Főmenü megnyitása

Női 400 méteres síkfutás az 1992. évi nyári olimpiai játékokon

Az 1992. évi nyári olimpiai játékokon az atlétika női 400 méteres síkfutás versenyszámának selejtezőit és döntőjét augusztus 1. és 5. között rendezték a Barcelonai Olimpiai Stadionban.

Női 400 méteres síkfutás
a XXV. nyári olimpián
Athletics pictogram.svg
Adatok
HelyszínBarcelonai Olimpiai Stadion
Dátumaugusztus 15.
Versenyzők41 résztvevő
29 nemzetből
Érmesek
Aranyérem  Franciaország Franciaország
Ezüstérem  Egyesített Csapat Egyesített Csapat
Bronzérem  Kolumbia Kolumbia

 ← 19881996 → 

Tartalomjegyzék

RekordokSzerkesztés

A versenyt megelőzően a következő rekordok voltak érvényben női 400 méteres síkfutásban:

Világrekord   Marita Koch (GDR) 47,60 Canberra, Ausztrália 1985. október 6.
Olimpiai rekord   Olha Brizhina (URS) 48,65 Szöul, Dél-Korea 1988. szeptember 26.

A versenyen új rekord nem született.

VersenynaptárSzerkesztés

Dátum Forduló
1992. augusztus 1., szombat Előfutam
1992. augusztus 2., vasárnap Negyeddöntő
1992. augusztus 3., hétfő Elődöntő
1992. augusztus 5., szerda Döntő

EredményekSzerkesztés

Az időeredmények másodpercben értendők. A rövidítések jelentése a következő:

  • Q: továbbjutás helyezés alapján
  • q: továbbjutás időeredmény alapján

ElőfutamSzerkesztés

Minden futam első négy helyezettje automatikusan az negyeddöntőbe jutott. Az összesített eredmények alapján pedig a legjobb időeredménnyel rendelkező 8 futó került tovább.

H F P Név Nemzet E Mj
1. 1 5 Natasha Kaiser-Brown   Egyesült Államok (USA) 51,41 Q
2. 4 6 Jullian Richardson   Kanada (CAN) 51,99 Q
3. 3 6 Elsa Devassoigne   Franciaország (FRA) 52,07 Q
4. 4 4 Olga Nazarova   Egyesített Csapat (EUN) 52,09 Q
5. 4 5 Norfalia Carabalí   Kolumbia (COL) 52,18 Q
6. 4 2 Anja Rücker   Németország (GER) 52,24 Q
7. 4 1 Aïssatou Tandian   Szenegál (SEN) 52,29 q
8. 1 1 Ximena Restrepo   Kolumbia (COL) 52,34 Q
9. 6 6 Rochelle Stevens   Egyesült Államok (USA) 52,42 Q
10. 3 3 Olha Brizhina   Egyesített Csapat (EUN) 52,44 Q
11. 3 2 Michelle Lock   Ausztrália (AUS) 52,49 Q
12. 2 4 Sandie Richards   Jamaica (JAM) 52,56 Q
13. 3 5 Lorraine Hanson   Nagy-Britannia (GBR) 52,66 Q
14. 2 6 Jearl Miles   Egyesült Államok (USA) 52,79 Q
15. 6 4 Renée Poetschka   Ausztrália (AUS) 52,85 Q
16. 1 6 Julia Merino   Spanyolország (ESP) 52,90 Q
17. 2 1 Sandra Douglas   Nagy-Britannia (GBR) 52,91 Q
18. 3 4 Argentina Paulino   Mozambik (MOZ) 52,93 q
19. 6 7 Jelena Ruzina   Egyesített Csapat (EUN) 52,94 Q
20. 6 3 Claudine Williams   Jamaica (JAM) 52,97 Q
21. 4 3 Susie Tanéfo   Kamerun (CMR) 53,37 q
22. 5 2 Phylis Smith   Nagy-Britannia (GBR) 53,59 Q
23. 5 5 Marie-José Pérec   Franciaország (FRA) 53,64 Q
24. 1 3 Juliet Campbell   Jamaica (JAM) 53,69 Q
25. 5 6 Cathy Freeman   Ausztrália (AUS) 53,70 Q
26. 3 1 Zoila Stewart   Costa Rica (CRC) 53,72 q
27. 5 1 Myra Mayberry-Wilkinson   Puerto Rico (PUR) 53,75 Q
28. 6 1 Alimata Koné   Elefántcsontpart (CIV) 53,76 q
29. 2 5 Jayamini Illeperuma   Srí Lanka (SRI) 54,14 Q
30. 6 2 Noodang Phimphoo   Thaiföld (THA) 54,28 q
31. 1 7 Ruth Morris   Amerikai Virgin-szigetek (ISV) 54,37 q
32. 5 7 Forgács Judit   Magyarország (HUN) 54,87 q
33. 5 3 Ngozi Mwanamwambwa   Zambia (ZAM) 54,88
34. 1 2 Prisca Philip   Barbados (BAR) 55,09
35. 2 2 Charmaine Gilgeous   Antigua és Barbuda (ANT) 55,48
36. 2 3 Shermaine Ross   Grenada (GRN) 55,49
37. 5 4 Melrose Mansaray   Sierra Leone (SLE) 55,67
38. 3 7 Mary-Estelle Kapalu   Vanuatu (VAN) 55,75
39. 4 7 Jacqueline Solíz   Bolívia (BOL) 56,78
40. 1 4 Fanta Dao   Mali (MLI) 1:01,97
41. 6 5 Ruth Mangue   Egyenlítői-Guinea (GEQ) 1:03,32

NegyeddöntőSzerkesztés

A futamok első 4 helyezettje jutott az elődöntőbe.

H F P Név Nemzet E Mj
1. 1 3 Ximena Restrepo   Kolumbia (COL) 50,63 Q
2. 1 6 Olha Brizhina   Egyesített Csapat (EUN) 50,68 Q
3. 4 4 Rochelle Stevens   Egyesült Államok (USA) 50,70 Q
4. 1 5 Natasha Kaiser-Brown   Egyesült Államok (USA) 50,71 Q
5. 4 3 Sandie Richards   Jamaica (JAM) 50,76 Q
6. 4 8 Marie-José Pérec   Franciaország (FRA) 50,89 Q
7. 2 3 Jullian Richardson   Kanada (CAN) 50,95 Q
8. 2 1 Jearl Miles   Egyesült Államok (USA) 51,27 Q
9. 2 6 Olga Nazarova   Egyesített Csapat (EUN) 51,30 Q
10. 3 8 Phylis Smith   Nagy-Britannia (GBR) 51,32 Q
11. 1 7 Sandra Douglas   Nagy-Britannia (GBR) 51,41 Q
12. 1 2 Cathy Freeman   Ausztrália (AUS) 51,52
13. 4 6 Norfalia Carabalí   Kolumbia (COL) 51,65 Q
14. 2 4 Michelle Lock   Ausztrália (AUS) 51,71 Q
15. 3 4 Elsa Devassoigne   Franciaország (FRA) 51,75 Q
16. 3 6 Renée Poetschka   Ausztrália (AUS) 52,05 Q
2 5 Anja Rücker   Németország (GER)
18. 2 7 Juliet Campbell   Jamaica (JAM) 52,12
19. 3 3 Jelena Ruzina   Egyesített Csapat (EUN) 52,23 Q
20. 2 2 Argentina Paulino   Mozambik (MOZ) 52,34
21. 1 4 Aïssatou Tandian   Szenegál (SEN) 52,39
22. 3 5 Julia Merino   Spanyolország (ESP) 52,43
23. 3 2 Claudine Williams   Jamaica (JAM) 52,84
24. 4 1 Myra Mayberry-Wilkinson   Puerto Rico (PUR) 53,37
25. 1 1 Jayamini Illeperuma   Srí Lanka (SRI) 53,55
26. 4 5 Lorraine Hanson   Nagy-Britannia (GBR) 53,60
27. 4 2 Zoila Stewart   Costa Rica (CRC) 53,60
28. 3 1 Susie Tanéfo   Kamerun (CMR) 53,78
29. 4 7 Alimata Koné   Elefántcsontpart (CIV) 53,80
30. 1 8 Forgács Judit   Magyarország (HUN) 54,24
31. 3 7 Noodang Phimphoo   Thaiföld (THA) 54,90
32. 2 8 Ruth Morris   Amerikai Virgin-szigetek (ISV) 54,92

ElődöntőSzerkesztés

A futamok első 4 helyezettje jutott a döntőbe.

H F P Név Nemzet E Mj
1. 1 4 Marie-José Pérec   Franciaország (FRA) 49,48 Q
2. 1 3 Ximena Restrepo   Kolumbia (COL) 49,76 Q
3. 1 5 Olha Brizhina   Egyesített Csapat (EUN) 49,76 Q
4. 2 6 Jullian Richardson   Kanada (CAN) 50,02 Q
5. 2 4 Olga Nazarova   Egyesített Csapat (EUN) 50,31 Q
6. 2 5 Sandie Richards   Jamaica (JAM) 50,35 Q
7. 2 3 Rochelle Stevens   Egyesült Államok (USA) 50,37 Q
8. 1 2 Phylis Smith   Nagy-Britannia (GBR) 50,40 Q
9. 1 7 Jearl Miles   Egyesült Államok (USA) 50,57
10. 1 6 Natasha Kaiser-Brown   Egyesült Államok (USA) 50,60
11. 1 1 Michelle Lock   Ausztrália (AUS) 50,78
12. 1 8 Jelena Ruzina   Egyesített Csapat (EUN) 51,30
13. 2 8 Norfalia Carabalí   Kolumbia (COL) 51,75
14. 2 7 Sandra Douglas   Nagy-Britannia (GBR) 51,96
15. 2 2 Renée Poetschka   Ausztrália (AUS) 52,09
16. 2 1 Elsa Devassoigne   Franciaország (FRA) 52,85

DöntőSzerkesztés

A döntőt augusztus 5-én rendezték.

H P Név Nemzet E Mj
1  Arany 5 Marie-José Pérec   Franciaország (FRA) 48,83
2  Ezüst 3 Olha Brizhina   Egyesített Csapat (EUN) 49,05
3  Bronz 6 Ximena Restrepo   Kolumbia (COL) 49,64
4. 8 Olga Nazarova   Egyesített Csapat (EUN) 49,69
5. 4 Jullian Richardson   Kanada (CAN) 49,93
6. 1 Rochelle Stevens   Egyesült Államok (USA) 50,11
7. 2 Sandie Richards   Jamaica (JAM) 50,19
8. 7 Phylis Smith   Nagy-Britannia (GBR) 50,87

ForrásokSzerkesztés