
Huang Xiaoping
Xu Wuling
Zheng Xianwei
Jiang Haiyang
Li Jianxin (kormányos)
5:43,55 A/B
3.   Csehszlovákia (TCH)
Pavel Menšík
Dušan Businský
Ondřej Holeček
Jiří Šefčík
Pavel Sokol
Petr Blecha
Jan Beneš
Radek Zavadil
Jiří Pták (kormányos)
5:48,18 A/B
4.   Japán (JPN)
Ivaguro Micsinori
Macui Hirojosi
Szakata Maszahiro
Tanabe Jaszunori
Mitome Hirosi
Jamani Kazuhisza
Ivacuki Takatosi
Abe Tadasi
Hajasi Hidekazu (kormányos)
5:51,53 C
5.   Spanyolország (ESP)
Josu Andueza
Andreu Canals
José María Claro
Horacio Allegue
Jordi Quer
Garikoitz Azkue
Josép Robert
Juan María Altuna
Carlos Front (kormányos)
5:53,50 C

ElődöntőSzerkesztés

Helyezés Nemzet Idő Mj
A/B
1. futam
1.   Románia (ROM)
Ioan Vizitiu
Dǎnuţ Dobre
Claudiu Marin
Iulica Ruican
Viorel Talapan
Vasile Năstase
Valentin Robu
Vasile Măstăcan
Marin Gheorghe (kormányos)
5:33,01 QA
2.   Kanada (CAN)
John Wallace
Bruce Robertson
Michael Forgeron
Darren Barber
Robert Marland
Michael Rascher
Andrew Crosby
Derek Porter
Terrence Paul (kormányos)
5:35,11 QA
3.   Ausztrália (AUS)
Simon Spriggs
Peter Murphy
Wayne Diplock
Jaime Fernandez
Ben Dodwell
Sam Patten
Bo Hanson
Robert Scott
David Colvin (kormányos)
5:35,76 QA
4.   Dánia (DEN)
Jens Pørneki
Jørgen Tramm
Thomas Larsen
Lars Christensen
Carsten Hassing
Jesper Thusgård Kristiansen
Martin Haldbo Hansen
Kent Skovsager
Stephen Masters (kormányos)
5:35,83 QB
5.   Dél-afrikai Köztársaság (RSA)
Martin Walsh
Rogan Clarke
Grant Hillary
Andrew Gordon-Brown
Erich Mauff
Timothy Lahner
Robin McCall
Ivan Pentz
Andrew Lonmon-Davis (kormányos)
5:45,13 QB
6.   Csehszlovákia (TCH)
Pavel Menšík
Dušan Businský
Ondřej Holeček
Jiří Šefčík
Pavel Sokol
Petr Blecha
Jan Beneš
Radek Zavadil
Jiří Pták (kormányos)
5:45,32 QB
2. futam
1.   Németország (GER)
Frank Richter
Thorsten Streppelhoff
Detlef Kirchhoff
Armin Eichholz
Bahne Rabe
Hans Sennewald
Ansgar Wessling
Roland Baar
Manfred Klein (kormányos)
5:35,60 QA
2.   Egyesült Államok (USA)
Mike Teti
Chris Sahs
Scott Munn
Jeff Klepacki
Rob Shepherd
Malcolm Baker
Richard Kennelly, Jr.
John Parker
Michael James Moore (kormányos)
5:37,11 QA
3.   Nagy-Britannia (GBR)
Martin Cross
Tim Foster
Richard Phelps
James Walker
Ben Hunt-Davis
Stephen Turner
Rupert Obholzer
Jonathan Singfield
Adrian Ellison (kormányos)
5:39,79 QA
4.   Olaszország (ITA)
Ciro Liguori
Antonio Maurogiovanni
Roberto Blanda
Raffaello Leonardo
Valter Molea
Riccardo Moretti
Giovanni Suarez
Walter Bottega
Dino Lucchetta (kormányos)
5:40,89 QB
5.   Kína (CHN)
Yao Jianzhong
Li Zhongping
Feng Feng
Sun Senlin
Huang Xiaoping
Xu Wuling
Zheng Xianwei
Jiang Haiyang
Li Jianxin (kormányos)
5:44,82 QB
6.   Egyesített Csapat (EUN)
Vitalij Rajevszkij
Alexandru Britov
Yevgeny Kislyakov
Aleksandr Anikeyev
Sergey Korotkikh
Oleg Sveshnikov
Vaszilij Tyihonov
Stepan Dmitriyevsky
Igor Shkaberin (kormányos)
5:48,41 QB

DöntőkSzerkesztés

Hely. Össz. Nemzet Idő Mj
C-döntő
1. 13.   Japán (JPN)
Ivaguro Micsinori
Macui Hirojosi
Szakata Maszahiro
Tanabe Jaszunori
Mitome Hirosi
Jamani Kazuhisza
Ivacuki Takatosi
Abe Tadasi
Hajasi Hidekazu (kormányos)
6:02,44
2. 14.   Spanyolország (ESP)
Josu Andueza
Andreu Canals
José María Claro
Horacio Allegue
Jordi Quer
Garikoitz Azkue
Josép Robert
Juan María Altuna
Carlos Front (kormányos)
6:10,45
B-döntő
1. 7.   Dánia (DEN)
Jens Pørneki
Jørgen Tramm
Thomas Larsen
Lars Christensen
Carsten Hassing
Jesper Thusgård Kristiansen
Martin Haldbo Hansen
Kent Skovsager
Stephen Masters (kormányos)
5:41,61
2. 8.   Dél-afrikai Köztársaság (RSA)
Martin Walsh
Rogan Clarke
Grant Hillary
Andrew Gordon-Brown
Erich Mauff
Timothy Lahner
Robin McCall
Ivan Pentz
Andrew Lonmon-Davis (kormányos)
5:42,58
3. 9.   Olaszország (ITA)
Ciro Liguori
Antonio Maurogiovanni
Roberto Blanda
Raffaello Leonardo
Valter Molea
Riccardo Moretti
Giovanni Suarez
Walter Bottega
Dino Lucchetta (kormányos)
5:43,33
4. 10.   Egyesített Csapat (EUN)
Vitalij Rajevszkij
Alexandru Britov
Yevgeny Kislyakov
Aleksandr Anikeyev
Sergey Korotkikh
Oleg Sveshnikov
Vaszilij Tyihonov
Stepan Dmitriyevsky
Igor Shkaberin (kormányos)
5:43,52
5. 11.   Kína (CHN)
Yao Jianzhong
Li Zhongping
Feng Feng
Sun Senlin
Huang Xiaoping
Xu Wuling
Zheng Xianwei
Jiang Haiyang
Li Jianxin (kormányos)
5:44,01
6. 12.   Csehszlovákia (TCH)
Pavel Menšík
Dušan Businský
Ondřej Holeček
Jiří Šefčík
Pavel Sokol
Petr Blecha
Jan Beneš
Radek Zavadil
Jiří Pták (kormányos)
5:47,77
A-döntő
1  Arany   Kanada (CAN)
John Wallace
Bruce Robertson
Michael Forgeron
Darren Barber
Robert Marland
Michael Rascher
Andrew Crosby
Derek Porter
Terrence Paul (kormányos)
5:29,53
2  Ezüst   Románia (ROM)
Ioan Vizitiu
Dǎnuţ Dobre
Claudiu Marin
Iulica Ruican
Viorel Talapan
Vasile Năstase
Valentin Robu
Vasile Măstăcan
Marin Gheorghe (kormányos)
5:29,67
3  Bronz   Németország (GER)
Frank Richter
Thorsten Streppelhoff
Detlef Kirchhoff
Armin Eichholz
Bahne Rabe
Hans Sennewald
Ansgar Wessling
Roland Baar
Manfred Klein (kormányos)
5:31,00
4.   Egyesült Államok (USA)
Mike Teti
Chris Sahs
Scott Munn
Jeff Klepacki
Rob Shepherd
Malcolm Baker
Richard Kennelly, Jr.
John Parker
Michael James Moore (kormányos)
5:33,18
5.   Ausztrália (AUS)
Simon Spriggs
Peter Murphy
Wayne Diplock
Jaime Fernandez
Ben Dodwell
Sam Patten
Bo Hanson
Robert Scott
David Colvin (kormányos)
5:33,72
6.   Nagy-Britannia (GBR)
Martin Cross
Tim Foster
Richard Phelps
James Walker
Ben Hunt-Davis
Stephen Turner
Rupert Obholzer
Jonathan Singfield
Adrian Ellison (kormányos)
5:39,92

ForrásokSzerkesztés