Főmenü megnyitása

Női 500 méteres rövidpályás gyorskorcsolya a 2006. évi téli olimpiai játékokon

A 2006. évi téli olimpiai játékokon a rövidpályás gyorskorcsolya női 500 méteres versenyszámát február 12-én és 15-én rendezték. Az aranyérmet a kínai Vang Meng nyerte meg. Két magyar versenyző indult a versenyszámban. Huszár Erika a 13., Darázs Rózsa pedig a 22. helyen végzett.

Női 500 méteres rövidpályás gyorskorcsolya
a XX. téli olimpián
Short track speed skating pictogram.svg
Adatok
HelyszínPalavela, Torino
Dátumfebruár 12., február 15.
Versenyzők28 résztvevő
17 nemzetből
Érmesek
Aranyérem  Kína Kína
Ezüstérem  Bulgária Bulgária
Bronzérem  Kanada Kanada

 ← 20022010 → 

Tartalomjegyzék

RekordokSzerkesztés

A versenyt megelőzően a következő rekordok voltak érvényben:

Világrekord   Evgenija Radanova (BUL) 43,671 Calgary, Kanada 2001. október 19.
Olimpiai rekord   Jang Jang (A) (CHN) 44,118 Salt Lake City, Amerikai Egyesült Államok 2002. február 16.

A versenyen új rekord nem született.

EseménynaptárSzerkesztés

Időpont Forduló
február 12., 20:15 Előfutamok
február 15., 19:30 Negyeddöntők
február 15., 20:44 Elődöntők
február 15., 21:38 Döntők

EredményekSzerkesztés

A futamokból az első két helyen célba érkező versenyző jutott tovább a következő fordulóba. Vitatott esetben a bírók döntése alapján a vétlen versenyző továbbjuthatott, ha nem ért be a továbbjutást jelentő helyek valamelyikén.

A rövidítések jelentése a következő:

  • Q: továbbjutás helyezés alapján
  • ADV: továbbjutás bírói döntés alapján
  • QA: az A-döntőbe jutott
  • QB: a B-döntőbe jutott

ElőfutamokSzerkesztés

Helyezés Versenyző Nemzet Idő Mj
1. futam
1. Vang Meng   Kína (CHN) 45,011 Q
2. Marta Capurso   Olaszország (ITA) 45,217 Q
3. Jo Williams   Nagy-Britannia (GBR) 46,857
2. futam
1. Alanna Kraus   Kanada (CAN) 45,688 Q
2. Kang Junmi   Dél-Korea (KOR) 45,755 Q
3. Susanne Rudolph   Németország (GER) 46,503
4. Kristó Katalin   Románia (ROM) 46,531
3. futam
1. Evgenija Radanova   Bulgária (BUL) 45,703 Q
2. Kateřina Novotná   Csehország (CZE) 46,279 Q
3. Tanaka Csikage   Japán (JPN) 46,387
4. futam
1. Anouk Leblanc-Boucher   Kanada (CAN) 45,929 Q
2. Hyo-Jung Kim   Egyesült Államok (USA) 46,077 Q
3. Aika Klein   Németország (GER) 57,732
Stéphanie Bouvier   Franciaország (FRA) kizárták
5. futam
1. Fu Tien-jü   Kína (CHN) 45,636 Q
2. Kamino Juka   Japán (JPN) 45,848 Q
3. Darázs Rózsa   Magyarország (HUN) 1:10,558
6. futam
1. Allison Baver   Egyesült Államok (USA) 45,998 Q
2. Huszár Erika   Magyarország (HUN) 46,113 Q
3. Csong Szokjun   Észak-Korea (PRK) 46,177
4. Han Yueshuang   Hongkong (HKG) 47,087
7. futam
1. Kalyna Roberge   Kanada (CAN) 45,396 Q
2. Arianna Fontana   Olaszország (ITA) 45,398 Q
3. Liesbeth Mau-Asam   Hollandia (NED) 45,500
8. futam
1. Csin Szonju   Dél-Korea (KOR) 45,954 Q
2. Sarah Lindsay   Nagy-Britannia (GBR) 46,290 Q
3. Julija Pavlavics-Jelszakava   Fehéroroszország (BLR) 47,726
Ri Hjangmi   Észak-Korea (PRK) kizárták

NegyeddöntőkSzerkesztés

Helyezés Versenyző Nemzet Idő Mj
1. futam
1. Fu Tien-jü   Kína (CHN) 44,760 Q
2. Anouk Leblanc-Boucher   Kanada (CAN) 44,821 Q
3. Arianna Fontana   Olaszország (ITA) 44,948
4. Huszár Erika   Magyarország (HUN) 45,382
2. futam
1. Vang Meng   Kína (CHN) 45,257 Q
2. Allison Baver   Egyesült Államok (USA) 53,135 Q
3. Sarah Lindsay   Nagy-Britannia (GBR) 1:09,785 ADV
Kang Junmi   Dél-Korea (KOR) kizárták
3. futam
1. Evgenija Radanova   Bulgária (BUL) 44,252 Q
2. Marta Capurso   Olaszország (ITA) 44,438 Q
3. Alanna Kraus   Kanada (CAN) 45,172
4. Hyo-Jung Kim   Egyesült Államok (USA) 45,339
4. futam
1. Kateřina Novotná   Csehország (CZE) 45,596 Q
2. Kalyna Roberge   Kanada (CAN) 45,710 Q
3. Csin Szonju   Dél-Korea (KOR) 46,428
4. Kamino Juka   Japán (JPN) 47,356

ElődöntőkSzerkesztés

Helyezés Versenyző Nemzet Idő Mj
1. futam
1. Fu Tien-jü   Kína (CHN) 45,130 Q
2. Anouk Leblanc-Boucher   Kanada (CAN) 45,234 Q
3. Allison Baver   Egyesült Államok (USA) 45,512 QB
4. Kateřina Novotná   Csehország (CZE) 45,718 QB
5. Sarah Lindsay   Nagy-Britannia (GBR) 46,060
2. futam
1. Vang Meng   Kína (CHN) 44,650 Q
2. Evgenija Radanova   Bulgária (BUL) 44,711 Q
3. Kalyna Roberge   Kanada (CAN) 44,960 QB
4. Marta Capurso   Olaszország (ITA) 45,204 QB

DöntőkSzerkesztés

B-döntő
Helyezés Versenyző Nemzet Idő Mj
1. Kalyna Roberge   Kanada (CAN) 46,605
2. Marta Capurso   Olaszország (ITA) 46,899
3. Kateřina Novotná   Csehország (CZE) 55,378
4. Allison Baver   Egyesült Államok (USA) 55,689
A-döntő
Helyezés Versenyző Nemzet Idő Mj
1  Arany Vang Meng   Kína (CHN) 44,345
2  Ezüst Evgenija Radanova   Bulgária (BUL) 44,374
3  Bronz Anouk Leblanc-Boucher   Kanada (CAN) 44,759
Fu Tien-jü   Kína (CHN) kizárták

VégeredménySzerkesztés

A versenyzők végső helyezéseinek meghatározásakor először a legutolsó fordulóban elért helyezés, majd a fordulókban elért pontszámok döntöttek, végül a legjobb elért időeredmény döntött. A futambeli első helyezések 34, a másodikok 21, a harmadikok 13, a negyedikek 8 pontot értek. A kizárt versenyzőket a mezőny végére rangsorolták, függetlenül attól, hogy melyik fordulóban estek ki.

Helyezés Versenyző Nemzet Forduló Pont Legjobb idő
1  Arany Vang Meng   Kína (CHN) A-döntő
2  Ezüst Evgenija Radanova   Bulgária (BUL) A-döntő
3  Bronz Anouk Leblanc-Boucher   Kanada (CAN) A-döntő
4. Kalyna Roberge   Kanada (CAN) B-döntő
5. Marta Capurso   Olaszország (ITA) B-döntő
6. Kateřina Novotná   Csehország (CZE) B-döntő
7. Allison Baver   Egyesült Államok (USA) B-döntő
8. Sarah Lindsay   Nagy-Britannia (GBR) Elődöntő 39 46,060
9. Alanna Kraus   Kanada (CAN) Negyeddöntő, 3. hely 47 45,172
10. Csin Szonju   Dél-Korea (KOR) Negyeddöntő, 3. hely 47 45,954
11. Arianna Fontana   Olaszország (ITA) Negyeddöntő, 3. hely 34 44,948
12. Hyo-Jung Kim   Egyesült Államok (USA) Negyeddöntő, 4. hely 29 45,339
13. Huszár Erika   Magyarország (HUN) Negyeddöntő, 4. hely 29 45,382
14. Kamino Juka   Japán (JPN) Negyeddöntő, 4. hely 29 45,848
15. Liesbeth Mau-Asam   Hollandia (NED) Előfutam, 3. hely 13 45,500
16. Csong Szokjun   Észak-Korea (PRK) Előfutam, 3. hely 13 46,177
17. Tanaka Csikage   Japán (JPN) Előfutam, 3. hely 13 46,387
18. Susanne Rudolph   Németország (GER) Előfutam, 3. hely 13 46,503
19. Jo Williams   Nagy-Britannia (GBR) Előfutam, 3. hely 13 46,857
20. Julija Pavlavics-Jelszakava   Fehéroroszország (BLR) Előfutam, 3. hely 13 47,726
21. Aika Klein   Németország (GER) Előfutam, 3. hely 13 57,732
22. Darázs Rózsa   Magyarország (HUN) Előfutam, 3. hely 13 1:10,558
23. Kristó Katalin   Románia (ROM) Előfutam, 4. hely 8 46,531
24. Han Yueshuang   Hongkong (HKG) Előfutam, 4. hely 8 47,087
Fu Tien-jü   Kína (CHN) A-döntő, kizárták
Kang Junmi   Dél-Korea (KOR) Negyeddöntő, kizárták
Stéphanie Bouvier   Franciaország (FRA) Előfutam, kizárták
Ri Hjangmi   Észak-Korea (PRK) Előfutam, kizárták

ForrásokSzerkesztés